Wybór okien

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Tamarasz
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Wybór okien

Post autor: Tamarasz » czw lut 12, 2015 1:26 pm

Mąż wyjechał nieoczekiwanie na dwa miesiące i zostawił mnie z wyborem okien. Czym się kierować przy ich wyborze? Na co zwrócić uwagę, żeby fachowcy nie stwierdzili, że skoro mają do czynienia z drobną blondynką to można ją wykorzystać?

oknoAD

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Re: Wybór okien

Post autor: klajster » pt lut 13, 2015 9:21 am

KOLOR

alex44
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alex44 » sob lut 14, 2015 3:56 pm

klajster pisze:KOLOR
Dobry wybór! Już miałem doradzić coś z własnego repertuaru ale nie chcę mieszać w blond główce... :D

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » pn mar 30, 2015 2:05 pm

Wybierz sprawdzoną i dobrą firmę. Popytaj znajomych.

sterek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sterek » pn maja 25, 2015 2:10 pm

Dobra firma to podstawa. Czasami warto jest dopłacić ale sprawić sobie porządne okna.

Musisz również wybrac pomiedzy drewnianymi a oknami pcv. Sam wybrałem te drugie z uwagi na niższą cenę ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Okna zamawialiśmy w firmie Budvar. Jest to duży producent okien . Zabudowa okna 8 komorkowa. Okna w technologii pasywnej . Moze nie była to najtańsza opcja ale bardzo dobrze zatrzymują w mieszkaniu ciepło. Mieszkanie jest dość chłodne z uwagi na to,że blok jest nieocieplany i w stosunku do poprzednich okien widzimy znaczną różnicę. Nie było również problemu z montażem. Przyjechali oraz w 1 dzień wszystko zostało zamontowane.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » wt maja 26, 2015 2:46 pm

ZWYMIOTOWAŁEM

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt maja 26, 2015 6:06 pm

klajster pisze:ZWYMIOTOWAŁEM
Ja jestem tego bliski !

lester
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lester » czw maja 28, 2015 10:21 am

Wybieraj najlepiej ekspertów z polecenia. Ja tak zrobiłem :)

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw maja 28, 2015 2:57 pm

lester pisze:Wybieraj najlepiej ekspertów z polecenia. Ja tak zrobiłem :)
Ja w momencie tej beszczelniej kryptoreklamy tylko miałem odruch wymiotny, jednak w momencie obrony tej żenującej reklamy już nie dałem rady i puściłem pawia :(

Tess
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tess » wt cze 16, 2015 10:11 am

Jakiś czas temu spotkała mnie taka sama sytuacja jak ciebie. Znajomy miał mi pomóc wybrać okna, ale musiał pilnie wyjechać za granicę. Poszperałam w necie, zaglądałam na rożne fora itd. Musiałam także rozejrzeć się za jakimiś fachowcami. Korzystałam ze stronki http://www.favore.pl/. Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu stronek, ale okazało się, że Pan Wojtek (fachowiec) pomógł mi wybrać okna i wszystkiego dopilnował. Czasem warto zaryzykować i zaufać fachowcom :)

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr cze 17, 2015 1:32 pm

Z nasłuchu centralnego : "Pan Wojtek pomimo tego że sprząta po sobie i nie kruszy przy jedzeniu.został chwilowo oddelegowany do innych prac. Starsze samotne klientki skarżyły się jakoby panu Wojtkowi spadła wydajność w fachowej pracy. - No cóż zmęczenie materiału. Po za tym pan Wojtek się starzeje. Zostanie zastąpiony młodszym i sprawniejszym panem Kazikiem"

carntowidz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: carntowidz » pt lip 17, 2015 10:36 am

Moim skromnym zdaniem lepiej wybrać okna PCV. Np. takie jak tutaj: http://www.labradoor.pl/okna-pcv-budvar.html. Swoją drogą, czy nie lepiej poczekać, aż mąż wróci. Żeby potem nie było narzekania.

tarantula
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tarantula » pn sie 17, 2015 9:39 am

Ja kiedyś pytałem znajomych i wyszłem na tym jak... wrrr Nigdy więcej pytania się innych. Pytać się fachowców i tyle.

Robik
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Robik » wt sie 25, 2015 11:19 am

Nie warto pytac znajomych, każdy zwraca uwagę na cos innego ;) najlepiej zadzwonic do męża albo skonsultowac się z jakimś fachowcem :)

jerzyks
Małomówny
Małomówny

Post autor: jerzyks » czw wrz 24, 2015 11:46 am

tarantula pisze:Ja kiedyś pytałem znajomych i wyszłem na tym jak... wrrr Nigdy więcej pytania się innych. Pytać się fachowców i tyle.
Jeżeli znajomy jest ekspertem z danej dziedziny - to warto. Jeżeli nie - to sami wiecie jak jest. Można wyjść jak Zabłocki na mydle.
Z oknami jak ze wszystkim - jeżeli coś ma być dobre, to musi kosztować i tyle. Poczytajcie sobie jeszcze o oknach prestige thermo z ciepłą pianką. Okna o podwyższonym współczynniku izolacji termicznej. W komorach profilu zastosowany został materiał izolacyjny - ciepła pianka poliuretanowa.
Specyfikację tych okien znajdziecie tutaj: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... ige-thermo
Okna raczej dla wymagających klientów.

penilato
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: penilato » sob wrz 26, 2015 8:36 pm

Wsłuchaj się w opinię innych osób. Dla mnie najważniejsze jest zdanie użytkowników. Na drugim opinie producentów.

Awatar użytkownika
fikoman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fikoman » pt paź 02, 2015 10:24 pm

Sprzedawca/producent będzie zachwalał ten towar, który musi sprzedać (bo mu zalega w magazynie, albo po prostu jest droższy). Najlepiej kierować się opiniami klientów. Wiadomo, że trudno o takie, ale nie jest to niemożliwe. Może masz akurat sąsiada, który niedawno wymieniał okna, albo ktoś w rodzinie wybudował dom... popytaj jakie mają okna, gdzie zamawiali i czy są zadowoleni. Koniecznie spisz sobie nazwę producenta, sprawdzaj w internecie i dopiero tak przygotowana jedź do sklepu firmowego i poproś o wycenę.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt paź 06, 2015 10:15 pm

czy fachowcy i znajomy zdążyli odwiedzić i poradzić w hm wyborze (tak to się teraz nazywa ?) przed powrotem męża ?

ErzecznikUrzedowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ErzecznikUrzedowski » pt paź 16, 2015 3:22 pm

Witamy, od dziś (data) marka Urzędowski uruchamia stanowisko e-rzecznika, który będzie odpowiedzialny za kontakt z Klientami w Internecie. Chcemy na bieżąco kontaktować się z Państwem oraz służyć informacjami pochodzącymi wprost z firmy. Dzięki temu będą Państwo mogli szybko i sprawnie uzyskać prawdziwe informacje,
a wszelkie Państwa uwagi i sugestie zamieszczone na forum weźmiemy pod uwagę. Zachęcamy do korzystania z oferty okien!
Pozdrawiamy!
Zespół E-rzecznik Urzędowski, e-rzecznik@urzedowski.pl

Kamil41
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kamil41 » śr paź 21, 2015 8:31 pm

Drewniane wybierz, są zdrowsze od plastikowych i oddychają.

zimkus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zimkus » pt gru 04, 2015 12:15 am

Z tym słuchaniem użytkowników, nie producentów to jest dobra rzecz. Ja odwiedziłem kilku moich znajomych, którzy teraz się budowali i pogadałem o tych oknach, tak od ludzkiej strony. Chodziło mi o opinię użytkownika, a nie parametry, z których i tak większości nie rozumiem. Zdecydowałem się na okna Eforte i po dłuższym czasie stwierdzam, że to dobry wybór był. Raz, że był wykonany ciepły montaż, wszystko zostało elegancko wykonane, bez żadnych niedoróbek. Dwa – można było wybrać spośród różnej kolorystyki – to dla mnie też zaleta

JonatanKonopko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JonatanKonopko » śr gru 09, 2015 8:16 am

Zdecydowanie najpopularniejsze są dwa rodzaje okien: PCV oraz drewniane. Różni je sporo.
Okna PCV są z reguły tańsze, ale za to prostsze, bardziej inwazyjne, bardziej uniwersalne i mniej eleganckie.
Okna drewniane są najczęściej droższe (w porównaniu do PCV) bardziej eleganckie, mniej inwazyjne (jeśli chodzi o uszkodzenia) ich wygląd jest bardziej naturalny.
Oczywiście wybór okien powinien być oparty o konkretne potrzeby (podział okna, wybór profili itp.)
Ja u siebie wymieniając okna skorzystałem z opcji tych drewnianych (nawet okno balkonowe wykonane zostało dla Mnie z drewna) i właśnie tego typu materiał polecam.

Damianoo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Damianoo » sob gru 12, 2015 12:10 pm

W tej sytuacji na to co fachowiec jest w stanie zrobić za ciebie :) Chyba, że mąż wszystko wykona po powrocie :D

JonatanKonopko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JonatanKonopko » czw sty 21, 2016 10:38 am

W nawiązaniu do wcześniejszej wypowiedzi mogę napisać, że jestem bogatszy w nowe doświadczenia. Przede wszystkim tutaj przeczytałem o oknach drewnianych, ich specyfikacji i funkcjonalności. Było to ważne ze względu na fakt, iż często podczas szukania tego typu informacji napotykałem na sprzeczne treści.
Jedno wiem na pewno: wybór okien to nie jest wcale taki prosty i lekki temat. Często jest tak, że trzeba porównać wiele, wydawałoby się identycznych ofert. Dlatego każdy, kto decyduje się na tego typu zmianę, musi dokładnie rozeznać się w temacie, aby nie było później żadnego zaskoczenia.

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » czw sty 21, 2016 7:26 pm

No i co się urodziło po powrocie męża ? (nie pytam o płeć dziecka bo to już ponad 9 miesięcy od powrotu meża) ale o wybór okien
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

oelaela
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oelaela » pn sty 25, 2016 10:40 pm

Ja kiedyś też stałam przed tym wyborem i niestety źle trafiłam firma mnie naciągła że wykona mi okna według szablonu i polegli więc ich nigdy nikomu nie polce bo chcieli złapac klienta a ja teraz mam okna których staram sie nie otwierac bo ocieram okleine przy każdy nawet ucheleniu okna. Okna JEZIERSKI zastanówcie się nad swoją polityką handlu !

Edison76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Edison76 » pn lip 18, 2016 1:09 pm

Razem z żoną trzy lata temu kupowaliśmy okna i mieliśmy podobne zmartwienia. Poszliśmy do Eurocolor, znajomy nam polecił. Fachowe doradztwo, niczym nie musieliśmy się przejmować :) Wytłumaczyli nam co i jak, a ofertę mają zrozumiałą nawet dla laików. Więc polecam. Poza tym teraz w Poznaniu mają nowy salon i konkurs na 1000 złotych dla kogoś kto wycenia u nich okna. Na piąteczkę.

Awatar użytkownika
sebapiek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sebapiek » śr lip 20, 2016 3:06 pm

jerzyks pisze:
tarantula pisze:Ja kiedyś pytałem znajomych i wyszłem na tym jak... wrrr Nigdy więcej pytania się innych. Pytać się fachowców i tyle.
Jeżeli znajomy jest ekspertem z danej dziedziny - to warto. Jeżeli nie - to sami wiecie jak jest. Można wyjść jak Zabłocki na mydle.
Z oknami jak ze wszystkim - jeżeli coś ma być dobre, to musi kosztować i tyle. Poczytajcie sobie jeszcze o oknach prestige thermo z ciepłą pianką. Okna o podwyższonym współczynniku izolacji termicznej. W komorach profilu zastosowany został materiał izolacyjny - ciepła pianka poliuretanowa.
Specyfikację tych okien znajdziecie tutaj: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... ige-thermo
Okna raczej dla wymagających klientów.
A polecasz pozostałe produkty tej firmy? Np. te okna: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/climatic? Bo przymierzam się do ich zakupu. ;)
Co do pytania jak wybrać okna: jeśli chodzi o opinie znajomych, według mnie powinno się z nich jednak skorzystać. Oczywiście, nie znajomy znajomego opowiadał, że... , ale po prostu zapytać najbliższą rodzinę, osoby którym ufamy gdzie zamawiają okna i czy są zadowoleni (szczególnie jeśli mają te okna już od dłuższego czasu), a dodatkowo poczytać trochę o parametrach okien i na to zwrócić uwagę. Kolor i wygląd na samym końcu. :p
„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś” – Steve Jobs.

MarcinWojewodzki
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinWojewodzki » pt wrz 16, 2016 11:00 am

Najlepiej aby były wszystkiego jednego koloru.Teściowa pojechała zagranice(budowała się) i na dolę są brozowe,a u góry białe bo jej brat zapomniał o tym.

nowaczek85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nowaczek85 » wt wrz 27, 2016 9:14 pm

Można zamotować markizy do okien pionowych i będzie trochę po kłopocie.

kaziek0
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kaziek0 » pn lis 21, 2016 10:50 am

Ja u siebie korzystałem z usług tej firmy: http://aluframe.pl/oferta/stolarka-okienna/ Zdecydowałem się na nich, ponieważ tworzą indywidualne projekty i mają bardzo konkurencyjne ceny. Mam od nich okna energooszczędne.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”