Strona 1 z 1

Oklejanie ram

: sob maja 28, 2016 7:42 am
autor: Cotrza
Witam, przekopałem forum w poszukiwaniu informacji dot. oklejania ram ale bez owocnie. Chciałbym spróbować samodzielnie okleić ramy okienne bo te biało-żółto-szare ;) nie są już estetyczne. Piszą o foliach PCV czy jest któraś firma którą warto polecić. Niestety na necie ludzie piszą że to nie możliwe do zrobienia samemu, a jakie zdanie mają fachowcy na ten temat. Podejrzewam że wy wolicie wymienić okna bo to dla was zarobek ;P, ale z tego co widzę jest już duża gama wyboru tych folii odpornych na warunki atmosferyczne.

Re: Oklejanie ram

: sob maja 28, 2016 9:13 am
autor: klajster
Wiem że są jakieś farby do plastiku lecz nie zagłębiałem się w temat , ale Ty to zrobisz

Pozdrawiam

Re: Oklejanie ram

: sob maja 28, 2016 9:20 am
autor: Cotrza
o farbach też znalazłem coś, ale sama farba nie da takiego fajnego efektu, wiem że na takich wąskich paskach te słoje nie będą jakoś mega widoczne ale jak się dobrze by powycinało tą folie to efekt można by uzyskac dużo ciekawszy wg. mnie. Głównie mi sie rozchodzi o to czy one pod wpływem deszczu i słońca (naprzemian w Polsce ...) ten klej nie będzie puszczał. Znalazłem okleiny na parapety zewnętrzne tak więc sądze że są odporne na takie zmiany klimatyczne jednak to inne materiały są. zjechał bym delikatnie papierem ściernym rame żeby się lepiej ta okleina trzymała bo na gładkim może nie być tak przyczepna.

Re: Oklejanie ram

: pt cze 03, 2016 2:15 pm
autor: Time
Rzeźba w g.... Musiałbyś się mocno nagimnastykować, żeby uzyskać jako taki efekt. Folie nakładane są na profile specjalnymi maszynami. Musiałbyśna pewno rozeszklić wszystkie okna, dobrze pozaginać. Policz sobie folie, materiały + swój czas + nerwy i wyjdzie ci, że taniej kupić nowe okna w okleinie. Nawet jeśli będzie to jakoś wyglądać, po jakimś czasie zacznie odłazić.

Re: Oklejanie ram

: ndz cze 05, 2016 8:43 pm
autor: fafik
pamiętaj zeby jakimś wikolem te folie podklejać do okien bo na klej biurowy to nie przejdzie a kropelka wychodzi drogo

Re: Oklejanie ram

: sob cze 11, 2016 7:29 pm
autor: JacekG83
Moim zdaniem to gra nie warta świeczki. Ilość roboty jaką w to włożysz oraz ogromne ryzyko że wyjdzie to kiepsko sprawia że nie warto tego robić samemu.

Re: Oklejanie ram

: pn cze 13, 2016 1:21 pm
autor: meraś
widziałem oklejone okna - wygląda nieźle :)

http://oklejaniedrzwipl.wix.com/oklejaniedrzwi

Re: Oklejanie ram

: wt mar 28, 2017 4:58 pm
autor: Allison
a znacie jakieś dobre środki do uszczelniania okien? Moje okazały się fiaskiem :(

Re: Oklejanie ram

: pn lut 19, 2018 8:27 am
autor: gtech
Witam,
nasza firma zajmuję się oklejaniem okien folią Renolit.
W zasadzie jest to system naprawczy ale możemy okleić całe okna.
www.g-tech.com.pl