ŹLE ZAMONTOWANE OKNA i ROLETY W NOWYM BUDYNKU

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
maciek33
Czytelnik
Czytelnik

ŹLE ZAMONTOWANE OKNA i ROLETY W NOWYM BUDYNKU

Post autor: maciek33 » pt paź 24, 2014 5:34 pm

Witam,

Mam powazny problem, parę dni temu zamontowano mi okna alfaline w 3 szybach i rolety. sprawa wygląda nieciekawie, żle zamocowane kotwy bez symetrii na kołki które palcem można wyjać.brak zakotwienia rolety do natproża, jest to całosc skrzynka z oknem. juz widze że ramy sie ruszją a przy tym, ciężarze po jakimś czasie sie wypatrzą,ju skrzydła balkonowe w miejscu klamki są wypukłe. 2-3 mm więcej niż u dołu i góry. czytałem trochę i stwierdzam że nie zachowano żadnych zasad prawidłowego montażu. szczeliny są wypełnione pianą ale myśle że już sie zrobił mostek powietrzny w niektórych miejscach. firma montująca chce coś uzupełniać i dokręcać, ale to taka sztukaterka. to 14 okiem, wydałem kupe kasy i nie wiem czy takie poprawi mają sens. mam zdjęcia.
proszę o pomoc. co robić,jak mam postępować w stosunku do producenta który zlecił montaż podwykonawcy?
dziękuję

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Re: ŹLE ZAMONTOWANE OKNA i ROLETY W NOWYM BUDYNKU

Post autor: jubra » ndz paź 26, 2014 4:14 pm

Przeczuwam, że miałeś trochę pojęcia nt. montażu, dlatego nie wiem czemu nie dokonałeś bieżącego nadzoru nad zabudową okien.
Zdjęcia by się tutaj przydały.

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » ndz paź 26, 2014 6:53 pm

pojecia nabrałem gdy sprawdziłem w necie jak się montuje okna i mnie oświeciło że nic się nie zgadza i jest wszystko źle.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn paź 27, 2014 12:24 pm

Klient nie ma obowiązku stania nad wykonawcą i patrzenia na ręce czy wszystko robi zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonawca w założeniu jest fachowcem i powinien wszystko robić jak się powinno robić. Nie widzę tu żadnego niedopatrzenia klienta tylko trzeba tępić firmy januszów-budowlanki które wykonują fuszerkę.

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » pn paź 27, 2014 6:02 pm

właśnie też tak myślę, chłopy robią to cały czas więc powinni wiedzieć o co chodzi, nie jest to żadna filozofia, ale oni popełnili elementarne błedy, w głowie się to nie mieści,po prostu lipa na własne życzenie!!

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt paź 28, 2014 1:54 am

Time pisze:Klient nie ma obowiązku stania nad wykonawcą i patrzenia na ręce czy wszystko robi zgodnie ze sztuką budowlaną.

TIME, gdzie to wyczytałeś że jest obowiązkiem Klienta stać nad wykonawcą ?.
Jeżeli taki fachowiec jak TIME robi wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną to chwała jemu bo czuwa nad nim sam Anioł Stróż, ale i tak musi mu patrzeć na ręce - już to widzę jak TIME "goni" tego Anioła (przecież jest fachowcem to może !!!).
Ja wolę zamiast wszechobecnej wiary w fachowca - wiarę w nieomylność moich oczu, co również udowadnia "maciek33" po nabyciu internetowej wiedzy nt. montażu, gdzie TIME walczy z tą wiedzą już ponad 6 lat.

Wykonawca w założeniu jest fachowcem i powinien wszystko robić jak się powinno robić.

Jak ???, tego TIME jako fachowiec już nie powie, bo jak mówi znajomy, "mężczyzna jak każdy chłop umie po francusku - ale się wstydzi".

Nie widzę tu żadnego niedopatrzenia klienta tylko trzeba tępić firmy januszów-budowlanki które wykonują fuszerkę.

Nie widzę aby ktokolwiek na forum miał uwagi do [maćka33] za niedopilnowanie (miał "fachowców" takich jakich miał), natomiast TIME ruszając na krucjatę przeciwko "januszom-budowlanki" wykonującym fuszerkę, zamiast doradzić i pomagać kolegom, staje w poprzek solidarności zawodowej (każdy może się mylić, kto coś robi) i nie bierze tylko pod uwagę, że sam może się na czymś przewrócić, czego mu nie życzę - chociaż na jego robotę patrzy przecież nie Klient tylko Anioł Stróż, a płaci Pan Bóg - nie Klient.
PS
Idąc TIME za Twoją wcześniejszą radą, zamykam komputer i idę się przewietrzyć, co i Tobie polecam zamiast krucjaty i zwalczania "januszów-budowlanki".
Po drodze kup sobie muchozol lub prusakolep.
"macie33" - jeżeli jesteś pewny swoich racji to reklamuj takie usługi, TIME w roli Anioła Stróża nie ma ochoty Ci pomagać (będzie zajęty czymś innym). Sam widzisz, że Twoje działania trochę spóźnione lecz do odkręcenia.

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt paź 28, 2014 7:02 pm

maciek33 pisze:Witam,

Mam powazny problem, parę dni temu zamontowano mi okna alfaline w 3 szybach i rolety. sprawa wygląda nieciekawie, żle zamocowane kotwy bez symetrii na kołki które palcem można wyjać.brak zakotwienia rolety do natproża, jest to całosc skrzynka z oknem. juz widze że ramy sie ruszją a przy tym, ciężarze po jakimś czasie sie wypatrzą,ju skrzydła balkonowe w miejscu klamki są wypukłe. 2-3 mm więcej niż u dołu i góry. czytałem trochę i stwierdzam że nie zachowano żadnych zasad prawidłowego montażu. szczeliny są wypełnione pianą ale myśle że już sie zrobił mostek powietrzny w niektórych miejscach. firma montująca chce coś uzupełniać i dokręcać, ale to taka sztukaterka. to 14 okiem, wydałem kupe kasy i nie wiem czy takie poprawi mają sens. mam zdjęcia.
proszę o pomoc. co robić,jak mam postępować w stosunku do producenta który zlecił montaż podwykonawcy?
dziękuję
Cokolwiek zrobisz rób to szybko , zacznij od zapoznania się ze specyfikacją zamówienia bo niewielu potrafi prawidłowo zaprojektować połączenie okna z roletą kompaktową , montażysta zmontuje co otrzymał a jak do tego dołoży swoje 3 grosze to taki efekt.

Zakotwienie samej skrzynki do nadproża absolutnie nic nie da , potrzebne są konsole stalowe łączonce oscieżnicę z nadprożem a w balkonach 2 skrzydłowych dodatkowo usztwniamy górną ościeżnicę poszerzeniem lub nawet łącznikiem statycznym - miałeś to specyfikacji zamówienia ?

Jeżeli jak piszesz montaż miał miejsce kilka dni temu to jeszcze za wcześnie by powyginały się skrzydła , moim zdaniem są krzywe nie od ciężaru skrzyni bo nie jest on wcale taki duży , możesz to sprawdzić np. długą poziomnicą na otwartym skrzydle - ciekawe że to znów VEKA :D

Dodatkowo sprawdź samo połączenie okna z adapterem rolety , powinna tam być taśma rozprężna , bez niej będzie masakra !

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » wt paź 28, 2014 7:27 pm

witam.
powiem Ci że nie dostałem żadnej specyfikacji zamówienia czy montażu. myśle że skrzynka jest zamontowana jedynie do boków ramy takimi płaskimi blachami, a w zasadzie to na 99% jestem pewny.nie ma konsol. jak przyłożę poziomnice do boku skrzydła tona wysokości klamki jest wypukłość a jak poruszę to jest luz ,góra dól. a co myślisz o montażu kotew w pustaku kozłowickim, oni dali kołki szybki. to na pewno lipa.a kotwy są rozmieszczone nie tak jak w opisach na necie. każda jest gdzie indziej. no i klocki podporowe wzieli z posadzki, jakieś moje ścinki z łat. co sądzisz?
pozdrawiam

oknoekspert
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknoekspert » wt paź 28, 2014 9:05 pm

Konsole do rolet nadstawnych nie są potrzebne przy wąskich oknach, tutaj wystarczy odpowiednio połączyć skrzynkę z ramą i zakotwić w nadprożu. Oczywiście taśma rozprężna między ramą a skrzynką to podstawa.
Osobiście jestem przeciwnikiem rolet nadstawnych, zalecam rolety do zabudowy, nie ma wówczas problemu z mocowaniem górnej części okna z nadprożem.
NIEZALEŻNIE I KONKRETNIE O OKNACH

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » czw paź 30, 2014 1:25 am

wielkie dzięki Panowie, szkoda że nie zwróciłęm uwagi na te rowiazanie, nie byłęm swiadomy
pozdrawiam :P

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw paź 30, 2014 6:30 pm

maciek33 pisze:witam.
powiem Ci że nie dostałem żadnej specyfikacji zamówienia czy montażu. myśle że skrzynka jest zamontowana jedynie do boków ramy takimi płaskimi blachami, a w zasadzie to na 99% jestem pewny.nie ma konsol. jak przyłożę poziomnice do boku skrzydła tona wysokości klamki jest wypukłość a jak poruszę to jest luz ,góra dól. a co myślisz o montażu kotew w pustaku kozłowickim, oni dali kołki szybki. to na pewno lipa.a kotwy są rozmieszczone nie tak jak w opisach na necie. każda jest gdzie indziej. no i klocki podporowe wzieli z posadzki, jakieś moje ścinki z łat. co sądzisz?
pozdrawiam
W żadnej z firm w której wyceniałeś rolety nie dostałeś specyfikacji , czy tylko w tej w której zamówiłeś ?

Sądząc po opisie jakości usługi wybrałeś najtańszą ofertę to czemu dziwi Cię "szybki montaż" i drewniane podpory zamiast systemowych poszerzeń ?

Jeżeli są błędne założenia to najlepszy montaż niewiele pomoże , wróć do źródła !

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt lis 04, 2014 10:43 am

Chciałbym zobaczyc zdjęcia, bo okreslenie "brak symetrii" w rozmieszczeniu kotew urasta tu do rangi istotnego błędu a tak wcale nie musi być.
Nie mniej z opisu wynika, że ten montaż nie był wcześniej przygotowany.. typowa sytuacja budowlana: mamy okna, otwory wiec montujemy jak jest.

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » pt lis 14, 2014 5:32 am

witam ponownie,
byli na poprawkach, powymieniali luźne kołki szybkiego montażu na kołki do pustych powierzchni, choć nie wszędzie i i można by się dalej czepiać, ale powiedzmy że sam sobie to dokończę. dodali kilka kotw, uzupełnili pianą. małe okna z roletami nie są takie straszne. problem jest nadal z balkonem, kiedy zamykam jedno skrzydło czuje i widzę luzy na środku górny profil, po prostu się trzęsie a nad nim jest roleta, czy tak może zostać? co będzie w przyszłości, czy się nie wzruszy mocniej, to jest strona południowa? myślę że powinno być sztywne zamocowanie, pewnie roleta żle jest złączona z ościerzem. co myślicie?
dzięki

oknoekspert
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknoekspert » pt lis 14, 2014 9:42 pm

Aby to wzmocnić niech zamontują konsolę do rolet nadstawnych. Poczytaj: http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ ... ym-uczynku
NIEZALEŻNIE I KONKRETNIE O OKNACH

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » śr lis 19, 2014 6:24 am

dziękuję za link, dokładnie o to mi chodziło, powiem szczerze że teraz to już zaczynam się robić znawcą w montażu okiem i rolet. oby moje okna to wytrzymały. ciężko mi pojąć jak ludzie którzy robią to na co dzień mogą odpierdzielać taką fuche!!
będę informował i podam wam producenta, żeby inni wiedzieli gdzie nie kupować.

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » śr lis 19, 2014 6:47 pm

dzięki wielkie,rozjaśniło mi to wszystko!!

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw lis 20, 2014 7:17 pm

maciek33 pisze:dzięki wielkie,rozjaśniło mi to wszystko!!
To teraz kup 2 konsole , zdemontuj balkon , do zamocowanego adaptera rolety dokręć uchwyty konsoli ,ponownie zamontuj skrzynię na ościeżnicy i osadź w otworze . Teraz nawiń profil , skręć konsolę i umocuj w nadprożu , sprawdź , załóż skrzydła :D :D

Element ościeżnicy przestanie opadać ale dalej będzie mało stabilny bo tam powinno być dodatkowe usztywnienie !

Jeżeli zrobisz to inaczej , bez demontażu pochwal się !

maciek33
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maciek33 » ndz lis 23, 2014 7:04 pm

Bardzo dobrze mówisz Szerszel, ale z małą różnicą że nie ja to będę robił tylko firma u której kupiłem okna i rolety. a w zasadzie do rolet powinna przyjechać ekipa serwisowa z fabryki rolet, czyż nie prawda? a w roletach o szerokości 98cm pewnie też powinny być kotwy mocujące skrzynkę, a konsole statyczne w roletach szer. powyżej 150cm. a czy stalowe wzmocnienie górnego profila też powinno być ?

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn lis 24, 2014 11:32 am

Ja nie jestem pewny, czy sprawa jest tak oczywista by winić producenta rolet. Fabryka nie musi wiedzieć, czy roleta dla Ciebie będzie montowna z oknem czy moze ma służyć jako zasłonka pomieszczenia wewnątrz lokalu (np. box w sklepie wielolokalowym).

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn lis 24, 2014 7:43 pm

Czyli że najtańsza oferta okaże się najdroższą :)

Napisałem wcześniej że problemu należy szukać przy projektowaniu bo nie tylko rolety są do poprawy ale i OKNA !
Aby dobrze zaprojektować złożenie rolety z oknem nie wystarczą 2 cenniki i liczydło , kotwa do skrzynki może coś poprawi na oknie ze słupkiem stałym ale nie na balkonie z RU !
Pomiędzy ramą okna a skrzynią MUSI być dodatkowe usztywnienie inaczej zawszę będzie opadać lub uginać się na boki , zwykle dajemy tam poszerzenie 30 mm + kosć + konsole i powiem że powyżej 180 cm szerokości szału nie ma !

Produceenta możnaby winić za całość konstrukcji , jeżeli jednak kto inny wyprodukował okna i roletę bo tak było taniej to nic tu po serwisie fabrycznym.

A konsola do skrzynki to już przy 120 cm powinna być zastosowana , szczególnie jeżeli to balkon , pozatym są chyba wymogi rozmieszczenia elementów łączących oscieżnicę z ścianą budynku ?

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » ndz kwie 19, 2015 10:08 pm

Chciałbym odświeżyć nieco tę dyskusję.

Jestem na etapie wyboru okien i martwię się bardziej jakością montażu tych okien niż samych okien.

Możecie podać mi jeszcze, jeśli takie istnieją, przykłady złego montażu okien, jakie kłopoty was w związku z tym spotykały? Chętnie zapoznam się z tym zanim będę wymieniać okna u siebie.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam. :)

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”