Pianka montażowa

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
nowaczek85
Czytelnik
Czytelnik

Pianka montażowa

Post autor: nowaczek85 » czw paź 08, 2015 9:06 pm

Witam. Potrzebuję porady odnośnie wyboru pianki montażowej. Ceny są różne, od 10 złotych przeważnie. Jaką piankę wybrać, aby być zadowolonym i nie mieć kłopotów?

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Pianka montażowa

Post autor: komarko1 » pn paź 12, 2015 2:52 pm

zacznij od sprawdzonego soudala niskoprężnego (cena w sklepie około 20 zł brutto/puszka - około 800g) jak będzie robiło się tym wygodnie to możesz eksperymentować z innymi. Jesli kupisz "coś" co ma tyle samo piany (wagowo a nie marketingowo 400 litrów piany - bo wtedy masz inną gęstość piany)po 10 zł , a będziesz równie sprawnie pracował to kup to tańsze. Najczęściej jednak jaka cena taka jakość. Producenci nawzajem się kontrolują (często tez jeden producent produkuje piane o różnych dodatkach dla kilku odbiorców)

edwardstachh
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: edwardstachh » śr paź 21, 2015 11:10 pm

Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w markową piankę. Ja używam pian fischera z natare. Są droższe, ale to profesjonalne. Mają szybki czas utwardzania, bardzo dobrze uszczelniają termicznie i akustycznie.

jowita
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: jowita » wt lis 10, 2015 2:42 am

Zgadzam się, akurat jeśli chodzi o pianki to jakość idzie w parze z ceną. Jeśli potrzebujesz piankę do użytku domowego i nie chcesz przepłacać ustal sobie przedział cenowy i wtedy zapytaj o polecane pianki.

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » śr gru 09, 2015 9:49 am

W temacie pianek przerobiłem już kilka i jak dotąd najlepiej spisuje się Penosil Gold Gun. ostatnio odkryłem też sklep, gdzie można ją dostać w promocji, za 22 złote: http://simteq.pl/do/item/040610/Pianka- ... d-Gun-65-P
Lepiej skorzystać, póki można, bo w stacjonarnych sklepach zwykle jest droższa.
Moim zdaniem to najlepsza pianka montażowa w tej kategorii cenowej, ma też najszerszy zakres temperatur : od -20 do 30 stopni Celsjusza.
Chodzi oczywiście o temperaturę otoczenia podczas aplikacji.
Po droższe pianki raczej nie sięgam, bo nie wierzę, że może być tu aż tak duża różnica jakości, a ta najzupełniej mi odpowiada.

Parys
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Parys » śr gru 23, 2015 8:22 am

Podbijam temat. Czy może ktoś wrzucić linka do jakiegoś testu pianek/recenzji itp?

oknoAD

Aleksander410
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Aleksander410 » pn gru 28, 2015 8:07 pm

W poniższym liku masz parę opinii i testów.

http://okniarz.pl/jaka-piana-do-montazu-okien/

mikus87
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mikus87 » pn lut 20, 2017 9:05 am

A ja bym proponował użyć tą piankę https://meblopol24.pl/piana-everest-pu- ... enkel.html sam z niej korzystam przy każdej okazji montażu okien i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Do tego ręczny montaż, można ją tez wykorzystać do uzupełnienia ubytków powstałych w wyniku przeprowadzania jakiś rur czy kabli. Bardzo uniwersalna, niedroga i sprawdzona.

mazwoj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mazwoj » czw maja 18, 2017 1:25 pm

Zależy kto co chce od pianki. Jedni wolą Soudala Flexa, inni coś wolniejszego, bardziej gęstego i mniej rozprężnego jak biały Ceresit. Dużo też zależy od montażu. Czy jest to zwykły montaż stolarki czy są tam taśmy czy inne kombinacje - ja tam wolę dawać coś bardziej gęstego co wolniej się rozpręża. Mam więcej czasu na dokładne wypianowanie i kontrolę nad tym co się dzieje.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”