JOCZ ???????

vinc
Czytelnik
Czytelnik

JOCZ ???????

Post autor: vinc » pn wrz 27, 2010 3:41 pm

Witam.
Noszę się z zamiarem wymiany okienek (zima blisko). Jedna z firm która mi wyceniła to JOCZ. Wycena dosyć droga w porównaniu z innymi, ale znajomi sobie chwalą. Nie chcę jednak polegać tylko na jednej opinii ( na dwóch bo handlowiec też chwalił :D ). Nie ma prawie nic na forum o tej firmie więc proszę o info.

Z góry wielkie dzięki.

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: JOCZ ???????

Post autor: finlandia » pn wrz 27, 2010 4:03 pm

Jakieś 5-10 lat temu ta firma uchodziła za jedną z najlepszych w kraju. Ostatnio głośniej jest o sukcesach konkurencji.

vinc
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: vinc » wt wrz 28, 2010 3:46 pm

Finlandia.
Mam rozumieć, że 5-10 lat temu byli OK a teraz to jakość ich wyrobów spadła???
Czy raczej konkurencja ma lepszy marketing, bo fakt o innych słychać ...a o JOCZU nic??

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt wrz 28, 2010 6:12 pm

Dokadnie - inni mają lepszy marketing.
Chociaż pamiętaj: kupisze niezłe okno, ale będzie ono tylko tak dobre, jak zostanie zamontowane. Ważny jest salon i montażyści którzy Cie obsłużą.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » śr wrz 29, 2010 4:38 pm

finlandia pisze:Jakieś 5-10 lat temu ta firma uchodziła za jedną z najlepszych w kraju. Ostatnio głośniej jest o sukcesach konkurencji.
Kiedys polonez był super samochodem(nie dla wszystkich dostepnym)ale konkurencja zrobiła swoje i o polonezach mało słychać :)

vinc
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: vinc » czw wrz 30, 2010 3:29 pm

finlandia pisze:Dokadnie - inni mają lepszy marketing.
Chociaż pamiętaj: kupisze niezłe okno, ale będzie ono tylko tak dobre, jak zostanie zamontowane. Ważny jest salon i montażyści którzy Cie obsłużą.
Czy lepszy marketing = lepsze okno???
I czy w końcu Jocz robi te okna porządnie??? I jeżeli chodzi o jakość to do kogo mogę go porównać?

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw wrz 30, 2010 4:54 pm

Vinc, Jocz jest firmą regionalną. W dużych miastach północno-wschodniej Polski mieli dobre salony: w Ciechanowie, w Augustowie, w Białymstoku, Olsztynie. Ale moja wiedza o nich jest mało aktualna. Nie wiem jak jest dziś. Na pewno warci są uwagi, ale może poproś "swoj" salon o jakieś przykładowe realizacje z ostatniego czasu. Jak się nie wstydzą swojej pracy, to bez problemu dadzą Ci 2-3 telefony.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » pt paź 01, 2010 1:39 pm

vinc pisze:Witam.
Noszę się z zamiarem wymiany okienek (zima blisko). Jedna z firm która mi wyceniła to JOCZ. Wycena dosyć droga w porównaniu z innymi, ale znajomi sobie chwalą. Nie chcę jednak polegać tylko na jednej opinii ( na dwóch bo handlowiec też chwalił :D ). Nie ma prawie nic na forum o tej firmie więc proszę o info.

Z góry wielkie dzięki.
To zalezy z jakimi firmami porównujesz okna Jocza?

agnieszka369
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agnieszka369 » sob paź 02, 2010 12:36 pm

proponuję wejść na stronkę oknotest.pl jest świetna są rankingi firm aktualności o oknach...polecam

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob paź 02, 2010 7:00 pm

Jocz robił kiedyś na profilu KNIPPING (i tylko jeszzcze firma Reisewitz) profil jak na tamte czasy(i obecne tez;))nowozcesny - trzecie srodkowe uszczelnienie,listwa przyszybowa bajka(wygląd - zwłaszcza kolor) osobna komora montażowa, Takich okien to nikt chyba obecnie nie robi
(ps-jocz frezowal zgrzewy,reisewitz zgrzewy bez frezowania (ścinany na zgrzewie)

vinc
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: vinc » czw paź 07, 2010 12:19 pm

komarko1 pisze:Jocz robił kiedyś na profilu KNIPPING (i tylko jeszzcze firma Reisewitz) profil jak na tamte czasy(i obecne tez;))nowozcesny - trzecie srodkowe uszczelnienie,listwa przyszybowa bajka(wygląd - zwłaszcza kolor) osobna komora montażowa, Takich okien to nikt chyba obecnie nie robi
(ps-jocz frezowal zgrzewy,reisewitz zgrzewy bez frezowania (ścinany na zgrzewie)
Pytałem o KNIPPING i mi odpowiedzieli, że od pięciu lat robią na innym profilu.
Proponują mi profil podobno wytwarzany u naszych zachodnich sąsiadów TROCAL INNONOVA 7O M5. Wiadomo coś o nim??
Pozdrawiam

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt paź 22, 2010 8:23 pm

Mam wrażenie że zależy imm bardziej na inwestycjach , może dlatego zmienili profil. Wieszaliśmy sporo żaluzji i roletek na osiedlach z oknami JOCZA i powiem że nie są to już " okna doskonałe " :D Ludziska się żalą na wystającą listwę przyszybową , roszące się okna , choć okiem laika okna wyglądają ciekawie.
Prawdę mówiąc są lepsi ale i cała masa gorszych , zależy do czego porównujesz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt paź 22, 2010 10:41 pm

Spotkałem się ostatnio ze stolarką Alu w klasie EI 30 i EI 60 made in Jocz,fakt nowa inwestycja ale wrażenie robi.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn paź 25, 2010 7:51 am

Z joczem przegrałem jakiś czas temu fajną robotę w pewnej restauracji na Mazurach ;) Cenę mieli dobrą 8)

Okna zamontowane 2 lata temu, i nie ma się do czego przyczepić, naprawdę dobrze zamontowane i dobrze wyglądają :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”