Malowanie okien drewnianych pistoletem

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
mateusz22
Czytelnik
Czytelnik

Malowanie okien drewnianych pistoletem

Post autor: mateusz22 » czw cze 20, 2019 11:06 am

Witam

Przymierzam się do odświeżenia stolarki drewnianej okiennej. stolarka nie jest popękana, ale posiada drobne uszkodzenia mechaniczne, które już poszpachowałem. Teraz przymierzam się do nałożenia farby nawierzchniowej kryjącej (wodna). Wiem, że można zrobić to pistoletem, widziałem kiedyś jak robił to gość zajmujący się m.in. takimi naprawami.
Pytanie jaki pistolet będzie odpowiedni, bo połowa sukcesu to jego odpowiedni dobór. pistolet pod kompresor, warunki domowe.

oknoAD

tomiszcz
Czytelnik
Czytelnik

Re: Malowanie okien drewnianych pistoletem

Post autor: tomiszcz » czw lip 11, 2019 1:26 pm

Jestem świadom, ile problemów potrafi przysporzyć malowanie drewnianych okien. Kategorycznie odradzam używania do tego pędzli bądź wałków. Myślę, że w sytuacji, w której potrzebujemy nałożyć, jakieś połacie farby na drewniane okna najlepszym rozwiązaniem będzie malowanie natryskowe. Oczywiście technika ta wymaga bardzo dużego doświadczenia, więc jeśli go nie posiadamy, warto skontaktować się z jakimś fachowcem. Ja korzystałem z usług firmy, która mieści się w Warszawie (o tej - http://www.pwmig.com/oferta/malowanie-natryskowe.html). Podjąłem taką decyzję, ponieważ nie posiadałem specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności. Jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nich pracy!

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”