Wymiana okien w kamienicy - Szczecin które wybrać

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Awatar użytkownika
disqus_wlDEDxuiVT
Czytelnik
Czytelnik

Wymiana okien w kamienicy - Szczecin które wybrać

Post autor: disqus_wlDEDxuiVT » czw sie 17, 2017 9:13 am

Witam,
mieszkanie w starej kamienicy (brak rekomntu elewacji jeśli to ma znaczenie, ale będzie na przyszłość już planowany). W tej chwili posiadam stare oryginalne drewniane okna skrzynkowe, najczęściej dzielone na dwa skrzydła i z górnym lufcikiem. Dodatkowo że jest to kamienica w centrum to okna muszą wyglądem pasować do reszty stolarki w budynku.
Okna, wszystkie prostokątne:
240x130cm trzy sztuki
240x100cm dwie sztuki
240x180cm to okno dzielone jest teraz na 3 skrzydła
250x135cm
235x73cm
230x110cm aktualnie jest to plastikowe okno starego typu i już trochę wypaczone, więc też wymieniam
230x55cm aktualnie to okno też jest plastikowe, też chcę wymienić.

Każde okno chciałbym by miało element uchylny, raczej stawiam na dwie szyby (z tego co wybadałem u znajomych rodziny 3 szyby robią bardzo niewielką różnicę w naszych kamienicach), do tego najprostsze parapety wew (i tak po generalnym remoncie możliwe że zmienię). Dodatkowo oczywiście jest kwestia demontażu i utylizacji starych okien (o to też prosiłem by uwzględnili w cenach).

Przeszukałem wszystkie firmy w Szczecinie od okien i do każdej wysłałem zapytanie o ofertę, dostałem to i nie wiem co wybrać:
1. Amplast - Drutex Iglo 5 Standard (1.0 ug) z ramką stalową okucia Maco 12000PLN
2. Dan-Styl - KBE Eco Plus (1.1ug) 12600PLN
3. MS Więcej niż okna - MSline system S2000AD, 3 szybowe, bez parepetów i utylizacji starych okien 20000PLN tutaj przyznaje nie wiem czemu cena jest AŻ taka bo to jedyna firma która mi odpisała że chce aż tyle pieniędzy. napisałem do nich zwyczajnie grzecznie czym jest dyktowana taka cena gdy wszystkie inne firmy oferują mi grubo poniżej 15tys i czy mogą mi jakoś tak logicznie wyjaśnić czemu tak drogo czy mają jakieś porównania do innych firm albo czy mogą wypunktować w czym są lepsi. w odpowiedzi dostałem że to standardowa cena i jak ktoś oferuje dużo mniej to znaczy że sprzedają gówno i partacze (oczywiście napisali to grzeczniej ale było czuć szyderę, w tym wymienili kilka firm prześmiewczo)
4. Winlux - System Optimum 11000PLN
5. ROTOMBUD - Avantgarde 7000, Winhaus 11700PLN
6. Framex - Brügmann Komfort o szerokości ramy 73 mm 5komorowy 3szyb.U=0,6,Okucie UR 1 + MSL.OS 16500PLN albo 17800PLN (zależnie czy tam bym wolał w kilku przypadkach dwu czy jednoskrzydłowe)
7. Twoje Okna - Drutex IGLO5 GL SYSTEM Maco Multi Matic KS 11700PLN

Czekam jeszcze na oferty od OKNOPLAST i INTERPLAST

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: Wymiana okien w kamienicy - Szczecin które wybrać

Post autor: Time » czw sie 17, 2017 2:20 pm

Dzień dobry Panie Piotrze.
Robiłem jedną z ofert, które trzyma Pan w ręku. Nie będę pisał z której jestem firmy, bo jestem tu raczej anonimowo i wolę się nie ujawniać.

Odpowiedź firmy MS mnie rozbawiła i ja jako klient raczej nie traktowałbym kogoś takiego już poważnie :roll:

Napisał Pan to zapytanie bardzo, bardzo ogólnie. Rozbieżności mogą wynikać z tego, że nie widać jak te okna wyglądają. Same wymiary to trochę mało. Przy wyborze wykonawcy najlepiej przejść się po salonach sprzedaży porozmawiać na żywo, ocenić salon, wystawkę itp. Same ceny i nazwy produktów tak naprawdę mało będą mówić laikowi. Zaraz zleci się kilka osób na forum i zaczną się licytować, że Drutex jest kiepski/dobry, Brugmann jest kiepski/dobry, ale chyba lepiej samemu zobaczyć co sprzedawcy mają na miejscu do zaoferowania.

Pozdrawiam
Time

Awatar użytkownika
disqus_wlDEDxuiVT
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: disqus_wlDEDxuiVT » czw sie 17, 2017 3:09 pm

no mnie dosc rozbawila odpowiedz, bo ceniac swoja firme i moje produkty jestem w stanie powiedziec co jest lepszego w moich od innych a nie ze "a bo fachowcow pewnie maja z lapanki i ogolnie to tyle powinno to kosztowac"

przejsc sie moge ale co mi po tym jak sie nie znam a nie jestem raczej typem osobym ktora da sie przekonac bajdurzeniem i ladnym salonem:) ale wiadomo chamska obsluga od razu mnie odrzuci:) a moze np ktos mi powie ze jakas firma na bank jest skopana (tego tez nie wiem czy jest tak ze co okno to inaczej czy raczej jakis standard jest?)

np wchodzac na strone o oknach avantgarde bylem bardzo pozytywnie nastawiony ale zaczalem szukac to praktycznie same negatywne opinie o tych oknach wyczytalem takze kompletnie nie wiem co myslec i po prostu zbieram opinie tutaj:)

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » śr sie 23, 2017 11:31 am

Tutaj za dużo się Pan nie dowie, bo mało kto się tu udziela. A ja jako jeden z oferentów nie będę robić reklamy sobie, ani innym.

Jak już jesteśmy w temacie to dziwię się ludziom, że składają zapytanie w tak wielu miejscach bez rozeznania co tak naprawdę potrzebują. Jeśli ma Pan czas na wertowanie tego wszystkiego to nic mi do tego. Niemniej jednak wysłał Pan zapytanie do 9 firm, niektóre widzę zrobiły po kilka wariantów. Jest to często bardzo deprymujące, bo zaangażował Pan do robienia ofert zasoby 9 firm.

Kiedy ja osobiście czegoś szukam to najpierw określam co jest mi potrzebne dokładnie, zapoznaję się z ofertami firm, przeglądam ich strony, opinie i dopiero potem wysyłam zapytanie do wybranych 2-3 max firm i wśród nich wybieram.

Proszę nie odebrać tego jako jakiś przytyk, ale proszę też postawić się z drugiej strony.

Awatar użytkownika
disqus_wlDEDxuiVT
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: disqus_wlDEDxuiVT » pn wrz 25, 2017 1:49 pm

nie odbieram jako przytyk spokojnie:) każda z tych firm dla mnie "osoby która nie zna sie na oknach" oferuje to samo, czyli okna. pisałem, że potrzebuje dzielone tak i tak, białe dwuszybowe itd. a ze profil taki, a ze sraki dla kogos kto sie na tym nie zna profil to profil. wiec zwyczajnie ciekaw bylem czy jest jakas roznica w cenach (poza tymi smiesznymi ludzmi z "mstwojeokna" to wiekszosc cen taka sama) teraz przynajmniej wiem gdzie pojsc gdzie nie pojsc. i wbrew pozorom duzy rozrzut firm i ilosc odpowiedzi jakie dostalem dalo m itroche do myslenia i kilka firm mnie przekonalo do siebie, wiec to nie bedzie tez tak ze bede za chwile losowal na slepo "zwyciezce"
co do angazowania osob az z 9 firm. no coz od tego jest praca:) jak pracowalem jako przedstawiciel handlowy to tez nie robilem nic poza przygotowywaniem ofer czesto dla osob ktore wiedzialem ze nigdy nie skorzystaja z uslug, ale mila obsluga i profesjonalizm tego wymaga:)

tutaj bardziej liczylem ze ktos moze z mieszkancow szczecina sie pochwali doswiadczeniem z ktoras z tych firm:)

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt wrz 26, 2017 12:27 pm

Ok, rozumiem, dziękuję za odpowiedź.

Z takim pytaniem chyba lepiej wejść na facebooka i napisać w grupie "Szczecin" takie pytanie. Tutaj siedzą sami ludzie z branży, więc nikt nie pomoże w tej kwestii.

oknoAD

Awatar użytkownika
ZbigniewMączka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ZbigniewMączka » wt paź 03, 2017 6:27 am

Rozumiem, jednak żona kręci nosem a sam finansowo nie chciałbym sie spłukać albo zadłużać wiec spróbuję je ponaprawiać. Co do uszczelek to trudno stwierdzić na ile są szczelne. Szyby zgadzam sie że mogą dużo ciepła zabierać ale nic nie poradzę i z pewnością jest tam pseudo próżnia. Kobita i tak spraw technicznych nie zrozumie.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”