Regulacja okien Drutex

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Chadwarden
Czytelnik
Czytelnik

Regulacja okien Drutex

Post autor: Chadwarden » pn lis 24, 2014 5:07 pm

Zmagam się z próbą wyregulowania nowych okien Drutex. Monterzy docisnęli je bardzo mocno. Bez żadnego efektu na przeciąg (albo jest jakaś dziura w ścianie, albo te okna są poza wszelkim ratunkiem), niestety takie dociśnięcie sprawiło że w pokoju zrobiło się bardzo duszno. Potem sam próbowałem zluzować docisk, jednak monteży źle mi wytłumaczyli procedurę, i owalne bolce, które reguluje się kombinerkami, pokręciłem o kilkaset stopni, a je chyba ustawia się albo poziomo, albo pionowo i tyle. Czy takie działanie mogło zaszkodzić wyregulowaniu okna, albo bardziej je docisnąć? Jedno skrzydło teraz ciężko chodzi mimo że bolce są pionowo, choć to moze być od docisku innych regulatorów, ale do nich nie mam klucza imbusowego.

A tak przy okazji, może ktoś wie czy da się coś zdziałać z tym oknem, skoro po dociśnięciu skrzydeł nadal wieje? Zaczęło się od tego, że przed Drutexem miałem jakieś stare okna PCV z dodatkowymi uszczelkami, które były dosyć nieszczelne, i zleciłem komuś doszczelnienie tych okien. On dał ekstremalnie grube uszczelki i przez to zupełnie już zniszczył okno, szyby spojone poszły (zaczęło parować w środku) i od okna zaczęło wiać. Ponadto grzebał coś w ścianie pod parapetem, wymieniał piankę i po tym zatynkował. Po paru tygodniach spania w przeciągu mam okna Drutex i wieje jeszcze bardziej. Czy to wina okien, czy prędzej dziura w ścianie wynikającego z niewystarczającego zapiankowania?

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Regulacja okien Drutex

Post autor: Szerszel » pn gru 01, 2014 6:45 pm

Cóż , widać kupienie "najlepszych okien " niczego nie gwarantuje :D
Ustawienia pionowe to minimum docisku , poziome maksimum , w praktyce zazwyczaj na skos , tylko z wyczuciem i sprawdź czy skrzydła zachodzą jednakowo na ościeżnicę .
A tak naprawdę to czego się spodziewasz skoro za te nowe zapłaciłeś mniej jak poprzednie ?

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Re: Regulacja okien Drutex

Post autor: panienka_z_okienka » czw gru 04, 2014 12:55 pm

Chadwarden pisze:Zmagam się z próbą wyregulowania nowych okien Drutex. Monterzy docisnęli je bardzo mocno. Bez żadnego efektu na przeciąg (albo jest jakaś dziura w ścianie, albo te okna są poza wszelkim ratunkiem), niestety takie dociśnięcie sprawiło że w pokoju zrobiło się bardzo duszno.
Chadwarden pisze: Po paru tygodniach spania w przeciągu mam okna Drutex i wieje jeszcze bardziej. Czy to wina okien, czy prędzej dziura w ścianie wynikającego z niewystarczającego zapiankowania?
to wieje czy nie wieje ?
okna za szczelne a potem wieje ?
:wink:

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”