Żaluzje międzyszybowe - ktoś coś?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
emachnio
Czytelnik
Czytelnik

Żaluzje międzyszybowe - ktoś coś?

Post autor: emachnio » sob sty 24, 2015 8:38 am

Witam.

W związku z rozbudową i modernizacją domu, aktywnie poszukuję stolarki okiennej. Ponieważ mieszkam w okolicach Radomia, nie mam zbyt dużego wyboru, ale w końcu zdecydowałem się na profil Veka Alphaline 90.

I stąd moje pytanie do Was, forumowicze. U jednego z lokalnych producentów natrafiłem na produkt o nazwie "żaluzje międzyszybowe" a dokładniej jest to firma PLAST-SYSTEM. Brałem pod uwagę rolety zewnętrzne, ale te żaluzje bardzo mnie zainteresowały.
Czy spotkaliście się z tym produktem gdzieś? Może ktoś zamówił do swojego domu? Jak to działa, czy jest awaryjne?
Jestem bardzo ciekaw opinii na ten temat, w internecie nie znalazłem żadnych opinii o tym produkcie.

Pytam też dlatego, że firma policzyła mi za ten produkt około 20 tyś zł zakładając, że mam w domu dokładnie 16 szt okien. Tak jak wspomniałem modernizuję dom, taki stary kilkudziesięcioletni klocek - zdecydowałem się na powiększenie okien ( do podłogi) i zrobienie z nich witryn.

Jeżeli ktoś coś wie, widział, słyszał coś o tym produkcie będę wdzięczny.

pozdrawiam
Tomasz

oknoAD

alekM
Małomówny
Małomówny

Re: Żaluzje międzyszybowe - ktoś coś?

Post autor: alekM » pn mar 30, 2015 1:01 pm

Pierwsze słyszę o takiej firmie.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr kwie 01, 2015 9:57 pm

niezawodność i brak kurzu na takich żaluzjach ok /NIE PAAMIĘTAM CZY TO TEGO PRODUCENTA ZALUZJE\. współczynnik przenikania ciepła za to leci w dół

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » śr kwie 08, 2015 10:37 am

Żaluzje jak żaluzje. Ja radziłbym jednak zamontować te zewnętrzne. Są bardziej praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu.

tomanek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tomanek » czw kwie 16, 2015 11:14 am

Nisza totalna. Żaluzje lepiej wybrać te bardziej popularne - solidne. Pro City oferuje ciekawą małą architekturę.

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » czw kwie 30, 2015 2:24 pm

z tego co kojarzę firma Internorm pokazywała takie rozwiązanie na targach BUDMA w tym roku.
http://www.internorm.com/pl/produkty/st ... wacje.html

oknoAD

czyrej
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: czyrej » ndz maja 10, 2015 2:25 pm

Często spotykam się z opinią, że żaluzje międzyszybowe szybko ulegają zniszczeniu. Takie żaluzje kojarzą mi się ze starymi drewnianymi oknami :). Wolę coś nowocześniejszego.

-----------------------------------------------
Pyszne i tanie obiady na wynos kraków

LukaszMC
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: LukaszMC » ndz maja 10, 2015 11:05 pm

Tess
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tess » wt cze 16, 2015 9:13 am

Postawiłabym raczej na klasyczne żaluzje. Polecam takie w stylu "dzień noc".

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt paź 16, 2015 2:33 pm

Tess pisze:Postawiłabym raczej na klasyczne żaluzje. Polecam takie w stylu "dzień noc".
Właśnie się zastanawiam jak by miał wyglądać montaż takich żaluzji, przecież trzeba by zamawiać to od razu z gotowym oknem. Inaczej można więcej zepsuć niż pomóc. Jeśli ktoś chce wyprowadzić osłony na okna poza wnętrze lepiej już skorzystać z markiz zewnętrznych Fakro, i dobrać sobie do nich odpowiadające nam sterowanie czy to automatyczne czy to ręczne.

Marianka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marianka » czw paź 22, 2015 12:58 pm

Jeszcze w starym domu mieliśmy żaluzje międzyszybowe i od kiedy pamiętam, zawsze były popsute. Może się nie brudziły ale jak zaciął się mechanizm (a zdarzyło się to dosłownie w każdym jednym oknie) to "umarł w butach". Nikt nie chciał się podjąć rozbierania okna i naprawiania tego. Stara technologia, myślałam, że już się takich nie produkuje.

Olivier88
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Olivier88 » czw wrz 22, 2016 12:32 pm

Pierwsze słyszę o tak dużych kosztach za żaluzję.Jestem to spora przesada.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw wrz 22, 2016 1:02 pm

Marianka pisze:Jeszcze w starym domu mieliśmy żaluzje międzyszybowe i od kiedy pamiętam, zawsze były popsute. Może się nie brudziły ale jak zaciął się mechanizm (a zdarzyło się to dosłownie w każdym jednym oknie) to "umarł w butach". Nikt nie chciał się podjąć rozbierania okna i naprawiania tego. Stara technologia, myślałam, że już się takich nie produkuje.
To raczej nie sprawka mechanizmów, ale braku profesjonalizmu tego kto sprzedał Pani ten produkt. Podejrzewam, że szyby były dość duże, a co zatem idzie podatne na ugięcia pod wpływem zmian ciśnienia. Przy standardowych szerokościach ramek dystansowych często dochodzi wtedy do zaklinowania piórek żaluzji pomiędzy szybami stąd wrażenie "wadliwości mechanizmu sterującego". Nie można też wykluczyć, że próby sterowania zaklinowanymi piórami w końcu wykończyły sam mechanizm sterowania. To wszystko. Żaluzje międzyszybowe, to fajna rzecz, ale nie można ich kupować od ludzi, którzy nie znają podstaw fizyki i wpływu jaki ma zmiana ciśnienia atmosferycznego na kształt pakietu szyby zespolonej.

Marianka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marianka » pt wrz 01, 2017 10:20 am

Jak dla mnie żaluzje międzyszybowe to idealne rozwiązanie, bo ja muszę mieść całkowitą ciemność po zasłonięciu, ale wiem, że wielu osobom nie odpowiadają ze względu na wykonanie, wygląd i nieefektywne umieszczenie w oknie :) jeśli komuś nie przeszkadza niewielka ilość światła w pomieszczeniu to polecam zwykłe żaluzje, w tym momencie jest w czym wybierać.
Niedawno natknęłam się na firmę Emjot - mają ciekawą ofertę żaluzji http://emjot.pl/oferta/zaluzje, firma znajduje się w Warszawie, ale działają na terenie całego województwa mazowieckiego. Polecam zapoznać się z ofertą, może spodobają się Wam też inne rodzaje osłon, może jakieś ciekawe rolety :)

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”