Od kogo kupowac dobre okna

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Od kogo kupowac dobre okna

Post autor: finlandia » pt mar 12, 2010 3:10 pm

uKrawczyka pisze:Chciałem zrobic Program , który oczyściłby sytuację, ale zakrzyczeli mnie niektórzy stąd i wysmiali, bo poczuli się zagrożeni - miotła czasu i tak ich wymiecie.

Jeśli ktokolwiek chce nabyć okna, mieć pewność , że nie wejdzie na minę - zapraszam:

http://ukrawczyka.oknosalon.pl/kalkulator/
:shock: A niby jak ma Twój progrma oczyścić sytuację?
Sorry, ale mam wrażenie, że wydaje Ci się że działając od roku w stolarce przyjżałeś wszytskich na wyrost i tylko Ty masz receptę na "oczyszczenie"?
Jak dla mnie to jeszcze wiele musisz poznać..

oknoAD

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pt mar 12, 2010 7:00 pm

Finlandia - może się ździwisz, ale metody sprzedaży, wszędzie sa takie same - niezmienne od wieków.

Dlatego np. Menago z coca-coli jest zakupywany przez Ship LTD z Hong Kongu do sprzedazy statków a po roku przechodzi do Lee sprzedawać jeans itd.

Sprzedając okna , stosuje takie same metody jak przy sprzedazy samochodów - klient jest ten sam a od spraw technicznych, montażu itp. - są technicy i montażyści.

Ja jestem Handlowcem.
Jutro mogę wystawić na sprzedaż oknonet - jesli mi to zlecą i podejdę do tego tak , jak bym podszedł do sprzedaży budynku szkoły do której chodziłeś, dla mnie to żadna różnica, pomijając aspekty secyficzne dla danej sprawy/rzeczy/sytuacji.

Jesliby wymyślili domy bez okien, ja nie będę płakał - świat nie torba, wyjście się znajdzie - jest tyle rzeczy do sprzedania... choćby żarówki do domów bez okien...
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » pt mar 12, 2010 10:39 pm

"Masakry" by było mniej, gdyby na Forum było więcej dyskusji a nie "dyskusji".

Znajć jednak polską rzeczywistość - ... kończyć nie muszę.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob mar 13, 2010 9:50 am

uKrawczyka pisze:Finlandia - może się ździwisz, ale metody sprzedaży, wszędzie sa takie same - niezmienne od wieków.
..
Może się zdziwisz, ale mam awersję do takiego podejścia handlowca. NIe tylko w swojej branży. Kupując auto też doznaję obrzydzenia kiedy ktoś próbuje mnie czarować. Też byłem na takich szkoleniach i znam te metody..

A ja swoją działalność opieram na doświadczeniu. Nie robię "dealów" a doradzam Klientom wg swoich najlepszych przekonań.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob mar 13, 2010 8:55 pm

Nie wiem o czym mówisz, zresztą - nie pierwszy raz.
Nie chodź więcej na tego typu szkolenia, bo one bywają niezdrowe.
Ja chętnie , nauczę cię tego i owego - za darmo - nic nie wezmę - możesz mi wierzyć na słowo a słowa z reguły dotrzymuję.

Na BANK będziesz zadowolony - tutaj daję ci gwarancję 100%.

100%

Pozdrawiam SERDECZNIE.
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » ndz mar 14, 2010 3:16 pm

Ciekawe komu przeszkadzał mój wpis.

Nikogo nie obrażał. W innych postach obraża sie moją osobe i jakos nie widziałem, że Moderator usuwał te wpisy.

Forum ma słuzyc rozsądnej i merytorycznej dyskusji a nie "dyskusji" jaką uprawiają dziwni "fachowcy".

Jak na razie to jedyne zarzuty co do moich "konkretów" to ubliżanie mi i naskakiwanie. Czy to o to chodzi w tym Forum ?

Pozdrawiam Wszystkich

oknoAD

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz mar 14, 2010 9:52 pm

W piątek klient zadał na dzień dobry pytanie: "ile lat jesteście na rynku?" odpowiedź 10 i zamówienie przyjęte po cenach Oknoplastu 5 szt. okien, 7 szt. drzwi wew., 1 szt. wejściowych.
Ciekawe co by powiedział na odpowiedź: doświadczenie 12 miesięcy ale potrafię sprzedać wszystko od AGD po Samochód.

Mam wspólnika który dla zabawy sprzedaje złomy z niemcowa od 15 lat, może dla tego w oknach mu jakoś idzie. :D
Jak Pan myślisz Panie Krawczyk :?:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz mar 14, 2010 10:18 pm

monciak pisze:W piątek klient zadał na dzień dobry pytanie: "ile lat jesteście na rynku?" odpowiedź 10 i zamówienie przyjęte po cenach Oknoplastu 5 szt. okien, 7 szt. drzwi wew., 1 szt. wejściowych.
Ciekawe co by powiedział na odpowiedź: doświadczenie 12 miesięcy ale potrafię sprzedać wszystko od AGD po Samochód.

Mam wspólnika który dla zabawy sprzedaje złomy z niemcowa od 15 lat, może dla tego w oknach mu jakoś idzie. :D
Jak Pan myślisz Panie Krawczyk :?:
Pogratulować !
To się nazywa marka , program na 100% :D

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » czw mar 18, 2010 2:13 pm

wiem , wiem ,
u Krawczyka , Ty jesteś takim facetem co kiedyś był w takich sieciach jak Amwey ( czy jakos tak ), Ty to zatrudniasz ludzi co chodzą po domach i garnki co same gotują i same się myją sprzedajesz , albo odkurzacze też sprzedajesz , masz ludzi , tworzysz strukturę sprzedaży w stylu piramidy, Ty to taki "lider" ich byleś , ale biznas padł i szukasz czegoś innego .
Prawda że zgadłem , rozgryzłem Cie :mrgreen: :wink: , bo jak tak Cie czytam to nic innego nie przychodzi mi do głowy

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » czw mar 18, 2010 6:04 pm

A ja podejrzewam że już nie mogli z Nim wytrzymać i wyrzucili Go z ufo na ziemię , ale u ziemian zdrowy rozsądek też ma swoje granice. Pozdrawiam. :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw mar 18, 2010 7:48 pm

No i milczenie... albo się obraził, albo został jegomość zbanowany przez moderatorów...

A moze po prostu ma tyle pracy, że nie ma czasu zaglądac na to forum :lol:

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw mar 18, 2010 8:09 pm

Na jakieś Canary sie wybierał czy cuś podobnego i neta tam nima to i na forum się nie udziela.Albo mu laptopa na lotnisku buchneli :?: :?: :?:
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

barbar13
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: barbar13 » wt mar 23, 2010 4:54 pm

OKNA Z KRAKOWA - naprawdę porządna jakość, po roku od zakupu nie mam żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do okien które kiedyś miałam w bloku...

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt mar 23, 2010 6:27 pm

A z jakiej firmy barbar13 i z czego zbudowany był ten blok? :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt mar 23, 2010 9:40 pm

Blok śniegowy - z tego buduje się iglo. :lol:

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » wt mar 23, 2010 9:52 pm

barbar13 pisze:OKNA Z KRAKOWA - naprawdę porządna jakość, po roku od zakupu nie mam żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do okien które kiedyś miałam w bloku...
Chyba zatrudnili nowego (tańszego) "speca" od reklamy :lol: :lol: :lol:

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » sob kwie 10, 2010 1:00 am

w sprawie produkcji słusarki aluminiowej
http://ziobrowski.eu.interii.pl/index.html

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » sob kwie 10, 2010 9:39 am

ziobrowski pisze:w sprawie produkcji słusarki aluminiowej
http://ziobrowski.eu.interii.pl/index.html
samoreklama? :lol: :lol: :lol: pewnie rodzina ukrawczyka? :lol: :lol:

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » wt kwie 13, 2010 10:48 am

Ja tam nie ufam samym producentom. Wolę popytać fachowców. I popatrzeć na wyniki programu o najlepszych oknach. Tam, masz czarno na białym napisane kto za co, dostał wyróżnienie.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » wt kwie 13, 2010 11:36 am

stan pisze:Ja tam nie ufam samym producentom. Wolę popytać fachowców. I popatrzeć na wyniki programu o najlepszych oknach. Tam, masz czarno na białym napisane kto za co, dostał wyróżnienie.
o jakim programie o najlepszych oknach mówisz??
Pozdrawiam Wojtys

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt kwie 13, 2010 1:43 pm

Cicho, nie widzicie ze to próba wypromowania nowego programu? :)

wszechobecny marketing:) który de facto tworzymy pisząc swoje posty...

merre
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: merre » czw kwie 15, 2010 3:25 pm

a nie uważasz, że to w takim razie bezsens zadawać pytania : "od kogo dobre okna" skoro neguje się każdy link do konkretnej firmy i teraz jeszcze kogoś kto mówi, że stawia na statystykę. Jeśli przyjmiemy, że wszystko jest reklamą, fora nie mają sensu.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw kwie 15, 2010 5:14 pm

Tak, może jestem przewrażliwiony.

Ale statystyka? Czy mam uważać że statystycznie większy = lepszy?

A reklama? Była, jest i będzie. Sztuką jest obserwować i wyciągać wnioski - tak to ktoś napisał - chyba nawet dziś..

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » pt kwie 16, 2010 12:56 pm

Nie mówię o większym, ale o tych, którzy się starają i za to dostają nagrodę. KONSUMENTÓW. Czyli od nas. Nie promuję żadnej firmy, właśnie zwracając uwagę na takie RÓŻNE programy miałem nadzieję uniknąć reklam. Jest wiele artykułów, które podpowiadają jak założyć drzwi, jakie wybrać do jakiego pomieszczenia. Czysto informacyjne, i takie programu też, moim zdaniem, działają na takiej zasadzie. informują, o najbardziej energooszczędne okna z drewna, pvc itp. Czyli o wszystkim tym, co bierzesz pod uwagę przy wyborze okna.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » pt kwie 16, 2010 1:44 pm

merre pisze:a nie uważasz, że to w takim razie bezsens zadawać pytania : "od kogo dobre okna" skoro neguje się każdy link do konkretnej firmy i teraz jeszcze kogoś kto mówi, że stawia na statystykę. Jeśli przyjmiemy, że wszystko jest reklamą, fora nie mają sensu.
Fora mają sens tylko nie wszyscy z nich potrafią czerpać wiedzę.Moim zdaniem za wiele jest tu przepychanek między sprzedającymi a za mało merytorycznej dyskusji.A pytanie "od kogo dobre okna"jest jak najbardziej na miejscu tylko skoro już odpowiadamy na takie pytania to trzeba poprzeć swoją odpowiedź argumentami i to sensownymi.Bo co klientowi z odpowiedzi np. "moje okna są najlepsze" albo www.okna...cos tam .pl a moze moje okna sa najlepsze bo mają;.........itd. i oczywiscie wszystkie niezbędne atesty na koniec swojej autoprezentacji,ma to sens????sądze że tak :D Pozdrawiam
Ps.Jeżeli kazdy tu wypowiadający się na tym forum miałby tylko mozliwość posiadania jednego konta to myślę że byłby większy obiektywizm i mniej złosliwości ale to juz kompetencje i decyzje admina.

merre
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: merre » wt kwie 20, 2010 10:51 am

Zgadzam się, że same adresy nic nie dają. Dlatego uważam, że pomysł z programami, który przedtswił Stan jest niezły. Pod tym względem, że operuje informacjami/suchymi danymi/parametrami/ czyli argumentami. Rozumiem to tak, że do przedstwicieli firm wysyła się jakąś komisję programu i oni zbierają informację i potem powstaje z tego baza danych.
To by miało sens.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » wt kwie 20, 2010 1:55 pm

Jeżeli juz program to bardzo obiektywny cos na wzór ;MURATOR - kwiecień 2008r gdzie jest opisanych 336 okien z PCW - przegląd str.121 "okienne decyzje"- po przeczytaniu mamy bardzo dobry obraz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt kwie 20, 2010 2:21 pm

zbyflo pisze:Jeżeli juz program to bardzo obiektywny cos na wzór ;MURATOR - kwiecień 2008r gdzie jest opisanych 336 okien z PCW - przegląd str.121 "okienne decyzje"- po przeczytaniu mamy bardzo dobry obraz.
Podaj link do strony jeżeli jest.Z góry dzięki.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » wt kwie 20, 2010 2:46 pm

Magic353 pisze:
zbyflo pisze:Jeżeli juz program to bardzo obiektywny cos na wzór ;MURATOR - kwiecień 2008r gdzie jest opisanych 336 okien z PCW - przegląd str.121 "okienne decyzje"- po przeczytaniu mamy bardzo dobry obraz.
Podaj link do strony jeżeli jest.Z góry dzięki.
Niestety odnośnie linku nie wiem czy taki jest ja poprostu posiadam ten numer Muratora (zakupiłem na allegro).Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt kwie 20, 2010 2:59 pm

Ok.Dzięki za odpowiedź. Trochę szkoda że nie ma bo można by było obejrzeć i zarzuć propozycję dla pana Andrzeja żeby stworzył jako nasz guru okienny taki program oceniający faktyczną jakość okien nie tylko przez pryzmat firm produkujących ale i opinii klientów.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt kwie 20, 2010 4:23 pm

Szanowni Panowie,

po co zwracać się z jakimiś ankietami do producentów jak oni tam i tak zazwyczaj wpisują co chcą, ot choćby wartości z wyników badań systemodawców. Ile w tym wiedzy o "ich" oknach? Nic. Przykład? Proszę bardzo. Ktoś gdzieś promuje coś takiego jak "aktywne okna" cokolwiek to znaczy. 4 firmy produkujące z kształtowników Alphaline podają na potrzeby "aktywnych okien" różne wartości przenikalności cieplnej, wodoszczelności, izolacyjności akustycznej i czego tam jeszcze, ale powołują się na ten sam raport z badań w ift Rosenheim, a to oczywista niemożliwość i bzdura po prostu. Co więcej łatwo się dowiedzieć, że ów raport został sporządzony dla okien, które do badań przedstawiło VEKA A.G., a nie owi producenci. Pytanie brzmi, czy te 4 firmy w ogóle wiedzą co produkują, czy wydaje im się jedynie, że jak VEKA zrobiła coś, to oni też zrobią takie coś tylko niekoniecznie z tego samego czegoś :D

Doskonałym źródłem sprawdzonej i wiarygodnej informacji powinny być strony internetowe. Posiada je większość nawet tych małych firm i według mnie to jest miejsce, w którym powinny znajdować się wszelkie dane, o które musiały by pytać owe ankiety służące do "tworzenia baz". To także miejsce, w którym mogą i powinny znaleźć się przede wszystkim wszelkie inne ważne informacje o firmie i jej produktach. Powtarzam "jej produktach", a nie "cudzych" szybach, okuciach, profilach, badaniach i certyfikatach oraz czymkolwiek jeszcze. Takie informacje mogą być też, owszem, ale jako uzupełnienie wiedzy o właściwościach okien danego producenta. Zresztą po co ja to piszę, okienne strony to z reguły miejsca zapomniane przez "Boga i ludzi", a co gorsze, przez właścicieli stron też. To takie "branżowe' podejście do sprawy. Masz stronę? Mam. A co znajduje się na tej stronie? No...no...no... coś tam ... no... właśnie. Z oknami trochę podobnie. Produkujesz okna? Produkuję. A jakie one mają właściwości? No...no...no... są 5 komorowe, mają okucia XXX, szyby XXX i takie tam inne ... no! :D :D :D

Zebranie informacji z różnych źródeł w tym stron www, o których piszę wyżej, zdecydowanie ułatwia wyrobienie sobie jakiegoś wstępnego poglądu o firmie i jej wyrobach. Problem tkwi w zdobyciu potwierdzonej wiarygodnej informacji, ale powoli i takie zbiory powstają. Pierwszy, to ranking dla okien plastikowych, który nazywa się PRO QUALITY PVC. Nie ma tam jeszcze 300 firm jak w Muratorze, ale będzie coś koło 60 tych większych. Jak na początek może być.

Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt kwie 20, 2010 5:19 pm

Ech rankingi..
W miarę wiarygodne są wg mnie tylko te z wielkością sprzedaży.. ale to nic nie mówi o oknach - czy dobre, czy tanie...

Bazowanie na stronach internetowych też niewiele da.
Trudno oczekiwać od właścicieli małych firm by inwestowali w badania, a jeśli nawet dostaną wyniki i będą one poniżej średniej to takie dane albo zostaną pominięte, albo będą podrasowane - i tak tego nikt nie zweryfikuje o ile się w ogóle dopatrzy że coś tu nie gra jak we wspomnianych aktywnych oknach.

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » wt kwie 20, 2010 10:52 pm

Mnie chodziło konkretnie o "Vipa Stolarki", gdzie wyszczególniają Ci za pomocą ankiet parametry, materiał i energooszczędność okien. W takich programach wszystko przecież musi się zgadzać z prezentowanym produktem, bo organizatorzy to sprawdzają. Przecież tu też chodzi o ich dobre imię!

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 21, 2010 12:19 am

Szczerze to ja nie wierzę w 100% w żadne rankingi i nagrody..
daje się je tym, których organizatorzy uznają za godnych.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr kwie 21, 2010 6:51 am

w 100 % ? troszeczkę przesadziłeś finlandia...
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

GRYF 37
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: GRYF 37 » śr kwie 21, 2010 8:32 am

Dobre okna ? - Budomex z Gołdapi

20 lat doświadczeń w produkcji okien i drzwi pcv,alu
Badania wyrobów na zgodność z normą CE
System kontroli jakości nadzorowany przez firmę DEKRA
Serwis gwarancyjny ( 5 lat ) i pogwarancyjny
Dostawa transportem producenta
Termin wykonania okien- białe 5-7 dni robocze (365 dni w roku- gwarantowany umową handlową )
- kolorowe 7-14 dni robocze

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 21, 2010 9:30 am

meraś pisze:w 100 % ? troszeczkę przesadziłeś finlandia...
"W 100%" oznacza u mnie wiarę pełną :D

Niektórym rankingom i nagrodom przypisuję subiektywnie wiarygodność 10% (np.na jedynkę), innym 50% (na piątkę) :D

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr kwie 21, 2010 9:50 am

używanie określenia "wierzę, że te okna będą działać, są dobre, etc." w branży technicznej jaką jest budownictwo to raczej możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego w okresleniu jeśli trafimy na "technicznego" Klienta :D
Po to są własnie wszelakie parametry + wiedza sprzedawcy + wystawka żeby to właśnie nimi udowadniać , argumentować produkt.

P.S. panie inwestor, wierzę, że ta pana chałupa będzie stała 100 lat :D mówi inzynier budownictwa do Klienta :lol: przy odbiorze obiektu :idea:
jawaryn :)

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr kwie 21, 2010 10:28 am

stan pisze:Mnie chodziło konkretnie o "Vipa Stolarki"
Niestety chyba więcej racji w sporach o rankingi ma finlandia. Jeśli warunkiem udziału w jakimś rankingu lub konkursie jest wcześniejsza wpłata określonej kwoty pieniędzy lub organizator jest powiązany w ten czy inny sposób z jednym lub wieloma uczestnikami zawsze będą wątpliwości co do ogłaszanych wyników. A vip? Moje myśli jakoś dziwnie zmierzają w kierunku Mrągowa :D

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » śr kwie 21, 2010 10:32 am

stan pisze:Mnie chodziło konkretnie o "Vipa Stolarki", gdzie wyszczególniają Ci za pomocą ankiet parametry, materiał i energooszczędność ........
Co do VIP-ów stolarki natrafiłem na strone gdzie chyba jest obiektywna i warta polecenia http://www. stolarkavip.pl
Pozdrawiam

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » pt kwie 23, 2010 9:51 am

Dokładnie o to mi chodziło. Nie wydaje mi się, żeby ktoś miał płacić za to. Nagrodą jest tylko obecność w katalogu firm. Oni wyłącznie opierają się na parametrach. Nie chce tu pisać peanów, bo to nie o to chodzi. Po prostu dzięki temu programowi, kupiłem w zeszłym roku dobre okna, jestem z nich zadowolony i chcę, żeby ktoś potwierdził moje zadowolenie. To się jakoś w psychologii społecznej nazywa, ale oczywiście nie pamiętam:)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt kwie 23, 2010 10:43 am

Jeśli potrzebujesz potwierdzenia.. to ode mnie je dostaniesz :D

Nie jest tak, że neguję każde nagrody.
By dostać dyplom, wyróżnienie czy też laur trzeba się mimo wszystko czymś wyróżniać na tle innych.
Ostatnio widziałem notkę z targów w Rzeszowie - wyróznione drzwi Invado.. owszem, ładne, byś może najładniejsze na targach. A może stoisko imponujące. Ale to koniec moich pozytywów na temat tych drzwi...

Awatar użytkownika
expresokna
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: expresokna » pt kwie 23, 2010 12:03 pm

Drodzy koledzy z branży.
Narzekacie, marudzicie że Dobroplast zły, nastawiony na ilośc nie na jakość, nieterminowy - ja wam powiem bzdury. Współpracuje w firmą już wiele lat, nie ma problemów, okienka produkowane sa solidnie, szybko i terminowo. Klienci i montażyści zadowoleni z wyrobów. Reklamacji jak na lekarstwo. Więc, czego więcej chcieć????
kom: 501 444 444
kontakt@expresokna.pl

www: http://www.expresokna.pl
FB: http://facebook.com/expresokna
G+: https://plus.google.com/104672370392154695715?prsrc=1

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt kwie 23, 2010 12:20 pm

expresokna pisze:Drodzy koledzy z branży.
Narzekacie, marudzicie że Dobroplast zły, nastawiony na ilośc nie na jakość, nieterminowy - ja wam powiem bzdury. Współpracuje w firmą już wiele lat, nie ma problemów, okienka produkowane sa solidnie, szybko i terminowo. Klienci i montażyści zadowoleni z wyrobów. Reklamacji jak na lekarstwo. Więc, czego więcej chcieć????
Zmień chłopie lekarza albo dostawce ziółek do palenia bo cię mocno oszukują :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » sob kwie 24, 2010 10:46 am

expresokna napisał.Drodzy koledzy z branży.
:D spokoju chcieć,spokoju hahahaa :lol: :lol:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 24, 2010 11:28 am

A nawet ostatnio pomyślałem o nich - że tak jakoś ucichli na foum.
Czy Dobroplast nie może się nauczyć, że takie pojedyńcze wpisy są niewiarygodne?
Może oni uważają, że to jak z ceną? Czyni cuda. Ale na mnie to działa wprost przeciwnie..

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » ndz kwie 25, 2010 7:36 pm

przez expresokna » Pt kwi 23, 2010 11:03 am
Drodzy koledzy z branży.
Konkretów, konkretów. Dlaczego uważasz, że te są dobre, a nie inne, faktów, danych, które można sprawdzić.
Właśnie dlatego wolę programy informacyjne, bo są konkretne, skupiają się na informowaniu o tym CO jest dobre, a nie KTÓRA firma.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » ndz kwie 25, 2010 8:57 pm

stan pisze:Właśnie dlatego wolę programy informacyjne, bo są konkretne, skupiają się na informowaniu o tym CO jest dobre, a nie KTÓRA firma.
Co kolega ma na myśli pisząc "programy informacyjne"? Jakieś nazwy? Sam chętnie dowiedziałbym się "co jest dobre" w okniarstwie polskim :D

merre
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: merre » wt kwie 27, 2010 8:42 am

No właśnie też bym chciała wreszcie poznać ten program!

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » wt kwie 27, 2010 4:24 pm

Dobre okna to ja kupuję od Wafamu . Zendow 5k i Prestige 6K . Bardzo dobrze wykonane i okute . Montażystów mam wymagających, a produkty Wafamu chwalą . Chwalę więc i ja .

xaaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: xaaro » czw kwie 29, 2010 12:39 pm

Od kogo kupować dobre okna to odwieczne pytanie :D Tak naprawdę chyba nie ma firmy doskonałej, nawet najlepszemu przedsiębiorstwu zdarzają się tak zwane "strzały"...

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » czw kwie 29, 2010 2:14 pm

przez merre » Wt kwi 27, 2010 7:42 am
No właśnie też bym chciała wreszcie poznać ten program!
no już mówiłem, że akurat mnie chodzi o "Vipa stolarki". Ale może są jeszcze inne...ja znam tylko ten. I jak już podkreślałem dzięki tym tabelkom, wskazówkom budowlanym (co wybrać do jakiego pomieszczenia), kupiłem sobie dobre okna. Tyle.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw kwie 29, 2010 5:47 pm

stan pisze: mnie chodzi o "Vipa stolarki".
Ho,ho. Ha,ha. Hi,hi... itd. itp. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

merre
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: merre » pt kwie 30, 2010 11:31 am

a..nie wiedziałam, że to jest pełna nazwa. Najmocniej przepraszam. tak sobie myślę, że klienci próbują zawsze tworzyć jakieś rankingi i nigdy im to nie wychodzi, kończy się na "kupiłem i jestem zadowolony", zero rzeczowych argumentów. Natomiast jeśli robią to same firmy kończy się na: "jesteśmy fachowcami, mamy doświadczenie". Z czego to wynika, że nikt nie chce podawać konkretów?!

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ROB_72 » śr maja 05, 2010 6:59 am

Finlandia co konkretnie chcesz od drzwi Invado ,bo takie pisanie nic nie wnosi .To ja rowniez :" widziałem stolarkę Urzedowskiego i to wszystko co moge dobrego o niej powiedziec " :, takie pisanie pierdoł nic nie wnosi do dyskusji .Konkrety Panowie konkrety. :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr maja 05, 2010 10:56 am

Invado? Bardzo ładne i tanie drzwi. Szczególnie te seria Virgo (czy jakoś tak).

A co do nich mam? Rama z miękkiego materiału mdf - uszkodziłem narożnik (Po prostu się wgniółt) przy przechylaniu.
Miękkie - nie odporne na uderzenia.
Lekkie, nawet wzmacniane płytą wydają się zbyt lekkie (szczerze mówiąc to miałem wątpliwości czy to wzmocnienie w ogóle dostałem, chociaż teoretycznie opis drzwi się zgadzał.
Mocowania paneli (panele to zbyt dużo powiedziane) słabe. Wypadło mojemu klientowi po przypadkowym uderzeniu.

Słowem - tanie, ładne, ale polecam wyższą klasę drzwi. Tzn. skrzydła nie za 350 zł a takie zaczynające się od 530zł.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr maja 05, 2010 11:01 am

Mam takie same zdanie o INVADO, drzwi dla ubogiego klienta. Jest różnica i to duża w detalach między np.: PORTĄ lub DRE - jest to inna wyższa półka ale i tak jak na tanie drzwi są OK.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr maja 05, 2010 11:23 am

monciak pisze:jak na tanie drzwi są OK.
I to jest bardzo dobra konkluzja.
Nie wiem jeszcze jak ich serwis, ale.. na pewno za serwis nie polecę Centuriona - w protokole napisano: "ślady materiałów wykończeniowych" ktorych nie było i nie mogło być: skrzydło było wieszane w wykoncoznym mieszkaniu.

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ROB_72 » śr maja 05, 2010 9:18 pm

i to są argumenty ,które chyba kazdy zrozumie .Jestem podobnego zdania ,ale poprostu lubię konkrety chociaz co do serwisu Centuriona to ja mam osobiście zupełnie inne mile wspomnienia .Prawda jest jednak taka ,ze wszystkie skrzydła ponizej określonej ceny np 400 to jednakta nizsza pólka .Jaka cena taki wyrob Panowie .Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szklane
Małomówny
Małomówny

Post autor: Szklane » pn maja 24, 2010 10:14 am

Akurat w przypadku okien czy drzwi to mogę sie zgodzic. Cena odgrywa bardzo ważną rolę i poniżej pewnego pułapu,produkty sa niższej jakości. A na tym nie warto oszczędzać.
www.szklane.eu

Drzwi szklane, balustrady - KRAKÓW.

Lopik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lopik » wt maja 25, 2010 5:23 pm

Jeżeli chodzi o okna drewniane to najlepiej brać od zaufanych firm, takich jak Urzędowski, Bracia Nowaccy i Sokółka. A na stronach http://www.urzedowski.com.pl i http://www.bracianowaccy.pl można dowiedzieć się o technologiach z jakich korzystają, sposobie produkcji. Niektóre mniejsze firmy nawet tego nie podają.

bercik19862
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bercik19862 » śr maja 26, 2010 10:34 am

Witam.
A ja bym polecił okna z firmy "OKNOPLUS" Kraków-Libertów. Nie mylić z OknoPlastem!! Bo oni poszli w ilość a nie w jakość.
OknoPlus ma okna wysokiej jakości. Profile i okucia również są najwyższej jakości.
Jeżeli jest ktoś z Olkusza lub okolic to polecam firme "KEMAR". Jest to autoryzowany salon sprzedaży okien z fabryki OknoPlus.

"KEMAR"
32-300 Olkusz
ul. Sławkowska 13 Ip
tel. 32-754 40 22
biuro@kemar.olkusz.pl

Pozdrawiam

oklat
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oklat » sob lip 24, 2010 6:43 pm

A ja potrzebuje okna i drzwi do domu z bali.Nie naj droszsze lecz dobre .Kogo polecicie :D

Awatar użytkownika
Szklane
Małomówny
Małomówny

Post autor: Szklane » śr lip 28, 2010 12:35 pm

Masz dosyc duże wymagania,najlepiej będzie poszukać producenta który w ogóle wykonuje takie konstrukcje,ofert na samym forum nie brakuje.
www.szklane.eu

Drzwi szklane, balustrady - KRAKÓW.

grzesnik123
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: grzesnik123 » pn sie 02, 2010 8:26 pm

Chciałbym dorzucić od siebie kilka słów.
Na rynku Polskim jest bardzo dużo producentów okien PVC, bardzo wiele do wyboru profili, okuć, szyb itp. Wszystkie te produkty są dobre, bardzo dobre i najlepsze, to zależy kto je jak przedstawi, zareklamuje a najważniejsze żeby przekonać klienta i sprzedać, a później jakie to okno jest sam klient się przekonuje po pierwszej zimie, pierwszych upałach, po jakimś czasie i sam wie czy były one warte tej ceny. Ja już od kilku lat sprzedaję okna i od kilku lat współpracuję z firmą "VIDOK" z Podkarpacia, są oni już ponad 17 lat na rynku i robią okienka naprawdę bardzo dobre. Współpracują oni praktycznie z najlepszymi czyli: VEKA i ROTO + bardzo solidne i profesjonalne wykonanie okien sprawia, że nie martwię się o sprzedawane okienka i wiem, że klient jest zadowolony. Może nie są one najtańsze na rynku, no ale coś za coś, nie da się wyprodukować dobrego i taniego okna, jedno z drugim nie idzie w parze.
Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr sie 04, 2010 9:53 am

Grzesik - jest tak jak napisałeś "są okna lepsze i najlepsze" i każdy ma swoje zdanie. Ale o Vidoku wypowiedziało się osttanio na innym forum kilka osób - i były to opinie odmienne. d
Poza tym - Veka i Roto to tylko jedni z dobrych. Nie znam rankingu, gdzie byliby najlepsi.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr sie 18, 2010 8:01 pm

Dostałem w zeszłym tygodniu pierwszą dostawę okien na nowym systemie wyprodukowanych przez naszego kolegę z forum "Wojtys", REWELACJA!!! Bardzo estetycznie wykonane, po montażu śmigają bez regulacji itp.
-CENA !!!!
-JAKOŚĆ !!!
-KRÓTKI TERMIN REALIZACJI!!!

Będę teraz wymiatać konkurencję na moim terenie a REHAU +10%

Pozdrawiam!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr sie 18, 2010 10:02 pm

Monciak a co to za HIT masz na REHALE :?:

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » śr sie 18, 2010 10:40 pm

a kto pisał że to rehau...
Pozdrawiam Wojtys

merre
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: merre » wt sie 31, 2010 12:51 pm

Prawda jest taka, że każda firma ma, oczywiście za odpowiednią opłatą, podobne okna do zaoferowania. Stopień zabezpieczeń, ilości komór, wywietrzników, zależy wyłącznie od możliwości finansowych klientów. Jak zatem inaczej ich przyciągnąć? - najprościej pokrzyczeć o sobie na forum. A nóż coś to da?!
Tyle, że firmy, które tak robią zazwyczaj nie czytają opinii o sobie lub starają się je zagłuszyć. I przynosi im ten darmowy marketing więcej szkód, niż pożytku.

A klienci i tak wybiorą firmę, którą poleci im znajomy lub nawet znajomy znajomego. Obcym raczej nie ufamy.
A co do wyboru samych okien, trzeba mieć jakieś ogólne pojęcie, jaki typ okien "pasuje" do danego pomieszczenia: domu/mieszkania na parterze/na piętrze.

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » wt sie 31, 2010 8:22 pm

No tak to już jest...

Awatar użytkownika
procrastinatio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: procrastinatio » pt wrz 24, 2010 10:01 am

przecież dobrze wiecie, że każdemu zdarzają się mniejsz/większe wpadki.. kwestia tego jak dana firma/dystrybutor sprawę załatwi..
dobra opinia od kogoś kto już ma ten produkt jest bezcenna.. zła opinia ciągnie się wieki..

stan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stan » pn wrz 27, 2010 2:32 pm

Tylko mam jedno "ale". Dobre opinie nie są bezcenne - bo nagłaśniane są po to, by przyciągnąć jeszcze większą liczbę klientów, ale niestety jak pokazuje chociażby ten wątek posty "za" jakimś tam producentem/firmą traktowane są jak marketing, a nie jak rzeczywiste wypowiedzi klientów. W obecnej sytuacji firmom w sumie trudno budować pozytywny wizerunek, skoro pozytywy są ignorowane a negatywy, jeśli się zdarzają są rozdmuchiwane. Z tego wniosek, że najlepiej być neutralnym, tylko jak cisza przyciągnie klientów?

To tak na marginesie naszej dyskusji o oknach:)

agnieszka369
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agnieszka369 » sob paź 02, 2010 12:40 pm

wejdź na oknotest.pl i sobie zobacz ranking...proponowane przez ciebie firmy nie są aż takie dobre...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob paź 02, 2010 2:44 pm

agnieszka369 pisze:wejdź na oknotest.pl i sobie zobacz ranking...proponowane przez ciebie firmy nie są aż takie dobre...
Nie wiem do której wypowiedzi się odnosisz..
a ja w nawiązaniu do renkingu Oknotestu ... jest tam wyraźnie napisane, że jest subiektywnym rankingiem redakcji. Tzn. kryteriami są wg ich rankingu ważności. Nie neguję ich a nawet uważam że są pozytywną próbą porządkowania rynku.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » sob paź 02, 2010 6:23 pm

finlandia pisze:
agnieszka369 pisze:wejdź na oknotest.pl i sobie zobacz ranking...proponowane przez ciebie firmy nie są aż takie dobre...
Nie wiem do której wypowiedzi się odnosisz..
a ja w nawiązaniu do renkingu Oknotestu ... jest tam wyraźnie napisane, że jest subiektywnym rankingiem redakcji. Tzn. kryteriami są wg ich rankingu ważności. Nie neguję ich a nawet uważam że są pozytywną próbą porządkowania rynku.
finlandia subiektywny był wybór takich, a nie innych kryteriów oceny. Same kryteria są dość obiektywne i prawie całkowicie niezależne od rankingodawcy. Masz kwity i je udostępniasz na stronie internetowej, to dobrze, tak ma być, wtedy jesteś w rankingu lub powiedz gdzie cię szukać, a będziesz.

Wykonanie badań ITT jest obowiązkowe. Co będzie badane i jaki wynik zostanie uzyskany w badaniach zależy od producenta okien, a nie od oceniającego.

Posiadanie karty gwarancyjnej też należy uznać za obligatoryjne. Jej treść jest kształtowana przez producenta lub sprzedawcę w ramach swobody umów. Zaś co jest, a co nie jest klauzulą niedozwoloną orzeka Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Treść karty powinien sprawdzić producent i to zanim wypuści dokument do stosowania.

Posiadanie instrukcji montażu przez producenta też jest obligatoryjne. Jej treść kształtuje również producent. Punktem odniesienia w ocenach może być (jest) instrukcja 421 ITB lub instrukcja montażu RAL. Nie słyszałem, aby ktoś w branży nie zgadzał się z tym co w obu tych dokumentach napisano.

O tym czy producent szkoli sprzedawców świadczą dokumenty potwierdzające datę, tematykę i ilość przeszkolonych osób. Zawsze można to sprawdzić przed publikacją danych w rankingu.

Podobnie z opiniami nabywców okien.

Więc pełna zgoda co do subiektywności obiektywnej :D rankingu. Zresztą prosimy o uwagi, jak ktoś ma lepszy pomysł lub propozycję modyfikacji chętnie skorzystamy.

Na razie górą Vetrex, ale coś mi się widzi, że już, już...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn paź 04, 2010 10:49 am

By dla wszystkich było jasne, ja nie neguję tego rankingu. Nawet twierdzę, że jest dobrym kierunkiem do uporządkowania rynku okiennego. W końcu to udokumentowane właściwości okien są wartościami, które możne porównać każdy średnio-zaawansowany.
Raczej miałem na myśli fakt, że Wasz ranking pro-quality nie może być stosowany w ślepo i uznawany za jedyny słuszny. Jak każdy inny ranking.
Bo nie każda firma przywiązuje taką uwagę do internetu i być na bieżąco (chociaż uważam, że każda poważna powinna). Nie każda uważa, że musi publikować super instrukcje montażu. Bo wspomniany Vetrex - co z tego że mają modelową instrukcję montażu, jak 90% montażystów się do niej nie dostosuje..
Nie mniej jednak - rozumiem że porządek od czegoś trzeba zacząć :) i chyba Producent to najlepszy kierunek - bo w końću to on ma /jakiś/wpływ na swój produkt..

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn paź 04, 2010 12:28 pm

finlandia, Ty to jesteś... ! :D, ale masz 100% racji w tym co piszesz.

Byłoby zarozumialstwem twierdzić, że to jedyne możliwe i słuszne podejście do tematu. Tak nie było, nie jest i nie będzie. Zaproponowane rozwiązanie ma swoje "za uszami", ale jego dalsza rozbudowa (jak to sugerują rankingowicze) o dalsze szczegółowe zagadnienia dodatkowo zaciemniałaby obraz. Na razie zostaje jak jest.

Wybór internetu, jako źródła informacji jest dość oczywisty. Coraz więcej osób z niego korzysta i coraz więcej osób traktuje to co w sieci znajdzie za prawdy objawione. Co może wyjść i wychodzi z lenistwa intelektualnego inwestora i kiepskiego marketingu producentów i sprzedawców widać jak na dłoni w obszarze działania ustawy o zamówieniach publicznych.

A dobra instrukcja montażu? Po pierwsze oblig jej posiadania przez producenta wynika zarówno z postanowień normy 14351 jak i aprobat okiennych serii AT-15. Po drugie, w dobie pisania przez producentów w kartach gwarancyjnych, że nie uwzględniają usterek powstałych w wyniku niewłaściwego montażu oraz że montaż powinien być wykonywany przez "autoryzowane ekipy", każdy nabywca okien powinien mieć dostęp do instrukcji i wykazu ekip jeszcze przed złożeniem zamówienia, a już na pewno przed wejściem ekipy na plac budowy. Tak skonstruowana gwarancja czyni z instrukcji podstawowy dokument, od którego zależy ochrona gwarancyjna i weryfikacja poprawności wykonania usługi montażu. O wykaz ekip autoryzowanych walczymy, bo żądać autoryzowanego wykonawstwa jest łatwo, ale dać autoryzację i obwieścić ją wszem i wobec, czyli w pewien sposób podpisać się pod umiejętnościami ekip montażowych już nie. Dlaczego nie, to wiemy wszyscy i to się musi zmienić. Bez tego ani rusz.

Pozdrowienia fin :D

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”