Eksperci do dzieła!

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Eksperci do dzieła!

Post autor: Tomsi3 » pt lip 19, 2019 8:37 pm

Potrzebuję HST w ciepłym Al lub PSK w PCV ale stałe szklenie w ramie oraz kilka okien do domu jednorodzinnego. Mamy kilka ofert, byliśmy w kilku punktach w Krakowie i mam więcej wątpliwości po niż przed maratonem.
Ba. Jak czytam na stronach dużych producentów, że system "A" to dobre rozwiązanie , system "B" to idealne rozwiązanie a system "premium" to najnowsze lub najlepsze rozwiązanie to flaki się nicują.
No bo jak q.. uwierzyć "sprzedawcy" że system HST w Al jest idealny i ciepły i lepszy od PSK kiedy widać, że w górną przestrzeń między przesuwnym skrzydłem a ramą można włożyć dwa palce, Czy owa rama mająca dwie uszczelki szczotkowe zew i wew może konkurować z trzema uszczelkami EPDM w systemie PSK??? Czy w ogóle AL może konkurować z PCW w kwestii Uw bez wkładek z pianki? Śmiem twierdzić a wręcz jestem przekonany, że są to bajki od Andersena.
No i i mamy. W jednym punkcie szyby dwukomorowe( pow- 1,78m2) mogą być złożone z 4mm tafli a w drugim powinny być 3 x 6mm.
Szczególne pozdrowienia należą się temu "sprzedawcy", który tak wytłumaczył kolorystykę ramek dystansowych córce, że przekazała mi info, że ramki dystansowe mają nakładki w różnych kolorach. Dodam jeszcze, że lata temu okuciowcy nazywali dzisiejsze "podnośniki"skrzydłą ślizgami, a już ponad 10 lat nazad istniał podnośnik skrzydła z blokadą błędnego poł. klamki. I to jest prawdziwy podnośnik. Ślizg można uznać za podporę skrzydła.

Firmie Effekt-Glass z Klerykowa życzę profesjonalnego przeglądu strony internetowej bo przy tak olbrzymim doświadczeniu rynkowemu wypada nie popełniać kardynalnych błędów merytorycznych.
Czekamy jeszcze na 2 oferty do wtorku a może ktoś Was zechce. Córka pragnie HST w AL i Okna o najlepszym U ale bez Kryptonu za to ze SSp w kolorze jasnym szarym tak jak dwustronna okleina. Zainteresowanym udostępnię specyfikację. Będziemy zadowoleni z okuć ukrytych (tych nowszych) z regulacją docisku i podnośnikiem. Jak najmniejsza wysokość złożenia profili bo możliwe, że będzie ok.balkonowe w r.słupkiem. Oczywiście montaż, HST na piętrze = na taras. Jeżeli ktoś uważa, że HST bez wkładek jest OK to niech sobie odpuści.
Na koniec wyobraźcie sobie, że w jednej pozycji oferta(wycena - która wg jednej firmy NIE JEST OFERTĄ w myśl KC) jest 100% tańsza w PCV na profilu A od drugiej oferty.
Na boga... nie oferujcie 7 komór skoro jedna/ dwie jest przecięta odwodnieniem.
Generalnie. Myślałem, że komedia skończyła się kilkanaście lat temu.

oknoAD

twojeokna
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Re: Eksperci do dzieła!

Post autor: twojeokna » wt lip 23, 2019 7:43 pm

http://twoje-okna.com - tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystko czego szukasz. Z nimi załatwisz wszystko
Porównaj ceny okien http://twoje-okna.com

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”