Od kogo kupowac dobre okna

marcel78
Czytelnik
Czytelnik

Od kogo kupowac dobre okna

Post autor: marcel78 » śr sty 09, 2008 11:10 am

Czy sa jeszcze firmy ktore potrafia robic okna, na takim poziomie ja np.Jezierski czy Oknoplast Kraków?. :? Jezeli ktos takie zna,to prosze mowic ,smiało :D

oknoAD

marcel78
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcel78 » śr sty 09, 2008 12:16 pm

BRAK ODPOWIEDZI I OPINI.WIEC TO CHYBA PRAWDA ZE JEZIERSKI I OKNOPLAST KRAKOW TO JEDYNE FIRMY KTORE ROBIA DROGIE ,ALE I NAJLEPSZE OKNA

Real
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Real » śr sty 09, 2008 12:31 pm

Polecam firmę Technika Okienna z Elbląga - produkują naprawdę solidne okna w rozsądnej cenie !!! :D www.avante.pl

Stanisław Najda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stanisław Najda » śr sty 09, 2008 9:30 pm

SONAROL SP.J.
18-420 JEDWABNE UL. POLNA 27
TEL DO PRZEDSTAWICIELA 500161744 MAŁGORZATA
PROFIL TRIUMPH 5K OKUCIA GU
PRODUKUJEMY 10000-16000 OKIEN/M-C NA NAJNOWSZYM PARKU MASZYNOWYM. AUTOMATYCZNE LINIE TNĄCE CAT 500, CENTRA ZGRZEWAJĄCO-CZYSZCZĄCE (5 LINII) I TAKIE TAM. WŁASNY TRANSPORT I ROZŁADUNEK NA TERENIE EUROPY. CERYFIKATY, APROBATY, BADANIA ITP

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » śr sty 09, 2008 9:39 pm

Poziom jak... to takie pytanie jak :być albo nie być...a efekty u klienta widać.Ja ostatnio patrzylem na montowany balkon przez 5ciu gdzie 4ech sie patrzyło,montowali i kuli cały dzien a na drugi dzien poprawiali.Nie mistrz chwali dzieło ale dzieło mistrza ...

Stanisław Najda
Czytelnik
Czytelnik

Re: odp.

Post autor: Stanisław Najda » śr sty 09, 2008 10:00 pm

miroslaw pisze:Poziom jak... to takie pytanie jak :być albo nie być...a efekty u klienta widać.Ja ostatnio patrzylem na montowany balkon przez 5ciu gdzie 4ech sie patrzyło,montowali i kuli cały dzien a na drugi dzien poprawiali.Nie mistrz chwali dzieło ale dzieło mistrza ...

oknoAD

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » śr sty 09, 2008 10:23 pm

Z całym szacunkiem, ale że niby ile produkujecie?

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr sty 09, 2008 11:34 pm

Stasio z Jedwabne :D :D :D wyczuwam pewien sznyt ... 8)
jawaryn :)

Stanisław Najda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stanisław Najda » czw sty 10, 2008 6:59 pm

Pani/e lekomin w sezonie 2007 produkowaliśmy 10000 okien/m-c. Na przełomie kwietnia-maja tego roku będziemy produkowali 16000, a w sierpniu - wrześniu powinniśmy przekroczyć 20000 okien/m-c.
Dla Pani/a informacji cat 500 tnie jeden element w ok 8-10 s
w zależniści od długości, proszę zadzwonić do FIMTECA oni z pewnością potwierdzą. Zakładając, że srednio wyjdzie 12s (załadunek, przerwy itp) mamy przy naszych 2 centrach tnących 20 elementów. Jest to dokladnie tyle ile potrzebujemy na nasze 5 linii zgrzewająco czyszczących (4-ro głowicowych). Resztę niech Pan/i sobie policzy.

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » czw sty 10, 2008 7:21 pm

Ok, czyli BĘDZIECIE PRODUKOWAĆ a nie PRODUKUJECIE. Czas przyszły, tryb przypuszczający.

Przy 20k okien miesięcznie będziecie w pierwszej piątce firm w Polsce. Powodzenia życzę :)

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » czw sty 10, 2008 7:27 pm

Jeszcze tak sie nie określałem ale CO ZA NATRĘT I CWANIAK Z NIEGO...wie o kim mówię.Brak zajęcia ...

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pt sty 11, 2008 10:04 am

Do Stanisława Najdy, a macie może stronę www? :wink:

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pt sty 11, 2008 10:09 am

Do Stanisława Najdy, a macie może stronę www? :wink:

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » pt sty 11, 2008 5:14 pm

Aha jeszcze jedno:ile z tych tysiecy okien produkowanych w kraju jest bez wad bo robimy taki wywiad jak z ulicam:zamiast stawiac znaki UWAGA WYBOJE co kilometr powinno być kilka znakow w kraju:UWAGA DOBRA DROGA...

Marko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marko » pn sty 14, 2008 7:37 pm

Co do Jezierskiego to się nie wypowiadam jednak odnośnie Oknoplastu Kraków to jest mnóstwo producentów, którzy robią znacznie lepsze okna „U Nich „ płacisz słono za nieuczciwą reklamę i myślisz, że masz super okna a jak już się przekonasz ze nie są w niczym lepsze od innych to wstyd się do tego przyznać.

Panie Stanisławie Najda życzę dalszych sukcesów. Ten styropian to był strzał w 10.
Pozdrawiam: Marko

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » wt sty 15, 2008 2:24 pm

Marko pisze:Co do Jezierskiego to się nie wypowiadam jednak odnośnie Oknoplastu Kraków to jest mnóstwo producentów, którzy robią znacznie lepsze okna „U Nich „ płacisz słono za nieuczciwą reklamę i myślisz, że masz super okna a jak już się przekonasz ze nie są w niczym lepsze od innych to wstyd się do tego przyznać.

Panie Stanisławie Najda życzę dalszych sukcesów. Ten styropian to był strzał w 10.
ha ha ha ha ha coz za bełkot Waść prawisz.
Nie wiesz co piszesz.

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » sob sty 19, 2008 9:48 pm

Jeżeli chodzi o okna tylko bill geyts z jego windows i trzeba sprwę zamknąć :-D przecież prawie każdy ma jego okno w domu... jeżeli chodzi o naszych producentów to ta jak powiedzieć czy lepszy jest węgiel z piasta czy juliana.... hm o może nie chodzi o węgiel tylko o to jak nas obsłużą....

pzdr

adam2411
Małomówny
Małomówny

Post autor: adam2411 » pn sty 21, 2008 3:14 pm

Prawda jest taka że jest parę firm mających ogólnopolską renomę.
Inna prawda jest taka że jest napewno bardzo dużo firm robiących równie dobre okna i mających renome na jakimś lokalnym rynku.

ironka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ironka » śr sty 23, 2008 1:37 pm

Do marcela78 :lol: ... BUDVAR CENTRUM ...

A.S.BUDOWNICTWO
Czytelnik
Czytelnik

Re: Od kogo kupowac dobre okna

Post autor: A.S.BUDOWNICTWO » śr sty 23, 2008 3:41 pm

:arrow: ZAPRASZAMY
a.s.budownictwo@wp.pl
"TECHNOLOGJA W BUDOWNICTWIE"

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » wt lut 12, 2008 10:19 pm

Do Marcela78. FIRMA OKNA MAJEWSKI -NYSA.Dobry produkt i swietne ceny.Pozdrawiam.

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » śr lut 13, 2008 1:28 pm

ironka pisze:Do marcela78 :lol: ... BUDVAR CENTRUM ...
Ironka tak bardzo promujesz tutaj Budvar jako rzekomo solidna firme. Odpowiedz mi na pytanie dlaczego zatem stosujecie tak cieniutkie wzmocnienia w profilach ?

Małgorzata Różycka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Małgorzata Różycka » czw lut 14, 2008 5:16 pm

polecam firmę GLUMATEX z Nakła Śląskiego mają bardzo dobre okna moim zdaniem leprze od Jeziorskiego
pozdrawiam

Małgorzata Różycka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Małgorzata Różycka » czw lut 14, 2008 5:18 pm

sorki za przeliterowanie "Jezierskiego"

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » wt paź 21, 2008 3:26 pm

Ja w temacie tej firmy z Jedwabnego. Udało Wam się przekroczyć 20k okien we wrześniu?

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt paź 21, 2008 4:02 pm

polecam Stollar z Suwałk albo Okfens z Czeladzi Stollar przystępna cena i dobra jakość Okfens najstarszy producent w Polsce droższe okna za to jakość extra na pewno nie kupuj okien od lokalnych drobnych garażowych producentów bo nie masz gwarancji co jest w takim oknie w środku czy oby na pewna jest wszystko robione wg normy mali producenci garażowi tną koszty oszczędzając na materiale często nie maja żadnych certyfikatów i badań przeprowadzonych przez odpowiednie instytucje że już o serwisie nie wspomnę. Lepiej kupić okna u producenta lub też u dystrybutora z doświadczeniem.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » wt paź 21, 2008 4:09 pm

Panowie producenci, chyba nie ważne ile kto czego produkuje, bo na dzień dzisiejszy, bez względu na nazwę firmy i Wasz własny (subiektywny) sposób postrzegania własnego marketingu i tak sprzedajecie okna raczej "na wagę" i "ceną", a nie potwierdzoną jakością. Najpierw konkretnie powiedzcie jakie wartości i klasy w poszczególnych właściwościach (14351) ma według Was "dobrej jakości okno". Jakie wy osiągnęliście wyniki (ITT). Później powiedzcie, kto ma pewność stałej powtarzalności osiągniętych i deklarowanych klas i wartości. Później się sprzeczajcie czy to prawda czy nie. Jak na razie wszyscy produkujecie to samo, tak samo, z tego samego. Jak się zaczniecie "różnić" czymś poza kasą na reklamę, promocję i PR to może się okazać, że ... no różnie się może okazać.

Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt paź 21, 2008 5:09 pm

lekomin pisze:Ja w temacie tej firmy z Jedwabnego. Udało Wam się przekroczyć 20k okien we wrześniu?
Lekomin,
pamiętliwy jesteś ;)
Niechciałbym wchodzić w drwiący ton wypowiedzi, ale jak czytam przechwałki p. Najdy to nie mogę się powstrzymać.
Sorry. Może to było policzone z poidłami?

Otóż jeszcze kilka lat temu Sonarol był znany głównie z produkcji osprzętu rolniczego. Potem przysła kolej na budowlankę. Pamiętam hasła w stylu "poidła, styropian i okna z Jedwabnego".Pomieszanie z poplątaniem.

Znajomy sprzedawał Sonarol, ale traktował tą firmę jako najtańszą.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt paź 21, 2008 6:24 pm

Ktoś wymienił Stolar? Sprzedawałem go 2 lata.. Nie było się czego czepiać. Terminowi, w miarę przewidywalni, transport zawsze konkretny- dwuosobowy, wiec bez problemów z rozładunkiem nawet dla kobiety prowadzącej biuro. Ale w tym roku segment najtańszego okna sam u mnie "wygasł"i Stolar odpadł. Ale po czasie.. przyszła zima, uszczelki w narożnikach zaczęły się masowo kurczyć i "wyłazić" - niby nic wielkiego (poza tym że wieje) ale reakcja osoby z którą rozmawiałem.. arogancka: "trzeba sobie podkleić w narożnikach"..
bez komentarza.
A przecież wątek dotyczy dobrych okien.
Do Jezierskiego się nie umywają (chociaż w każdej firmie da się coś poprawić;)

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » wt paź 21, 2008 7:57 pm

dobre okno plastikowe? - dobroplast zaufało im 3 % rynku :-D
Dwa razy koła nie wymyślisz...

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr paź 22, 2008 10:39 am

Jakoś nie mam zaufania do DOBROPLASTU dla mnie produkt ostro przereklamowany że już nie wspomnę o polityce sprzedaży prosty przykład 4 firmy w jednym mieście jedna sprzedaje dobroplast a do trzech innych przysyłają faxy z promocjami i najnowszym cennikiem to jest chore ja na miejscu dystrybutora ostro bym się wk..... bo poco konkurencja ma znać np moje ceny zakupu chyba że po to aby sprzedawać taniej
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt paź 24, 2008 3:21 pm

jeśli chodzi o dobroplast w nawiązaniu do mojego poprzedniego wątku dodam że pewnego pięknego dna i jakaś miła pani zadzwoniła do nas do firmy i grzecznie zapytała czy może faxem przesłać ofertę na okna ja powiedziałem ze owszem jak najbardziej i tak to się zaczęło że co chwilę dostaje faxy od nich nie mam nic przeciwko w gruncie rzeczy bo dobrze wiedzieć czy konkurencja kupuje taniej czy drożej

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » pt paź 24, 2008 9:50 pm

Jak sie przeczyta taki wątek, to na pewno taki konsument dowie sie z niego co i gdzie kupić. Moze lepiej wzorem innych forów zrobić tematy przyklejone z kompendium wiedzy o oknach...... dyskusje mamy tutaj czasami jak w Hyde Parku.

robol71
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: robol71 » wt paź 28, 2008 8:31 pm

Kupuję EkspressPCV Sokółka .Profil aluplast okucie winkhaus.Terminowe dostawy ,folia ,taśmy transportowe.Minimalna regulacja po montażu.Reklamacja jedna w ciągu roku.Cena dużo niższa niż Oknoplast Kr.Polecam

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » śr paź 29, 2008 9:01 pm

robol71 pisze:Kupuję EkspressPCV Sokółka .Profil aluplast okucie winkhaus.Terminowe dostawy ,folia ,taśmy transportowe.Minimalna regulacja po montażu.Reklamacja jedna w ciągu roku.Cena dużo niższa niż Oknoplast Kr.Polecam

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

robol71
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: robol71 » pt paź 31, 2008 8:02 pm

RRQ pisze:
robol71 pisze:Kupuję EkspressPCV Sokółka .Profil aluplast okucie winkhaus.Terminowe dostawy ,folia ,taśmy transportowe.Minimalna regulacja po montażu.Reklamacja jedna w ciągu roku.Cena dużo niższa niż Oknoplast Kr.Polecam

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Keon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Keon » sob lis 01, 2008 9:22 pm

Marko napisał: Co do Jezierskiego to się nie wypowiadam jednak odnośnie Oknoplastu Kraków to jest mnóstwo producentów, którzy robią znacznie lepsze okna „U Nich „ płacisz słono za nieuczciwą reklamę i myślisz, że masz super okna a jak już się przekonasz ze nie są w niczym lepsze od innych to wstyd się do tego przyznać.

W pełni się zgadzam: Oknoplast ma dobrą rozpoznawalność ale to tylko zasługa reklamy, za którą płacą nikt inny jak klienci. Wszyscy podniecają się tymi oknami jakby były czymś ekstra, a tak naprawdę to ich oferta ogranicza się jedynie do kilku profili w tym dwóch na wyłączność. Pomimo astronomicznych nakładów na reklamę, co pewien czas próbują czymś nowym zaskoczyć ale im to nie wychodzi (np. platinium :lol: ) a ludzie i tak to kupują pomimo że przepłacają

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz lis 02, 2008 4:46 pm

Okna z Krakowa są tak wyjątkowe i dobre , że leczą nawet drobne dolegliwości jak grzybice stóp, trądzik i wiele innych. Wystarczy dotknąć okna ogarniętą infekcją kończyną.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn lis 03, 2008 10:34 am

Chyba z zazdrości przesadzacie z tym psioczeniem na Oknoplast. Co prawda i dla mnie jest to bardzo duża konkurencja, która zabiera mi sprzed nosa wielu klientów, ale pod kątem współpracy.. są chyba OK? Swego czasu rozważałem w głowie takę opcję by w bliskim mi mieście otworzyć ich salon, ale że mi się to moralnie kłóciło z markami na które postawiłem w podstawowej działalności to temat pozostał w głowie. A teraz "mój pomysł" wykorzystał ktoś z Wołomina i idzie mu całkiem dobrze.
A że Platinium to żadna rewelacja.. no cóż, Zgadzam się. Poza kształtem skrzydła nie widzę w nim nic nadzywaczajnego.

r_okna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: r_okna » śr lis 26, 2008 2:08 pm

Witam serdecznie.
Współpracowałam przez półtora roku z firmą Okna Rąbień na poczatku dbali o mnie "nowego klienta" ale po miesiącu tragedia: zero kontAktu, a jakość porażka, reklamacja za reklamacją, nie można zakończyc montażu żadnego na czas. Cenowo nie sa zupełnie konkurencyjni. Dobre okna - wszędzie tylko nie w Rabieniu.
pozdrawiam

AgnieszkaZaręba
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: AgnieszkaZaręba » śr lis 26, 2008 3:38 pm

Witam
W ciągu kilku lat mieliśmy już wielu dostawców i tak naprawdę nikt nie gwarantował współpracy bez wpadek. Praktyczne każdy sezon to ogromny stres. Obecnie Zamawiam Avantgarde z Dobroplastu i Aluplasta z Rąbienia. Nie narzekam na terminy, w Dobroplaście czekam nawet krócej niż w Rąbieniu. Co do warunków współpracy bo ja wiem bardziej chyba odpowiada mi fabryka z Zambrowa, płacę i mam okna. Rąbień proponuje przelewy przez faktoring a ceny wcale nie są takie rewelacyjne. Ze Stollarem też próbowaliśmy, ale oni nie dotrzymuję terminów i maja nienajlepszą cenę, poza tym jakość brrrrr.....

branżownik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: branżownik » śr lis 26, 2008 10:13 pm

Dwa ostatnie wpisy ..... przy okazji również te w wątku o oknach angielskich.....
Przestańcie się ośmieszać, zaczyna być niesmacznie i nudno :?
Brakuje roboty to zaczynacie oczerniać innych, w Waszym mniemaniu najgroźniejszych konkurentów????
Dobroplast dotrzymuje terminów? A kontakt i jakość jakie rewelacyjne..... Buhahahahha :lol: :lol:
Chyba już najwyższy czas popukać się w czerep ....

r25
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: r25 » czw lis 27, 2008 12:01 pm

Jak okna to DOBROPLAST !!!
Firma ta to przede wszystkim:
- szybka realizacja zamówień,
- atrakcyjne rabaty,
- szeroka gama wyrobów,
- miły kontakt i rzetelne doradztwo.
Jestem bardzo zadowolona z profesjonalizmu jaki sobą reprezentują.

lancer
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lancer » czw lis 27, 2008 10:39 pm

Do r25... Jestes z Zambrowa :D ?

zawadzki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zawadzki » pt lis 28, 2008 9:48 am

Jeżeli chcesz mieć spokój, pewność dostaw, dobrą obsługę po sprzedażową i reklamacyjną, to proponuje AVANTE z techniki okiennej z Elbląga. Nie ukrywam kupuję od nich okna i chwalę sobie współpracę z nimi i chwalić będę. Pozdrawiam :D

jakistam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jakistam » sob lis 29, 2008 4:54 pm

czytam i się zastanawiam....co to jest TRIUMF... kto to produkuje??? Profile ekologiczne-poczytajcie co o nich mówią... Shiko-drogie jak nie wiem co... na czym pracować i czym handlować????

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » ndz lis 30, 2008 11:06 pm

Zapraszam do firmy
www.okna-majwski.pl

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt gru 05, 2008 4:38 pm

jakistam pisze:czytam i się zastanawiam....co to jest TRIUMF... kto to produkuje??? Profile ekologiczne-poczytajcie co o nich mówią... Shiko-drogie jak nie wiem co... na czym pracować i czym handlować????

TRIUMF :lol:

san-tras
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: san-tras » ndz sty 04, 2009 11:59 pm

Czesc
Ja kupuje okna z MADESu- Grudziadzka Fabryka Okien- mala ale za to solidna, a termin realizacji czasem i 4 dni(pilne oczywiscie), ceny tez bardzo dobre i sa gratisy ale to zalezy z kad jestes bo wiem ze oni obsluguja tylko kujawsko-pomorskie, pomorskie, i warminsko- ale najlepiej zadzwonic i sie dowiedziec, zycze powodzenia

Tomasz Mańczuk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomasz Mańczuk » sob lis 07, 2009 12:12 pm

Witam. Być może okna z Oknoplastu są lepsze ( mają za co to zrobić bo są droższe), ale w zasadzie co w oknie może być lepszego? Profil PCV + okucia + szyba = okno. Za cenę okna z Oknoplastu, każda firma zrobi takie samo albo i lepsze. Kilka opcji dorzuconych w okuciu + może grubsze wzmocnienie, nie wiem, nie zauważyłem różnicy, a w życiu sprzedałem masę okien, pracuję w branży od 1996 roku jako: brygadzista na produkcji,montażysta, handlowiec, obecnie od 2002 współwłaściciel firmy usługowo handlowej sprzedającej okna i wszystko co z oknami jest związane www.mbplastik.pl
Najważniejszą rzeczą, by klient cieszył się z zamontowanych okien jest montaż, dlatego ja sprzedaję z powodzeniem i praktycznie bez żadnych reklamacji każde okno ( oczywiście wada na szkle czy tez jakieś zarysowanie występuje u wszystkiech, nie da się tego uniknąć ). Od początku mojej działalności w handlu i usługach związałem się właśnie z firmą SONAROL z Jedwabnego. Sprzedawałem i montowałem ich okna z różnych profili, od Rehaua, Roplasto itd po dzisiejszy Triumph. Nigdy nie miałem z żadnymi oknami problemów ( tu jest jakiś dowód, że każde okno jest podobne i że najważniejszy jest montaż ), drobna regulacja po fachowym montażu i to wszystko. Nie ukrywam, że jestem zadowolony ze współpracy z nimi, na początku skakałem z firmy na firmę, próbowałem znaleźć może tańszą, może lepszą, zawsze wracałem do nich. Dlaczego? W zasadzie tylko kilka ale najważniejszych moim zdaniem argumentów: cena i jakość - zadowalająca, trmin - uczciwy i zadowalający, transport - zawsze przyjeżdża dwóch kierowców i sami rozładowują okna do magazynu ( bardzo często bywa, że w biurze zostaje sama dziewczyna) , reklamacje - są sporadyczne jak już wcześniej napisałem, typu: wada w szybie, podaję numer zlecenia, konkretne okno i konkretny opis, numer do klienta i praktycznie w ciągu kilku tygodni, nawet nie wiedząc o tym mam sprawę załatwioną. Jak wspomnę współpracę z innymi firmami to mnie aż wstrząsa, rzucą szybę pod biuro i rób z nią co chcesz. Wtedy musisz wysłać dwóch swoich ludzi, oczywiście muszą umieć wymienić, no i zdarza się przecież, że szyba pęknie.
W moim przesłaniu nie chodzi o reklamę dla firmy Sonarol, ale tak jednak to wychodzi. Brakuje im tylko strony www i lepszego spindoktora do reklamy, ale to już ich sprawa, ja staram się reklamować swoją firmę, a dzięki współpracy z nimi, terminowości, cenie i obsłudze, jakoś mi to wychodzi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » sob lis 07, 2009 1:12 pm

jest wiele dobrych firm na naszym rynku proukujących okna , 10 lat temu wybrałem jedną i nie szukam dziury w całym nie zmieniam dostawcy choć powodów miałem kilka. od kilkunastu lat montuje okna innym firmą i mam wyrobione swoje zdanie na ich temat . w jednej bardzo znanej czekałem trzy miesiące na zawias do balkonu w innejteż znanej nie dopuszczano wady fabrycznej (czytaj krzywy profil ) tylko wina montażu w innej okna przyjechały dwa dni po terminie i tak bym mógł wyliczać brak klamek ,osłonek brak akcesori w oknach porysowane szyby i mam prawo w ten sosób przlepiać łatke każdej fabryce okien w polsce . mogą byc nawiększe badziewia zamontowane w budynku jak tylko spełniają wymagania klienta dana firma jest de best , a prawda jest taka im droższe okna tym wymagania większe i montaz powinni wykonywać ludzie z doświadczeniem a nie zbieranina dresiarzy . trzy lata budowałem swoją ekipe ,tyle czasu trwało uodpornirnie ich na wymagania klienta .na efekty nie trzeba było długo czekać 30 % moich klientów mam ze swojego biura pozostali to są z polecenia i teraz mam do was pytanie OD KOGO KUPOWAĆ DOBRE OKNA ?
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » sob lis 07, 2009 5:23 pm

Atu ci niespodzianka!
www.sonarol.pl :o :idea:

tygrys
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tygrys » sob lis 07, 2009 8:59 pm

koledzy najbardziej zastanawiajaca rzecza jest to ze ile razy jezt mowa o firmie dobroplastto zaraz odzywaja sie pseudo delerzy z rodziny ktorzy chwala jaka to dobra jakosc produkuje dobroplst teraz nawet daja ciepla ramke gratis tylko jakosc jest jakosc bez jakosci ,jesli chodzi o okna z sonarolu to nikt jakos nie mowi ze sa to okna z profilu dobroplastu ktory jest bez jakosci i tam tez sa okna super gwarantuje ze i tak ze wzgledu na cene dobroplast bedzie sie mial dobrze bez jakosci bo kliient i tak kupi bubel dobrze opakowany,te okna zebraly juz wszystkie nagrody byl tam kiedys ktos co kontrolowal ,ale go zmyli i nikt nie patrzy na okna tylo liczy sie kasa,i gra w bambuko.i tak beda kupowali okna bo sa najtansze kupcy nie piszczcie o wspanialej obsludze bo to sam falsz.

anko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: anko » pt lis 13, 2009 10:15 pm

odpowiedź jest jedna - od dobrego producenta !!!

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » ndz lis 22, 2009 7:16 pm

Dla jednego dobry jest ten a dla drugiego inny producent - trzeba niestety przetestować zanim zakotwiczymy w dobrym porcie :(

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » wt lis 24, 2009 9:34 pm

Ranking satysfakcji powinni robić klienci docelowi i to chyba przez badania jakiejś niezależnej instytucji a nie na na tym forum

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » pn lis 30, 2009 12:28 am

Witam,

Jestem przekonany, że wysokiej klasy okna można kupować np u nas. Kilka faktów:

• Pierwsze okno dostajesz GRATIS przy podjęciu współpracy z firmą EUROCOLOR.

• Mamy najszerszą na rynku 2-systemową ofertę okien i drzwi (Schuco i Rehau).

• Okna w profilu Schuco SI-82 – najlepszy stosunek ceny do parametrów.

• Okna Rehau Geneo – innowacyjny system 6-komorowy, który dzięki zastosowaniu tworzywa z włóknem szklanym oraz specjalnej recepturze i technologii produkcji umożliwia uzyskanie doskonałych parametrów statycznych i termoizolacyjnych. Włókna szklane, sprawdzone wielokrotnie w technologiach lotniczych wkraczają obecnie w obszar techniki okiennej.

• Okno Rehau Econo 70 – Lider sprzedaży 2008 i zdobywca „Złotego Dukata wśród okien”.

• Stosujemy nowoczesne pakiety szybowe: np. o współczynniku 0,3 lub dźwiękochłonna 51 dB.

• Rekordowy współczynnik Uw
Okno GENEO produkcji EUROCOLOR z szybą 0,3 dla wymiarów referencyjnych okna jednoskrzydłowego 1230 x 1480 osiąga Uw nie do pobicia na rynku równe 0,59 W/m2K (!)

• Wszystkie okna wykonujemy w technologii SUPERSPACER® – ogromna przewaga na rynku, klasa energetyczna A, lepszy współczynnik Uw okna o 15%, lepsza izolacyjność akustyczna o 2dB, redukcja kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby o ponad 60%, żywotność szyby aż do 20 lat!

• Niespotykana elastyczność cenowa – rabaty systemowe do negocjacji.

• Najłatwiejsze oprogramowanie na rynku do projektowania i wyceny stolarki okiennej – Stolcad plus nowość – autorskie rozwiązanie – mobilny System Obsługi Wycen (SOW). Programy dopasowane do potrzeb rynku polskiego.

• Nowatorski systemem składania zamówień – oszczędność czasu i pieniędzy. Jedno kliknięcie – zamówienie gotowe!

• Ekspozycja, poligrafia i wizualizacja salonu sprzedaży w ramach funduszu reklamowego.

michal.paluch@eurocolor.com.pl
Tel. 603 644 004

Spahis
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Spahis » pn lis 30, 2009 7:03 pm

dobrych łokien juz nimo
były ale sie zmyły
tak jak ałta - nimo i nie bydzie
tera je globalizacjo i kto ma taniochę ten wygrywo z innymi co sie zapatrzyły w markowe d.... ktorych nikt nie kupuja bo nimo talarów

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn lis 30, 2009 8:27 pm

nooo.,..dokładnie sphasis masz rację ! daj namiary na siebie ! sprzedaję ok. 1000-1500 szt. w miesiącu...
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

damka34
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: damka34 » śr gru 16, 2009 10:19 pm

Dobre okna ma Mariot z Rzeszowa. Wymienili okna u moich rodziców są piękne. Też je kupię kiedy skończymy domek.
OKNOPLAST to dobra marka ale ludzie z mariota są naprawdę na poziomie.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » czw gru 17, 2009 11:18 am

Sądząc po stylu w jakim się starają "reklamować"na montaże jadą "damką"/taki rower/ :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » pt gru 18, 2009 10:06 am

a co to znaczy " od kogo kupować dobre okna?" punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :mrgreen: co to są dobre okna ? tanie ? ładne ? dobrze zamontowane ? szczelne ? nieszczelne ? kolorowe ? białe ? plastikowe ? drewniane ? wyprowadzam się do iglo i po kłopocie :twisted:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob gru 19, 2009 7:30 pm

Przed oknami nie ma ucieczki :D IGLO to też okna :D :D

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » ndz gru 20, 2009 6:08 pm

marcel78 pisze:Czy sa jeszcze firmy ktore potrafia robic okna, na takim poziomie ja np.Jezierski czy Oknoplast Kraków?. :? Jezeli ktos takie zna,to prosze mowic ,smiało :D

Dobre to mogą byc pączki z dżemem oczywiscie jak ktos takie lubi a tak powaznie to chciałes zrobic tu reklame firmą czy sam nie wiesz co miałes na mysli zadajac tak dziwne pytanie?

marcel78
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcel78 » wt gru 22, 2009 5:28 pm

Skoro to pytanie jest dla ciebie dziwne to...zmień forum na coś związane np.z cukiernictwem.Pytanie brzmi bardzo prosto,dobre okna ,dobry producent.Znasz odpowiedz ... :D

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr gru 23, 2009 3:21 pm

Polkska to jest taki dziwny kraj, że wszyscy chcieliby najnizszej ceny, najlepszej jakości i terminu 3 dni od zamówienia w jednym. Ludziska, to się nigdy nie da posklejać, a już na pewno najniższej ceny z najlepszą jakościa. Owszem, można wyprodukować złe okno z dobrej jakości profili, ale nie odwrotnie.
Mozna produkować okna w tempie błyskawicznym, ale zawsze wtedy jest niebezpieczeństwo, że pracownicy poganiani przy produkcji czegoś tam nie dopatrzą.... itd.
Produkuje na export i zawsze na wykonanie zlecenia mam od 4 do 8 tygodni. Wtedy będzie jakość, bo jest czas na dopracowanie produktu, sprawdzenie itp. Niskiej ceny nie będzie, ale tam klientom nie chodzi o cenę tylko o jakość.
Proponuję znaleźć niedużego producenta produkującego z materiałów dobrej jakości. Mały jest bardziej elastyczny i nie zarabia na tysiącach okien na zmianę. Ma czas na dopilnowanie produkcji...............
Zacznijmy szukać jakości i zaszczepiać ten trend klientą.
Będzxie się prościej żyło.

Stolarkabudowlana
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stolarkabudowlana » śr sty 06, 2010 8:47 pm

Ja potrafie tylko że mam dość małą firmą i nie robie masówki . Ja robie drewniane , udzielam gwarancji jakości 3 lata . Są piękne produkty z naprawde sezonowanego drewna . Produkuje piękne drzwi i parapety jeszcze . Pozdrawiam i zapraszam na moją stronę www.stolarka-budowlana.cok a pytania kierować na mail :
krzysztoftarka@tlen.pl

boby
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: boby » pt sty 08, 2010 9:07 am

roel2000 pisze:Polecam Firmę PETECKI ,produkuje okna bez odchudzania i stosuje pełne ROTO NT,terminowość dostaw ,łatwy kontakt dobra cena.Na pewno warto również spróbować z Nowy Dom z Chodzieży mają fajną linię Schuco 4-ry pory roku ,okuwają Winkhausem i to Autopilotem, bogato wyposażają okna .Dobre okna są także AVANTE czyli dawny Deceunick z Elbląga pod warunkiem że zrobią na pełnym ROTO NT nie na Compact . pozdrawiam :wink:
Nie wiem jakie Petecki produkuje okna , ale na maile w ogóle nie odpowiadają . Wysłałem do nich ze trzy wiadomości w odstępstwach czasowych i nic !!! Jak bym był klientem i wiedział o tych "zaletach" to napewno mocno byc się zastanawiał :(

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » pt sty 08, 2010 8:06 pm

kupujcie u mnie zawsze świeże, zawsze na miarę i zawsze na czas .
szczęśliwego nowego roku żeby nie był gorszy od poprzedniego
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

yorgus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: yorgus » pn sty 25, 2010 10:07 pm

Moze pozno kolego Ci podpowiem bo temat widze wygasł ale moze sie przyda info

Musze przyznac ze w swojej praktyce 7 letniej miałem stycznosci z wieloma firmamy na obecną chwile w moim przekonaniu poleceniu zasługuje firma Sonarol, kupuje od nich okna od roku i jestem pod wrazeniem , terminu 100% pewny , ceny , jakosci , i PROFESJONALIZMU calej zalogi firma ulozona a co do szefa firmy SN człowiek z pasją do tego co robi i mysle że nie jedno o tej firmie usłyszymy.
Zamawialem rozne konstrukcje od nich male-duze i spoko tak jak kolego ktorys napisal sek tkwi w montażu, osobiscie nie poznałem dzialu serwis fabryki Sonarol i zycze tego wszystkim.
Pozdrawiam M

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pt lut 19, 2010 7:57 pm

PCV kupuj w EC , - jeśli stawiasz na jakość i perspektywę , jeśli mieszkasz na Północy i chcesz dobre okna do szybkiej sprzedaży krajowej czy do Niemiec ,to kupuj w .... tu pominę, bo nie lubię kolejek 8) :lol:

Jeśli chcesz dobre okna z drewna - dam Ci producenta ok, za 1000zł - warto! / nie dotyczy chętnych z mojego regionu, chyba , że będe do działki od zamówienia/ 8)

Jeśli szukasz okien dla siebie i chcesz spokojnie spać , wybierz: www.ukrawczyka.pl
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Re:

Post autor: Pliszka » pt lut 19, 2010 8:35 pm

Marko pisze:Co do Jezierskiego to się nie wypowiadam jednak odnośnie Oknoplastu Kraków to jest mnóstwo producentów, którzy robią znacznie lepsze okna „U Nich „ płacisz słono za nieuczciwą reklamę i myślisz, że masz super okna a jak już się przekonasz ze nie są w niczym lepsze od innych to wstyd się do tego przyznać.
OKNOPLAST Kraków w swoim segmencie rynku stoi mocno i pomimo tego że to powazna konkurencja dla innych - nalezy mu sie szacunek w branży. Nie jest to Firma nieskazitelna i nie wszystkie rozwiązania które wprowadzili sa the best. Ale warto uczciwie zauwazyć, że sa jedna z niewielu Firm w Polsce, którzy staraja sie premiowac nowości i jak do tej pory to z moich obserwacji konkurencjach ich nasladuke i kopiuje a nie odwrotnie. Trzeba uczciwie im przyznac, że wiele Firm nawet wiekszych poodchodziło od pełnego zbrojenia w ramach a oni od zawsze maja zbrojenie zamkniete. Jako jedna z pierwszych Firm w Polsce promowała coraz to lepsze pakiety szklenia do standardu. Wprowadzili do oferty okucia maco - oczywiście dośc dyskusyjna sprawa w brańzy - ale z nowu z moich obserwacji inny poszli w ich slady. Co do profili to też wiele Firm zeszło z jakości - onoi nadal trzymaja poziom.

Maja równiez sporo mankamentów, sa generalnie mocno zadufani w sobie. Zgadzam sie z opinia, że ich mocna pozycja na rynku jest wprost proporcjonalna z nakładami, jakie kłada na reklame. ale mimo wsyztsko nie klasyfikujmy ich na poziomie "folkloru" w branzy. Ich model Platinium mnie osobiście na kolanatez nie rzuca, tak jak i kilka kolorów które powprowadzali. Jednak jezeli juz mamy porównywac OKNOPLAST z innymi Producentami - to miejmy szacunek do samych siebie. Nie da się takiego profesjonalisty porównywac z Dobroplastem, Drutexem czy cala game innego szajsu bo taka jest prawda. Nie mam zamiaru tutaj wywyzszać OKNOPLASTU, bo zarówno w tym segmencie mamy i Dako i Vetrex. Jest jeszcze kilkunastu mniejszych producentow oraz kilkudziesięciu małych, własnie tez na VECE, Maco itp.

Odnosząć sie do pytania zadanego na poczatku .....

Ja bym zasugerował w pierwszej kolejnosci przeanalizowanie rynku lokalnego. Ma to ten atut, ze wrazie reklamacji bądź dokupienia okien mamy to wszystko na miejscu. Sugerowałbym równiez poobserwowanie malych producentów. Powtórze się, ale ostatnio trafiłem na bardzo dobra jakośc u jednego małego Producenta. Zainteresowanych zapraszam na PW. Nie chce tutaj nikogo oficjalnie promować. Czym innym jest wyrażenie opini na temat przesadzonej reklamy lub skrytykowanie danego produktu lub samego Producenta - czym innym jest "na siłe" reklamowanie swoich wyrobów, jak w powyzszych postach ma to miejsce.

Pozdrawiam, wszystkich

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt lut 19, 2010 9:28 pm

hmm...no tak z tym, że ja bym zdecydowanie stawiał na Vetrex :) perspektywa współpracy z nimi wygląda obiecująco, oknoplast oczekuję sprzedaży wyłącznie ich produktów.

Cenowo wygląda również lepiej, a okna wyglądają napawdę przyzwoicie - takie są moje odczucia :)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 19, 2010 10:12 pm

Przeca pisałem, że odemnie. :wink:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt lut 19, 2010 10:22 pm

Widziałem okna Vetrex pocięte na żyletki no i bardzo nie ładnie. Żyletki w środku. :D
Przerabiałem dobre produkty Eurocolor, Termoprofil, Petecki no i całą gamę producentów których za jakość przemilczę.

yorgus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: yorgus » pt lut 19, 2010 11:21 pm

Koledzy a moze warto przy tej okazji wspomniec o starej dobrej ekipie w nowej nazwie jaka - AMBERLINE Z KOLOBRZEGU , jest to powazny konkurent w Veka.
I jak najbardziej zawsze sie liczy odleglosc od fabryki czyli makroregion.

Pozdrawiam
Pozdrawiam M

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pt lut 19, 2010 11:57 pm

W tzw. normalnym trybie, odległość jest bardzo ważna, jesli natomiast mamy coś super - odległość przestaje się liczyć a nawet - jest atutem.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 20, 2010 12:08 am

:D
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 10:42 am przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob lut 20, 2010 12:26 am

Strona uboga, ale dobra.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob lut 20, 2010 10:10 am

monciak pisze:Widziałem okna Vetrex pocięte na żyletki no i bardzo nie ładnie. Żyletki w środku. :D
Przerabiałem dobre produkty Eurocolor, Termoprofil, Petecki no i całą gamę producentów których za jakość przemilczę.
czyli mówisz, że Rosenheim to farsa ?

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob lut 20, 2010 11:33 am

Tak mówią, nawet tutaj, w tym sensie przynajmniej, że farsa.

Wyciągnąłeś jakieś wnioski ze swoich poszukiwań ? możesz się podzielić?

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » sob lut 20, 2010 12:05 pm

Rosenhaim to nie jest farsa - ale farsa jest to, jak na papiery z Rosenhaim sie podkłada dziadoswto przynajmniej w tym segmencie Klientów, gdzie nikt o to nie pyta :(

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » sob lut 20, 2010 1:39 pm

Słusznie Pliszka. Szczególnie jak te papiery z Rosenheim to na dodatek wyniki badań zleconych przez systemodawcę, a tak jest najczęściej.

Panie uKrawczyka. Ubóstwo może być czasem cnotą. Co Pan powie o "bogactwie" czegoś takiego?

" Profile to bardzo ważny element okna. Dobry profil gwarantuje przepuszczalność ciepła na odpowiednim poziomie, odpowiednie wyciszenie wnętrza domu, wraz z okuciami stabilność okna oraz ładny wygląd. Kupując okna należy zapoznać się z ofertą dostępnych profili. Firmy sprzedające okna mają często w swojej ofercie profile tańsze i droższe. Droższe z reguły charakteryzują się lepszą jakością, są bardziej solidne i lepiej wyglądają. Nie oznacza to jednak, że profile tańsze oferowane przez daną firmę są złe. Często zdarza się, że cena profilu wzrasta z powodu zastosowania dodatkowych, nietypowych kolorów, lub wprowadzenia opcji, które dla nas są zbędne. Warto w takiej sytuacji rozważyć zakup profilu tańszego a jakościowo równie dobrego. Warto wiedzieć przed zakupem jakie firmy produkujące profile okienne liczą się na rynku. Przykładem bardzo dobrych profili produkowanych w Polsce są profile Decco - solidnie wykonane, z sześciokomorową konstrukcją w standardzie. Bardzo dobre profile zagraniczne dostarcza firma Schuco - pięciokomorowe, ale o zwiększonej szerokości komór, z dodatkowymi wzmocnieniami profilu."

Wiem, że Pan lubi zasady, opowiastki i takie tam inne facecje. No to może i z tej Pan coś pojmie.

Jak głosi legenda, pewnego razu opalającego się Diogenesa z Synopy odwiedził sam Aleksander Wielki, który powiedział, że spełni jego każde życzenie. Na to Diogenes odparł, że jego jedynym życzeniem jest, aby Aleksander przesunął się nieco, bo zasłania mu słońce.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob lut 20, 2010 8:25 pm

Pliszka, nie zgodzę się :) ludzie często mnie pytają czy mam coś na potwierdzenie jakości produktu który opisuję. Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale czy sugerujesz, że np taki Vetrex Robi okna "lepsze" i "gorsze" ?

Tak uKrawczyka już zdecydowałem i przekazałem mojemu szefowi moje propozycje :)

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » sob lut 20, 2010 8:34 pm

Zgadzam się, ludzie pytaja o :dowody" na jakośc o jakiej mówimy. Możemy np. podeprzeć się certyfikatami, ocenami, dowodami badan itp ... tylko że zreguły wiekszośc Klientow nadal nie wie co dany papier jaki pokazemy "im mówi".

Co do tego jakie okna robi Vetrex nie moge sie wypowiadac, bo nie ja je produkuje. Natomiast jezeli mnie pytasz, czy może byc tak, że Firma X moze robić okna "lepsze" i "gorsze" podpierając się tymi samymi papierami - niestety tak :(
Znam osobiscie kilka takich wypadków.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob lut 20, 2010 8:41 pm

hm...tak więc przestawiają produkcję na tych lepszych i gorszych klientów ? jak domniemam lepszy to klient z zachodu, bo ja natomiast spotkałem się z opinią, że właśnie dla tego targetu klientów producenci wchodzą w Rosenheim.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 20, 2010 8:56 pm

Mam kilka fotek różnych okien pokrojonych na żyletki, kiedyś może odważę się pokazać je na forum. Dobroplast, Vetrex, Okna Rąbień, Drutex, Eurocolor i kilku innych.
Pozdrawiam

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob lut 20, 2010 8:59 pm

hohoho..to teraz narobiłeś chrapki co poniektórym ;)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 20, 2010 9:04 pm

Podsumowując:
- stal tragedia
- okucia ojejku
- zawiasy wkręcone w powietrze
Reszty nie ujawniam.
Przydają się te argumenty dla klienta detalicznego. Słyszę tylko o w mordę :shock:

Kiedyś dostałem takie dziwnie tanie okienko i po otwarciu skrzydła R krzyknąłem do pracowników " składajcie reklamację, zapomnieli dać okucie!!!"

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » ndz lut 21, 2010 8:30 am

Może nie "oni" zapomnieli dac okucie, tylko Pan nie zapłacił za zaczepy itp ? .... :twisted:

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 21, 2010 10:50 am

I Teraz - uwaga!

Widzicie po tym temacie , jak sprawa wygląda! Okniarz zadaje pytanie: czy są jeszcze / kto robi DOBRE OKNA a pozostali okniarze debatują i końca nie widać !!!

Pytanie: Jak ma w tym wszystkim połapać się zwykły Kowalski ???

- Dlatego powstaje System Krawczyk & Muller - On da odpowiedź Kowalskiemu! I spokojny sen.

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » ndz lut 21, 2010 11:39 am

Amen .... tylko kto sprawdzi czy Kowalski pokute zgodnie z zaleceniami Krawczyka wykonał ? ... :mrgreen:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 21, 2010 11:49 am

monciak pisze:Mam kilka fotek różnych okien pokrojonych na żyletki, kiedyś może odważę się pokazać je na forum. Dobroplast, Vetrex, Okna Rąbień, Drutex, Eurocolor i kilku innych.
Pozdrawiam
Czy twoje przekroje są aktualne :?: Z jakiego okresu pochodzą :?: Pytam bo w tych firmach co wymieniasz doszło do wielu zmian np. odnośnie stosowanych wzmocnień. U jednych na gorsze a u innych na dużo lepsze. Zamieść te zdjęcia będzie ciekawie.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 21, 2010 1:40 pm

Mam dylemat bo jest to sprawa poważna a forum ogólnodostępne. Obawiam się że zaraz jeden z drugim mogą zrobić z tego wielką aferę a jestem za cienki na walkę z producentami.
Zdjęcia są aktualne, okien pokrojonych przybywa, pięknie wycięte przy zgrzewach w kilku miejscach na ramach, skrzydłach, słupku. Najgrubsze zbrojenie to 1.2 mm u jednego producenta, reszta to tragedia. Najbardziej rozbrojony jestem że zawiasy są wkręcane w plastik.

Pozdrawiam!

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » ndz lut 21, 2010 2:01 pm

Jeżeli zamiesci Pan opis - okno od Producenta na Profilu ..... i tu Pan wymieni profil, to kazdy może Panu naskoczyc.

Na danych Profilach nie ma po jednym producenie, wiec nikt niczego nie moze udowadniac. Posciągac tylko elementy z reklama danego producenta i do boju.

Swoja drogą, to niech to włąsnie Producenci mokien poogladaja...może biedacy nir wiedza, jak sie u nich w zakładach okna składa...może tam jest zmowa krasnoludók i na wieczornych zmianach sie zuboza okna, tak żeby włąscicele nie widzieli ? ... cholera wie ... moze to taki KINGSAIZ okienny powstał .... :mrgreen:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt lut 23, 2010 7:31 pm

Albo coś prześmiewczego jak w RMF FM :D W polityce da się to i w oknach też :D

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » śr lut 24, 2010 12:27 am

Tak czy owak - czekamy z utesniekiem na fotki :)

anko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: anko » czw mar 11, 2010 9:23 pm

o Boże gdy się to wszystko czyta, to nie wiem śmiać się - czy płakać. To już chyba środowisko sutenerskie jest bardziej lojalne - branża podobna ale przynajmniej nie opluwają się nawzajem. W końcu branża okienna to młoda branża i od najstarszych zawodów powinna się jeszcze dużo nauczyć.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » czw mar 11, 2010 9:43 pm

Anko, Boga nie ma co tu wzywać, jak widzisz - totalna masakra, a teraz wyobraźmy sobie klienta, który nie ma zielonego pojęcia o oknach!

Zgłupieje na 100% i na tym żerują różne pasożyty, a że kryzys doskwiera to wpadają już w panikę.

Chciałem zrobic Program , który oczyściłby sytuację, ale zakrzyczeli mnie niektórzy stąd i wysmiali, bo poczuli się zagrożeni - miotła czasu i tak ich wymiecie.

Jeśli ktokolwiek chce nabyć okna, mieć pewność , że nie wejdzie na minę - zapraszam:

http://ukrawczyka.oknosalon.pl/kalkulator/

alekz4
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alekz4 » czw mar 11, 2010 10:40 pm

Z TADEXIMU Z Kocka... :D :D :D :D :D takiej pśiejsko-czarodziejskiej "firmy" to ze świecą szukać.... :D :D :D : :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”