Co to jest???

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
szanti
Czytelnik
Czytelnik

Co to jest???

Post autor: szanti » pt mar 17, 2017 4:55 pm

Bardzo proszę pomoc, może ktoś już zetknął się z czymś takim. Mieszkanie nowe, od dewelopera. W narożnikach okien widoczne ogniska korozji, pan od serwisu twierdzi, że pierwszy raz widzi coś takiego na oknach. Wszystkie okna w mieszkaniu maja taki nalot, jednak niektóre więcej, inne mnie. W czasie deszczu do wrębów ościeżnicy dostaje się duża ilość wody i stoi tam kilka, kilkanaście dni, aż wyschnie. Również jest bardzo dużo piachu.
Poza tym okna przeciekają aż na parapet, a balkonowe na podłogę. Dzieje się tak w czasie silnego wiatru i deszczu.
Deweloper wymienił uszczelki, wyregulował drzwi, tak bardzo, że z trudem zamykam klamkę.
Woda zniszczyła podłogę. Deweloper uznał, ze naprawił okna, bo wymienił uszczelki, ale to nic nie dało.
Odnośnie korozji w narożach zasugerował żeby regularnie myć z mleczkiem widoczne ogniska korozji....Proszę o pomoc, może ktoś się zetknął z czymś takim? Jak przekonać dewelopera że okna są wadliwe?
Załączniki
rdza2.jpg
korozja
woda.jpg
woda po deszczu
7.jpg
korozja

oknoAD

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Re: Co to jest???

Post autor: fafik » pt mar 17, 2017 7:47 pm

okno nieszczelne i koroduje okucie na skrzydle okiennym. w trakcie deszczu resztki korozji przenoszone są na naroża i tyle w temacie
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

szanti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szanti » pt mar 17, 2017 8:19 pm

Czyli mogę to reklamować? Czego żądać? Proszę o pomoc

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » sob mar 18, 2017 11:08 am

Po pierwsze informujesz o wadach na piśmie wyznaczając termin usunięcia usterek np 14 dni !!!
"okna przeciekają aż na parapet, a balkonowe na podłogę. Dzieje się tak w czasie silnego wiatru i deszczu. - okna nie mogą przeciekać !!!!
Deweloper wymienił uszczelki, wyregulował drzwi, tak bardzo, że z trudem zamykam klamkę.- jest norma na siłę zamykania okien klamką,nie może być tak , ze zamykasz okna aż "jeczą" !!!
Woda zniszczyła podłogę. Deweloper uznał, ze naprawił okna, bo wymienił uszczelki, ale to nic nie dało.-masz prawo żadać naprawy szkody od dewelopera
Odnośnie korozji w narożach zasugerował żeby regularnie myć z mleczkiem widoczne ogniska korozj - a czy producent okien zalecał by myś okna środkami ściernymi jak "mleczko"? raczej nie(masz to na piśmie?) No i z kąd korozja ?
Rada - podejdź do punktu z oknami i poproś o wystawienie opini ,podejdż do rzecznika praw konsumenta. Sądze ,że deweloper wstawił najtańsze okna i teraz chce temat zamknąć (na usterki w nowym budynku masz 5 lat gwarancji - dotyczy to równiez podłóg,drzwi itp nie tylko okien)
Odpłatną opinię wystawią ci np konkurencyjny portal ...... ale to wtedy gdyby doszło do srawy sądowej czego nie masz się obawiać (wcześniej deweloper wymieni okna na nowe i naprawi szkode niż ma liczyć że do interesu dopłaci jeszcze prawnika i opłaty sadowe)
Z jakiego miasta jesteś ? - podaj priv adres to prześlę nr portalu

szanti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szanti » ndz mar 19, 2017 9:30 pm

Mam jeszcze pytanie. Czy to co widać na narożach to są pęknięcia czy ryski? Bo jak pokazałam to Panowi od okien to stwierdził ze to ryski i że tak może być. To nie jest wada.
Załączniki
p.jpg
i.jpg
h.jpg

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » pn mar 20, 2017 8:03 am

wygląda to na niezgrzane okno (pęknięcia) Ktoś po zgrzaniu za szybko schłodził profil i "się nie zgrzało" w sposób właściwy. Ta opinia wynika ze zdjęcia. Sadzę że jednak ktoś powinien obejrzec to z natury. Podejdź do jakiegoś punktu z oknami i poproś o opinię = tak na odległość wiele rzeczy nie widac. Przy okazji w którym roku dostał deweloper pozwolenie na budowę ? tak tylko zapytam o wspołczynnik przenikania ciepła dla CAŁEGO okna

oknoAD

szanti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szanti » pn mar 20, 2017 8:29 am

Pozwolenie dostał w 2015 r. Okna wielokrotnie ( 6-7 razy) już były naprawiane, regulowane, dokładane okucia, wymieniane uszczelki. Korozja jest nie tylko w narożach, ale również na zewnętrzne parapety wypływa rdzawa woda i po wyschnięciu zostawia rude ślady.
Serwisant wycierał tę korozję płynem Fosol s5.

Ja klucze dostałam 2 listopada i od razy był problem.

pietrek135
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pietrek135 » pn mar 20, 2017 9:12 am

Piękny przykład jak nie montować okien. Reklamuj to i to szybko, bo później jeszcze powiedzą, ze sama to zrobiłaś.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn mar 27, 2017 9:11 am

Co do "korodujących" okien to przyczyna może być prosta. Ostatnio miałem to samo u naszej klientki i WTF dlaczego jest rdza na plastikowym oknie. Okazało się, że podczas wiercenia opiłki ze wzmocnienia stalowego spadały na wręg skośny dolnej ramy. Chłopaki nie oczyścili tego dobrze, dostały trochę wilgoci i zardzewiały po prostu :lol:

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » czw cze 01, 2017 4:30 pm

Dawno mnie tu nie było i widze że nawet nie ma komu tutaj udzielić fachowej odpowiedzi . " Time" dobrze napisał że slady korozji pochodzą z wiórków stalowych . Woda wylewa się na podłogę dlatego że otwory drenażowe zapchane są zaprawą /piaskiem . Kanały drenażowe należy udrożnic drutem - są to otwory wewnątrz i zewnatrz dolnej częsci ramy . Zewnętrzne otwory mogą byc przykryte plastikowymi zaslepami , nalezy je zdjąc aby można było dobrze udrożnic kanał odwodnienia.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”