KODA SYSTEM ?

CzytelnikMK
Czytelnik
Czytelnik

KODA SYSTEM ?

Post autor: CzytelnikMK » pt lip 01, 2011 8:55 am

Witam szanownych Kolegów,

Ostatnio słyszałem, iż firma KODA SYSTEM ze Słowacji (http://www.kodasystem.eu/index2.html) otwiera produkcję także w Polsce (dokłądnie w Rybniku)

Co to za firma ?

Aktualnie wiem, że zbierają załogę do produkcji - ktoś coś słyszał z Was na tem temat ?

Pozdrawiam,

oknoAD

------
Czytelnik
Czytelnik

Re: KODA SYSTEM ?

Post autor: ------ » pn wrz 05, 2011 10:45 pm

KODA System? hm ... tak się składa że chciałem tam pracować ... ale .. NIE POLECAM! Firma prowadzi rekrutację pracowników na podwórku przed budynkiem - na trawniku! Wygląda to tak, że ludzie się zbierają w półkole a gościu nawija o pracy i wynagrodzeniu czyli 1400zł brutto dla pracownika produkcji oraz tyle samo dla kierowcy kat. B - też okrągłe 1400 brutto za ok 230 godzin pracy! Tak odpowiedział Pan prowadzący rekrutację. Firma dała ogłoszenie w urzędzie pracy w Rybiku, ludzie z urzędu są tam wysyłani i proszą o pieczątkę a Pan prowadzący rekrutację (nie przedstawił się) po prostu mówi tym ludziom, że praca jest i że on daje prace a nie pieczątki! Biedni ludzie nie chcą takiej pracy bo normalny zdrowy na umyśle człowiek nie pójdzie do pracy za 1400 brutto / ok 230 godzin miesięczne w tym soboty i jak to Pan prowadzący rekrutację powiedział "jak trzeba to w Niedzielę też pracujemy" ... nie polecam nikomu tam szukać pracy, jest to firma która szuka ludzi zdesperowanych - normalny człowiek nie da sobie rady , popracuje miesiąc a może dwa i ucieknie. WYZYSK! Jeszcze gdyby tak zaprosili pracowników do pomieszczenia i zmotywowali - to nie - gościu prowadzący rekrutację nie nadaję się do tego celu. Niemiły, brzydko ubrany, wzbudzający postrach, straszący by nikt nie kłamał bo i tak się wszystkiego dowie. Zadaje durne pytania, traktuje potencjalnego pracownika jak by był bandytą, unosi się. Widziałem jak ludzie w trakcie tej rozmowy po prostu uciekali! Wsiadali w samochody i z piskiem opon odjeżdżali. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Piszę to bo uważam że każdy człowiek powinien być traktowany z szacunkiem, a pracodawcy sobie po prostu żarty robią. Było kilku facetów elegancko ubranych - widać że liczyli na konkretną pracę za godziwe wynagrodzenie, ale niestety nie udało im się. Współczuję tym ludziom. Czuje się oszukany bo akurat w ten dzień co mnie zaprosili na rozmowę kwalifikacyjną byłem ponad 60 km od Rybnika, wiec się wróciłem i poświęciłem ponad 50zł na paliwo by tam dotrzeć na czas i takie rozczarowanie. Trzymajcie się od tej firmy z daleka!

W ogóle to firma ma związek z Latosińskim , nie będę tego komentował ... podam link:

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?t=3280

cytat:
"Uwaga na Latosiński Rybnik!!!

Postprzez renek » Cz paź 21, 2004 7:29 pm
Jakiś czas temu lokalna prasa opublikowała iż Latosinski Rybnik nie wywiązuje sie z zobowiązań dotyczących okien PCV, prokuratura zbiera zeznania ludzi, którzy wpłacili zaliczki na okna!!!!
Ku przestrodze!!!"

Kraty za oknem
Miasto: Region,
Wydanie: 2004/44 (2467)
Dział: Gorące tematy
03-11-2004

RYBNIK. 20 bm. tutejszy Sąd Rejonowy aresztował tymczasowo na trzy miesiące 55-letniego rybniczanina Władysława L., właściciela produkującej okna firmy Latosiński. Prokuratura zarzuca mu wyłudzenie od klientów z Rybnika, Wodzisławia czy Rydułtów blisko 300 tys. zł.

20044401
20044401
Pierwsze nabite w butelkę osoby, które wpłaciły zaliczkę, a nie doczekały się montażu nowych okien, zgłosiły się do Prokuratury Rejonowej w Rybniku w końcu września. Od tamtej pory codziennie docierają tam dwie, trzy osoby i składają kolejne doniesienia o popełnieniu przestępstwa, zostawiając rachunki i spisane już umowy. Lista pokrzywdzonych obejmuje już blisko 70 osób. W ich domach i mieszkaniach nowe okna miały być wstawiane od lutego do września tego roku.Jak ustaliła prokuratura, spółka, której kapitał założycielski wynosi 60 tys. zł, ma przekraczający 150 tys. zł dług w ZUS-ie, spore zaległości z tytułu podatku VAT w urzędzie skarbowym i niespłacony kredyt kupiecki w wysokości 750 tys. zł.19 bm. podejrzany zgłosił się na wezwanie do rybnickiej komendy policji, skąd trafił do prokuratury. Tam, jak informuje prokurator Marcin Felsztyński, złożył sprzeczne wyjaśnienia. Nie przyznał się do winy, nie potrafił wyjaśnić przyczyn zapaści finansowej swojej firmy, a na część pytań nie odpowiedział, zasłaniając się niepamięcią. Władysław L. swoimi zeznaniami obciążył też współpracowników. Co się stało z pieniędzmi wpłaconymi przez klientów, na razie nie wiadomo.Prokuratura zarzuca mu oszustwo i wyłudzenia, czyli działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej czyimś kosztem. Prokurator Felsztyński nie wyklucza powołania biegłego rewidenta, który stwierdzi, kiedy zarząd spółki Latosiński powinien był ogłosić jej upadłość. Można się też spodziewać kolejnych zarzutów, zwłaszcza że wiele wskazuje na to, że w firmie uprawiano tzw. kreatywną księgowość, zgłaszając np. w urzędzie skarbowym fikcyjny zysk, co umożliwiło firmie zaciągnięcie kredytu bankowego.Zabezpieczono mienie ruchome firmy – komputery oraz urządzenie warte ok. 53 tys. zł., stanowiące ważną część linii produkcyjnej.Za popełnienie zarzucanych przestępstw Władysławowi L. grozi nawet 12 lat więzienia.

Autor: WaT

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,448 ... oknem.html

Pozdrawiam,

CzytelnikMK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: CzytelnikMK » wt wrz 13, 2011 12:53 pm

Faktycznie !!! informacja potwierdzona kto jest właścicielem

http://www.krs-online.com.pl/koda-syste ... 98457.html

Pozdrawiam

Nerthus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Nerthus » czw paź 27, 2011 10:08 am

Witam wszystkich. Pracowałem w tej firmie 5 dni nie polecam wyzysk czysty wyzysk. Pracowaliśmy po 15 godzin na dobę bo "auto musieli pościć z oknami" na pytanie ile bd zarabiać przy takich godzinach pracy "szef" odpowiedział:
- "najniższą średnią krajową a jak się nie podoba drzwi otwarte"
Śmieszna firma bez umów chłopaki robią czemu tym się nie zajmą odpowiednie instytucje?! Po co tacy ludzie zakładają firmy i żerują na pracy ludzi? ludzie po 15h na dobę w robocie za najniższa krajowa a on kasę na koncie kisi za sprzedane okna i się cieszy bo zyski ma ogromne a ludzie marne grosze dostana i cicho siedzą żeby "roboty nie stracić". Dwie dniówki w 1 dzień tak to można biznes kręcić to się opłaca to każdemu pracodawcy by się podobało tacy ludzie sami powinni robić za takie śmieszne pieniądze. Na rozmowie kwalifikacyjnej powiedział "szef" dam wam prace na zimę ale oczekuje że w sezon bd robić nawet i po 20 godzin. Czy to nie jest chore? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Powinien tym się zająć PIP tacy pracodawcy powinni zniknąć z Polskiego rynku pracy. Pozdrawiam wszystkich.

pszczyniok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pszczyniok » ndz lis 06, 2011 2:04 pm

OJ ,OJ, widzę że nie orientujecie się za bardzo .Po pierwsze osoba która doprowadziła do upadku firmy L. była pózniej zatrudniona w firmie izoterm .pan L był ,jest i będzie bezwzględny ma w nosie bhp i dobre stosunki pracownicze,prawo. dopiero zobaczycie jaki z niego demon , poczekajcie do zimy - porządki,odśnieżanie,remont hali, remanenty i wszystko co nie jest związane z produkcją jest to praca w czynie społecznym.gdy firma izoterm została przejmowana przez spółkę skarbu państwa( okazało się że firma ma ukryty dług). pan lesiu został wylany ,ale chyba zapomniał za co? - ale ludzie pamiętają!!!!: jak ślimtał na schodach :). swoją karierę kontynuował na słowacji i czechach ale widocznie też było coś nie tak żeby otwierać firmę w rybniku.Takich właścicieli to trzeba omijać na kilometr . PS.PANIE L. DO trzech X sztuka - POZDROWIENIA Z PSZCZYNY

sloneczko34
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sloneczko34 » pt gru 16, 2011 12:48 pm

witam,niestety mnie podobnie jak innych skierowano z urzędu pracy z rybnika do niby firmy-koda system znajdującej się w rybniku na ulicy przemysłowej,i prócz nas było dosyć sporo osob,kierowców także,którzy przyszli pytać tam o prace.ten niby prezes zebranie zrobił przed budynkiem i rozmawiał z nami jak no właśnie?bo sama niewiem jak to nazwać?ciekawi mnie ilu ludzi tam wtedy obecnych pracuję tam u tego pana?bo z rozmowy wynikało ze cięzko i marne pieniądze,najniższa krajowa a praca dłużej niż 8 godzin,i pytanie czy nadgodziny zapłacone ci ludzie mają?mój mąż chciał iść tam na próbę do pracy ale stwierdził ze niewolnictwo już się skończyło.jesli by ktoś tam pracował,bo niewiem czy w ogóle firma istnieje to proszę o szczerą odpowiedz,czy jest tam tak jak piszę i piszą inni czy jest ok,i szef jest w porządku.

oknoAD

DoN_OpicjusZ
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: DoN_OpicjusZ » wt sty 17, 2012 3:17 pm

Witam! Dzisiaj byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie koda system. Powiem jedno kto tam chce pracować jest i...... albo już desperatem!!! Warunkiem przyjęcia do pracy jest podpisanie umowy o prace, a w ramach jej zerwania trzeba zapłacić około 6 tysięcy złotych (za niby kursy które są prowadzone przez około rok czasu) dopiero po okresie 3 lat można się zwolnić nie płacąc tej kwoty :lol: A co do pracy, chciałem się przyjąć do produkcji okien niestety praca na 1/2 etatu za 750 zł brutto czyli jakieś 400zł by było :lol: A i co do Pana który prowadził rozmowę powiedział: "Że osoby które u niego pracowały i je wyszkolił są na kierowniczych stanowiskach w innych firmach" lol ciekawe czemu w innych a nie w jego ale to już każdy sam sobie dopowie. Jeśli ktoś szuka pracy odradzam tą firmę i to z czystym sumieniem powiem że to szarlatani (napisze tak ładnie gdyż musiał bym użyć cenzury która mieściła by się na całej stronie A4 w postaci...........) Więc nie marnujcie czasu dla tej firmy KODA SYSTEM to syf i obóz pracy i się dziwię że ta firma prosperuje u nas w kraju, przecież tu nie CHINY gdzie mają 2$ na miesiąc za 20h/24h pracy.

thunder85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: thunder85 » śr sty 18, 2012 2:38 pm

DoN_OpicjusZ dzięki za info, już mi się źle to wydawało,jak wysyłają zaproszenie na rozmowe przez meila. Dzieki, że jest net :)

gwiazdeczka 40
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gwiazdeczka 40 » śr sty 18, 2012 8:39 pm

Witam ! słoneczko 34 nie posyłaj tam męża ,bo faktycznie niewolnictwo się skończyło,firma nadal jest i z tego co wiem szukają pracowników !!! Pracowałem tam przez jakiś czas bo byłem desperatem albo mam zaburzenia masochistyczne :lol: i to co Nerthus pisał to prawda, praca w sezonie po 16 a nawet 20 godzin ,nadgodziny nie zawsze zapłacone bo ktoś tam coś źle okuł albo szybę potłukł to trzeba wszystkim zabrać !!!! Ostatnio spotkałem osobę która tam pracowała pół roku ,szła do UP bo szef nikomu nie przedłużył umowy na zimę :idea: Tym bardziej się dziwię bo się ogłaszają że szukają pracowników ,tylko z tego co pisał DON_OpicjusZ to prezes proponuje nowe fajne umowy :lol: i pewnie nie zgodzili się wszyscy na tą zmianę.Więc współczuję wszystkim którzy tam pracują albo będą pracować na te pół etatu za 400 zł , po odliczeniu za dojazd do pracy ( chyba że mieszkacie gdzieś niedaleko )ile wam zostanie :?: Pozdrawiam !!!

marudy123
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marudy123 » sob sty 28, 2012 6:22 pm

Widzę tutaj same negatywy , co z wami ludzie ?? Nikt nikomu nic za darmo nie da... trzeba robić a nie sie opierdzielać i czekać na gotowe . Jak komuś się chcę robić to da radę a i z głodu nie umrzę . Widzę większość z was chciała by odrazu 2-3 tysiące na start i firmowy samochód żeby nie palić paliwa na doajzd ale tak się nie da , trzeba się wykazać i najważniejsze nauczyć tej roboty i wtedy można rozmawiać na temat stawki itp. Nie będę tu nikomu ściemniał , robota jest ciężka ale da się wyrzyć (bajki o 400 zł to ktoś sobie wyssał z palca) . Prezes to też człowiek i da się z nim dogadać i pójść na jakiś kompromis.
Tak więc wszystkie te komentarze traktujcie z dystansem nawet i ten i wybierzcie mądrze .

pszczyniok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pszczyniok » ndz sty 29, 2012 8:38 pm

Już to kiedyś przechodziłem - że trzeba się wykazać ,donieść na kolegę , a najlepiej przepracować za darmo przez pierwsze dwa tygodnie .A te 400 zl to sam dam temu panu zarobić - ale najpierw niech przekopie mi ogródek i wtedy ocenię czy te pieniądze się mu należą - zawsze się coś znajdzie :) . Pamiętajcie obiecanki cacanki!!!!!- nie liczcie na złote góry u tego właściciela i omijajcie zakład na kilometr .

gwiazdeczka 40
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gwiazdeczka 40 » pn sty 30, 2012 9:03 pm

Witam ponownie :D maruda 123 wiem o tym że prezes to też człowiek,tylko nie wiem o jakim kompromisie gadasz ????? O zaliczkach bo Ci braknie do następnej wypłaty czy o robieniu nadgodzin za 6,20 w tygodniu,sobotach,niedzielach i świętach ???? Każdy umie tutaj liczyć ,pół etatu to jest 700 zł,po odliczeniu podatku i obowiązkowych składek na ZUS ile Ci zostanie ????? Wielu tam ludzi przychodziło i wielu odchodziło po paru dniach albo pierwszej wypłacie :lol: Ja pracowałem tam na czarno miałem 280 godzin zrobionych w miesiącu i dostałem na rękę 1400 :oops: Pozdrawiam !

pisii35
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pisii35 » wt sty 31, 2012 9:24 pm

Czyli generalnie kolejna firma - wyzyskiwacz? Ostatnio niestety coraz częściej o podobnych przypadkach słyszę i czytam.... źle się dzieje, oj źle...

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt sty 31, 2012 9:57 pm

Czy nikt z odpowiednich osób tego nie czyta aby zareagować i sprawdzić informacje. Takie firmy powinno się zamykać jeżeli to prawda.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

soniq32
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: soniq32 » śr lut 01, 2012 9:59 pm

....Mimo wszystko doleję oliwy do ognia-wiadomo w sezonie jak każda inna firma "goni" ze zleceniami,nikt od nikogo cudów tam nie wymaga praca jak każda inna w tej branży,ten pierwszy rok faktycznie był na"wariackich papierach" ale teraz idzie ku lepszemu,ale teraz to się zmieni.Tak na marginesie śmieszą mnie wypowiedzi "fachowców" którzy nie odróżniają skrzydła od ramy a chcieli by zarabiać po 4 tyś (wykaż się to zarobisz :D :D )co do prezesa to jest to człowiek który na produkcji zna się jak żaden z nas i oczywiste jest to że wymaga jakości . Co do zarobków w granicach 500zł to są brednie wyssane z palca.Pozdrawiam pesymistów.....

gwiazdeczka 40
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gwiazdeczka 40 » pn lut 13, 2012 9:11 pm

TO znowu JA :-) Doleję oliwy do Tego co napisał sonig32 :-)Na pewno prezes się zna na produkcji i wymaga jakości , bo jakby się nie znał to by nie zakładał interesu ale z tego co pisze pzczyniok nie tylko na tym się zna :D Nikt nie chce od razu zarabiać po 4 tyś. każdy który tam przychodził do pracy chciał się czegoś nauczyć i po jakimś czasie odróżniał skrzydło od ramy i próbował wykonywać swoją robotę jak najlepiej, i myślę że było tam parę ludzi co miało nadzieję i wiązało z tą firmą dłuższą pracę ,ale skoro tam pracujesz to wiesz jak było :D Mam nadzieję że faktycznie prezes zrobi jakieś zmiany i ludzie będą robić u niego za jakieś konkretne pieniądze w normalnych godzinach pracy :D

soniq32
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: soniq32 » pn lut 13, 2012 9:45 pm

"Gwiazdeczko" nigdy nie twierdziłem że pracowałem w "kodzie",aczkolwiek nie ukrywam że znam pana L.L hmm chyba jeszcze z połowy lat 90 :wink: co do firmy Izoterm to powinna być mu wdzięczna za otworzenie przez niego rynku w Czechach i na Słowacji,zawsze i wszędzie będę uważał go za dobrego fachowca i jeszcze lepszego handlowca

Nerthus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Nerthus » wt lut 14, 2012 2:11 pm

Ja tam nikomu nic nie wmawiam pracowałem tam to wiem jak to jest jeśli ktoś nie wierzy to zapraszam do "Koda System" cały czas prowadzą nabór. Powinni jakiegoś tajniaka z PIP tam wrzucić i by się okazało kto mówi prawdę kto nie. Są takie czasy a nie inne wiec każdy chce zarobić na rodzinę a za 1200 ciężko jest wyżyć w dzisiejszych czasach skoro chleb kosztuje 4 zł. Więc wszystkich, którzy uważają że te posty są z palca wyssane to niech idą tam pracować i niech się podziela z nami swoimi opiniami :D. A Kolega, który pisze że zna p. Latosińskiego i uważa go za dobrego fachowca i handlowca zgodzę się z nim bo na produkcji się zna to mogę powiedzieć a czy handlowiec hmm... klienci sami przychodzą po okna ale to co się dzieje za bramą hali to tylko wiedzą Ci którzy tam pracowali. POZDRAWIAM WSZYSTKICH. OKNA P. LATOSIŃSKI MA NAJTAŃSZE W MIEŚCIE ALE KOSZTEM PRACOWNIKÓW!

norbert132
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: norbert132 » wt kwie 10, 2012 9:55 pm

soniq32 skoro znasz l... od lat 90 to pewnie wiesz ile ma wyroków na swoim koncie i za co i dlaczego uciekał z Rybnika i teraz wrócił i firmę otworzył na swojego kolege a nie na siebie?I pewnie te maszyny co na nich produkuje to na pewno kupił za swoją kasę .A skoro już o kasie to ciekawe ile miesięcy do tyłu jest z czynszem za lokal gdzie produkuje okna?Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”