Okna petecki

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Jakub772
Czytelnik
Czytelnik

Okna petecki

Post autor: Jakub772 » ndz cze 11, 2017 5:52 pm

Witam wszystkich mam taki problem w trzech oknach dwuskrzydłowych tarasowych a mianowicie drzwi z ruchomym słupkiem chyba tak one się nazywają ( te bez klamki) poprawcie eśli się mylę posiadają dwie uszczelki zewnętrzną i tą wewnętrzną. Ostatnio dostrzegłem że uszczelka zewnętrzna ( na zewnątrz budynku) po zamknięciu skrzydła zachodzi około 2mm na skrzydło co wydaje mi nie prawidłowe. Uszelki obie mają około 10,5 lub 11mm , kształt ich mozna powiedzieć że przypomina małą literę e taki pół okrąg z języczkiem i u mnie zachodzi dokładnie sam ten języczek na skrzydło okienne a powinno zachodzić dużo więcej.Nie wspomniałem że na tym skrzydle są dociski ukryte czy jak to się tam zwie bo bez nich to mogę ramę od środka oglądać taka szpara wychodzi i uszczelka nic a nic nie przylega do ramy. W drugim oknie balkonowym jednoskrzydłowym skrzydło zachodzi 8mm i to jest prawidłowo tak mi się wydaje. Mam taki problem w trzech oknach u sprzedawcy dowiedziałem się że mam wszystko prawidłowo ale mi się nie wydaje żeby to było ok nie po to płaciłem ponad 2 tys zł żeby kupować kilka ton węgla i drzewa na zimę bo muszę przynać że z te okna nie są szczelne. Na oknie umieściłem kreskę markerem gdzie przylega uszczelka.Moim zdaniem to okno nie spełnia żadnych norm. Co o tym sądzicie?
Załączniki
Okno balkonowe 1.jpg

oknoAD

salamanderek
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna petecki

Post autor: salamanderek » śr cze 14, 2017 12:03 pm

Prawdopodobnie to jest montaż nieprawidłowy tj. rama okna jest rozparta za bardzo lub skrzydło zle zaszklone brak dodatkowej podkładki, docisk wewnętrzny jest do d..y musi być zewnętrzny zamontowany :roll:

Jakub772
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna petecki

Post autor: Jakub772 » czw cze 15, 2017 8:36 am

I tak jest w trzech oknach . Czy mam rację że uszczelka swoją całą szerokościa powinna zachodzić na ramę onka? Poziomicą sprawdzałem ramę nie jest ściągnięta ma poziom od dołu do góry po prostu okno jest źle wykonane tak jakby skrzydło było za krótkie na szeroości albo inaczej rama za szeroka brak mi słów jak to określić , spierd...................... po prostu i to jest fakt

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”