Wycena okien - pomoc

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Karolina91
Czytelnik
Czytelnik

Wycena okien - pomoc

Post autor: Karolina91 » sob kwie 08, 2017 8:45 pm

Witam
Mam przygotowane wyceny okien do nowo wybudowanego domu
Wszystkie wyceny dla okien 3 szybowych 6 komorowych
Czym kierować się przy wyborze, wiem że cena ceną ale jak z jakością

Do wyboru mam Oknoplast - wiem że jedna z lepszych firm na rynku jednak cenowo kosmos
Plastimet -elite - cenowo najtaniej ale jak z jakością
Drutex - iglo classic 5
Veka
Petecki

Ktoś może pomóc , jeśli chodzi o wybór?
Mi te wszystkie parametry nic nie mówią a nie chce kierować się tylko ceną

oknoAD

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wycena okien - pomoc

Post autor: colsztok » pn kwie 10, 2017 2:29 pm

Najlepiej byłoby podać konkretne modele okien, jakie bierze Pani pod uwagę - trudno porównać konkretne okno z samą nazwą firmy. Przydadzą się też wyniki wycen, żebyśmy wiedzieli z jakimi różnicami cenowymi mamy do czynienia. Pozdrawiam

krystianpl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: krystianpl » śr kwie 12, 2017 11:16 am

Tak, modele okien trzeba podać koniecznie, bez tego ani ruch z niczym,
http://www.dachbud.com.pl

Karolina91
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wycena okien - pom wyceoc

Post autor: Karolina91 » czw kwie 13, 2017 8:58 am

4 x 120/150 dwukomorowe , otwieralno-uchylne z opcją mikrowentylacji
1 x 90/150 jednokomorowe , otwieralno-uchylne z opcją mikrowentylacji
1 x 90/120 jednokomorowe , otwieralno-uchylne z opcją mikrowentylacji
3 x 90/195 jednokomorowe , otwieralno-uchylne ( jeśli istnieje taka możliwość )
1 x 150/210 okno tarasowe dwukomorowe otwierane lub rozsuwane na boki
2 x 100/210 okna balkonowe jednokomorowe otwieralno-uchylne ( jeśli jest taka możliwość żeby się uchylały już miały opcję mikrowentylacji
2x 160/210 okna balkonowe dwukomorowe otwierane
1 x 180/220 okno balkonowe dwukomorowe otwierane
wszystkie w kolorze antracyt obustronnie

takie wymiary okien podawałam przy wycenie

oknoplast zaproponował profil pixel w cenie 19 tyś zł
plastimet ,- elite w cenie 14 tyś zł
galeria okien - okna veka softline 82 - 16 tyś
drutex iglo 5 classic - 16 tyś

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 13, 2017 12:18 pm

Z wymienionych produktów to tylko Oknoplast lub Petecki na systemie okiennym VEKA z szybą 0,5. Oknoplast oczywiście będzie najdroższy.

rehagen
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rehagen » ndz kwie 16, 2017 1:36 pm

Wg informacji na stronie Oknoplast system"pixel" to 70mm głębokość zabudowy. Na tym systemie nie osiąga się już minimum energetycznego (poza stałymi szkleniami lub jednoskrzydłowymi oknami o maksymalnych formatach).
Proszę zwrócić uwagę na wyposażenie okien w poszczególnych ofertach. Opisy niektórych producentów są tak enigmatyczne, że... mozna się bardzo rozczarować przy... dostawie i montażu.
Jedną z ważniejszych kwestii we współczesnych oknach z PVC jest rodzaj materiału uszczelek. Te lepsze (i niestety trochę droższe) posiadają uszczelki z EPDM. Są bardziej elestyczne (sztuczna guma), dłużej zachowują swoje właściwości, jednakowo pełnią swoją funkcję na całym obwodzie ościeżnicy i skrzydła. Wymiana ich po kilku latach nie wymaga szczególnych zdolności manualnych i są bardzo tanie.
Tańsi producenci stosują w produkcji profile z koextrudowanymi uszczelkami PTE (rodzaj miękkiego plastiku). Często naroża nie są dobrze obrobione, co powoduje, że w tych miejscach uszczelki są... twarde, więc nie spełniają swojej funkcji. Wymiana ich jest - co prawda - możliwa, wymaga jednak dużego nakładu pracy, zawierającego również obróbki naroży.
Również w wyposażeniu okien w okucia jest sporo okazji do... oszczędności po stronie producenta.
Ja sprzedaję okna na bazie systemów Veka w Niemczech. Taki zestaw kosztowałby w firmie, którą reprezentuję ok. 4.900€ (Veka Softline 82MD, szyby 4/18Ar/4/18Ar/4 z "ciepłą ramką", okucia Winkhaus aktivPilot z klamką w środku wys. skrzydła). Byłaby więc to najwyższa oferta w tym zestawieniu...

oknoAD

Awatar użytkownika
protector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: protector » śr kwie 19, 2017 9:01 am

Z tym minimum energetycznym to nieprawda. Uw całościowe wynosi 0,8 a to jest wynik kwalifikujący się do okien energooszczędnych. Do tego mocne okucia (tez winkhaus) i uszczelki EPDM dostepne standardowo. Warto się chociaż nad pixelami zastanowić, chociaż mnie osobiście się rozwiązanie z ruchomym słupkiem średnio podoba. Niemniej co kto woli, nad wszystkim są plusy i minusy.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » pt kwie 21, 2017 8:28 am

W przypadku Oknoplastu do domu nie brałbym niczego poniżej energooszczędnych Winergetic Premium. Chyba, że dom jest pasywny (brakuje tej informacji), w takim razie Winergetic Premium Passive. Swoje kosztują, ale mają naprawdę dobre wyniki w testach i parametry w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej byłoby dobrać do tego pakiet 4Xglass który gwarantuje Uw na poziomie 0,74.

mrowa27
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mrowa27 » wt maja 02, 2017 12:36 pm

Dzień dobry Pani,
bardzo polecam Pani okna firmy EUROCOLOR. Profil REHAU Synego w ofercie MAX+ - profil 6komorowy, 3 uszczelki, szyba Ug = 0,5 z ciepłą ramką SuperSpacer (posiadającą najlepszy dostępny na rynku współczynnik krawędziowy, nagrodzona przez Instytut w Darmstad badający materiały budowlane przeznaczone do domów pasywnych), okucie SIEGENIA Titan AF z unikatową rolką KopiBo.
Za komplet okien (bez poszerzeń na podbudowę posadzki) mógłbym zaoferować Pani cenę 16 200 netto + montaż na pianę i kotwy około 1600zł netto. Brutto na 8% VATu wychodzi około 19200zł Brutto.

Firma Eurocolor posiada sieć Salonów Producenta. Ja piszę do Pani z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie ma znaczenie, w którym salonie zamówi Pani okna. W każdym będzie miała Pani okna z montażem bezpośrednio od producenta.

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Pani dyspozycji i zapraszam do kontaktu.

Z poważaniem

Maciej Szylar
Specjalista ds. sprzedaży

Tel.: +48 603 880 813
E-Mail: gorzow@eurocolor.com.pl
www.eurocolor.com.pl

Salon Producenta
ul. Brukselska 7/2
66-400 Gorzów Wlkp.

janek963
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janek963 » pt maja 05, 2017 8:32 am

Szczerze mówiąc to nigdy nie słyszałem o nich

mrowa27
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mrowa27 » pt maja 05, 2017 8:55 pm

janek963 pisze:
pt maja 05, 2017 8:32 am
Szczerze mówiąc to nigdy nie słyszałem o nich
Witam,
firma Eurocolor istnieje już od 20 lat. Siedzibę i produkcję mamy w Pyskowicach koło Gliwic. Od jakiegoś już czasu stawiamy na rozwój sieci salonów producenta. W całej Polsce jest już ich ponad 20.

Oprócz profile REHAU produkujemy okna również na profilach SCHÜCO i SALAMANDER.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.eurocolor.com.pl

RadioReeper
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: RadioReeper » czw maja 25, 2017 10:41 am

mariusz791 pisze:
pt kwie 21, 2017 8:28 am
W przypadku Oknoplastu do domu nie brałbym niczego poniżej energooszczędnych Winergetic Premium. Chyba, że dom jest pasywny (brakuje tej informacji), w takim razie Winergetic Premium Passive. Swoje kosztują, ale mają naprawdę dobre wyniki w testach i parametry w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej byłoby dobrać do tego pakiet 4Xglass który gwarantuje Uw na poziomie 0,74.
A gdzie można przeczytać dokładne parametry winergetic premium a najlepiej porównać z innym oknem? Wczesniej zastanawiałem się też nad drutex iglo 5, bo doradzam kuzynowi i teraz już nie wiem co mam mu wybrać. On się w ogóle nie zna na tym i chyba nie ma zamiaru się zainteresować.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » pt maja 26, 2017 2:01 pm

Parametry masz tutaj w sekcji szczegóły: https://oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium/. Możesz z listy wybrać tez inne okno żeby sobie porównać. Na przykład Pixel albo wersję pasywną winergetic. Porównywarki okien jeszcze chyba nikt nie wymyślił ;)

RadioReeper
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: RadioReeper » czw cze 22, 2017 2:02 pm

A szkoda bo by się mogła przydać. Tak samo z drzwiami. Ile czasu nad jednym i drugim spędziłem, żeby sobie spisywać parametry i potem robić tabelki... W każdym razie dzięki

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » pt cze 23, 2017 12:31 pm

e ja też się tak przygotowywałem do kupna a potem i tak w salonach słyszałem odwrotne rzeczy niż wyczytałem w internecie. i komu tu wierzyć?

RadioReeper
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: RadioReeper » wt cze 27, 2017 1:43 pm

Ja jednak trochę bardziej ufam punlikacjom niż temu co mi powie sprzedawca. W końcu jest sprzedawcą i o to chodzi, żeby sprzedał jak najwięcej tego, co ma na stanie. Nie będzie się podkładał i wskazywał wad w "swoich produktach".

krzysztofam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krzysztofam » pn lip 10, 2017 9:33 am

Jeżeli chodzi o Drutex to porównaj sobie ich rozwiązanie z Veka profile choćby nawet... I zobaczysz że nie ma czego prównywać. Drutex wszystkich bije ceną ale nie wydaje mi się żeby było warto w nie inwestować.

krzysztofam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krzysztofam » pn lip 10, 2017 9:34 am

Jeżeli chodzi o Drutex to porównaj sobie ich rozwiązanie z Veka profile choćby nawet... I zobaczysz że nie ma czego prównywać. Drutex wszystkich bije ceną ale nie wydaje mi się żeby było warto w nie inwestować.

Krzychu.

RadioReeper
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: RadioReeper » wt lip 25, 2017 1:41 pm

No właśnie mi się tak wydawało, że poza ceną niewiele mają do zaoferowania. Jasne, to dobre rozwiązania dla oszczędnych i pewnie sam bym się zdecydował na coś takiego do domku letniskowego na przykład. Ale do domu w którym mam mieszkać przez długie lata to raczej wolałbym coś lepszego.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » czw lip 27, 2017 2:19 pm

Tak samo uważam - dom ma być miejscem bezpiecznym i pewnym, wobec tego nie należy na nim oszczędzać.

Awatar użytkownika
19PB20
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: 19PB20 » pn sie 21, 2017 8:16 am

mariusz791 pisze:
pt maja 26, 2017 2:01 pm
Parametry masz tutaj w sekcji szczegóły: https://oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium/. Możesz z listy wybrać tez inne okno żeby sobie porównać. Na przykład Pixel albo wersję pasywną winergetic. Porównywarki okien jeszcze chyba nikt nie wymyślił ;)
Mam dom, dość stary. W przyszłym roku planuję ocieplenie go i wymianę okien i drzwi. Czy opłaca mi się kupować okna winergetic passive czy lepiej zostać przy tej zwykłej wersji? Pytam czysto teoretycznie, bo i tak raczej zdecyduję się na coś z niższej półki. Przy okazji: bardzo droga jest ta pasywna wersja w porównaniu ze zwykłą?

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt sie 22, 2017 8:21 am

Nie, nie opłaca się. Zyski energetyczne nie będą pokrywać dodatkowych wydatków na okna, bo budynek jest w starej technologii i tylko wyrzucisz pieniądze w błoto.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » pn sie 28, 2017 9:05 am

Moim zdaniem, i raczej większość powie Ci to samo - jeśli dom nie jest pasywny, to i okna pasywne się do niego nie nadają. A standardowe winergetic premium są na tyle dobre, że w zupełności wystarczą. Tak myślę.

Awatar użytkownika
19PB20
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: 19PB20 » ndz wrz 24, 2017 1:54 pm

Dzięki za pomoc. Zrobiłem według waszych wskazówek. Zresztą porozmawiałem póxniej z sprzedawca i powiedział mi w wskrócie to samo. Poprzestałem na oknach winergetic premium.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”