Jakie nawiewniki do bloku??

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Adam76
Czytelnik
Czytelnik

Jakie nawiewniki do bloku??

Post autor: Adam76 » wt maja 09, 2017 1:07 pm

Witajcie,
powstał problem po wymianie okien w wieżowcu.

Mieszkanie na 5 piętrze, okna wymienione na plastiki i wychodzi grzyb w salonie.
W małym pokoju nie wychodzi bo ono do regulacji :-)

Muszę zamontować nawiewniki.
Pytanie jaki typ: ciśnieniowe czy higrosterowalne??

Nie wiem czy producent też ma znaczenie?
Jeżeli tak to jaki??

oknoAD

nowy1
Czytelnik
Czytelnik

Re: Jakie nawiewniki do bloku??

Post autor: nowy1 » śr maja 10, 2017 8:42 pm

Jeśli chodzi o nawiewniki, to uważam, że ciśnieniowe są odpowiednie. Najwięcej montuje się ciśnieniowych automatycznych.
Ja osobiście poleciłbym nawiewniki firmy VENTEC np. VT 101

Awatar użytkownika
katarzyna.jot
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: katarzyna.jot » pt maja 19, 2017 8:32 am

Przede wszystkim nie daj się naciągnąć na zbyt dużą ilość nawiewników w mieszkaniu.
1 nawiewnik na jedno pomieszczenie, chyba, że jest w tym pomieszczeniu więcej niż 25m2, wtedy 2 nawiewniki, ale podejrzewam, że przy mieszkaniu w bloku to raczej nie częsty przypadek.

Nawiewników nie montujemy w pomieszczeniach typu łazienka, kuchnia i innych w których są umieszczone kratki wentylacyjne, będą one nadmiernie "wysysać" powietrze z nawiewnika, w zimie może być zabawnie.

Według mnie nawiewniki ciśnieniowe są zdecydowanie wystarczające jeśli chodzi o stosunek funkcjonalność-cena.

Wpisz sobie w wyszukiwarce google "nawiewnik ciśnieniowy", pierwsze dwie firmy, które Ci wyskoczą produkują może nie najtańsze, ale na prawdę sensowne nawiewniki - nie chcę podawać tu na forum nazw firm, bo nie jestem botem reklamowym ;)

Adam76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Adam76 » pn cze 05, 2017 10:57 am

1 nawiewnik na jedno pomieszczenie, chyba, że jest w tym pomieszczeniu więcej niż 25m2, wtedy 2 nawiewniki, ale podejrzewam, że przy mieszkaniu w bloku to raczej nie częsty przypadek.
Dokładnie, największe pomieszczenie to salon a ma o ile dobrze pamiętam ok.18m2
Wpisz sobie w wyszukiwarce google "nawiewnik ciśnieniowy", pierwsze dwie firmy, które Ci wyskoczą produkują może nie najtańsze, ale na prawdę sensowne nawiewniki
Bardzo proszę o info na PW :)

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”