Co sądzicie o profilu i okuciach?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Co sądzicie o profilu i okuciach?

Post autor: Lukanowak » wt lut 20, 2007 11:38 pm

Chodzi mi o profil pięciokomorowy Thyssen oraz okucia Siegenia. z może lepsza jest Veka lub Aluplast?

oknoAD

Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lukanowak » śr lut 21, 2007 10:18 pm

Kurde cisza.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr lut 21, 2007 10:22 pm

Dobre są - kup sobie. BUDVAR kiedyś produkował na tym profilu i wszystko było o`k. Do dzisiaj ludzie je otwierają - zamykają - uchylają - przesuwają.

Nie męcz pały, kupuj.

Narra
jawaryn :)

tatko
Małomówny
Małomówny

Re: Co sądzicie o profilu i okuciach?

Post autor: tatko » śr lut 21, 2007 11:06 pm

Lukanowak pisze:Chodzi mi o profil pięciokomorowy Thyssen oraz okucia Siegenia. z może lepsza jest Veka lub Aluplast?
Tak samo dobry Thyssen jak Veka i Aluplast. Ważniejsze kto robi te okna i kto je montuje.
Najlepszy jest Deceunick Zendow:)
Pozdrawiam

okoni
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: okoni » czw lut 22, 2007 8:25 am

Polecam Zendow, nie ma mu czego zarzucić, no może oprócz ceny "set'a" :) wiem, bo na nim robię...

Michał Okonowicz

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » czw lut 22, 2007 8:10 pm

Najlepiej wykonana jest 4 i nie jest aż tak ciężka. Okna od B. Bajcara są wykonane bezbłędnie, nie potrzebują serwisu ale jak każde okna potrzebują dobrego montażu. Okna Thyssena nie są takie jak inne bo chociażby nie uszkadza się w nich przy montażu wzmocnienia, a może ktoś jeszcze zna jakiś inny system w którym jest komora sucha dla elementu mocującego ościerznicę z murem.
Problem z oknami Thyssena jest taki, że pewnie gorzej się na nich zarabia dlatego coraz mniej firm produkuje na Thyssenie.
Zdecydowanie ładniejsze od konkurencji - idź i zobacz - tak mówiłem do swoich klientów.
Rożnic jest więcej ale nie chcę kolegów prowokować.

oknoAD

michalek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: michalek » czw lut 22, 2007 9:19 pm

taką komorę miał kiedyś tras i knipping. jak dla mnie niekoniecznie się to musi sprawdzać ze względu na to że dybel trzyma się na samym PCV. osobiście skłaniam się do montażu na "blachy" - stabilność podobna ale estetyka dużo lepsza.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » czw lut 22, 2007 10:31 pm

Tak to prawda, oprócz dybli można użyć śrub i nadal nie uszkadzamy wzmocnień. Blachy są dobre gdy nie można dyblować, mówię ci jako handlowiec i montażysta. Większość okien ma otwarte wzmocnienie w ramie c-ownik i to powoduje że dybelzawsze trzyma się na plastkiu, tyle tylko że ten plastki na profile jest wyjątkowo wytrzymały. Spróbuj ręcznie złamać jakąkolwiek listwę przyszybową.
Dybel lub śruba trzyma najpewniej, masz potem mniej regulacji.

KAM.97
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KAM.97 » pt lut 23, 2007 12:56 am

Poproś o radę dobrego przyjaciela lub kogoś pewnego bo tutaj każdy chwali swoje,ale prawdą jest że wszystko zależy od producenta (z najlepszego profilu można wyprodukować bubla ) i ekipy montażowej

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » sob lut 24, 2007 6:20 pm

Ale ja nie mam niczego swojego i nadal chwalę dwie firmy pomimo że okna zamawiałem w wielu.
Dlatego skoro już padło to mówię okna Bajcara są bardzo dobre i lepsze, są też w Łodzi okna na Vece tyż bardzo dobre ale nie padła jak dotąd nazwa tej firmy to się nie wyrywam. Piszę te słowa jako doświadczony montażysta i handlowiec z 6 letnim doświadczeniem.

A co jak pliszka ogona nie ma?

Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lukanowak » sob mar 10, 2007 8:14 am

Witam ponownie. Moje poszukiwania okien zawęziły się do trzech producentów: Jezierski, Bajcar, Plastico. Którego wybrać oto jest pytanie. Moze ktoś doradzi?

PREZES 80
Małomówny
Małomówny

Post autor: PREZES 80 » sob mar 10, 2007 1:37 pm

MS
POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » sob mar 10, 2007 4:18 pm

Nas! Nas! Nas kup! ;)

Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lukanowak » sob mar 10, 2007 9:08 pm

Może i bym kupił, ale cenowo jesteście drodzy.

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » ndz mar 11, 2007 8:17 am

Nawet bardzo drodzy :) coś za coś :) Jeśli szukasz czegoś tańszego to weź jakąś dobrą Vekę, np Oknoplast Kraków albo Dako. Uważaj na ilość komór: jeśli kupisz pełny kolor, to będziesz miał 4 komory w skrzydle. Z pozostałych dwóch firm jakie wymieniłeś, Bajcara znam ale nie polecam, trzeciej nie znam. Nigdy nie schodz na najniższą półkę, czyli Dobroplast/Drutex/Okna Rąbień. No chyba, że jeździsz samochodem marki ARO albo Tarpan :)

Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lukanowak » ndz mar 11, 2007 11:31 pm

Dzięki za rady. A może jakiś rabat zastosujecie żeby za okna zejść z ceny 13 300 na 11 000 zł? 8) To się dogadamy :roll:

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » wt mar 13, 2007 6:29 pm

Szanowny Kliencie na początku wybierales okna na uznanych profilach od uznanych producentow. I otrzymales raczej obiektywne opinie.
Po pewnym czasie robisz podpuche na kilkanascie tys.zlotych, i oczekujesz ze bioracy udzial w dyskusji zaczna sie licytowac o twoja oferte.
Kolego mysle ze pomyliles strone, licytacje odbywaja sie np. na allegro.
Oczekujesz "mercedesa" w cenie "fiata" pewnie jeszcze z gwarancją jak na garnki zeptera i darmowym montażem.
Zastanow sie troszeczke i pomysl o tym ze firma ktora chce spelnic twoje oczekiwania tez ma koszty utrzymania biura, pracownikow, samochodow itd. I aby mogla sprawnie przygotowac i zrealizowac zamowienia klientow musi osiagac zyski ze swojej badz co badz ciezkiej pracy.
Odrobine szacunku Drogi Kliencie Pozdrawiam

Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lukanowak » wt mar 13, 2007 9:19 pm

Witam
Prosze Pana nie tworze tutaj giełdy kto da najniższa cenę. Było tylko zapytanie czy jakaś firma może zejśc z ceny o 2 tyś zł do mojej górnej granicy możliwości cenowej. Ciekaw jestem czy Pan nie szuka najtańszych dostawców spełniających Pana kryteria. Ja tak zrobiłem i próbuję znaleźć firmę która da mi satysfakcjonujaca cenę, jednocześnie nie zaniżając jakości produktu. Ostatecznie tak jak napisałem wcześniej w moim przypadku cena - jakość najlepiej wypadły okna od Bajcara.

Lukanowak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lukanowak » wt mar 20, 2007 4:53 pm

No i decyzja zapadła. Padło na Bajcara.
Konie cproblemów z wyborem okien. Przechodze do główkowania nad dachem:)
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady.

pebe
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pebe » wt kwie 10, 2007 7:32 pm

Lukanowak pisze:Chodzi mi o profil pięciokomorowy Thyssen oraz okucia Siegenia. z może lepsza jest Veka lub Aluplast?
Thyssen + Siegenia to super połączenie, ewentualnie można wymienić na Veka Perfectline, Aluplast odpada...

Scotch&Soda
Małomówny
Małomówny

Post autor: Scotch&Soda » ndz kwie 15, 2007 11:27 pm

Tylko VEKA i ROTO bo to mam w ofercie. A teorie się dorobi!
Alleluja i do przodu

Wiesio
Małomówny
Małomówny

Post autor: Wiesio » wt kwie 17, 2007 1:30 am

Tylko Veka i WH

Scotch&Soda
Małomówny
Małomówny

Post autor: Scotch&Soda » wt kwie 17, 2007 6:40 pm

Wiesiu pod warunkiem że będziesz miał na profil i okucie :!:
Alleluja i do przodu

sunaj78
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sunaj78 » wt maja 15, 2007 10:30 pm

Tak naprwdę połączenie Veki i WH jest bardzo dobra alternatywą na wyroby tego typu na rynku. Jednakże, aby okno spełniało swoią funkcję i w pełni zaspokajało potrzeby potencjalnych klientów samo dobranie odpowiednich komponentów nie gwarantuje tak naprawdę do końca sukcesu. Jakiś czas do tyłu pewien kolega napisał (bodajrze tatko), że jednym z decydujących elementów prawidłowego funkcjonowania okna jest to, kto te okna produkuje, a także kto je montuje. Mogę mnożyć przykłady, w których główną przyczyną reklamacji na stolarkę PCV był niewłaściwy montaż. Dlatego też nie trudno wyobrazić sobie sytuację i koszty związane są z tego typu reklamacjami, tym bardziej że firma sprzedajca okna sprzedaje również montaż tych okien (montaż oczywiście autoryzowaniej grupy montażowej).
Niewłaściwy montaż sprawia że opinia w świat idzie o producencie i jego wadliwym i do niczego nienadającym się do użytku pcv-łki.
Niestety tego typu grupy zasypały nasz rynek...

rafałsz
Czytelnik
Czytelnik

Re:

Post autor: rafałsz » ndz gru 28, 2008 9:28 pm

lekomin pisze:Nawet bardzo drodzy :) coś za coś :) Jeśli szukasz czegoś tańszego to weź jakąś dobrą Vekę, np Oknoplast Kraków albo Dako. Uważaj na ilość komór: jeśli kupisz pełny kolor, to będziesz miał 4 komory w skrzydle. Z pozostałych dwóch firm jakie wymieniłeś, Bajcara znam ale nie polecam, trzeciej nie znam. Nigdy nie schodz na najniższą półkę, czyli Dobroplast/Drutex/Okna Rąbień. No chyba, że jeździsz samochodem marki ARO albo Tarpan :)

Powiedźcie mi proszę co jest nie tak z oknami drutexu?
Kurcze nie ukrywam, że już prawie się na nie zdecydowałem ale teraz jak czytam forum to już nie wiem.
Brałem pod uwagę okna z krakowa (platinium dwustronny kolor) oraz drutex (iglo5). Nie ukrywam, że przeważył drutex bo jest tańszy a wizualnie wygląda nieźle. ale teraz to już nic nie wiem...hehe Jeśli możecie to pomóżciew decyzji:)

domek21_2005
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: domek21_2005 » pn gru 29, 2008 6:37 pm

z DRUTEXEM to chodzi prawdopodobnie o to, że oni od niedawna pracują na profilu, który sami produkują., tak samo jest z szybami - sami produkują szyby. Nie wiadomo jak będzie taki profil zachowywał się za kilka lat - co będzie się z nim działo, ponieważ jest nowy. Najlepiej kupować okna od firm, które kupują profil od producenta profili, okucia od producenta okuć itp. Jeśli ktoś robi wszystko sam to nie weim czy jest w stanie robić wszystko najlepszej jakości. Ja polecam Vekę z Oknoplastu lub Brugmanna z MS. Mój pierwszy dom ma okna z MS - tytanowe, teraz zdecydowałem się na Oknoplast -Awans . I pamiętaj: nie oszczędzaj na oknach, pokryciu dachu itp. Te rzeczy trudno wymienić - łatwiej sprzedać samochód i wymienić na nowy niż wymienić dach czy okna. Powodzenia - decyzję musisz podjąć sam.

rafałsz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rafałsz » pn gru 29, 2008 6:52 pm

domek21_2005 pisze:z DRUTEXEM to chodzi prawdopodobnie o to, że oni od niedawna pracują na profilu, który sami produkują., tak samo jest z szybami - sami produkują szyby. Nie wiadomo jak będzie taki profil zachowywał się za kilka lat - co będzie się z nim działo, ponieważ jest nowy. Najlepiej kupować okna od firm, które kupują profil od producenta profili, okucia od producenta okuć itp. Jeśli ktoś robi wszystko sam to nie weim czy jest w stanie robić wszystko najlepszej jakości. Ja polecam Vekę z Oknoplastu lub Brugmanna z MS. Mój pierwszy dom ma okna z MS - tytanowe, teraz zdecydowałem się na Oknoplast -Awans . I pamiętaj: nie oszczędzaj na oknach, pokryciu dachu itp. Te rzeczy trudno wymienić - łatwiej sprzedać samochód i wymienić na nowy niż wymienić dach czy okna. Powodzenia - decyzję musisz podjąć sam.

Dzięki za odpowiedź. A powiedz mi jak możesz, czy z oknoplastu profil PLATINIUM jest godny polecenia?

domek21_2005
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: domek21_2005 » pn gru 29, 2008 6:58 pm

Też myślałem o Platinium, ale u mnie odpada. Nie można do tego profilu zamontować przykejanych rolet wewnętrznych a ja takie własnie chcę mieć w moim domu. Poza tym chyba ten profil jest nawet bogatszy niż Awans czy inne - ma np. grubsze wzmocnienie w ramie. Powodzenia :D Ja mam wybór już za sobą - zabieram się za inne rzeczy - szukam dobrych grzejników i pieca :)

rafałsz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rafałsz » wt gru 30, 2008 6:32 pm

domek21_2005 pisze:Też myślałem o Platinium, ale u mnie odpada. Nie można do tego profilu zamontować przykejanych rolet wewnętrznych a ja takie własnie chcę mieć w moim domu. Poza tym chyba ten profil jest nawet bogatszy niż Awans czy inne - ma np. grubsze wzmocnienie w ramie. Powodzenia :D Ja mam wybór już za sobą - zabieram się za inne rzeczy - szukam dobrych grzejników i pieca :)

Może ktoś jeszcze wspomoże w wyborze???

jarek.fv
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jarek.fv » pt cze 12, 2009 5:36 pm

Witam jestem tu nowy lecz już trochę naczytałem się o oknach. Postawiłem na profil VEKA tylko nie wiem jeszcze jakiego producenta. W sumie w grę wchodzi trzech producentów: DAKO (winkhaus), OKNOPLAST KRAKÓW (maco) oraz VETREX (roto)
Oknoplast jest najdroższy, później Dako, a najtańszy jest Vetrex. Napiszcie mi proszę czym to idzie - szyby z tego co wiem to mają tej samej firmy "PressGlas", czy któraś z tych firm na czymś szczędzi - czymś czego nie widać czy po prostu okucia MACO są najdroższe, a ROTO najtańsze??? Jeśli macie jakieś inne sugestie to prosiłbym o napisanie.

Bardzo proszę o poważne odpowiedzi i na pewno będę ignorował wypowiedzi typu bierz to albo bierz tamto bez uzasadnionej wypowiedzi.

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt cze 12, 2009 6:46 pm

Gdybyś kolego był z mojego regionu to zaproponowałbym Tobie okna na profilu Aluplasta solidnie wykonane i bez oszczędzania z okuciami W-H ActivPilot i jak to ktoś ciekawie zauważył "dobre okno to ciężkie okno" Proponowałbym przejść się do salonów i poprosić o kontakt przez salon z ich klientami żebyś mógł wysłuchać opinii użytkowników i obejrzeć sobie okna zamontowane.
Pozdrawiam Jarek.fv.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob cze 13, 2009 10:02 am

jeśli o mnie chodzi to siegenia jest niezła jednak jak to w życiu bywa nie każdy producent robi fajne okna na siegeni jak i nie każdy producent robi dobre okna na aluplaście lub na vece
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob cze 13, 2009 10:04 pm

100% racji. Każdy profil tak jak i okucie można skopać w procesie produkcji. Jedyna rada,nie bać się pytać i oglądać już zamontowane okna a im starsze tym lepiej. Co do Sigenii mam mieszane uczucia,osobiście wolę Roto lub Wink-Hausa.

Qgiel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Qgiel » ndz cze 14, 2009 12:10 am

jarek.fv pisze:Witam jestem tu nowy lecz już trochę naczytałem się o oknach. Postawiłem na profil VEKA tylko nie wiem jeszcze jakiego producenta. W sumie w grę wchodzi trzech producentów: DAKO (winkhaus), OKNOPLAST KRAKÓW (maco) oraz VETREX (roto)
Oknoplast jest najdroższy, później Dako, a najtańszy jest Vetrex. Napiszcie mi proszę czym to idzie - szyby z tego co wiem to mają tej samej firmy "PressGlas", czy któraś z tych firm na czymś szczędzi - czymś czego nie widać czy po prostu okucia MACO są najdroższe, a ROTO najtańsze??? Jeśli macie jakieś inne sugestie to prosiłbym o napisanie.

Bardzo proszę o poważne odpowiedzi i na pewno będę ignorował wypowiedzi typu bierz to albo bierz tamto bez uzasadnionej wypowiedzi.

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
Poogladaj sobie te okna i oceń czy któreś z nich w jakiś szczególny sposób podoba Ci się.Na tym etapie nie dociekaj szczegółów technicznych. Okna niby takie same, ale różnicę w jakości wykonania i staranności okuwania widać. Popatrz na próbniki i oceń w którym z nich jest najgrubszy stalowy profil usztywniający. Veka deklaruje że wszystkie jej profile są w klasie A, zatem tutaj jest remis we wszystkich firmach. Upewnij się że ekipa montażowa to pracownicy firmy i są przeszkoleni w montażu.Zapytaj o staż i doświadczenie ekipy. Co do okuć, to ich poziom jest na tyle wysoki, że w zasadzie nie ma dla użytkownika znaczenia, jakiej firmy one bedą. Chyba że w którymś z systemów nie będzie funkcjonalności, na której Ci zależy, ale to Ty musisz określić swoje potrzeby w tym zakresie. I na koniec skonfrontuj to z ceną za dane okna. Wypadkowa tych czynników powinna dać Tobie odpowiedź, które okna wybrać.
Pytania do producentów i dystrybutorów o to czy któraś firma oszczędza na tym czy na tamtym są nie na miejscu. Nikt tutaj nie napisze czegoś takiego, bo to jest nieetyczne, a przede wszytkim muszą być dowody.
Klient nie ma możliwości sprawdzić co jest w środku okna, dlatego ( jesli świadomość jakości ma dla niego znaczenie) powinien wybrać firmę uznaną na rynku z tytułu utrzymywania reżimów technologicznych. Taka firma więcej niż inne dba o wizerunek i dobre imie.
I tyle. Napisałem to jako klient. Tak mniej więcej wygladał mój proces dochodzenia do wyboru okien. Co prawda nie wybrałem profilu Veki, ale w tym miejscu nie ma to znaczenia.

przemek8511
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemek8511 » śr lip 08, 2009 10:26 pm

kup kolego te w dobrej cenie nie daj sie zrobic na nazwe

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob lip 11, 2009 8:55 pm

Jak okna, to polecem Wymar S3000, veka lub Deceunickk Zendov.
Jak dach to dachówka ceramiczna i Ruprceramika. Leży u mnie już 9 lat i jest git.

Pozdra. Bartek Z.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob lip 11, 2009 10:30 pm

Przy wyborze okien cena nie powinna tak na prawdę odgrywać większej roli,okna to inwestycja na min.10 latek.I co po gwarancji bujanie się z problemem przez dalsze 5 lub więcej lat jak zadecyduje cena a nie jakość?

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”