zachodzenie uszczelki na ościeżnicę - za małe okno

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
peter26
Czytelnik
Czytelnik

zachodzenie uszczelki na ościeżnicę - za małe okno

Post autor: peter26 » wt lut 23, 2016 3:15 pm

Witajcie,

Mam taki problem z oknem balkonowym dwuskrzydlowym.

Uszczelka tego okna na górnej i dolnej krawedzi nie zachodzi na oscieznice 8mm (po bokach okna zachodzi 8mm). Na pierwszy rzut oka wyglada to tak jak by swiatlo oscieznicy bylo za duże (wysokie) w stosunku do wielkosci okna.

Zauwazylem ze w jednym miejscu w górnej i dolnej czesci oscieznica jest lekko wygieta przy zamku o 1mm. Powoduje to ze w tym miejscu tylko 4mm uszczelki zachodza na rame oscieznicy (wewnetrzna uszczelka) lub okno (zewnetrzna uszczelka). W tym miejscu czuje ze okno jakby ciagnie chlodem, w tych pierwszych 4mm uszczelka jest plytsza (nie zgnieciona, taki ma profil - cos w rodzaju najpierw I potem rowek potem D ).

Teraz zastanawiam sie co z tym zrobic. Nie mam gwarancji, ale mam rekojmie u dewelopera. Zastanawiam sie jakie sa opcje korekty. Troche ciezko mi sobie wyobrazic zeby wstawiac na nowo rame okna - mieszkanie jest juz ladnie wykonczone, i tez juz widze jak deweloper sie za to ochoczo zabiera ;)

Czy problem moze rozwiazac tzn. "szklenie" okna ? Czy skrzydlo okna po daniu podkladek bedzie wieksze o te potrzebne srednio 2-4mm u góry i dolu ? Nie za bardzo wiem jak by to mialo dzialac (w naroznikach gdzie laczy sie pion okna z poziomem nie bedzie dziury ?

Uszczelki zachodza na okno (od lewej w mm):

Góra lewe: 5,5,4,5 prawe 6,6,7,8 // wygiecie o 1mm w 2/3 lewego skrzydla
Dól lewe 9,8,7,6.5 prawe 7,7,7,8 // wygiecie o 1mm po srodku okna
Suma lewe 14,13,11,11.5 prawe 13, 13, 14, 16

Pomózcie prosze bo wiadomo jak wygladaja rozmowy z developerem, rece (i czasem szczeka) opadaja.

oknoAD

peter26
Czytelnik
Czytelnik

Re: zachodzenie uszczelki na ościeżnicę - za małe okno

Post autor: peter26 » czw maja 05, 2016 10:20 pm

Nikt nie pomoże ? Nie wiem jak wybrnąć z tego problemu.

Czy danie większych podkładek dystansowych po szybę rozwiąże problem ? a może inne uszczelki, które będą szczelne nawet przy 4mm zachodzeniu skrzydła na ramę ?

a może te podkładki dystansowe są po prostu źle założone ? Jedno skrzydło opadło na zawiasie i trzeba było je wyregulować.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt maja 06, 2016 4:33 pm

Ktoś tu ewidentnie dał ciała. Jak duże jest okno? Opcja jest taka, że skrzydło jest mniejsze niż powinno być i dlatego nie zachodzi po równo na ramę. Jeśli jest to duży balkon to rama mogła zostać wygięta podczas dokręcania jej do muru podczas montażu. Warto wziąć poziomicę/łatę, żeby sprawdzić jak bardzo wygięta jest rama. Podkładkami można coś podziałać, ale też nie za dużo, bo naprężenia pójdą na szybę.
Rada: zrobić analizę za pomocą poziomicy i bombardować dewelopera pismami. Póki jest rękojmia warto działać, po tym czasie deweloper tylko się zaśmieje pod nosem. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez wymiany okna, ewentualnie ponownego montażu istniejącego. W każdym przypadku trzeba będzie się liczyć z ponowną naprawą tynków wokół okna. Lepiej zrobić to teraz, bo potem będzie płacz, że wieje i w końcu i tak trzeba będzie to zrobić na własną rękę.

peter26
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: peter26 » ndz maja 08, 2016 12:23 pm

Jest do dwuskrzydłowe okno balkonowe, skrzydła nie są bardzo szerokie ale są wysokie na 220cm. Patrzyłem z poziomicą to przy zamku w jednym miejscu u góry (tym newralgicznym) i jednym na dole jest odchylenie o 1mm. Reszta ramy wydaje się prosta. Jeszcze pomierzę to wieczorem wszystko jak nie będzie tak gorąco. (niezłe lato mamy w maju) Dzięki za pomoc. Developer to rodzinna firma i niby zależy im na opinii, ale jak przychodzi co do czego to zbywają klienta i prosto w twarz mówią że przecież to wszystko jest dobrze... :roll:

peter26
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: peter26 » ndz maja 08, 2016 11:00 pm

Przeleciałem całe okno z poziomicą i obejrzałem dokładnie. Wszystko jest równe na każdej płaszczyźnie po za tymi dwoma wygięciami na ościeżnicy jedno tak o 2mm, drugie o 1mm. Nawet jeśli te wygięcia są to przy normalnym 8mm zachodzenia z każdej strony nie powinno mieć to znaczenia. Niestety jest około 7-6 a z wygięciem schodzi do 4mm. Straszne że odwala się taką fuszerkę a potem kłamie klientowi że wszystko jest ok :)

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn maja 09, 2016 9:57 am

W takim razie odchyłki są normalne. Najlepiej chyba zainwestować w rzeczoznawcę, zapłacić za opinie i postawić dewelopera przed faktem dokonanym, mówiąc, że albo działamy, albo do sądu. To może podziałać, jeśli nie to idziemy do sądu i po jakimś czasie masz nowe okno. Nie ma co się bawić w półśrodki, bo czas biegnie, a potem będzie za późno. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Powodzenia.

oknoAD

Awatar użytkownika
sebapiek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sebapiek » czw lip 14, 2016 4:31 pm

Time pisze:W takim razie odchyłki są normalne. Najlepiej chyba zainwestować w rzeczoznawcę, zapłacić za opinie i postawić dewelopera przed faktem dokonanym, mówiąc, że albo działamy, albo do sądu. To może podziałać, jeśli nie to idziemy do sądu i po jakimś czasie masz nowe okno. Nie ma co się bawić w półśrodki, bo czas biegnie, a potem będzie za późno. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Powodzenia.
Dokłądnie, zgadzam się. Raczej nie masz innego wyjścia, tylko przejść do konkretnych kroków :p
„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś” – Steve Jobs.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”