Jakie Profile są najlepsze?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Okna-ASA
Czytelnik
Czytelnik

Jakie Profile są najlepsze?

Post autor: Okna-ASA » śr sie 01, 2007 2:40 pm

Jakie waszym zdaniem profile sa najlepsze ?? konkretnie jakiej marki??

Zróbmy ranking najlepszych profili, nie zwracajmy uwagi na cene, tylko i wyłącznie na jakość.

Zapraszam do rozmowy
Firma ASA
ul. Nowa 2
88-100 Inowroclaw

tel. (052) 355 48 18

oknoAD

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » czw sie 02, 2007 2:54 pm

VEKA

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob sie 04, 2007 1:24 am

same profile to nie wszystko - znamy tych co na wece robili wałki i tych co robią porzadnie na innych
Ten ranking jest bez sensu i niepotrzebnie zaśmieca forum.
w ten sposób mógłbym uznać profile Knippinga czy Brugmana za naj (np oceniając max wymiary okna jednoskrzydłowego - 1800x1600) tylko na jakim okuciu,wzmocnieniu, przy jakiej szybie,okno ur czy szklenie stałe
oza tym czy chodzi o profil 3 czy 6 komorowy,półlicowany itp

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » sob sie 04, 2007 12:58 pm

Ale Veka ma np. niekwestionowanie super widoczną śnieżną biel

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ROB_72 » ndz sie 05, 2007 8:12 am

tak śnieżnobiałą powłoką - niekwestionowaną ma również DECCO ico z tego.
nawet najlepszyprofil można sp... wszystkozależy od producenta.
Ten wątek jest bez sensu.
Pozatym uważam ,że Veka dziś to też już zadna rewelacja ot, normalny profil tylko reklamę ma dobrą.
pozdrawiam

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » ndz sie 05, 2007 10:18 am

Ale ja mówie o trwałej bieli a nie szarzejącej czy żółknącej
Veka jest rewelacją choćby z lat doświadczenia jakie posiada jeśli chodzi o profile PVC i nie da się posądzić go jako profil przeciętny.
Sprawa producentów i s..... okien to inna sprawa. Tu trwa debata o profilu a nie ogólnego tematu okien.

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz sie 05, 2007 10:39 am

śnieżną biel to miał deceunninck a veka to typowe "tłuste mleko"
po za tym popatrz na wysokość profili i porównaj to z profilami sprzed 3-4 lat,porównaj grubość ścianek itp (różnica na wysokości dobre 5 mm !!)
Poza tym jak zaznaczyłem - jakość okna to nie tylko profil - veka jest tak samo poprawna jak wiele innych profili,ani gorsza ani lepsza.
Porównaj z wymienionym wcześniej Knippingiem tą twoją wekę i sprawdż parametry techniczne. Chyba już nie masz wątpliwości ? Porównaj z salamandrem, schuco,kommerlingiem ....

Jose Torres
Czytelnik
Czytelnik

nie widziałem solidniejszego ...

Post autor: Jose Torres » ndz sie 05, 2007 7:15 pm

... profilu od Rehau. Wg mnie oni zasługują na miano najlepszego.

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » pn sie 06, 2007 8:49 am

Tak???? To ja odbijam piłeczkę i prpopnuje porównać stosowane wkłady stalowe w salamander, schuco,kommerling.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn sie 06, 2007 1:45 pm

Gdybym był złośliwy to porównałbym wkłady pomorskiej termo ze stalą z wek. Widocznie profil jest słabiusieńki skoro tyle stali trzeba ładować ;)

Na poważnie - klienta końcowego nie obchodzi zasadniczo co jest w środku,kto montował szyby,uszczelki, z kad pochodzi piasek do produkcji szyb i kto wstawiał okno. Produkt finalny ma być bez usterek i się podobać. Podobnie jak z użytkownikami televizorów. Nikt nie zastanawia sie jak płyną te elektrony abyś zobaczył obraz boksera,gołej baby czy taniec z gwożdziami.Interesuje ciebie efekt finalny.

Proponuję skończyć tą jałową dyskusję. Równie dobrze możemy porównać PCV - drewno, święta b,narodzenia - wielkanocne, blondynki- brunetki itp

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » wt sie 07, 2007 7:56 am

Z wkładem stalowym nie chodzi o "słabiusieńkość" tylko dodatkowe wzmocnienie i zachowanie długotrwałej sztywności okna itd itd :):):)

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » pt sie 17, 2007 12:59 pm

Witam. Darek popieram twój sposób dyskusji. Natomiast szanowny Komarko1 zaczynasz się rozwodzić,[ z resztą jak zwykle] nad prostym pytaniem..?? Jeśli mogę wtrącić swoje pięć groszy , to niewątpliwie trzeba ustalić pewne kryteria, chodzi mi o klasę profili A,B i C a jest to ważny aspekt zagadnienia. Natomiast co producent zrobi nawet z najlepszego profilu to już jego sprawa, rynek i jego odbiorcy szybko to ocenią i wystawią odpowiednią opinię.
Pozdrawiam.

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » sob sie 18, 2007 8:48 am

Dzięki i pozdrawiam

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » sob sie 18, 2007 2:45 pm

Rehau,Plustek,Veka,Knipping,Kommerling,drewno Pagum Skawina..lepszych nie znam.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » sob sie 18, 2007 10:00 pm

Darek W pisze:Ale Veka ma np. niekwestionowanie super widoczną śnieżną biel
Znasz powiedzenie...."każdy żyd swój towar chwali" a co bedzie jak bedziesz sprzedawał inny profil? ktos kiedys z Twojej firmy twierdził że Veka to mercedes wśród profili,dzisiaj sprzedaje inny i mówi nadal o Mercedesie......więc proponuje wiecej obiektywizmu skoro zabieramy w tej materiii głos

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » wt sie 21, 2007 12:12 pm

I tu Pana mam Panie zbyflo
Ja nie tylko handluje Veką jakby Pan chciał wiedzieć Mam do czynienia 4 różnymi profilami z Veką między innymi
P.S. Jak czegoś nie wiem to nie piszę. Jeśli czegoś jestem pewien, wówczas się wypowiadam. Taka jest moja domena i tego się trzymana od lat.
Pozdrawiam

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » śr sie 22, 2007 11:35 am

To nie profil decyduje o wartości okna, ale producent. Może byc super profil a trafi się fatalny producent i produkt finalny będzie do bani

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » śr sie 22, 2007 9:16 pm

Nikt tu nie chwali mercedesa bo handluje sie teraz wszystkim od Avantgarde do Dimexów itp. ale z doświadczenia 10ciu lat montaży to wynika.Taką zasada trzeba się kierowac bo klient to nie baran że co mu sie powie to łyknie ,internet koryguje od dawna chlamy np. na forum i po jakis czasie prawda wychodzi na wierzch.Chociaż Vekę dzis taka regulowałem od super producenta który sie tutaj chwali i w TV też że okna ma facet zepsute na całe życie,brak mozliwości regulacji,okucia na skosnych oknach takie badziewie ...ramy i słupki niesymetrycznie pociete...dobranoc prawdziwym monterom.

Darek W
Małomówny
Małomówny

Post autor: Darek W » pn wrz 24, 2007 5:18 pm

To już jest kwestia producenta a nie profilu Panie mądry

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Re: nie widziałem solidniejszego ...

Post autor: BG Okno » sob sie 30, 2008 11:20 pm

Jose Torres pisze:... profilu od Rehau. Wg mnie oni zasługują na miano najlepszego.
Ja mogę coś powiedzieć o Brugmanie i Gealanie bo na nich pracowałem inne wcześniej tylko sprzedawałem.
Brugman był naprawdę dobry tylko polityke mieli bardzo dziwną. Nie rozmawiali o tym co mnie bolało. Po 2 sezonach jakość wyraźnie spadła, logistyka coraz gorsza, dlatego odszedłem. Teraz jestem w Gealanie. Po jakiś kłopotach na początku 2007 roku, teraz jestem na prawdę zadowolony. Jakość wyśmienita, logistyka super, technicznie nie trzeba nic więcej - ogromna różnorodność w systemach i szerokościach (zaczołem robić na 6 komorówce w szerokości 83 mm -rewelacja cenę mam na to dobrą)od praktycznie 3 komorówki prze 4 komorówkę i tanią 5 do 6. Próbowałem, też ich trzy uszczelkowego systemu ale to chyba do Niemiec raczej.. albo passivhaus taki. Teraz pomyślę o wypełnieniu styropianem bo część klientów to strasznie rajcuje :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”