Drutex czy Oknoplast?

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Re: Drutex czy Oknoplast?

Post autor: colsztok » śr lut 27, 2013 3:06 pm

No to jest efekt ścigania się na marketingowe współczynniki, który widza osoby, które się znają i dopytają, a niestety nieświadomy klient nie zostanie poinformowany..bo nie zapyta. Tylko skąd laik ma wiedzieć o tym, że przy wyborze antywłamaniowej szyby odbędzie się to kosztem energooszczędności? Musi być pewne zaufanie do sprzedawcy i założenie jego uczciwości. Muszą być pewne standardy w handlu inaczej zachód dogonimy na równi w szeregu z Togo i Koreą Pn, albo i nie.

oknoAD

Awatar użytkownika
protector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: protector » czw lut 28, 2013 1:02 pm

colsztok pisze:No to jest efekt ścigania się na marketingowe współczynniki, który widza osoby, które się znają i dopytają, a niestety nieświadomy klient nie zostanie poinformowany..bo nie zapyta. Tylko skąd laik ma wiedzieć o tym, że przy wyborze antywłamaniowej szyby odbędzie się to kosztem energooszczędności? Musi być pewne zaufanie do sprzedawcy i założenie jego uczciwości. Muszą być pewne standardy w handlu inaczej zachód dogonimy na równi w szeregu z Togo i Koreą Pn, albo i nie.
Masz rację to jest błędne koło, ale taki to jest polski rynek. Można odnieść wrażenie, że marketing jest prowadzony nie dla klienta, ale dla psztyczka w nos przeciwnika. Zobacz sobie reklamy stolarki na zachodzie. Nie ma nigdzie ani słowa o parametrach.

KrisP
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KrisP » czw mar 07, 2013 1:56 pm

Swoja droga, czy widzial ktos moze wyniki badan dotyczace parametrow szyb 0.3 Oknoplastu i Drutexu? Czy tez moze jest to klasyczny przyklad Yeti - wszyscy slyszeli, a nikt nie widzial?

volti1
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: volti1 » śr mar 13, 2013 12:21 pm

Ja osobiście mam Oknoplast i absolutnie nie narzekam. Miałem co prawda jedną małą usterkę, ale bardzo szybko została naprawiona bez serwisanta. Generalnie nie wiem jak jest z Drutexem, ale u mnie okna z Oknoplastu działają super już kilka lat.
Solidna folia zawsze się przyda.

Awatar użytkownika
protector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: protector » ndz mar 31, 2013 10:00 pm

KrisP pisze:Swoja droga, czy widzial ktos moze wyniki badan dotyczace parametrow szyb 0.3 Oknoplastu i Drutexu? Czy tez moze jest to klasyczny przyklad Yeti - wszyscy slyszeli, a nikt nie widzial?
Nie bój nic, konkurencja jest najlepszym kontrolerem jakości rynku. Gdyby któryś z producentów chciał wprowadzić okno o lewych parametrach, zaraz by go konkurencja zjadła, która dobrze już bada co się nowego pojawia. Skoro nie ma żadnych podejrzeń, to znaczy że wszyscy są ok.

mati75
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mati75 » sob kwie 13, 2013 10:51 am

Oknoplast - pogłoski chodzą, że jakość mają coraz gorszą okna przywożą uszkodzone a reklamacji nie chcą uznawać znam kilku dealerów którzy zastanawiają się nad zmianą producenta, tak jak na początku mieli dobre okna godne polecenia tak w tej chwili dużo im brakuje do dobrej jakości.
A Drutex też nie słyszałem pochlebnych rzeczy o nich, wszyscy wiedzą że cenowo to mało kto ich przebije, niedawno wprowadzili ten grubszy profil IGLO Energy ale mają z nim chyba jakiś problem bo nigdzie nie można go kupić, reklamę w TV w okresie zimowym mieli dobrą ale chyba się wypstrykali z budżetu na marketing bo nigdzie już ich nie ma, podobno zbierają kasę na nową halę i ma to być największa w europie. Mam znajomego który handlował Drutexem ale odszedł od nich z powodu reklamacji które potem nie chcieli uznawać, śmiał się że Drutex produkuje sam szyby zespolone ale jak widział na wycieczce po zakładzie jak "Pan Zenek" wpuszcza wężykiem gaz z butli w szyby zespolone to się trochę zastanowił nad jakością tych szyb. Jak to mówią każdy chwali to co ma do sprzedania, wg mnie jedne z lepszych okien to Vetrex, Jezierski, Krispol (od niedawna ale jakość na razie mają dobrą)

oknoAD

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » śr kwie 17, 2013 10:17 am

mati75 pisze: A Drutex też nie słyszałem pochlebnych rzeczy o nich, wszyscy wiedzą że cenowo to mało kto ich przebije, niedawno wprowadzili ten grubszy profil IGLO Energy ale mają z nim chyba jakiś problem bo nigdzie nie można go kupić, reklamę w TV w okresie zimowym mieli dobrą ale chyba się wypstrykali z budżetu na marketing bo nigdzie już ich nie ma, podobno zbierają kasę na nową halę i ma to być największa w europie. Mam znajomego który handlował Drutexem ale odszedł od nich z powodu reklamacji które potem nie chcieli uznawać, śmiał się że Drutex produkuje sam szyby zespolone ale jak widział na wycieczce po zakładzie jak "Pan Zenek" wpuszcza wężykiem gaz z butli w szyby zespolone to się trochę zastanowił nad jakością tych szyb. Jak to mówią każdy chwali to co ma do sprzedania, wg mnie jedne z lepszych okien to Vetrex, Jezierski, Krispol (od niedawna ale jakość na razie mają dobrą)
oj Panie kolego położył mnie Pan na łopatki :lol:
chcesz Pan kupić Energy, wpadnij do mnie, u mnie można kupić :wink: już nawet kilkanaście zamontowanych :wink:

reklamy są w dalszym ciągu, ale istnieją również inne działania marketingowe.
Marka jest już rozpoznawalna i o to chodziło :wink:

ciekawa jestem na jakiej wycieczce był kolega i kiedy ?
bo ja też byłam i mają profesjonalne maszyny do szyb takie jakie widziałam w Glass Solutions ...
serio nudne się robi to jechanie po Drutexie ...

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw kwie 18, 2013 9:22 pm

pawel2905
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawel2905 » pt kwie 19, 2013 5:50 am

w końcu ktoś przedstawił jasne dowody na ich niechlujstwo , wiadomo ze oni polskich norm nie przestrzegają bo korzystają z certyfikatów słowackich lub czeskich już nie pamiętam, a mądrzejsze osoby wiedza o co chodzi z tymi certyfikatami. porównując oknoplast i drutex to jest jedna wielka pomyłka nie ten poziom , ale pani z marketingu zabieg się udał i wszyscy teraz porónują te dwie firmy o to im chodziło i swój cel osiągnęli.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 19, 2013 7:28 am

Dobre to :)

marekj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marekj » pt kwie 19, 2013 7:43 am

Kurcze czemu ma możliwości polubienia postów. Co do artykułu z wynikami badań - czego się spodziewaliście? Opisywana firma i wszystkie pomniejsze próbujące za wszelką cenę
dopasować swoją ofertę do standardu "zapychacza otworów w ścianie", stosują takie metody i nie jest to nic dziwnego. Istnieje przecież jedna żelazna zasada, że jeżeli klient chce kupić towar tani i dobry, to musi to uczynić dwa razy: raz tanio a raz dobrze. Niepokojące jest to, (a może na szczęście) że zdecydowana większość producentów i sprzedawców tej branży nie posiada elementarnej wiedzy, nawet nie ekonomicznej, ale matematycznej, co w konsekwencji musi doprowadzić do przerzedzenia na mapie dostawców stolarki. Powszechna jest wśród sprzedawców i producentów teoria "małej łyżeczki" (do dziś nie wiadomo kto taką teorię ekonomiczną wymyślił), mówiąca, że lepiej sprzedać więcej za mniej i mieć zajęcie. Niestety sezonowość rynku i ciągłe promocje zimowe, które nie wracają w sezonie do poziomów sprzed promocji, powoduje, że zaczyna brakować kasy nie na funkcjonowanie firmy, ale na byle jaką egzystencję. To wszystko plus kilka pomysłów największej konkurencji, powoduje, że walka cenowa doprowadza do poszukiwania oszczędności w materiałach do produkcji i w procesach technologicznych (a można tego dokonać nawet w zautomatyzowanych liniach).

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt kwie 19, 2013 4:22 pm

Może czas najwyższy np w Rankingu Pro Quality zmienić pewne dane np dot. wodoszczelności. Bo z tego co patrzałem to niedługo Drutex zbliży się jakością np do takiego Vetrexu wg tego rankingu :)

fnowak77
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: fnowak77 » sob kwie 20, 2013 8:10 pm

oczywiśćie że drutex.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » ndz kwie 21, 2013 1:55 pm

fnowak77 pisze:oczywiśćie że drutex.
Możesz rozwinąc, bo ten temat nie jest ankietą...

Awatar użytkownika
Budimpex
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Budimpex » ndz kwie 21, 2013 9:29 pm

spec84 pisze:Co myslicie o tym artykule ?

http://www.okna.swidnica.pl/pl/szokujac ... aniaDrutex
Ciekawi mnie jak działa to mobilne laboratorium (pocięli okno na czyj koszt ?). Co do wyników, to cóż z faktami się nie dyskutuje, trafiło się wadliwe okno, przy czym to bardzo zaskakujące, że nie spełniło tak podstawowego parametru jak wodoszczelność. Pewnie daje to trochę do myślenia nie tylko klientom, ale i szefostwu, że dzieje się coś złego z produkcja.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pn kwie 22, 2013 8:38 am

Nie wiem jak działa takie labolatarium, co do kosztów to jasno jest napisane, że na zlecenie Inwestora (zapewne te koszy będzie musiał ponieśc finalnie Driuex albo ten kto wprowadził w obieg ten produkt).

Co do okna to wadliwym można by je nazywać jakby było niechlujnie okute lub zaszklone, a tutaj mamy okno niezgodne z deklaracjami.

Co do produkcji to wątpię, że ktoś tam wrzuca cieńszą stal, brew wytycznym swoich przełożonych, którzy karzą wrzucać zamknięty krztałtownik o gruboście 1,5 mm :)

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pn kwie 22, 2013 10:14 am

To laboratorium działa tak jak i inne w Polsce badający okna. z tym, że jest ono mobilne. Całą ścianę z osprzętem składają na miejscu (nie na dworzu :D). Pompy, osprzęt maja wzorcowany z atestem.
3 godzinki i okno przebadane. I oczywiste, że płaci za to inwestor. A w przypadku zakwestionowania jakości okien mogą dochodzić zwrotu kosztów badań od producenta. Badania takie wbrew pozorom nie są drogie (w stosunku do całej inwestycji).
Skończy się w końcu lawirowanie na przetargach tańszymi okuciami i wstawianie ich w wersji ubogo (np zawiasy stałe w oknach R lub U). Walczmy, ale uczciwie.
A pocienianie stali to standard.
Dodam, że ostatnio pojawia sie stal tzw. karbowana (niby mniej a sztywniej - tylko badań niet). No i chyba niedługo trzeba będzie wprowadzic do wzmocnień parametr składu tej stali (tzw. zawartośc stali w stali :D ).
spec84 pisze:Co myslicie o tym artykule ?

..... to cóż z faktami się nie dyskutuje, trafiło się wadliwe okno, przy czym to bardzo zaskakujące, że nie spełniło tak podstawowego parametru jak wodoszczelność. Pewnie daje to trochę do myślenia nie tylko klientom, ale i szefostwu, że dzieje się coś złego z produkcja.
No prosze cię, nie pisz mi, że pracownik zaopatrzenia z własnej inicjatywy zamówił cieńsza stal i taka poszła na produkcję. i nikt tego nie zauważył (akurat w tym jednym oknie). A takich artykułów będzie coraz więcej, bo 01.07.2013 zbliża sie dużymi krokami.

Awatar użytkownika
Budimpex
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Budimpex » pn kwie 22, 2013 12:57 pm

spec84 pisze:Nie wiem jak działa takie labolatarium, co do kosztów to jasno jest napisane, że na zlecenie Inwestora (zapewne te koszy będzie musiał ponieśc finalnie Driuex albo ten kto wprowadził w obieg ten produkt).

Co do okna to wadliwym można by je nazywać jakby było niechlujnie okute lub zaszklone, a tutaj mamy okno niezgodne z deklaracjami.

Co do produkcji to wątpię, że ktoś tam wrzuca cieńszą stal, brew wytycznym swoich przełożonych, którzy karzą wrzucać zamknięty krztałtownik o gruboście 1,5 mm :)

To było delikatnie napisane, bo nie znam osobiście tematu. Jeżeli jest tak jak w dokumentach, to znaczy że inwestor został świadomie oszukany, pytanie ilu oszukanych może być jeszcze, bo kto jest świadomy grubości zbrojenia okna ? Nierealnym wydaje się możliwość wyboru przez inwestora grubości zbrojenia, a nawet jeżeli tak by chciał zaoszczędzić, to na pewno nie robiłby badań - logiczne. Jestem bardzo ciekawy jak skończyła się ta szczególna historia bo o ile jest to pojedynczy przypadek, to ok zdarza się zawsze, ale jeżeli to świadome manipulowanie na niewidocznych elementach to trochę nie halo.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn kwie 22, 2013 5:31 pm

technolog_szczecin pisze:... takich artykułów będzie coraz więcej, bo 01.07.2013 zbliża sie dużymi krokami.
Nie mam nic przeciwko pisaniu artykułów, ale takich to wolałbym nie czytać pod szyldem "profesjonalizm". Raczej ktoś na siłę próbuje coś udowodnić nadużywając słowa "szok". Woda, rzeczywiście wyszła słabiej, ale 50 Pa, to jeszcze nie szok. Co do oznakowania CE i informacji towarzyszącej, jeśli nie było, to kucha, ale lepiej ostrożnie, bo nie musiały znajdować się bezpośrednio na produkcie. Błąd to jednak powszechny i ciągle powtarzany przez wielu, więc też nie szokuje. Deklaracji zgodności inwestorowi przedstawiać nie trzeba, chyba że tak się strony wcześniej umówiły, czego nie wiemy. Powietrze jest ok, a stal...? O co ten hałas!?
Deklarowano C1, a nawet z tak słabą stalą wyszło C5, więc gdzie problem? Przecież w tym szaleństwie nie chodzi o to by pakować do każdego okna stal najgrubszą z możliwych, a jedynie taką jaka jest potrzebna ze względu na przewidywane wartości parcia i ssania wiatru. Mając na względzie lokalizację inwestycji szokiem jest nie stal odkryta w oknie, a przyjęcie przez inwestora okna z deklarowanym C1:-). Na szczęście dla niego okazało się, że nawet przy tak "chudej" stali jest aż C5, sporo więcej niż mu trzeba.

Inna sprawa, że warto by było, aby wszyscy przy okazji przyjrzeli się produktom i procedurom, bo śmiem twierdzić, że bez najmniejszego problemu podobne wpadki zaliczyłoby 80 procent produktów i producentów.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pn kwie 22, 2013 6:30 pm

Moim zdaniem nie ma co bronić i skupiać się czy artykuł był profesionalny czy nie, tylko prosić aby takie kontrole bywały cześciej i dotykały większej ilości producentów. Zyska na tym każdy, zaczynając od dostawców półproduktów na klientach indywidualnych kończąc.

Z drugiej strony kolega backspace ma rację, o "przewinach" inwestora, który zapewne kierował niską cena, a jak wiemy w takim układzie okna Drutexu sprawdzają się świetnie...

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn kwie 22, 2013 7:13 pm

spec84 pisze:... aby takie kontrole bywały cześciej i dotykały większej ilości producentów. Zyska na tym każdy, zaczynając od dostawców półproduktów na klientach indywidualnych kończąc.
Pod tym podpisuję się obiema rękami :D. Myślę, że klienci nie są w ciemię bici i szybko odkryją po 01 lipca, że na razie w 9 przypadkach na 10 są to dla nich łatwo zarobione pieniądze. :D :D :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt kwie 23, 2013 9:20 am

A moje wrażenie jest takie, że za całą sprawą stoi konkrencja D., a może nawet ich były diler. Bo już dawno dostawałam od nich podobne maile z prośbą by podzielić się wiedzą o reklamacjach jaką mam z D. Mimo że nimi nie handluję.
Badania to jedno (nie wierzę że 1 lipca coś zmieni - vide - obowiązek nawiewników).
Ale zwykła nieprzyzwoitość, zawiść czy wręcz krętactwo - to trzeba potępiać niezależnie od kalendarza.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt kwie 23, 2013 11:15 am

Ta zawiść i krętactwo to w tym przypadku kogo się tyczy ? :)

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » wt kwie 23, 2013 1:06 pm

Ciekawy materiał źródłowy w postaci tego badania pokazuje obraz, ale tez bym nie demonizował. Wierzę, że to było incydentalne(?), chociaż na miejscu inwestora mając już przesłanki ku temu zrobiłbym wyrywkowo jeszcze kilka partii i w przypadku powtórzenia się sytuacji, zwyczajnie w świecie bym go wyp**lił na zbity face. Tylko pytanie, czy to nie było jakieś podwójne krętactwo, ze strony producenta, ale i inwestora. Może trafiła kosa na kamień ?

Fajnie gdyby ktoś napisał na tym portalu, jak się sprawa skończyła, bo zdecydowanie wymaga wyjaśnienia. Tak czy inaczej miejmy nadzieję, że to incydent, a nie proceder.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt kwie 23, 2013 3:19 pm

spec84 pisze:Ta zawiść i krętactwo to w tym przypadku kogo się tyczy ? :)
Zwiść - dot. "Portalu"który głosi takie sensacje.
Krętactwo - każdego, kto kombinuje w typie: "czego by tu nie dać, komu nogę podstawić, by więcej zostało dla mnie".

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt kwie 23, 2013 3:24 pm

ChrupiącaVeka pisze: miejscu inwestora mając już przesłanki ku temu zrobiłbym wyrywkowo jeszcze kilka partii i w przypadku powtórzenia się sytuacji, zwyczajnie w świecie bym go wyp**lił na zbity face.
Sam wynik badań to za mało by umożliwiał "wyp...lenie" jak to ładnie kolega ujął. Byłoby to możliwe tylko w przypadku zaistnienia jednej z dwóch okoliczności. Ciekawe kto wie jakich? Takie małe szkolenie przed 01.07.2013:-)

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt kwie 23, 2013 10:58 pm

Aż się boję zapytać, by nie wyjść na ignoranta ale... co jest zaplanowane na 1.07.2013, że wszyscy o tym powtarzacie??

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 24, 2013 5:28 am

Time,
ma być rewolucja w znakowaniu okien. Taki przekaz dociera do mnie z przekazów publicznych.
Bo jako przeciętny sprzedawca NIC NIE WIEM na temat zmian planowanych na lipiec. Moi dostawcy NIC o tym nie mówią. ŻADEN. I chyba to jest odpowiedni obraz stanu naszej świadomości..

Ps. Artykuły na temat 1 lipca od konkurencji odbieram jako marketing(bo chcą pokazać że są lepsi). Od firm szkoleniowych jako zbędna wiedza (bo chcą zarobić). Nie wiem czemu, ale wierzę że to właśnie mój dostawca da mi potrzebne wiadomości..

Ps2. Wracając do tematu - badania okien Drutexu na które się tu ktoś powołał faktycznie nie wyglądają tak strasznie, jak je się widzi. Mówiąc o kombinacjach miałem na myśli to, że są one np. z roku 2010... to gdzie leżały do tej pory? Czekały na odpowieni moment?

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr kwie 24, 2013 9:28 am

Nie ma być rewolucji w znakowaniu okien tylko producent będzie deklarował jakie parametry ma mieć jego stolarka. Oczywiście uwzględniając minimalne wymagania w danym kraju.

A okres przejściowy normy był od 2010 do lipca 2013. Chodzi o norme "oznakowanie okien CE", Norma EN 14351-1:2006+A1:2010.

Backspace - zabiłeś mi ćwieka. Wydaje mi się, że:
- brak oznakowania CE
- brak deklaracji właściwości
- inne (instrukcje montaż, konserwacja, uzytkowanie itp).
- brak działającego ZKP (no ale to już nie jest dostępne dla klienta, tylko dla odpowiednich organów).

A tu takie info powierzchowne (co z czym sie je). http://www.winkhaus.pl/Prasa/news_19.asp . Oczywiście jest juz aktualizacja normy od 2010r. Niestety dealerów/exporterów to także będzie dotyczyć (spełnienie wymogów kraju docelowego. Dokumenty i oznaczenia wyrobu w języku kraju docelowego).
Ostatnio zmieniony śr kwie 24, 2013 9:45 am przez technolog_szczecin, łącznie zmieniany 1 raz.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 24, 2013 9:30 am

Time pisze:Aż się boję zapytać, by nie wyjść na ignoranta ale... co jest zaplanowane na 1.07.2013, że wszyscy o tym powtarzacie??
Zmienią się zasady wprowadzania do obrotu materiałów budowlanych między innymi dzisiejszą deklarację zgodności EC, dla której brak wzoru i którą każdy mógł trzymać w szafie zastąpi jednolity w całej Unii wzór deklaracji właściwości użytkowych, która powinna być dołączana do każdego produktu. W opinii jednych niczego to nie zmieni na naszym rynku, w opinii innych, w tym mojej, zmieni bardzo wiele, a przynajmniej szeroko otworzy furtkę do zmian wynikających choćby z łatwości z jaką będzie można sprawdzić, czy deklarowane odpowiada rzeczywistemu vide "szokujące" wyniki firmy D.

oknonaswiat
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknonaswiat » śr kwie 24, 2013 9:32 am

Jeśli okna są tanie, nie koniecznie to musi być jakiś podstęp producenta,po prostu chce on sprzedać ich jak najwięcej, pozyskując tym samym klientów. A przecież chodzi między innymi i o zbyt.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 24, 2013 9:49 am

technolog_szczecin pisze:A okres przejściowy normy był od 2010 do lipca 2013. Chodzi o norme "oznakowanie okien CE", Norma EN 14351-1:2006+A1:2010.
Jeśli to w ramach odpowiedzi na "zagadkę", to niestety nie chodzi o normę 14351, a o Rozporządzenie 305/2011 PE i Rady.
technolog_szczecin pisze: Backspace - zabiłeś mi ćwieka. Wydaje mi się, że:
- brak oznakowania CE
- brak deklaracji właściwości
- inne (instrukcje montaż, konserwacja, uzytkowanie itp).
- brak działającego ZKP (no ale to już nie jest dostępne dla klienta, tylko dla odpowiednich organów).
Jeśli to dalszy ciąg odpowiedzi o przyczyny do wyp...lania kogoś z budowy to również nie o to idzie. Owe dwie przyczyny są (według mnie ) są następujące:

Pierwsza taka, że inwestor musiałby określić w umowie pożądany poziom właściwości. Jeśli w badaniach okazałoby się, że okna nie spełniają wymagań obiektowych, to ma oczywistą przesłankę do odstąpienia od umowy. W "szokującym" artykule ani słowa na ten temat.

Druga, taka, że jeśli inwestor nie określił w umowie pożądanych poziomów właściwości użytkowych, to okno w zasadzie musi spełnić jedynie wymagania określone w przepisach techniczno-budowlanych. W przypadku "szokującego" artykułu tak właśnie jest. Mimo mniejszej wodoszczelności, okno spełnia wymagania minimalne wynikające z przepisów prawa, więc nie widzę podstaw do odstąpienia.

Całkiem inną sprawą są pojawiające się w artykule uchybienia formalne w oznakowaniu i dokumentacji, ale jako łatwo odwracalne, czy zostałby uznane za wady istotne produktu? Śmiem wątpić.

Tak z innej beczki, ciekaw jestem, czy bywający tu sprzedawcy okien wiedzą, co dla nich wynika z faktu deklarowania właściwości użytkowych przez producentów okien? Tu dopiero może być jatka:-). Liczenie, że możliwe przyczyny owej jatki wyjaśnią sprzedawcom producenci jest raczej liczeniem na cud.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr kwie 24, 2013 10:21 am

No właśnie. W zalezności od sytuacji sprzedawca może być zmuszony spełnic wymogi takie jak producent. (Ale i tak nie ominie was przechowywanie dokumentacji związanej z sprzedawanym produktem przez okres 10 lat - nawet jak gwarancja wynosi 5 lat)
- przykład : sprzedawca okna firmy D sprzedaje jako własny produkt pod swoja nazwą (musi spełnic wymogi znakowania Ce tak jakby był producentem tego wyrobu i wykonać badania produktu). A znam takie sytuacje wirtualnych producentów z ładnym salonem.

Skasowałem zdanie z wypowiedzi powyzej, że to klient będzie decydował jakie właściwości ma miec produkt. I czy potrzebuje takie wyśrubowane normy. Tylko czy klient będzie miał świadomość tego? Oczywiście poniżej minimalnych wymogów obowiązujących w danym kraju i tak nie możemy zejśc. Nawet jak klient tego nie okresli.
Ostatnio zachodnie oferty przychodza już z takimi wytycznymi. Wiatr minimum .....??? Woda minimum .... ?
Może skończy sie deklarowanie kosmicznych właściwości przez producentów (patrz artykuł z zeszłego roku na tym forum i burza po nim). Bo potem trzeba będzie taki reżim i właściwości produktu utrzymać na produkcji.

A takie pytanko backspace.
Masz jakies info co w końcu oznacza dwucyfrowy znaczek tuz przy CE? Bo jak to zwykle bywa Unia uważa, że to oznacza pierwszy rok badania typu wyrobu. A nasz nadzór budowlany uważa, że to rok ostatniego badania kontrolnego wyrobu (sytuacja prawdziwa, która była na szkoleniu. I Pan z nadzoru powiedział , że oni tak będą to interpretować i już). Czyli standard w naszym kraju.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 24, 2013 11:11 am

technolog_szczecin pisze:No właśnie. W zalezności od sytuacji sprzedawca może być zmuszony spełnic wymogi takie jak producent. (Ale i tak nie ominie was przechowywanie dokumentacji związanej z sprzedawanym produktem przez okres 10 lat - nawet jak gwarancja wynosi 5 lat)
- przykład : sprzedawca okna firmy D sprzedaje jako własny produkt pod swoja nazwą (musi spełnic wymogi znakowania Ce tak jakby był producentem tego wyrobu i wykonać badania produktu). A znam takie sytuacje wirtualnych producentów z ładnym salonem.
Osobiście miałem raczej na myśli odpowiedzialność sprzedawców wynikającą z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Tu może być naprawdę ostra jazda i jak sądzę będzie, bo część klientów jak może, to sprzedawcę oskubie, a przy tym poziomie wiedzy sprzedawców oskubanie ich, to będzie... prościzna.
technolog_szczecin pisze:Skasowałem zdanie z wypowiedzi powyzej, że to klient będzie decydował jakie właściwości ma miec produkt. I czy potrzebuje takie wyśrubowane normy. Tylko czy klient będzie miał świadomość tego? Oczywiście poniżej minimalnych wymogów obowiązujących w danym kraju i tak nie możemy zejśc. Nawet jak klient tego nie okresli.
Problem w tym, że w Polsce ciągle sprzedaje się okna na... komory, szyby, okucia i uszczelki, a nie poziomy właściwości użytkowych wynikających z ich zastosowania. Skąd klient ma czerpać wiedzę, jak takowej nie posiada większa część sprzedawców, a nawet producentów?
technolog_szczecin pisze:Ostatnio zachodnie oferty przychodza już z takimi wytycznymi. Wiatr minimum .....??? Woda minimum .... ?
Tak mogło być od dawna, ale normę wszyscy mieli... w nosie. Teraz wchodzimy z strefę prawa powszechnego, a tego w wielu krajach nie lekceważy się tak jak u nas.
technolog_szczecin pisze:Może skończy sie deklarowanie kosmicznych właściwości przez producentów (patrz artykuł z zeszłego roku na tym forum i burza po nim). Bo potem trzeba będzie taki reżim i właściwości produktu utrzymać na produkcji.
Masz całkowitą rację. Świadomy technicznie producent wie, że poziom właściwości zbadanych i poziom właściwości deklarowanych to dwa różne światy. Głupota marketingowa polega na tym, że o tym się nigdy nie dyskutowało wykorzystując tylko od czasu do czasu zbadane poziomy do bzdurnej i nie zawsze uczciwej reklamy albo krytyki. Odbiorcy nie są przygotowani na rzeczową analizę techniczną, a branża nie wypracowała własnego poziomu wymagań minimalnych. To się jeszcze na niej zemści.

technolog_szczecin pisze:Masz jakies info co w końcu oznacza dwucyfrowy znaczek tuz przy CE? Bo jak to zwykle bywa Unia uważa, że to oznacza pierwszy rok badania typu wyrobu. A nasz nadzór budowlany uważa, że to rok ostatniego badania kontrolnego wyrobu (sytuacja prawdziwa, która była na szkoleniu. I Pan z nadzoru powiedział , że oni tak będą to interpretować i już). Czyli standard w naszym kraju.
Panowie i Panie z nadzoru wydają przedziwne interpretacje przepisów prawa budowlanego. Wykorzystam okazję na najbliższym Kongresie Stolarki i sobie z nimi o tym podyskutuję. Będzie zabawnie. Już słyszę to jąkanie:-).

A co do dwóch cyfr przy znaczku CE, to ja to interpretuję tak jak podano w dyrektywie 93/68/EEC, a potem powtórzono w normie 14351-1:2006. Dwucyfrowy symbol pod oznakowaniem CE oznacza dwie ostatnie cyfry roku w którym umieszczono oznakowanie CE. Kiedy się je umieszczana produkcie wynika z przepisów, więc wszystko jest jasne.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » śr kwie 24, 2013 11:37 am

Wartość grubości zbrojenia podana jest tylko w materiałach promocyjnych. Później ta informacja znika i nie jest już deklarowana w zamówieniu/wycenie, zatem do lipca (o ile w ogólę dojdzie do zmian) można robić z gęby cholewę. A wracając do usunięcia ;) z placu inwestycji, to jak inaczej będzie mógł się zachować klient, kiedy "tabliczki znamionowe" będą się miały nijak do realnych wartości produktu i po takiej lotnej kontroli wyjdzie, że cała dostawa jest średnia ? Tak jakby gruszkę przywieźli i zamiast deklarowanego jastrychu dostajesz żużlobeton. No wyp***asz taki produkt.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 24, 2013 1:41 pm

Fajnie się wątek rozwija, ale ja już podziękuję za udział w nim. Cieszę się, że przy okazji "szokującego" artykułu poruszony został na forum bardzo istotny dla branży temat, który niechybnie wróci z większą mocą już niedługo.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr kwie 24, 2013 8:04 pm

Na dniach sam zrobie test :D przetne kolorowe skrzydło DRUTEXu i zobaczę co tam wkładają.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 24, 2013 8:48 pm

Kuba N. pisze:Na dniach sam zrobie test :D przetne kolorowe skrzydło DRUTEXu i zobaczę co tam wkładają.
A niech sobie kolega tnie, co tylko zechce. Kłopot w tym, że to niczego nie dowiedzie oprócz tego, że kolega niewiele pojął z "szokującego" artykułu i krótkiej forumowej debaty na ten temat.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 25, 2013 3:39 pm

backspace - nie musiałem pojmować czegoś co kumam.
Z ciekawości potnę skrzydełko w okleinie by zobaczyć co tam siedzi. To tylko ciekawość i nie zamierzam nic nikomu udowadniać.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » pt kwie 26, 2013 1:01 pm

Nie wiem czy to by było fair do końca, ale można by zrobić takie badanie na wszystkich producentach, tylko kto to opłaci ? Oczywiście tak samo w tej historii z drutexem, okna powinny być pobrane do montażu, a nie z przeznaczeniem na badanie. Kto wie jak wyglądały by wyniki i jak wygląda rzeczywista jakość oraz porównanie jej z deklaracją. Jeżeli kogoś stać na filantropię, to po wakacjach może się szarpnąć na kilkadziesiąt próbek z całej Polski.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » pt kwie 26, 2013 4:03 pm

ChrupiącaVeka pisze:Nie wiem czy to by było fair do końca, ale można by zrobić takie badanie na wszystkich producentach, tylko kto to opłaci ? Oczywiście tak samo w tej historii z drutexem, okna powinny być pobrane do montażu, a nie z przeznaczeniem na badanie. Kto wie jak wyglądały by wyniki i jak wygląda rzeczywista jakość oraz porównanie jej z deklaracją. Jeżeli kogoś stać na filantropię, to po wakacjach może się szarpnąć na kilkadziesiąt próbek z całej Polski.
Super pomysł! Ale by "scenka opadła" co poniektórym :)

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » ndz maja 05, 2013 9:00 pm

Cenka na bank by opadła albo by się zaczęli pilnować na produkcji i robić wszystko jak w podręczniku.

tomekwapisz
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: tomekwapisz » czw lis 21, 2013 1:02 pm

Generalnie to ani jedno, ani drugie. Ja mam okna ze Stolbudu z tej słynnej Włoszczowy, ale u Nas chwalą sobie też tego Drutexa więc może też bym nie narzekał. Ale cena chyba wyższa.

willink
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: willink » czw lut 20, 2014 9:11 pm

Z tych dwóch firm chyba Oknoplast ma lepsze opinie. :)
Ale czy może być większa tor­tu­ra niż nagłe uświado­mienie so­bie, że ta nadzieja była tyl­ko złudze­niem pod­nieco­nych zmysłów? Obrazek

natalka21
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: natalka21 » pt lip 18, 2014 9:06 am

My z mężem (po długich debatach) zdecydowaliśmy się na okna http://www.oknopex.com.pl/produkty/pcv/ ... nergy.html firmy drutex model Iglo Energy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, okna są bardzo szczelne i ciepłe, dobrze się otwierają i zamykają. Dla mnie dużym plusem jest też to, że okna bardzo dobrze się prezentują i dzięki dobrej jakości materiałów są łatwe w utrzymaniu. Nie znalazłam jeszcze wad wiec polecam:-)

arekmotyl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: arekmotyl » śr lip 23, 2014 10:16 am

Zarówno drutex jak i oknoplast to porządne firmy - powinieneś być zadowolony z wyboru zarówno jednej jak i drugiej firmy. Nie ma co dłużej debatować

vivacity
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: vivacity » sob wrz 06, 2014 9:59 pm

Pojawiam się tutaj, bo jestem po prostu wściekły. Jest to mój pierwszy post dlatego proszę o zrozumiałość. Zamówiłem okna od dilera z oknoplastu i wszystko wyglądało pięknie do wpłaty całej sumy przed montażem (błąd życiowy!!!). Termin przesunął się o 1,5 tygodnia, ale mi to nie przeszkadzało. Przychodzi sądny dzień montażu i zaczyna się. Ekipa przyjeżdża ok 11 (miała być do 9), jak tylko wyszli to cała brygada tylko marudziła i wulgaryzmy. Pytam się jednego pana, czy mogą kulturalnie odzywać się na mojej działce (dziecko!!), ale niestety cisza. Zbliża się powoli koniec montażu,a nagle wszyscy pakują swój sprzęt i mówią, że jutro wstawią ostatnie dwa okna. Okna zostały wstawione, ale po 3 dniach z pretensjami. Pojechałem do dilera i zapytałem się go dlaczego zostałem tak potraktowany w sposób niemiły przez montażystów to Pan nie potrafił mi wytłumaczyć. Uważajcie

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn wrz 15, 2014 9:37 am

Jeśli juz tak się stało, to powinieneś napiętnować tego konkretnego dilera który Cię obsługiwał, a nie rzucasz cień na całą sieć. Dlatego Twój post jest odczytywany jako zawistna twórczość konkurencji.

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » wt wrz 16, 2014 12:39 pm

Do vivacity

Na całe szczęście zamówiłeś już nowe okienka u Peteckiego czym nie omieszkałes pochwalić się na forum muratora i za trzy tygodnie Oknoplasty na aut :D

Shaman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Shaman » pn wrz 29, 2014 7:34 pm

Dla mnie i jedno drugie nie jest produktem jakośszczególnie godnym zaufania więc rozważałbym coś lepszego :)

ZygmuntIII
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: ZygmuntIII » pt paź 03, 2014 1:50 pm

W jednej i drugiej firme płaci się więcej za nazwę niż za jakość wykonania jak to jest w tak dużych firmach. 40% ceny to naklejka z napisem lub logiem firmy :)
Drewniane drzwi wewnętrzne . Producent drzwi Eco Door Zaprasza. Jeśli masz pytanie do nas napisz wiadomość z przyjemnością skontaktujemy się z Państwem i doradzimy w każdej kwestii.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » ndz paź 05, 2014 1:03 pm

ZygmuntIII pisze:W jednej i drugiej firme płaci się więcej za nazwę niż za jakość wykonania jak to jest w tak dużych firmach. 40% ceny to naklejka z napisem lub logiem firmy :)
A może 80 % ?

Nie to co u małych lokalnych producentów, którzy nie muszą zarabiać na rozwój i sprzedają świetna okna po iskich cenach, gdzie kade okna różnie się od poprzedniego ;) kontrola jakości to abstrakcja i płynność finansowa i terminowość to temat tabu...

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » ndz paź 26, 2014 9:09 pm

Temat jest przewijany jak niemowlak z pieluszek. W kółko próbuje się zarzucać dużym firmom, że mają rzekomo wyzsze ceny, bo się reklamują, bo mają sukcesy w PL i EU. Niestety jest to kłąmstwo, bo często ceny dużych i niezależnych producentów sa na zbliżonym poziomie jak tych małych. O jakości, CE i kontroli jakości nawet nie wspomnę bo Ci mali zjadają ogon i robia na zapalenie płuc. Oczywiście nie neguję ich działań, ale umówmy się:
a) mit wyższych cen to jakiś absurd i nie ma znaczenia czy jest to oknoplast czy aluplast
b) jakość i terminowość małych firm widać w głosach rozżalonych na różnych forach.

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: colsztok » ndz lis 02, 2014 9:39 pm

Nie przesadzaj...drutex dostał wielką statuetę z gazety wprost za innowacyjność, która pochodzi skąd wszyscy wiedzą ;) Kotylion z gazety warty więcej niż 1000 słów!

szary00
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szary00 » pt paź 02, 2015 4:50 pm

Czy wiadomo do jakiej akcji odwołuje się ten film wydany przez Oknoplast?

https://www.youtube.com/watch?v=eWK_2KIV9BE

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob gru 05, 2015 12:38 pm

lucas33 pisze:Montowali mi okna firmy oknoplast monterzy z firmy ........ Mają doświadczenie i potrafią wybrać najlepsze dla klienta rozwiązanie. Biuro mają w ... przy ....
Sądzisz że ktoś uwierzy w tą reklamę?

jankor
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: jankor » wt sty 19, 2016 3:10 pm

Obie firmy są dobre. Kup te które ci się bardziej podobaja.

faber
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: faber » śr gru 28, 2016 12:05 pm

same narzekania na ich jakość, ale obie firmy dają sobie nieźle radę na rynku...marketing marketingiem, ale nie wierzę, że zarabiają tylko na nowych klientach (bo z tego co tu piszecie to starzy nie powinni do nich wracać). A to słabe szyby, a to słabe klamki... Jak jest popyt to jest i podaż, skoro nie zniknęli z rynku to tak najgorzej z nimi nie jest.
Jeżeli chodzi o małych producentów to wiadomo, że muszą "starać się bardziej", bo bez wielomilionowego budżetu na marketing to jedyny skuteczny sposób na pozyskanie klientów to polecenia dotychczasowych klientów ;)

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » śr sty 11, 2017 8:57 am

Zasadnicza różnica drutex - oknoplast to ... PCV a właściwie skład mieszanki. Postaw okna jednej i drugiej firmy w zakurzonym miejscu a potem postaraj sie umyć, zamocuj roletkę w sposób trwały do okien - zobacz na twardość tworzywa, otwórz i zamknij 500 razy duże okno i potem zobacz które wymaga regulacji. Nie wspominam tutaj o różnicy pracy w okuciach, szybach czy dżwiękochłonności, jakości uszczelek itp
Kto jest zadowolony z posiadazy okien d..u, o...u ? ALe las rąk !!!
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

Endrju76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Endrju76 » czw sty 12, 2017 11:48 am

Z tego co czytałem opinie na tym sklepie: http://market-budowlany24.pl to Oknoplast ma odrobinę lepszą ofertę :)

alexsawicki5
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alexsawicki5 » śr maja 03, 2017 6:38 am

Polecam firme fenster kraków. Sprzedaja, montuja i serwisuja okna i drzwi oraz dbaja o satysfakcję klientów. Okna w konkurencyjnych cenach i wedlug mnie najkrótszymi w Polsce terminami realizacji. Polecam

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”