wymiana ślizgów w roletach zewnętrznych

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
adamzohio
Czytelnik
Czytelnik

wymiana ślizgów w roletach zewnętrznych

Post autor: adamzohio » ndz lip 03, 2016 8:43 pm

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy w temacie wymiany wygiętego i nadłamanego ślizgu w rolecie zewnętrznej Portos. Jest on wsadzany w prowadnicę, próbowałem go podważyć ale nie wiem jak dużej siły mogę użyć żeby czegoś nie urwać. Ewentualnie jest jakaś inna metoda wyciągnięcia takich ślizgów?

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: wymiana ślizgów w roletach zewnętrznych

Post autor: Szerszel » pn lip 04, 2016 10:42 pm

Jeżeli nie znasz sie na roletach nie rób tego sam , będziesz żałował , wyjątkowo wredny element
Tanie rolety mają tandetne ślizgi , teraz dopłać różnicę :D

adamzohio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adamzohio » wt lip 05, 2016 12:11 am

. Przyznaje ze Portos nie prezentuje nie wiadomo czego, teraz kupilbym inne, nie od razu człowiek sie wszystkiego uczy. Ale prosilbym o darowanie dla siebie odpowiedzi w stylu "doplac roznice". Poprosiłem o konkretna poradę a nie o ocene tego czy sie znam czy nie znam. Samo rozwiązanie techniczne jest prostackie i ewidentnie nie przemyślane dlatego pytam.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz lip 10, 2016 7:32 am

Rozwiązanie nie jest prostackie i nieprzemyślane jak piszesz bo nawet w roletach sprzed 20 lat funkcjonuje bez zarzutu !
Zostało "poprawione" przez "technologów" tak jak same profile, wieszaki , aretki, prowadnice itp. elementy - trend globalny więc normalny. Slizgasz ? -kawałek plastiku kto by się nad nim spuszczał , ma kosztować nie wiecej niż 30 gr.

Szukając rolet wiedziałeś jak znaleźć najtańsze ?
Czyżby teraz internetowy dostawca nie potrafił pomóc , na Yotube też nie ma filmiku jak wymienić ślizg ?

Wyjścia masz 2 : demontaż całej rolety bo inaczej ich nie wyjmiesz lub zainwestować 50 gr w narzędzie dostępne w każdym sklepie metalowym bo zakładam że kombinerki masz napewno w swojej krzynce z narzędziami .

Jeszcze wkrętak bo skoro to Portos to pewnie skrzynka zamknięta na ORYGINALNE wkręty z kapturkami :D

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”