Wymiana szyby - parowanie po montażu

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
diven
Czytelnik
Czytelnik

Wymiana szyby - parowanie po montażu

Post autor: diven » pn sty 16, 2017 10:52 am

Witajcie,

W mieszkaniu pękła mi szyba zespolona od strony wewnętrzej ( mieszkania ) przyjechała ekipa i wymieniła całą szybę na nową i teraz mam problem.

Strasznie paruje mi od strony mieszkania ( nie wewnątrz szyb ) - nie miałem wcześniej problemu z tym, wiadomo sezon grzewczy itp. ale:
- szyba w dotyku jest o wiele zimniejsza od pozostałych
- jeżeli zasunę rolety marteriałowe to po 20 min cała szyba, ale to cała jest dosłownie mokra.

Fachowiec twierdzi, że to granulat jeszcze nie wchłoną wilgosci z przestrzeni pomiędzy szybami i dlatego - jak dla mnie - jaki to ma związek z parowaniem od strony mieszkania ?

Czy możecie coś poradzić - czy tak może faktycznie być - fachowiec mówił, że musze poczekać 1msc - 1,5 msc i będzie OK wtedy -- to prawda ?

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: Wymiana szyby - parowanie po montażu

Post autor: Time » pn sty 16, 2017 12:56 pm

Nooo tak średnio bym powiedział. Albo w szybie nie dali argonu, albo powłoki niskoemisyjnej, albo jedno i drugie. Jak dla mnie szyba jest do tyłka i gadanie, że trzeba poczekać, bo coś się musi samo zrobić to granie na zwłokę. Zgłaszaj reklamację. Co ma do tego granulat skoro parowanie to wynik przenikania zimna od zewnętrznej szyby na wewnętrzną.

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » pn sty 16, 2017 7:35 pm

chłopaki odwrotnie wstawili szybę tzn stroną która miała być na zewnątrz dali do środka :)
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

diven
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: diven » pn sty 16, 2017 9:13 pm

Dzięki za odpowiedzi !

- monter twierdzi, że:
-- powłoka niskoemisyjna nie ma tu zwiążku sluży ona jedynie do odbijania promieni słonecznych.
( ja gdzieś wyczytałem, że mogli właśnie przy składaniu szyb wkleić stronę wewnętrzną na zawnątrz )

-- ten granulat ma wyciągnąć i wodę i "powietrze" -- osobiście nie sądzę że tam jest próżnia co najwyżej szczelnie zamknięte powietrze, i tyle.

Co jeżeli nie dali tam żadnego gazu tylko powietrze ? mogę to reklamować bo odbiega od standardów pewnych ?

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt sty 17, 2017 10:52 am

Tak, jeśli nie ma argonu jest to wada. Ślij reklamacje do skutku.

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » śr sty 18, 2017 11:26 am

dodatek argonu to max 0,2 jednostki a jeśli masz zaparowane całe okno to duża szansa że tak jak pisałem.Wysycenie pary wodnej w przestrzeni międzyszybowej przez subs higros. to max 0.5 godziny Zresztą jesli masz okno dwuskrzydłowe to w jednym ze skrzydeł zmień orientację szyby i wtedy zobaczuysz różnicę.

oknoAD

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » czw sty 19, 2017 9:33 pm

Granulat zapewne tu nie ma wiele wspólnego z parowaniem i niską temperatura szyby. Jest szansa na brak Argonu a najpewniejsze to montażysta odwrotnie zamontował wkład.

We wkładach 2-szybowych w większości tylko jedna tafla jest z powłoka niskoemisyjną (o ile w ogóle jest choć jedna) stad na szybach jest oznaczenie strony (naklejki - etykieta szyby którą sie ściąga) . We wkładach 3-szybowych powłoki niskoemisyjne są (powinny być) na zewnętrznej i wewnętrznej tafli (jedyne środkowa jej nie ma).

Tłumaczenie że trzeba odczekać miesiąc czy półtóra jest co najmniej śmieszne i stawia montażystę w bardzo złym świetle .

Na początek proponuje odwrócić wkład i zobaczyc efekt a jak nie pomoże to szyba do wymiany bo zapewne jest wadliwa.

Hannah
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Hannah » wt sty 24, 2017 11:47 am

Pan powyżej dobrze mówi, trzeba sprawdzić wkład. Jeżeli to nie pomoże to radzę skontaktować się z firmą.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt sty 24, 2017 10:25 pm

Pytasz o gwarancję na okna : 5 , 7 , 10 lat a gwarancja na wkłady szybowe u producenta okien : max 30 dni . Czy okno z pękniętą szybą można uznać za pełnowartościowe , dlaczego większość znanych mi producentów szyb robi problemy z uznawaniem reklamacji na szyby ?

Założę się że powyższy problem jest efektem takiego podejścia : producent okna wypiął się na sprzedawcę zasłaniając się idiotycznymi zapisami a ten by jakoś z tego wybrnąć zamówił NAJTAŃSZĄ szybę , najpewniej bez termoflotu i zrobioną metodą chałupniczą .

Wiem że pęknieć szyb jest ponad 40 rodzai i o niektóre trudno winić ich producenta np. termiczne ale większość idzie od krawędzi a ten kto je montował nawet nie wypinał listwy , dlaczego to on ma pokryć koszty ich wymiany ?

A stracona w ten sposób reputacja i dobre imię

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » czw sty 26, 2017 3:46 pm

gwarancja na szybę u normalnego producenta to 5 lat (co najmniej)

michał-opole
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: michał-opole » pt lut 24, 2017 9:57 pm

A ja proponuję ściągnąć listwy przyszybowe i sprawdzić czy czasem nie ma pęknięcia przy klinach :)
Jeśli będą to zrobić zdjęcie i wysłać fachowcowi ;)
Wygląda na to ,że w szybie nie ma argonu albo rzeczywiście ktoś zamontował stronę wewnętrzną na zewnątrz :P
naprawa regulacja okien Opole oraz Wrocław - tel. 888 40 50 10
http://www.oknoserwis.com
Rolety Wrocław , Rolety Opole
http://www.roletki.org.pl

kaerde
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kaerde » pt mar 10, 2017 10:40 am

Zdecydowanie szyba zamontowana "odwrotnie", nie bez powodu na naklejkach znamionowych szyb jednokomorowych widnieję napis "Tą stroną na zewnątrz".

pozdrawiam
http://www.asradon.pl

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » pt mar 10, 2017 5:26 pm

przecież pisałem o tym - trzeci post od góry - czytaj uważniej !!

Awatar użytkownika
Fourtech
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Fourtech » czw mar 16, 2017 1:23 pm

Inna kwestia to wentylacja w pomieszczeniu i duża wilgotność. Jak często jest pomieszczenie wietrzone? Czy np podczas wieszania prania w mieszkaniu uchylasz/rozszczelniasz okna? Jeśli reklamacja nie zostanie uznana to jedyne wyjście montaż nawiewnika higrosterowanego w oknie.
--
Pozdrawiam

e-mail: eksport3@fourtech.pl
tel.: +48 696 845 556
web: http://www.oknaekskluzywne.pl
web: http://www.fourtech.pl

Obrazek

pietrek135
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pietrek135 » pn mar 20, 2017 9:14 am

Też pomyślałem o wentylacji, ale skoro na innych oknach nie ma tego problemu, to musi być błąd w montażu.

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » wt mar 28, 2017 3:57 pm

ja do takich rzeczy nie zabieram bez obecności fachowców. To poważna sprawa i samemu lepiej się za to nie zabierać.

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » czw cze 01, 2017 5:28 pm

Widzę że wielu "specjalistów " mysli ze szyba wstawiona jest odwrotnie , czyli thermofloat na zewnatrzej szybie a nie na wewnetrznej jak zazwyczaj sie montuje . Powiadam tym wszystkim "specjalistom" że wpływ na przenikliwosc szyby jest znikoma , szyba dalej powinna miec U=1.0 .
Na dowód zamieszczam wyliczenia z programu Pilkington
szyba z thermoflotem na zewnatrz.jpg
szyba z poprawna instalacja thermoflotu.jpg
Niektórzy "specjalisci" twierdza że brak argonu jest powodem nadmiernej kondensacji , gdy sam argon obniża U o 0.2 W/m2K .Argon jest używany do ochrony powłoki thermofloat przed korozją .

Prawdziwi specjalisci widzą że nowa szyba nie ma w ogóle powłoki thermoflot i ma współczynnik U=2.8 co od razu obfituje duża kondensacja , zwłaszcza gdy szyby obok są znacznie cieplejsze ( lepiej izolowane ) . Dla ciekawosci powiem że gdyby pozostałe szyby w domu zostały wymienione na U=2.8 to automatycznie zmniejszyłoby się roszenie na tej pierwszej szybie .

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”