Dobre i tanie okna.Czy ktoś jest tańszy od Dobroplastu?

dawide
Czytelnik
Czytelnik

Dobre i tanie okna.Czy ktoś jest tańszy od Dobroplastu?

Post autor: dawide » pt cze 11, 2010 2:38 pm

Witam.Tak jak w temacie.Zajmuję się handlowaniem oknami. I zastanawiam się a właściwie szukam alternatywy cenowej dla okien z Dobroplastu.Czy znacie może firmy mające jeszcze atrakcyjniejszą ofertę od nich?

oknoAD

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Dobre i tanie okna.Czy ktoś jest tańszy od Dobroplastu?

Post autor: wojtys » pt cze 11, 2010 5:04 pm

tani marketing...
Pozdrawiam Wojtys

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt cze 11, 2010 6:07 pm

Mogę sprzedać Ci z demontażu. Będą tańsze niż z DOBROPLASTU.

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » sob cze 12, 2010 8:08 am

czy kolego dla Ciebie oferta to tylko cena? bo jeśli tak to kupuj okna z demontażu

kacuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kacuś » sob cze 12, 2010 8:47 am

Chcesz okna tanie czy okna dobre?? jest różnicą pomiędzy oknem Dob****** a innymi producentami którzy mają cenę o 10 - 20 zł wyższą ale jakość wykonania nie podlega żadnej dyskusji. WIęc pytanie czy jest sens się o to 20 zł błaźnić i być 10 na jednej ulicy w mieście gdzie mieszka 20 000 osób "dealerem" Dob******???? POzatym zasatnów się czy warto przebijać się ceną z sąsiadem zza rogu który też nimi handluje, czy czasem nie warto skupić się na innym producencie i handlować tylko i wyłącznie jego produktami??

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob cze 12, 2010 10:50 am

Jak ktoś jest pierdoła w sprzedaży to co ma zrobić. Następny co będzie robił z rynku okiennego bagno. Za miesiąc podnoszę ceny na REHAU o jakieś 10%.

Pozdrawiam!

oknoAD

Awatar użytkownika
angelside
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: angelside » pn cze 14, 2010 9:46 pm

Ja mam tańsze okna z Veki, tylko musisz zamawiać tak o połowe mniejsze i w profilu efectline, powinny wyjść troche taniej, to że mniejsze nikt sie nie skapnie, troche podmurujesz przy montażu i bedzie git.

dawide
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dawide » wt cze 15, 2010 12:38 am

wiecie panowie w sumie troche rozbawiły mnie wasze komentarze...Generalnie nie mogę powiedziec ze okna z Dobroplastu są złe.Nie ma profili złych,są tylko takie które są źle robione(firma która ma prostą produkcje "w garażu" nawet Veki nie wytworzy w przyzwoitym poziomie).Owszem mogę handlowac profilami typu Salamander ale generalnie działając w miejscu gdzie obok siebie mam 4 konkurentów każdy klient sprawdza ceny i i tak kupi tam gdzie będzie taniej.Nie dziwie się w sumie ludzią gdyż nikt nie będzie wstawiał w blokowiska niewiadomo jakich okien tylko każdy patrzy żeby zapłacic jak najmniej(Spółdzielnia przeznacza okresloną sume na dane okna,a każdy chciałby zeby jeszcze cos zostało w kieszeni). Więc chyba logiczne że jeżeli będę droższy od konkurentów o 200-300 na zleceniu ale z oknami z najwyzej półki to i tak pójdą tam gdzie taniej bo generalnie przeciętny kowalski nie zauważy różnicy miedzy Veką a Avantgardą. Zresztą jak już wspomniałem Dobroplast tworzy dobrze wykończone okna przy których po montażu nie potrzeba dosłownie nic ustawiac ani nie ma zbytnio reklamacji czego nie mogę powiedziec o Aluplaście z Rąbienia czy Stollara. Jedyny minus tego jest że cięzko jest nawiązac z nimi jakąs łacznosc i doprosic sie o opracowanie zamówień.Jednak jezeli miałbym zmieniac dostawcę to jedynie na tańszego a nie droższego bo takie są realia mojego rynku na którym działam.Więc ponawiam swoje pytanie do ludzi którzy potrafią normalnie doradzic a nie tylko bombardowac i wyśmiewac.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt cze 15, 2010 7:49 am

Jak chcesz normalnej odpowiedzi to proszę:
ZAPISZ SIĘ CHOPIE NA SZKOLENIE Z TECHNIK SPRZEDAŻY i OSIĄGNIJ WIEDZE TECHNICZNĄ O DANYM PRODUKCIE TO SPRZEDAŻ NAWET DWA LUB TRZY RAZY DROŻSZE OKNO, A TE CO MASZ DROŻSZE OD DOBRO...... O 20-30zł TO BĘDZIESZ GONIŁ JAK ŚWIEŻE BUŁECZKI. UWIERZ DA SIĘ TO ZROBIĆ TYLKO NIE TAKIM PODEJŚCIEM JAKIE TY MASZ.

dawide
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dawide » śr cze 16, 2010 8:00 am

ok...Wiec wytłumacz mi czym Avantgarde jest gorsza od innych profili

Awatar użytkownika
angelside
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: angelside » śr cze 16, 2010 8:55 am

Nie chodzi nawet o sam profil avangarde ale o całość - okno. Wzmocnienia które w nim są , okleinę którą są oklejone (sama okleina ok ale staranność oklejenia niska)... Sposób mocowania przewiązek, jakość wykończenia naroży, brak oznakowań na szybie... długo by tak wymieniać...

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr cze 16, 2010 9:05 am

Wpisz sobie w okienko "Szukaj" nazwę DOBROPLAST i nie zadawaj głupich pytań bo to jest już nudne. Jeżeli odpowiada Ci jakość to marny z ciebie esteta. Jezeli podoba Ci się podejście do dealera to musisz lubieć jak ktoś daje Ci po gębie.
Obecnie mają mało roboty a i tak jadą okna z umazanymi szybami czarnym uszczelniaczem do pakietów.
Jak podoba Ci się to syfiaste podejście to pewnie do swojego domu też włazisz z ubłoconymi butami i nie robi to na tobie większego wrażenia.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 16, 2010 12:13 pm

Dziwi się że nie może sprzedać czegoś lepszego a nie widzi różnicy w oknach, o czym tu dyskutować, najgorsze jest to że takich mamy kilkuset- kilka tysięcy w Polsce i niestety zabierają sporadycznie klientów prawdziwym branżowcom.
Wczoraj mierzyłem 10cio letniego bliźniaka z oknami od rzeźbiarza, klient po złym doświadczeniu z tanim chłamem kupuje okienka z szybą 0,5.

Pozdrawiam!

dawide
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dawide » śr cze 16, 2010 8:06 pm

fakt musze sie z wami zgodzic ze estetyka,podejscie do klienta i ten brak opisu na szybkach kuleje w tej firmie.Jednakze brałem swego czasu okna z Oknoplastu,Stollara,Rąbienia czy Drutexu i też nie było idelanie.Np w Stollarze dostawe z tygodniowym opóźnieniem dostawałem mimo że kierowca "był juz 50 km od mojego domu".Na plus w Dobroplascie jest na pewno w miare szybkie dostawy oraz bezproblemowe reklamacje.Troche bolą mnie wasze argumenty że handluje "gównem" bo nie potrafie sprzedac czego innego.Mam w ofercie też Salamander z Eko-Okien ale nikt mi nie wezmie go na bloki.Na domki czasami schodzi ale w sumie wieksza czesc ludzi jak usłyszy dobrą alternatywe cenową Avantgarde jednak idzie na cene.Musicie sie zgodzic ze mną ze ceny dyktuje konkurencja i jest mało takich klientów ze wchodzi do was i nigdzie juz nie sprawdzają ceny.A tak w ogóle to co my rozmawiamy o jakości okien.Osobiście jezeli chciałbym super okna założyłbym okna drewniane a nie plastikowe.

Na tyle w tym temacie z mojej strony bo nie zamierzam ciągnac tematu który do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam i pomyślności życzę

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr cze 16, 2010 8:31 pm

No rzeczywiście towar od EKO-OKIEN pierwsza klasa! U mnie był by tylko sprzedawany w przetargach do piwnicy.
Sztuką nie jest tanio sprzedawać, sztuką jest dużo i drogo sprzedawać.

dawide
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dawide » pt cze 18, 2010 3:20 pm

no więc Twoim zdaniem jaka firma robi wg Ciebie dobre okna?

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt cze 18, 2010 8:44 pm

Termoprofil, Petecki, Eurocolor, Komsta i wielu innych. Jak coś zmieniają to tylko na lepsze.
Kupować dużo okien tylko u jednego dostawcy i ceny są dobre, firmować siebie znanym logiem i marką + perfekcyjna obsługa.
Jak zdarzy mi się obsługiwać klienta który ma wycenę na dobro... lub na gealanie w 99% zostaje u mnie z VEKĄ też nie mam problemu.

nicość
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nicość » wt cze 22, 2010 7:43 am

moncik- ty fajny człowiek byc - ty przyjechac do polski z afryka tam tak sprzedawac tak dobry ty :lol:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt cze 22, 2010 8:55 am

Zawsze wiedziałem że jestem nr 1 :!: :!: :!:
Wprowadzam dzisiaj nową promocje "do 2 okien wuwuzela gratis".
Trza jechać do pracy oferty na domki czekają.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt cze 22, 2010 8:49 pm

:D monciak nie ma jak pozytywne podejście do tematu - nieprawdasz

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt cze 22, 2010 11:14 pm

Tak jak zawsze. Powodzenia Kubo N, smakowało mi w niedzielę piwko z Grzegorzem G. z EC, stwierdziliśmy że będzie dobrze i że nie ma co się przejmować tym całym tanim chłamem.

Pozdrawiam!

nicość
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nicość » czw cze 24, 2010 8:18 am

tak moncik jest, twardym facetem - i musi miec wielkie j....ja, i twardy ł...b :D :D :D

,,C''Corso
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ,,C''Corso » pn sie 23, 2010 11:33 pm

kacuś pisze:Chcesz okna tanie czy okna dobre?? jest różnicą pomiędzy oknem Dob****** a innymi producentami którzy mają cenę o 10 - 20 zł wyższą ale jakość wykonania nie podlega żadnej dyskusji. WIęc pytanie czy jest sens się o to 20 zł błaźnić i być 10 na jednej ulicy w mieście gdzie mieszka 20 000 osób "dealerem" Dob******???? POzatym zasatnów się czy warto przebijać się ceną z sąsiadem zza rogu który też nimi handluje, czy czasem nie warto skupić się na innym producencie i handlować tylko i wyłącznie jego produktami??
Kacuś i tu mnie masz,szukałem takiego postu jak Twój.10-20 ZŁOTY??/Prosze napisz jakie to firmy bo mam wrażenie ,że pisałes o mnie .Miasto 20000 mieszkańców,a dilerów dobro hmm chyba z 10.Tragedia.Daj mi te alternatywe 10-20 złoty.Jakosc bez żadnej dyskusji,ale nie zmyśliłeś??

miki789
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: miki789 » pn sty 15, 2018 11:10 am

Nawet w Niemczech widziałem w nowym budownictwie drzwi od polskiego producenta Komsta. Sam już w trzech inwestycjach budowlanych używałem ich drzwi i okien PCV. Teraz dochodzi u mnie jeszcze zakup rolet. Z niczym nie ma tam u nich problemów. Coś się nie podoba, zgłaszasz reklamację i realizują od ręki. Serwis jest, pomiary bezpłatne, doradztwo też. Instrukcje montażowe bardzo dokładne. Potwierdzone przez znajomych budowlańców.

Awatar użytkownika
seboarti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: seboarti » pn maja 07, 2018 10:23 am

Zdarza mi się korzystać ze stolarki Okno Plus przy projektach dla moich klientów. Szczególnie przeszklenia balkonowe mają rewelacyjne, w nowoczesnym designie, z dużą funkcjonalnością. Cała oferta produktowa jest na ich stronie http://oknoplus.com.pl, co do punktów sprzedaży w Warszawie to są na Bzów i na Popularnej.

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » wt maja 22, 2018 2:21 pm

Jeśli chodzi o fakt wyboru okien, polecałby nie kierować się jedynie ceną okien. Jasne,że jest to doość spora inwestycja ale czasami warto trochę dopłacić. W przyszłości okna takie nie będą awaryjne. Jednocześnie będą zatrzymywały we wnętrzu wiele ciepła i będziemy w stanie zaoszczedzić dużo pieniędzy na ogrzewaniu.
Na terenie Pruszkowa, Piaseczna i Warszawy mogę polecić tę ekipę: http://anexokna.pl/ - zajmują się projektowaniem i montazem okien pcv oraz drewnianych od renomowanych producentów.

GrzegorzS
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: GrzegorzS » śr cze 20, 2018 2:58 pm

Zgadza się, niska cena okien z czegoś wynika. Aby móc zaoferować tanie okno, producent siłą rzeczy musi zaoszczędzić np. na wzmocnieniach, surowcach do produkcji profilu czy okuciach. Z mojego doświadczenia tanie okna po prostu nie sprawdzają się na dłuższą metę – znacznie szybciej wypaczają się i trzeba je wymieniać. Ze sprawdzonych firm w okolicy Warszawy mogę polecić Markbud, bo produkują na markowych systemach Schuco i bardzo rzetelnie podchodzą do tematu jakości okien.

Awatar użytkownika
wojtaszek
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: wojtaszek » pt cze 22, 2018 10:49 pm

Witam wszystkich. Tak przyglądam się tej dyskusji i postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze, bo według mnie rzeczywiście nie ma sensu upierać się przy wyborze najniższej ceny, jeżeli miałoby się to odbyć kosztem jakości produktu - i nie tyczy się to wyłącznie okien ale wszystkich produktów. Czasami lepiej zapłacić odrobinę więcej ale mieć produkt dobrej jakości. Jak porównamy sobie takie okna produkowane przez największego producenta w Europie - Drutex no to w relacji cena-jakość rzadko która inna marka ma podjazd, może jeszcze Vertex ze swoimi produktami. Szczerze mówiąc wole zapłacić odrobinę więcej ale mieć okna energooszczędne i bezpieczne. Takie moje zdanie... Dobrego wieczoru.
Myślenie nie boli...

Rekar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rekar » pn lip 09, 2018 6:57 am

Jak szukasz czegoś sprawdzonego to polecam okna od firmy Atos, o ile jesteś z Lublina lub okolic, bo działają głównie w tej właśnie okolicy. Zamówiłem u nich okna i mam je już od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że są świetnie wykonane - trzymają sie bardzo dobrze i spełniają swoje zadanie.

kolorowy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kolorowy » ndz lip 15, 2018 4:48 pm

nie wiem czy ktoś może być tańszy od dobroplastu. Ja kupiłem ich okna w MarMet Na Gorzykowskiej w Warszawie praktycznie za bezcen, serio. Przy tym nie tylko cena jest tutaj plusem, ale też jakość okien - naprawdę są spoko, porządny mechanizm otwierania, materiały... Do tego jeszcze mi ludzie z MarMet zamontowali okna więc okna są super szczelne po takim profesjonalnym montażu.

GrzegorzS
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: GrzegorzS » pt lip 20, 2018 3:17 pm

Moim zdaniem jeśli już szukać najtańszych okien, to nie do własnego domu, a na przykład do altany czy domku letniskowego. Nie ma czegoś takiego jak jakość w niskiej cenie. A jeśli już inwestować w zakup okien do domu, w którym planujemy mieszkać przez kolejne dekady, lepiej żeby przetrwały dekady i spłacały się wraz z upływem czasu. W innym wypadku to strata pieniędzy, bo słabej jakości okna i tak trzeba wymienić i zapłacić podwójnie. Tutaj można tylko mówić o rozsądnej cenie za dobrą jakość. Z takich firm, które produkują solidnie okna w niewygórowanych cenach mogę polecić firmę Mielczarek. Dysponują sprawdzonymi technologiami Schuco i poważnie podchodzą do tematu jakości.

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”