Okna Dobroplast

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
strzala
Czytelnik
Czytelnik

Okna Dobroplast

Post autor: strzala » wt sie 19, 2014 3:45 pm

Witam!
Chciałabym dopytać o okna firmy Dobroplast, bo opinie, które tu znajduję są już dosyć leciwe. Czytałam na innej stronie, że jakiś czas temu ich okna poprawiły jakość. Zaczęłam się tym interesować bo jakiś czas temu dziadkowie kupili okna z tej właśnie firmy, póki co wszystko jest ok, ale niedawno usłyszałam niezbyt pochlebną opinię i postanowiłam zgłębić temat.

oknoAD

hippis
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna Dobroplast

Post autor: hippis » czw sie 21, 2014 10:19 am

Mam okna Dobroplastu od roku i jak do tej pory nie miałem z nimi problemów. ALe miałem dobrych monterów, a to chyba podstawa :)

skobel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: skobel » czw sie 21, 2014 5:11 pm

Są okna z wyższych półek cenowych i te z niższych. Jak zależy nam na klasie ekonomicznej to Dobroplast jest niezły. Znam ludzi, którzy po 4 czy 5 lat mają okna tej firmy i wszystko jest dobrze. Czas pokaże w jakiej kondycji będą po 10 czy 15 latach.

pawel2905
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawel2905 » czw sie 21, 2014 7:43 pm

żenada reklama na każdym forum okiennym
a co do jakości to chyba żart wiem jak pracują te okna widziałem tez wykonanie figór tej firmy byłem osobiście przy montażu tego badziewia :lol:
ciekawe ile im płaca za napisanie postu wszyscy jednopostowcy

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw sie 21, 2014 9:26 pm

Każdy ma to co sobie wybrał i kupił lub to co miał zabudowane (np. blok mieszk.). Pozyskawszy mieszkanie na początku lat 80-tych w połowie lokum posiadam PVC (POLTROKAL) w połowie drewno. Ci, co mają nieodpartą ochotę krytykować nie doświadczywszy tego co mam ja, a pracując w branży stolarki mogłem w każdej chwili wymienić na (KBE, Panorama, Rehau, Aluplast, ....) powinni milczeć bo ich zdanie zawsze niesie za sobą "kryptoreklamę".
Tylko człowiek młody z poczuciem nieuzasadnionej "misji" w tworzeniu jak widać niczym niepopartej opinii może pozwolić sobie na taki komentarz.
Chętnie pokusiłbym się na polemikę, ale czuję ile szanowny adwersarz miałby do powiedzenia :oops: , :mrgreen: .
Ciekawy jestem czy:
- okno wykonane na linii która zgrzewa od razu 4-ry naroża jest lepsze od okna gdzie zgrzano po kolei każde naroże ?
- okno wykonane na profilu 3 komorowym jest lepsze od okna na profilu 4 komorowym, profil 4-ro komorowy lepszy od 5-cio komorowego a 5-cio komorowy od 6-cio ?,
- zestaw szybowy jednokomorowy zapewnia mniejszą wydolność oszczędnościową energii niż zestaw dwukomorowy lub trzykomorowy (a może ośmiokom. :lol: ) ?
Próbując odpowiedzieć na te pytania można dojść tylko do absurdu (tak jak ta figura "pawła2905" skojarzona z górą).
PS.
Nie znam okien Dobroplast, ale podejrzewam że dzieli je co najmniej generacja od okien POLTROKAL.
Dawco tematu - zadbaj o deklarację WU na okna oraz gwarancję i profesjonalny montaż (gdzie go szukać ? - nie wiem !). :wink:

szmaku
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szmaku » pt sie 22, 2014 9:05 am

No bez przesady, okna jak okna, wiadomo, że z tej niższej klasy cenowej nie będzie to nie wiadomo co, ale nie są wcale złe jak kolega pisze. A jak się nie umie dobrze zamontować, to i nie dziwota, że potem okno nie działa tak jak powinno :)

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt sie 22, 2014 6:34 pm

Ech, ile wam (tobie) płacą od komentarza? 60 groszy?
Dobroplast jest jako tako w przypadku zwykłych typówek. Nie ma co się oszukiwać okna premium to to nie są. Po 5 latach są warte tyle co materiały z nich na recykling... czyli tak naprawdę nic. Nie polecam do większych gabarytów.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt sie 22, 2014 9:15 pm

WITAM mistrzów krótkiej i "trafnej" riposty. Skąd się wzięło te 5 lat - chciałbym wiedzieć co w zamian, dlaczego i za ile ?.
Jak się nie ma więcej do powiedzenia lepiej siedzieć cicho i walczyć z własnymi frustracjami w domowym zaciszu - oszczędza się czas, wstyd i pomówienia, a forsy od tego nie przybędzie.
Nie ma co zazdrościć tych 0,60 zł jeżeli robi się to samo.

Hyzy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Hyzy » pn wrz 15, 2014 7:21 pm

Ja też jestem zadowolony i nikt mi nie płaci żadnych groszy..

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt wrz 16, 2014 12:08 pm

jubra pisze:WITAM mistrzów krótkiej i "trafnej" riposty. Skąd się wzięło te 5 lat - chciałbym wiedzieć co w zamian, dlaczego i za ile ?.
Jak się nie ma więcej do powiedzenia lepiej siedzieć cicho i walczyć z własnymi frustracjami w domowym zaciszu - oszczędza się czas, wstyd i pomówienia, a forsy od tego nie przybędzie.
Nie ma co zazdrościć tych 0,60 zł jeżeli robi się to samo.
JUBRA do kogo piszesz bo już straciłem wątek? Chyba nie tylko ja mam wrażenie, że tworzysz pokrętne, złożone zdania z których tak naprawdę nic nie wynika. Do tego jeszcze czasami te wycieczki osobiste na temat adresata + tysiące pytań retorycznych, które też nic nie wnoszą do dyskusji.
Hyzy pisze:Ja też jestem zadowolony i nikt mi nie płaci żadnych groszy..
To w takim razie grube PLNy skoro jakiś czas po montażu wchodzisz na branżowe forum, by bronić firmy której okna masz w domu.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pn wrz 22, 2014 6:20 pm

SZWAJCARSKIE OKNA NIE MOGĄ BYĆ BE

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » wt mar 24, 2015 1:31 pm

Całkiem dobre okna. Mogę polecić/

emil8992
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emil8992 » wt sty 30, 2018 10:28 pm

Do dobrych okien niewątpliwie przydadzą się nam dobre jakościowo klamki do okien, które można znaleźć na stronie https://www.klamex.pl/produkty_rodzaje/24.html Sam zastanawiam się nad zakupem, ale najpierw czeka mnie wymiana okien. Już się nie mogę doczekać i kilka modeli mam już na oku. Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pt lut 02, 2018 2:26 pm

Dzisiejszy Dobroblast to nie jest ta sama firma co kilka czy kilkanascie lat temu. Od kiedy przeszła w ręce Szwajcarów stopniowo zaczyna wchodzić

na rynek premium ich profile ENCORE I PRIME to najwyższa półka na rynku , a od lutego zaczynają produkcję też na Rehau

Proponuję nie wracać już do zamierzchłych czasów bo każdy z nas jakoś zaczynał ( lepiej lub gorzej)

Na dzień dzisiejszy Dobroplast to szwajcarska jakość i precyzja wykonania.

Pozdrawiam

piotrekbass
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: piotrekbass » wt lut 06, 2018 4:10 pm

Dobroblast dalej utrzymuje się na dość dobrej pozycji, pomimo spadającej jakości.
Myślę, że tej firmie nie grozi zmieniające się otoczenie konkurencyjne.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”