DO NOWEGO DOMU - EUROCOLOR z Pyskowic czy to dobry wybór?

Jakob
Czytelnik
Czytelnik

DO NOWEGO DOMU - EUROCOLOR z Pyskowic czy to dobry wybór?

Post autor: Jakob » ndz sty 13, 2008 11:20 pm

Co możecie powiedzieć na temat firmy EUROCOLOR. Zamierzam zakupić sporo okien do nowego domu, i robiąc rozeznanie w Piotrkówie Tryb. znalazłem te okna. Byłem u różnych dealerów i producentów okien (DOBROPLAST każdy go ma, BUDWAR, MS, VETREX, PLASTIMET, VIDOK, PETECKI, ZIMNY, DRUTEX, OKNA RĄBIEŃ, OKNOPLAST KRAKÓW itd.) no i narazie mój nr 1 to EUROKOLOR. Dlaczego? bo (gwarancja na okna itd, dokładne info w temacie, obsługa-super kolesie obcykani, no i pewnie powiecie, że montaż sie liczy. Zrobiłem również rozeznanie "naoczne" w tym temacie w tych firmach (dealerach) - widziałem ich robotę i w kilku innych i co mogę stwierdzić. Nie którzy z nich to ........ lepiej nie mówić co wyczyniają, żeby sprzedać i montować. Narazie ten dealer tych okien to numero uno. Ale wiecie jak to jest jak trzeba wyjąć sporo kasy, człowiek sie waha.
POTWIERDŹCIE CZY TO BOBRY WYBÓR a ja ekipy dopilnuję bo musi być na 102.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 10:21 pm przez Jakob, łącznie zmieniany 2 razy.

oknoAD

adam2411
Małomówny
Małomówny

Post autor: adam2411 » pn sty 14, 2008 11:36 am

Generalnie firma której nie ma nic do zarzucenia

Jakob
Czytelnik
Czytelnik

EUROCOLOR

Post autor: Jakob » pn sty 14, 2008 9:11 pm

Dzięki za opinię.

amiarka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: amiarka » sob sty 19, 2008 6:06 pm

Generalnie firma której nie ma nic do zarzucenia
Zgadzam się z tą opinią - polecam

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » sob sty 19, 2008 10:48 pm

Nie zgadzam sie z tym.

adam2411
Małomówny
Małomówny

Post autor: adam2411 » pn sty 21, 2008 3:23 pm

SzP.Mirosławie i po to jest forum żeby sie Pan nie zgadzał, tylko przydałoby się określić dlaczego.
Eurokolor jest znana marką na rynku śląskim i nie tylko od ładnych kilku lat może i 10 nie pamietam ale chyba ponad. I robi dobre okna.
I w żaden sposób nie jestem związany z nimi, staram się zawsze obiektywnie spogladać na wszystko, mimo tego że od nastu lat siedzę w tej branży.I może dlatego mój obiektywizm jest obiektywny.

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn sty 28, 2008 11:06 am

Witam. Jest mi niezniernie miło znaleźć taką opinię na OKNONECIE na temat mojej firmy i stolarki którą proponuję. Dziękuję za tak pochlebne słowa. Pozdrawiam i Zapraszam.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: DO NOWEGO DOMU - EUROCOLOR z Pyskowic czy to dobry wybór?

Post autor: uKrawczyka » śr mar 17, 2010 10:02 pm

Ja od dawna polecam tą firmę - EUROCOLOR.

Narobiłem sobie przez to wrogów, ale co tam, dobro klienta sie liczy.
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw mar 18, 2010 10:45 am

Panie Jakob, teraz to już pewnie "musztarda po obiedzie", ale lubię czytać takie posty, w których nabywca pisze, że "dopilnuje ekipy", a przedtem, zapoznał się z wcześniejszymi działami montażowej sztuki :D
Problem tylko w tym, że to co Pan widzi po zakończonym montażu okien, a szczególnie po tzw. wymianie, to jest nic. Bo tak naprawdę nic Pan nie widzi :D
Sprawa druga, aby skutecznie nadzorować jakość prac montażowych, to trzeba wiedzieć na ten temat nieco więcej niż się widziało. :D Chyba, że mówiąc o dopilnowaniu ekipy miał Pan na myśli, aby nie wynieśli rodowych sreber, wtedy co innego :D

Pozdrawiam :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw mar 18, 2010 11:06 pm

Panowie to temat już dawno zamknięty. Klient zamówił a my sprzedaliśmy i zamontowaliśmy. Po dzień dzisiejszy mamy okazję się widywąć i mijać na ulicy. Zawsze się przywitamy i zamienimy dwa słowa. Tylko takich ludzi jak ten klient wiedzący co chce kupić - mający w tym temacie pełną świadomość.
Klient przy montażu był cały czas i nawet zamontowane okna posprawdzał sobie poziomicą czy jest ok. Zero zastrzeżeń i uwag. Okienka do dziś cykają jak marzenie.
Co do mojej osoby i ludzi to inwestorzy co niektórzy zostawiają nam klucze od całego dobytku i idą do pracy - i nic nikomu jeszcze nie zginęło i nie zginie.
A z tego co czytam to głodnemu chleb na myśli i Pan backspace to może takie przygody miał skoro o tym pomyślał i napisał. Jednemu w robocie przykleja się brud do rączek a drugiemu jakieś fanty.

budowlaniec2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: budowlaniec2 » czw sty 12, 2012 4:24 pm

powyższa dyskusja jest już dośc stara. Od tego czasu niestety Eurocolor znacznie pogorszył jakość.

Awatar użytkownika
Frank Martin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Frank Martin » czw sty 12, 2012 8:53 pm

Jeśli jakość się u nich pogorszyła to zatrudnij się u nich i udokumentuj swoje doświadczenie i wtedy będzie dobrze.
lepsza siła argumentu niż argument siły
Frank Martin

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt sty 13, 2012 9:14 am

Mam przeczucie, że Frank Martin zwolnił z pracy użytkownika budowlaniec2 ;)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

budowlaniec2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: budowlaniec2 » pt sty 13, 2012 9:18 am

Jakob pisze: no i narazie mój nr 1 to EUROKOLOR. .

u mnie też nr. 1 na czarnej liście to Eurocolor z Pyskowic.
Żeby napisać coś miłego to okna avantagarde, choć są znacznie tańsze są całkiem przyjemne w obsłudze. Po dobrym montażu służą dzelnie latami.

budowlaniec2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: budowlaniec2 » pt sty 13, 2012 9:23 am

meraś pisze:Mam przeczucie, że Frank Martin zwolnił z pracy użytkownika budowlaniec2 ;)
kto to jest Frank Martin bo zgubiłem wątek?
Rozumiem jak ciężką pracę mają czasami fabryczni serwisanci okien.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 15, 2012 11:26 am

O i proszę specjalista okienny się pojawił :lol: :lol: :lol:
Drogi Panie z ciekawości przeczytałem Pana posty i jedyne co mogę o Pana wypowiedziach napisać to to, że z jednej strony jesteś Pan specem od stolarki ocniając EUROCOLOR a z drugiej kupujesz Pan najtańsze okna w Polsce oceniane tak a nie inaczej (dość tragicznie na forum) i jeszcze masz Pan pretensje, że spece próbują zrobić z tych okien cuda poprawiając kilka razy montaż i okna. A w rzeczywistości wygląda to tak jak byś Pan liczył na to, że okna będą za FREE. Będziesz Pan reklamował do skutku, aż sprzedawca zapłaci Panu rekompensatę a może żeś Pan nie zapłacił za towar i liczysz Pan, że nie zapłacisz. Takie jest przysłowie, że HU..WEJ BALETNICY TO PRZESZKADZA RĄBEK OD SPÓDNICY. Widzę, że znasz Pan produkty i wiesz doskonale co wyjeżdża z fabryki :?: jakie buble :lol: a kupujesz człowieku AVANTGARDE :lol: :lol: :lol: niezły z Ciebie ALIEN. Jak Ci żal du.ę ściska to wyładuj emocje gdzie indziej. Mam nadzieje, że w twoim domu czy mieszkaniu wszystko się rozpada co by podnosiło Tobie ciśnienie zamiast kawy i abyś się Pan nie nudził.
O serwisie z EUROCOLORU i o chłopakach pracujących w nim masz tyle pojęcia co świnia o gwiazdach.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz sty 15, 2012 8:31 pm

wg mnie cały ten temat to KRYPTOREKLAMA

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn sty 16, 2012 10:12 am

komarko1 pisze:wg mnie cały ten temat to KRYPTOREKLAMA
Jak kryptoreklama to po co jeden z drugim odgrzewa stary post ze stycznia 2008 - aby znaleźć tak stary post to trzeba trochę poszukać i poczytać. No chyba, żeby narobić zamieszania to ok.
Tylko jeżeli ktoś chce podejść uczciwie do tematu to niech się ujawni z imienia i nazwiska czy nazwy firmy - anonimowy może napisać wszystko co mu się podoba i liczyć na brak konsekwencji. Śmieszne są takie oceny w postach.

budowlaniec2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: budowlaniec2 » pt sty 20, 2012 9:54 am

Szanowny Panie Kuba N.,(sprzedawco Eurocoloru jak mniemam).
Nie jestem specem od stolarki, wiem jedynie, że okna avantgarde działają bez najmniejszych problemów. Okna Eurocolor, choć były znacznie droższe niestety wprost przeciwnie.
Stara zasada mówi, że gdy brak argumentów to należy zaatakowac rozmówcę personalnie.
Proszę zamknąć ten daremny wątek.

Awatar użytkownika
Frank Martin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Frank Martin » pt sty 20, 2012 2:30 pm

A może byś w końcu jakieś zdjęcia zamieścił, z ciekawości byśmy wszyscy zobaczyli buble na jakie tak strasznie narzekasz. Bo wiesz - każdy może siedzieć i pisać co mu ślina na język przyniesie bo chce się na kimś wyładować za coś np.: jest bezrobotny , i ma dużo czasu na pisanie i obsmarowywanie na forach.
lepsza siła argumentu niż argument siły
Frank Martin

wojtek1979
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojtek1979 » pt sty 20, 2012 7:38 pm

Witam
Ja mam okna z eurokolor si82 rondo i niestety okna balkonowe powyginały się w łuki ok.0,8mm . okna użytkuję rok.
Po złożeniu reklamacji okazało się że mój sprzedawca kupił okna bez gwarancji bo podobno jest ponad gabarytowe wys.2300 szer 1500.
w uzasadnieniu odmowy reklamacji napisano: brak gwarancji , dwustronny kolor i ciężka szyba.
Kupującym okna tej firmy radzę zapytać czy one niby mają gwarancję.
Czekam na rozwiązanie sprawy , sprzedawca powiedział że będzie walczył.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt sty 20, 2012 8:10 pm

wojtek1979 pisze:Witam
Ja mam okna z eurokolor si82 rondo i niestety okna balkonowe powyginały się w łuki ok.0,8mm . okna użytkuję rok.
Po złożeniu reklamacji okazało się że mój sprzedawca kupił okna bez gwarancji bo podobno jest ponad gabarytowe wys.2300 szer 1500.
w uzasadnieniu odmowy reklamacji napisano: brak gwarancji , dwustronny kolor i ciężka szyba.
Tu nie możesz winić EUROCOLORU tylko tego kto sprzedał tobie taki balkon nie informując Cie, że konstrukcja nie posiada gwarancji bo przekracza dopuszczalny gabaryt. Jeżeli sprzedawca posługuje się programem do kalkulacji stolarki to na 100% wiedział, że EC nie da gwarancji na daną konstrukcję. On sprzedając to Tobie zrobił to świadomie i musi ponieść konsekwencje. Tu czasami wychodzi brak kompetencji sprzedawcy i nie można obwiniać przez to producenta bo on nie wie czy i jakie informacje przekazuje klientowi sprzedawca - oczywiście skoro nie byłeś poinformowany o braku gwarancji lub nie miałeś takiego zapisu to ganiaj tego co Tobie to sprzedał. Oczywiście, że balkon o wysokości 2300 na standardowym skrzydle nie będzie miał gwarancji od EC - potwierdzam. Pewnie jeszcze w okleinie i bez poprzeczki poziomej w skrzydle jest ta konstrukcja - jak tak to nie ma bata aby to miało działać.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt sty 20, 2012 8:23 pm

budowlaniec2 pisze:Szanowny Panie Kuba N.,(sprzedawco Eurocoloru jak mniemam).
Nie jestem specem od stolarki, wiem jedynie, że okna avantgarde działają bez najmniejszych problemów. Okna Eurocolor, choć były znacznie droższe niestety wprost przeciwnie.
Stara zasada mówi, że gdy brak argumentów to należy zaatakowac rozmówcę personalnie.
Proszę zamknąć ten daremny wątek.
fajne Pan zasady zna :shock:
jak nie ma Pan nic do ukrycia to proszę się ujawnić bo kultura tego wymaga
prędzej mi kaktus urośnie na języku jak AVANTGARDA śmiga bezproblemowo na najtańszej wersji SIEGENII :D :D :D

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » sob sty 21, 2012 8:57 pm

Producent odpowiada za swoje okna i kropka.Mówienie o tym że to wina sprzedawcy to chyba jakiś żart.Pozdrawiam.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » ndz sty 22, 2012 11:43 am

wojtek1979 pisze:Witam
Tu drogi kolego muszę Ci zmartwić ,
masz dwa wyjścia ,
pierwsze przyzwyczaić się do darmowej wentylacji :roll:
drugie liczyć , ze sprzedawca od którego kupiłeś za sponsoruje Ci nowe prawidłowo wykonane drzwi .
To , że jedna firma sprzedała drugiej firmie coś bez gwarancji to jedna sprawa , druga to że następna transakcja to firma - odbiorca indywidualny ( Ty ) , miedzy firmami można praktycznie robić co się chce , ale w sprzedaży konsumenckiej tak nie ma .

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 22, 2012 11:59 am

Jeżeli dealer kalkuluje konstrukcję na oprogramowaniu producenta i wyskakuje komunikat, że konstrukcja jest bez gwarancji to oznacza, że na taką konstrukcję gwarancji producent nie udzieli. Dealer widząc taką adnotację informuje - powinien poinformować klienta a ten albo wyrazić na to zgodę lub nie. Jeżeli wyrazi zgodę to dealer powinien adnotację umieścić w umowie. Skoro producent nie udzielił gwarancji na produkt a dealer sprzedał go nie informując klienta o fakcie to z jakiej paki producent ma ponieść konsekwencje jak ciała dał dealer :?: :?: :?:
W większości dealerów w Polsce chęć sprzedaży jest większa niż rozsądek, a brak doświadczenia i wiedzy co może się dziać w pewnych przypadkach to kolejny czynnik przez który ta branża kuleje jak diabli - wszyscy mają cennik z rozrysowanymi konstrukcjami i uważają się specami od okien :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony ndz sty 22, 2012 12:01 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » ndz sty 22, 2012 12:01 pm

Tu nie możesz winić EUROCOLORU tylko tego kto sprzedał tobie taki balkon nie informując Cie, że konstrukcja nie posiada gwarancji bo przekracza dopuszczalny gabaryt. Jeżeli sprzedawca posługuje się programem do kalkulacji stolarki to na 100% wiedział, że EC nie da gwarancji na daną konstrukcję. On sprzedając to Tobie zrobił to świadomie i musi ponieść konsekwencje. Tu czasami wychodzi brak kompetencji sprzedawcy i nie można obwiniać przez to producenta bo on nie wie czy i jakie informacje przekazuje klientowi sprzedawca - oczywiście skoro nie byłeś poinformowany o braku gwarancji lub nie miałeś takiego zapisu to ganiaj tego co Tobie to sprzedał. Oczywiście, że balkon o wysokości 2300 na standardowym skrzydle nie będzie miał gwarancji od EC - potwierdzam. Pewnie jeszcze w okleinie i bez poprzeczki poziomej w skrzydle jest ta konstrukcja - jak tak to nie ma bata aby to miało działać.[/quote]

Po pierwsze
taka konstrukcja wykonana prawidłowo powinna działać , nie ma bata , że nie. ( 200 x 240 w orzechu działa )
Po drugie
po takich kwiatkach poznaję się porządną i profesjonalną firmę . Tu mamy wręcz doskonały przykład , że nie wystarczy kupić w dotacjach nową linie , ale trzeba solidnie i profesjonalnie obsługiwać klientów i brać odpowiedzialność za swoje produkty .
Promujesz na forach swą firmę , że jest bardzo profesjonalna , ja na tym przykładzie widzę , że to niestety zwykły garażowiec patrzący , żeby tylko skasować kesz i mieć wszystko w d...pie
Baliście się zaproponować klientowi prawidlowe=droższe rozwiązanie że nie kupi okien ? Wystarczyło wykonać tel przez technologa z informacją ,że trzeba zrobić to na innym profilu , dołożyć parę stówek i klient byłby zadowolony i nie było by tematu :mrgreen:
Popatrz jakie to proste :)

Jak Eurocolor wie , ze konstrukcja nie ma gwarancji to NIE POWINNA jej wykonać :!: :!: , tak jak robią to inne firmy :wink:

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » ndz sty 22, 2012 12:06 pm

Kuba , darmowa rada ( nie chce flaszki ) a powinieneś za taką dać z litra jacka danielsa :wink:
ŻADEN zapis w umowie mówiący o braku gwarancji w sprzedaży konsumenckiej nie JEST WAŻNY , możesz pisać co chcesz , klient może podpisać to własną krwią , ale jak mu coś sprzedałeś , wystawiłeś paragon/fakture , to obowiązują Ci przepisy o sprzedaży.
Klient nie musi się znać , to Ty bierzesz odpowiedzialność, jak sprzedałaś to dajesz gwarancje , czy chcesz, czy nie

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 22, 2012 1:12 pm

pilsner pisze:Po pierwsze
taka konstrukcja wykonana prawidłowo powinna działać , nie ma bata , że nie. ( 200 x 240 w orzechu działa )
Po drugie
po takich kwiatkach poznaję się porządną i profesjonalną firmę . Tu mamy wręcz doskonały przykład , że nie wystarczy kupić w dotacjach nową linie , ale trzeba solidnie i profesjonalnie obsługiwać klientów i brać odpowiedzialność za swoje produkty .
Promujesz na forach swą firmę , że jest bardzo profesjonalna , ja na tym przykładzie widzę , że to niestety zwykły garażowiec patrzący , żeby tylko skasować kesz i mieć wszystko w d...pie
Baliście się zaproponować klientowi prawidlowe=droższe rozwiązanie że nie kupi okien ? Wystarczyło wykonać tel przez technologa z informacją ,że trzeba zrobić to na innym profilu , dołożyć parę stówek i klient byłby zadowolony i nie było by tematu
Popatrz jakie to proste

Jak Eurocolor wie , ze konstrukcja nie ma gwarancji to NIE POWINNA jej wykonać , tak jak robią to inne firmy
Właśnie taka argumentacja jak nie ma bata, że ma działać jest masakryczna to po pierwsze
Po drugie nie możesz oceniać po takich działaniach profesjonalizmu firmy bo zasad jej działania nie znasz a reguły gry ma są bardzo jasno określone. Odpowiedzialność biorą i nie raz brali za błędy dealerów.
Promuję bo jest to jeden z czynników z których żyję. A przykład jest beznadziejny bo to zawinił dealer a nie EC. EC jak mało kto stosuje się do wytycznych systemodawców w tym wypadku SCHUCO a tam taki gabaryt jest niedopuszczalny na "standardowych profilach"- Ty może znasz takich u których to przechodzi (2000x2400) :lol: :lol: :lol: w kolorze - producentów może tak ale systemodawców :?: Ja posługuję się rzetelnie programem i stosuję się do tego co tam jest zamieszczone - jak mi coś przekracza a mam pytania to dzwonię, e-maluję lub poprzez SKYPE wyjaśniam temat - każdy tak może.
Tu nikt się niczego nie boi tylko dealer dał ciała bo to on powinien zaproponować np. skrzydło pośrednie do takiej konstrukcji i po problemie. EC nie sprzedawał klientowi okien tylko dealerowi na jego prośbę-zamówienie. Poza tym technolodzy nie przeglądają wszystkich zamówień bo by zwariowali no chyba, że zamówienie wysłane jest FAXem. Dla uproszczenia procedur i wyeliminowania błędów ludzkich przy wprowadzaniu zleceń do produkcji powstał i jest cały czas udoskonalany program - w jednym wyceny i zamówienia, w którym jasno wyskakuje komunikat, przy wprowadzaniu konstrukcji o przekroczeniu dopuszczalnych gabarytów. Nie da się tego pominąć aby zapisać konstrukcję - trzeba samemu przestawić, że konstrukcja może być wykonana lecz bez GWARANCJI - więc o tym decyduje zamawiający lub jeżeli jest taka opcja w danym systemie to stosuje inną ramę lub skrzydło i sprawdza czy na tym przechodzi - a jak się nie chce to cóż są problemy.
Wiele firm właśnie robi pozagabarytowe konstrukcje olewając statykę systemodawcy i robią to z premedytacją "2000x2400" - bo tu nie wystarczy "dołożyć stalówek" aby w 3 szybach to działało - tu chodzi o to kto się pod tym podpisze. Dostają zamówienie FAXem i klepią jak leci - to jest brak odpowiedzialności. Gdyby technolog w EC wprowadzał zlecenie ręcznie pewnie zwróciłby na to uwagę a tak wysyłając zamówienie poprzez program idzie to od razu do produkcji. Mało tego nawet jak technolog olałby sprawę to dealer na potwierdzeniu zamówienia dostaje info, że konstrukcja nie posiada gwarancji i ma czas aby na to zareagować.

Takie to proste :wink:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 22, 2012 1:19 pm

pilsner pisze:Kuba , darmowa rada ( nie chce flaszki ) a powinieneś za taką dać z litra jacka danielsa :wink:
ŻADEN zapis w umowie mówiący o braku gwarancji w sprzedaży konsumenckiej nie JEST WAŻNY , możesz pisać co chcesz , klient może podpisać to własną krwią , ale jak mu coś sprzedałeś , wystawiłeś paragon/fakture , to obowiązują Ci przepisy o sprzedaży.
Klient nie musi się znać , to Ty bierzesz odpowiedzialność, jak sprzedałaś to dajesz gwarancje , czy chcesz, czy nie
Rozmawiamy kto ma ponieść konsekwencje - po co sprzedawał jak wiedział, że EC nie da gwarancji.

Ja za bardzo biegły w tych kwestiach nie jestem (ja stosuję się do wytycznych producenta) i tu możesz mieć rację ale musiałby się wypowiedzieć na ten temat jakiś spec czy jak klient oznajmi, że wyraża zgodę na wykonanie czegoś bez gwarancji itd to i tak tą gwarancję będzie miał :?: - to jest jakieś debilne.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz sty 22, 2012 11:27 pm

Okienka o tych gabarytach śmigają jak ta lala, nawet można dodać kilka centymetrów. Co do wybory pod względem estetycznym bardzo ładne okna ale jak zawsze, znam lepszych.

wojtek1979
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojtek1979 » wt sty 24, 2012 10:16 am

Witam wszystkich.
Co do okien EC tych o których pisałem że się wypaczyły to podam dokładne wymiary 2290x1470 z ruchomym słupkiem i poprzeczką na wys.1/3 kolor obustronny i pakiet trzy szyby
drugie to też balkon wys 2300x2670 z poprzeczkami na 1/3 wys. z ruchomym słupkiem i fix w skrzydle.skrzydłą podzielone po 1/3 trzy szyby i kolor.
Zdziwiło mnie gdy zadzwoniłem do firmy Eurocolor chcąc kupić takie okna jako klient indywidualny i na takie same okna jak podałem z pakietem trzyszybowym i obustronny kolor pracownica firmy poinformowała mnie ,że według jej programu okna te NIE SĄ to okna ponadgabarytowe tylko normalne i one mają normalną gwarancję producenta więc ja tu czegoś nie rozumiem.Jedyny problem to że nie zapytałem pani o nazwisko.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » wt sty 24, 2012 1:17 pm

Widocznie maja inne programy niż Kuba :mrgreen:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt sty 24, 2012 3:47 pm

pilsner pisze: Jak Eurocolor wie , ze konstrukcja nie ma gwarancji to NIE POWINNA jej wykonać :!: :!: , tak jak robią to inne firmy :wink:
Wymień 10 takich firm, sprawdzę to ( chodzi o plastik ) 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt sty 24, 2012 5:32 pm

wojtek1979 pisze:Witam wszystkich.
Co do okien EC tych o których pisałem że się wypaczyły to podam dokładne wymiary 2290x1470 z ruchomym słupkiem i poprzeczką na wys.1/3 kolor obustronny i pakiet trzy szyby
drugie to też balkon wys 2300x2670 z poprzeczkami na 1/3 wys. z ruchomym słupkiem i fix w skrzydle.skrzydłą podzielone po 1/3 trzy szyby i kolor.
Zdziwiło mnie gdy zadzwoniłem do firmy Eurocolor chcąc kupić takie okna jako klient indywidualny i na takie same okna jak podałem z pakietem trzyszybowym i obustronny kolor pracownica firmy poinformowała mnie ,że według jej programu okna te NIE SĄ to okna ponadgabarytowe tylko normalne i one mają normalną gwarancję producenta więc ja tu czegoś nie rozumiem.Jedyny problem to że nie zapytałem pani o nazwisko.
Co do konstrukcji i ich gabarytów to:
1470x2290 - konstrukcja OK powinna być gwarancja (na standardowym skrzydle i standardowej ramie)
2670x2300 - konstrukcja NIE OK jeżeli wykonana jako jedna całość (na standardowym skrzydle i standardowej ramie68/82) aby ta konstrukcja posiadała gwarancję powinna zostać wykonana na ramie 78/82 zalecanej do dużych gabarytów.

Co do zdziwienia to musiała to strzelić z głowy bo przekroczone jest minimalnie. Nie sądzę aby wprowadzała w program gabaryty i sprawdzała przy obsłudze telefonicznie. Co innego indywidualnie w biurze wszystko od razu jest czytelne. Przy tej ilości konfiguracji systemów jaką w ofercie posiada EC jest to nie możliwa aby pamiętać wszystko co przechodzi a co nie.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt sty 24, 2012 5:45 pm

pilsner pisze:Widocznie maja inne programy niż Kuba :mrgreen:
Pewnie, że mają inny bo produkcyjny a ja mam tylko dealerski :(

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr sty 25, 2012 9:51 pm

2670x2300 - konstrukcja NIE OK jeżeli wykonana jako jedna całość (na standardowym skrzydle i standardowej ramie68/82) aby ta konstrukcja posiadała gwarancję powinna zostać wykonana na ramie 78/82 zalecanej do dużych gabarytów

przydał by sie jeszcze słupek statyczny :)

wojtek1979
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojtek1979 » pt sty 27, 2012 11:07 am

Witam.
Mam jeszcze parę pytań odnośnie EC
co to znaczy standardowe skrzydło i rama 68/82 a 78/82 czym one się różnią? bo u mnie rama ma ok.9cm .
drugie pytanie to czy zwykłe okno 1500x1500 dzielone na pół czy w takim skrzydle może być wypaczenie ok.2mm czy nie, bo serwisant z EC powiedział że jeśli przez okno nie wieje to jest ok.Żadne z moich okien nie jest idealnie proste. Czy to normalne?

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt sty 27, 2012 9:23 pm

Podobno nie ma idealnie prostych okien PCV , podobno taki to materiał.
2 mm to niewiele , ale z fizyką jeszcze nikt nie wygrał :D profil się nagrzewa i krzywi , bardziej nagrzewa to bardziej krzywi a wzmocnienia w skrzydłach zawsze otwarte i coraz cieńsze.

Jak pokazuję klientowi że u mnie ścianka zewnętrzna pod okleiną jest zawsze biała to robi wieeelkie oczy :shock: i już myśli co zrobić jak się zarysuje :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 29, 2012 1:39 pm

wojtek1979 pisze:Witam.
Mam jeszcze parę pytań odnośnie EC
co to znaczy standardowe skrzydło i rama 68/82 a 78/82 czym one się różnią? bo u mnie rama ma ok.9cm .
drugie pytanie to czy zwykłe okno 1500x1500 dzielone na pół czy w takim skrzydle może być wypaczenie ok.2mm czy nie, bo serwisant z EC powiedział że jeśli przez okno nie wieje to jest ok.Żadne z moich okien nie jest idealnie proste. Czy to normalne?
Standardowe skrzydło okienne posiada każdy system okienny - jest to skrzydło najczęściej używane do produkcji w danym systemie. Rama standardowa podobnie 68 wysokość profilu 82 głębokość zabudowy ramy.
Na czym ta krzywizna - wypaczenie polega ?
Czy to normalne - znajdź okno PCV idealnie proste, aby wszystkie przekątne itd się zgadzały. PCV to materiał ogólnie uznawany za "PŁYWAJĄCY" i tu nic się nie poradzi - szczególnie kolory.
Szerszel pisze:Podobno nie ma idealnie prostych okien PCV , podobno taki to materiał.
2 mm to niewiele , ale z fizyką jeszcze nikt nie wygrał :D profil się nagrzewa i krzywi , bardziej nagrzewa to bardziej krzywi a wzmocnienia w skrzydłach zawsze otwarte i coraz cieńsze.
Jak pokazuję klientowi, że u mnie ścianka zewnętrzna pod okleiną jest zawsze biała to robi wieeelkie oczy :shock: i już myśli co zrobić jak się zarysuje :D
Nie podobno ale dokładnie tak jest, że nie ma prostych - PCV pracuje, prawa fizyki.
O odchudzaniu wzmocnień w przypadku EC nie ma mowy - stosują się do wytycznych systemodawcy co do stosowania wzmocnień bo o przestrzeganiu gabarytów już pisałem.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 29, 2012 1:52 pm

Problem jest i mogę tylko współczuć.
Dlatego jak ważne jest doświadczenie sprzedającego i posiadana wiedza a nie tylko chęć sprzedaży. Tylko chęcią sprzedaży kieruje się większość punktów sprzedających stolarkę w Polsce i reszta dla nich nie ma znaczenia - to jest przerażające. Aby dać cenę na konstrukcję zastosują najtańszą alternatywę jaką cię da aby to zrobić - podyktowane jest to tym, że jeżeli doliczą niestandardowe elementy typu masywniejsza rama, skrzydło pośrednie, wzmocnienia statyczne, słupki wzmacniane to klient twierdzi, że to jakiś idiota i chce go skroić na kasę bo w tamtych punktach to 2 razy taniej to robią. Rzeczywistość jest smutna. :cry:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz sty 29, 2012 8:15 pm

Kuba napisał "klient twierdzi, że to jakiś idiota i chce go skroić na kasę bo w tamtych punktach to 2 razy taniej to robią. Rzeczywistość jest smutna"
28 taniej biorą od ... a tak samo krzywe (a nie dwa razy) Rzeczywsitość jest smutna :)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt sty 31, 2012 10:08 pm

Zamawiajcie aluminium to będzie wszystko proste. :D
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Trocken
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Trocken » czw lut 02, 2012 3:10 pm

Od roku czasu mam w domu zamontowane okna SI82 Rondo firmy Eurocolor. Dwa balkony w wymiarach 1800x2280 i jeden balkon 1800x2340.
W momencie zamówienia sprzedawca informował o tym, że musi być zamontowane wzmocnione pośrednie skrzydło i rama. Żadna inna firma nic mi takiego nie tłumaczyła. Na na moje pytanie w osławionej firmie produkującej na profilu Veka, usłyszałem że nic nie trzeba wzmacniać, tylko dziwne, że Aprobata Techniczna VEK nie pozwala na wykonywanie w standardowych ramach takich okien.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw lut 02, 2012 6:19 pm

Bo jeden jest ekspert od okien i wie najlepiej :D :D

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob lut 04, 2012 10:42 am

Trocken pisze:Od roku czasu mam w domu zamontowane okna SI82 Rondo firmy Eurocolor. Dwa balkony w wymiarach 1800x2280 i jeden balkon 1800x2340.
W momencie zamówienia sprzedawca informował o tym, że musi być zamontowane wzmocnione pośrednie skrzydło i rama. Żadna inna firma nic mi takiego nie tłumaczyła. Na na moje pytanie w osławionej firmie produkującej na profilu Veka, usłyszałem że nic nie trzeba wzmacniać, tylko dziwne, że Aprobata Techniczna VEK nie pozwala na wykonywanie w standardowych ramach takich okien.

Trocken , Ty to jakiś jasnowisz cholerny pierwszej klasy jesteś .
Siadłeś wczoraj przy kompie , zamykasz oczy i nagle oświeca Cię że jest coś takiego jak te forum ( są w różnych branżach takich tysiące , jak nie miliony ) , zalogowałeś się i wpisałeś laurkę -jak masz takie zwidy to dzisiaj jest 11 baniek w Totka , walnij , kup skrzynke Jacka ,zaproś wszystkich i pogadamy na lajfie :D

EUROKOLORZE i Sabo :wink: nie idźcie tą droga . Tymi drogami chadza Dobroplast z jedno postami :mrgreen:

ps
nie widział , że jesteś tu praktycznie od roku , sorka :)

Trocken
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Trocken » sob lut 04, 2012 11:23 am

Laurkę to ja mogę wysłać co najwyżej babci lub dziadkowi w ich święto :D
Forum przeglądam dużo dłużej i w sumie dzięki temu trochę więcej wiedziałem przy zakupie okien, a fakt nie udzielałem się ponieważ chciałem najpierw wypróbować swój zakup. to w sumie dzięki stałym użytkownikom zrozumiałem jak łatwo firmy sprzedają produkt tylko marketingowo, bo jakościowo odbiegają trochę od wypowiadanych przez sprzedawców opini.

Mogę tylko stwierdzić że w przypadku niektórych firm REKLAMA CZYNI CUDA :lol: .

romuald62
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: romuald62 » ndz lut 24, 2019 4:50 pm

Radzę uważać na tę firmę(eurocolor - Pyskowice).Realizacja i dostawa zamówień jest bardzo nierzetelna. Nie jest ważne co klient zamówił,ważne
jest to co oni zrobili.I tak zamiast okien możecie otrzymać fixy a zamiast drzwi z klamką po jednej stronie a z drugiej pochwyt ,drzwi z klamką
po obu stronach.Reklamacji nie uwzględniają.Nie polecam tej firmy.

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”