firma YuGat EKO przestrzegam!

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
slavek
Czytelnik
Czytelnik

firma YuGat EKO przestrzegam!

Post autor: slavek » pn mar 14, 2016 10:29 am

W grudniu 2015 roku zamówiłem w firmie YuGat EKO blaty marmurowe. Firma zgodnie z ofertą poprosiła o 100% przedpłatę przy zamówieniu, czas realizacji miał wynosić 30 dni. Wpłaciłem całą sumę. Jednak zupełnie nie zgodnie z ofertą wygląda realizacja zamówienia. Po miesiącu zacząłem telefonicznie przypominać o swoim zamówieniu. Po kilku telefonicznych interwencjach szef firmy tłumaczył się chorobą pracownika, ale obiecał mi transport blatów na koniec tygodnia. I znów pod jakimś pretekstem transport przełożono na sobotę rano. Rano nikogo nie ma więc dzwonię, "już za 15 min kierowca wyjeżdża do pana z towarem"- usłyszałem. Ani kierowcy, ani towaru, telefon wyłączony. W poniedziałek ustaliliśmy, że blaty pękły i wobec ponad dwukrotnego przekroczenia terminu realizacji zamówienia firma YuGat EKO zwróci mi 100% przedpłaty. Czekam już dwa tygodnie -pieniędzy nie ma. Dzwonię do firmy - szefa nie ma. Ponad tydzień temu pracownica tej firmy poprosiła mnie o numer konta, podałem chociaż skoro zapłaciłem im przelewem to powinni znać numer moje konta. Jest połowa marca a ja muszę przepraszać swojego klienta i prosić się o zwrot swoich pieniędzy w firmie YuGat EKO. Zdecydowanie odradzam zamawianie towaru w tej firmie.

oknoAD

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Re: firma YuGat EKO przestrzegam!

Post autor: slavek » pn mar 14, 2016 2:59 pm

slavek pisze:W grudniu 2015 roku zamówiłem w firmie YuGat EKO blaty marmurowe. Firma zgodnie z ofertą poprosiła o 100% przedpłatę przy zamówieniu, czas realizacji miał wynosić 30 dni. Wpłaciłem całą sumę. Jednak zupełnie nie zgodnie z ofertą wygląda realizacja zamówienia. Po miesiącu zacząłem telefonicznie przypominać o swoim zamówieniu. Po kilku telefonicznych interwencjach szef firmy tłumaczył się chorobą pracownika, ale obiecał mi transport blatów na koniec tygodnia. I znów pod jakimś pretekstem transport przełożono na sobotę rano. Rano nikogo nie ma więc dzwonię, "już za 15 min kierowca wyjeżdża do pana z towarem"- usłyszałem. Ani kierowcy, ani towaru, telefon wyłączony. W poniedziałek ustaliliśmy, że blaty pękły i wobec ponad dwukrotnego przekroczenia terminu realizacji zamówienia firma YuGat EKO zwróci mi 100% przedpłaty. Czekam już dwa tygodnie -pieniędzy nie ma. Dzwonię do firmy - szefa nie ma. Ponad tydzień temu pracownica tej firmy poprosiła mnie o numer konta, podałem chociaż skoro zapłaciłem im przelewem to powinni znać numer moje konta. Jest połowa marca a ja muszę przepraszać swojego klienta i prosić się o zwrot swoich pieniędzy w firmie YuGat EKO. Zdecydowanie odradzam zamawianie towaru w tej firmie.
22 grudnia 2015 roku wysłałem zamówienie do firmy YuGat EKO, dziś jest 14 marca 2016 roku i na swoje wezwania do zwrotu zaliczki otrzymałem odpowiedź, w której Prezes zarządu YuGat EKO Sp. z o.o. poinformował mnie, że wpłacona zaliczka zostaje zatrzymana na poczet przyszłych odszkodowań. A wszystko to, przez (uwaga) straty moralne i finansowe poniesione przez firmę YuGat EKO z powodu powyższego wpisu.
Nie dość, że nie otrzymałem zamówienia (co może się zdarzyć) to zamiast przeprosin i zwrotu 100% przedpłaty, Prezes zarządu YuGat EKO pisze mi o swoich stratach moralnych i finansowych, oraz zapowiada wniesienie przeciwko mnie sprawy do sądu. Prawie 20 lat zajmuję się ta branżą, ale z taką arogancją spotykam się po raz pierwszy.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn mar 14, 2016 3:26 pm

CO?? XDDD

Pokaż ich pismo. Jak najbardziej możesz je udostępnić, wymaż jedynie swoje dane. Pokaż to czym prędzej to zaraz się dowiedzą czym jest Efekt Streisand. https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Streisand
Zaraz to puszczę do innych mediów w internecie :mrgreen:

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt mar 15, 2016 10:30 am

Kolego dajesz tę korespondencję czy nie? Bo w internecie można napisać wszystko, ale jeśli jest tak jak mówisz to sprawa nadaje się do nagłośnienia.

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » wt mar 15, 2016 10:37 am

Treść maila otrzymanego od firmy YuGat EKO 14 marca 2016.

"W związku z faktem szkalowania przez Pana firmę YUGAT EKO na forum publicznym zgłaszam sprawę do swojego adwokata z prośbą
o wniesienie sprawy do Sądu o odszkodowanie za poniesione straty moralne i finansowe przez firmę YUGAT EKO które spowodowały i w dalszej perspektywie będą powodować Pana wpisy. Jednocześnie wzywam pana do natychmiastowego usunięcia dotychczasowych wpisów, gdyż nie są one zgodne z zaistniała sytuacją. Ponadto informuję, że wpłacona przez Pana zaliczka zostaje zatrzymana na poczet przyszłych odszkodowań.

Z poważaniem: ...................... Prezes Zarządu YUGAT EKO Sp. z o.o."

Tak jak napisałem już wcześniej, zamówienie złożyłem i zapłaciłem 100% przedpłatę w grudniu 2015 roku, w marcu 2016 domagałem się już tylko zwrotu wpłaconych pieniędzy! 8 marca 2016 pracownica tej firmy zapowiadała w mailu, że cytuję "Szef ma jutro zrobić przelew." Przelewu nie zrobił, dlatego sprawę opisałem na branżowym forum internetowym, a 14 marca Prezes Zarządu zdecydował się zatrzymać moje pieniądze na poczet przyszłych odszkodowań. Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać, Skruchy u tego człowieka nie widać, wciąż pisze do mnie, że opisując tą sprawę "pogrążam się". Może rzeczywiście efekt Streisand pomoże temu człowiekowi ochłonąć.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt mar 15, 2016 3:43 pm

Dziękuję za odpowiedź, ale bardzo proszę o wklejenie screenu z maila. Możesz zamazać co chcesz, ale niech będzie pokazane, że to jest wysłane z ich adresu. W przeciwnym razem jest to nadal tylko twoje słowo. W ten sposób już niejedna firma została zmieszana z błotem.

oknoAD

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » wt mar 15, 2016 4:50 pm

Czy o taki załącznik chodziło?
Załączniki
screen2.JPG
screen maila

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt mar 15, 2016 7:19 pm

Drogi kliencie:
Nie wywiązanie się z umowy przez firmę to raz
2. otrzymałeś fakturę zaliczkową?-jeśli nie to powiadom US
3. Firma nawet jeśli czuje się pomówiona, a nawet gdyby tak było to NIE MA PRAWA zatrzymywać wpłaconej kwoty - o tym decyduje sąd
4,RADA - idż do rzecznika praw konsumenta lub jęśli cię stać wynajmij prawnika i oddaj sprawę do sądu - postawa ww firmy to ZASTRASZANIE klienta -

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » wt mar 15, 2016 7:49 pm

Dziękuję za rady. Niestety nie jestem ostatecznym klientem, jestem właścicielem firmy w której klient detaliczny zamówił te blaty, a ja z kolei zamówiłem je u producenta. Miałem nie małe problemy z wytłumaczeniem klientowi, że po dwóch miesiącach oczekiwania będzie sobie musiał te blaty zamówić gdzie indziej. Producent nie wywiązał się z umowy i bezprawnie zatrzymał moje pieniądze to fakt. Jednak nie mogę z tym problemem udać się do rzecznika Konsumentów, bo on nie zajmuje się sprawami w relacji firma - firma. Pozostaje sąd ... no i podzielenie się swoimi refleksjami z czytelnikami forum. Gdy chcę nawiązać współpracę z jakąś firmą, sam korzystam z tego źródła informacji, więc czułem się zobowiązany by podzielić się swoimi doświadczeniami.

yugateko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: yugateko » śr mar 16, 2016 1:47 pm

Szanowna Firmo "Przedsiębiorstwo Jarosław Kucharski" z siedzibą w Starachowicach ul. Piłsudskiego 33 (Jarek 2202) oraz wszyscy czytający na forum Murator Dom opinie na temat firmy YUGAT EKO. Na początku chce podkreślić fakt, że firma YUGAT EKO ceni wszystkie opinie pod warunkiem, że są prawdziwe. Niestety Szanowna firmo " Przedsiębiorstwo Jarosław Kucharski" twój wpis z dnia 08.03.2016 pisząc bardzo delikatnie mija się z prawda. Faktem jest ze w grudniu 2015 roku dokonaliście zamówienia 3 sztuk elementów z marmuru - nie blatów - o wartości 200 zł brutto ( 0,2 m2) o grubości 2 cm. Zgodnie z warunkami zawartymi w cenniku - dostępnym również na naszej stronie www - przy zamówieniu takich produktów obowiązuje 100% przedpłata, która to firmo Kucharski zapłaciliście. Zgodnie z cennikiem termin realizacji może wynieść 30 dni. W połowie stycznia 2016 roku dostarczyliśmy wam zamówione elementy z marmuru, których nie przyjęliście twierdząc, że są niezgodne z próbka materiału jaki posiadacie. Pozostaliście głusi na argumenty, że jest to marmur i jako kamień naturalny może się różnić ubarwieniem, użyleniem, fakturą i innymi, gdzie informacja taka zawarta jest w naszym cenniku. Fakty są takie, że zamówione elementy wykonaliśmy i dostarczyliśmy w terminie. Z nieznanych nikomu przyczyn odmówiliście przyjęcia zamówionego towaru i bezpodstawnie zażądaliście zwrotu przedpłaty. Próbując wymóc na nas zwrot przedpłaty zaczeliście oczerniać YUGAT EKO na różnych forach internetowych, sugerując ,że jak zwrócimy zaliczkę to wykreślicie swoje wpisy. Dlatego też postanowiliśmy oddać sprawę prawnikowi, który zajmuje się już sprawą, Proszę nie oczerniać na forach publicznych innych a zając się własnymi problemami, gdyż po zapoznaniu się z opiniami o firmie "Przedsiębiorstwo Jarosław Kucharski" mam podstawy sadzić, ze macie tych problemów dużo.
Z poważaniem: YUGAT EKO Sp. z o.o.

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » śr mar 16, 2016 3:16 pm

Firmo YuGat EKO z prezesem Piotrem Juszczykiem na czele. Niech pan nie idzie tą drogą. Wymyślił pan sobie linię obrony, polegającą na kłamstwie, że jakoby dostarczyliście nam w połowie stycznia blaty, a myśmy ich nie przyjęli. Oświadczam, że jest to kompletna bzdura z której nie wiadomo czy się śmiać czy bardziej już płakać. Dostawę towaru zapowiedziała pańska pracownica dopiero na 26 lutego 2016 roku. Od razu wyjaśniam, że tej dostawy nie było ani 26, ani 27 lutego, ani w ogóle. Tym bardziej nie było między nami żadnych rozmów na temat ubarwienia i użylenia kamienia. Są to kompletne bzdury. Skoro bezpodstawnie (jak pan twierdzi) zażądaliśmy zwrotu przedpłaty to dlaczego pana pracownica zapowiedziała, 8 marca 2016 roku, że zrobi pan przelew? Niech pan nie brnie w te bzdury! Sad powołuje świadków, zapewne powoła też i pańskich pracowników i tego kierowcę (chyba, że pan sobie zaraz przypomni, że rzekomo sam był u mnie z tymi blatami) :) myśli pan, że oni też będą kłamać tak jak pan? I jeszcze mała uwaga, prowadzę firmę od 1998 roku, rocznie obsługuję od kilkuset do ponad tysiąca klientów. Jeżeli w internecie znalazł pan na temat mojej firmy kilka opinii niezadowolonych klientów, to stanowią one niewielki ułamek procenta wszystkich realizacji. Żeby nie być gołosłownym dodaje scany maili od firmy YuGat. Pozdrawiam czytelników Jarosław Kucharski
Załączniki
screen3.JPG

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » śr mar 16, 2016 3:18 pm

I obiecany drugi scan.
Załączniki
screen4.JPG

yugateko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: yugateko » śr mar 16, 2016 7:05 pm

Pozostawiamy sprawę bez dalszych komentarzy. Niezwłocznie oddajemy sprawę do Sądu o oczernianie i upublicznianie spreparowanych, nieprawdziwych e-mail.
YUGAT EKO

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » śr mar 16, 2016 8:10 pm

Nigdzie pan tej sprawy nie odda. Pan dobrze wie, że kłamie jak najęty. To pan powinien się oddać w ręce stosownego lekarza panie Piotrze Juszczyk.
Jarosław Kucharski

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » czw mar 17, 2016 7:22 pm

slavek nie poddawaj się. Pokusiłbym się nawet o zgłoszenie sprawy jako oszustwo, a nie przywłaszczenie czy nie wywiązanie się z umowy. Występek taki jest ścigany z urzędu i czymś takim zajmuje się prokurator.

Yugat... wy tak serio piszecie, że maile spreparowane? Brak dalszego komentarza działa tylko na waszą niekorzyść. Połasiliście się na 200 zł? :lol:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt mar 18, 2016 10:15 pm

:D , czegoś takiego jeszcze nie spotkałem , może ktoś napisze o który kamyk chodzi bo jeżeli całość zlecenia warta była 200 zł na 3 szt z kamienia naturalnego to chyba były to jakieś podstawki wycinane ze spadów :D :D bo cena hurtu 1000 zł za m2 w tych czasach :D to OKAZJA :D Wczoraj za jeden mały blat pod umywalkę i to bez otworów tyle zapłaciłem :shock: ale miałem go w 24h

Swoją drogą czy u Was też handlowiec YuGat EKO pojawia się tylko raz ?

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » śr kwie 06, 2016 8:02 pm

Wartość zamówienia nie była wysoka, ale to nie znaczy, że pozwolę sobie aby firma YuGat EKO kradła moje pieniądze.

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » czw kwie 14, 2016 12:05 pm

Sprawę oszustwa firmy YuGat EKO zgłosiłem na na policji. Odzywają się do mnie osoby, bądź to również poszkodowane przez tą firmę, bądź znające sposób jej działania, w tym nie stawianie się pozwanego na rozprawach sądowych. Moja propozycja jest taka: zgłaszajcie te nawet drobne sprawy na policję jako oszustwo i nagłaśniajcie w mediach, lub przez przedstawicieli handlowych. Im więcej osób pozna firmę YuGat EKO, tym mniej pokrzywdzonych.

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » pn kwie 10, 2017 8:39 pm

Otrzymałem od prokuratury pismo informujące, że przeciwko Piotrowi Juszczykowi prokuratura z Kielc skierowała sprawę do sądu. Młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale mielą!

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”