Drutex czy Oknoplast?

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Drutex czy Oknoplast?

Post autor: Laik » sob sie 20, 2011 12:16 am

Oglądałem okna obu. Okna Drutexu wydają mi się lepiej wykonane i są dużo tańsze. Gdzie jest kruczek, jeśli jest?

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Drutex czy Oknoplast?

Post autor: komarko1 » sob sie 20, 2011 11:01 am

siła marketingu i wypromowania nazwy.
różnice w szybie,okuciach,wzmocnieniach,profilu,zgrzewach,reklamacji......
Co jest bardziej qull coca cola czy np Zbyszko ?

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » sob sie 20, 2011 2:42 pm

komarko1 pisze:siła marketingu i wypromowania nazwy.
różnice w szybie,okuciach,wzmocnieniach,profilu,zgrzewach,reklamacji......
Nie rozumiem. Siła marketingu czy jednak różnice?

marcincom20
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcincom20 » czw wrz 01, 2011 2:29 pm

Dlaczego Oknoplast, a czego nie ma Drutex? Oto odpowiedź

--Grubość zbrojeni min 1,5 mm z czego w oknoplascie kilkukrotnie giete w skrzydle i zamknięte w ościeżnicy (drutex ok 1,2)
--zewnętrzna ścianka profilu w kolorze jednostronnym barwiona w masie(koekstruzja) ( w Drutexie profil biały na to okleina)
--klamka aluminiowa w standardzie (w Drutexie pvc)
--7lat gwarancji na okna pvc , a na szyby z ciepłą ramką 10 lat gwarancji (Drutex często w ogóle nie daje gwarancji o czm nawet nie wiesz...do czasu a tak ogólnie 5 lat )
--kolor uszczelek w standardzie np w 2 str kolorze złoty dąb to karmel a w białych oknach ładne szare uszczelki ( w Drutexie czarne chyba że kolor za dopłatą inne )
--W oknach 2 skrzydłowych w standardzie w Oknoplaście są oby dwie kwatery otwierane i uchylane( w Drutexie oczywiście za dopłatą)
--Wypełnienie rowka Okuciowego jest w standardzie ( drutex za dopłatą)
--Zgrzewy na nitkę w 2 str kolorze (w drutexie oczywiście rowek-ale to kwestia gustu)
--Oknoplast ma dwa profile Platinium i Platinium Evolution na wyłączność jako jedyne mają zaokrąglone skrzydło od strony klamki, dodatkowo jeszcze kilka profili.
--Dla nikogo Veka bo na tym profilu bazuje oknoplast nie wytwarza tych profili.Dostepne tylko w salonach oknoplastu
--Do każdego okna w Oknoplascie dołączona jest gwarancja z numerem seryjnym.W razie uszkodzenia spisujesz numer, który wprowadzają do bazy i robią dla Ciebie skrzydło --czy inne elementy bez obawy że po wymianie coś będzie nie tak.
Drutex ma tylko 2 profile w ofercie(bida jak nic).

Z całej oferty Drutexu podobają mi się tylko żółte ciężarówki.Oknoplast bije Drutex prawie we wszystkim.
A cenowo okna oknoplastu (profil rubin plus i orion plus) kosztują tyle ile okna Drutexu IGLO 5 z 15 % rabatem.

Każdy wyciągnie wnioski na swój sposób

Pozdrawiam

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » sob wrz 03, 2011 6:12 pm

marcincom20 pisze:Dlaczego Oknoplast, a czego nie ma Drutex? Oto odpowiedź
--Grubość zbrojeni min 1,5 mm z czego w oknoplascie kilkukrotnie giete w skrzydle i zamknięte w ościeżnicy (drutex ok 1,2)
Akurat w Drutexie jest więcej razy gięty kształtownik w skrzydle, co widać w linkach:
http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/okn ... glo-5.html
http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaj ... /platinium
--zewnętrzna ścianka profilu w kolorze jednostronnym barwiona w masie(koekstruzja) ( w Drutexie profil biały na to okleina)
No w Oknoplaście też bywa różnie. Mają i takie i takie. Zależy, co kto chce: czy jednostronny kolor czy dwustronny.
http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaj ... /platinium
Mnie dali gratis jakieś ładniejsze klamki. Nwet ich jeszcze widziałem.
--7lat gwarancji na okna pvc , a na szyby z ciepłą ramką 10 lat gwarancji (Drutex często w ogóle nie daje gwarancji o czm nawet nie wiesz...do czasu a tak ogólnie 5 lat )
No bez gwarancji nie da rady. Prawo wymaga miniumum dwa lata. Mnie na okna dadzą 5 lat.
--kolor uszczelek w standardzie np w 2 str kolorze złoty dąb to karmel a w białych oknach ładne szare uszczelki ( w Drutexie czarne chyba że kolor za dopłatą inne )
--W oknach 2 skrzydłowych w standardzie w Oknoplaście są oby dwie kwatery otwierane i uchylane( w Drutexie oczywiście za dopłatą)
Koszt szarych uszczelek w Drutexie to około 30 zł na typowe okno o wymiarach około 1,5 x 1,5 metra. Okno uchylne to koszt około 30 zł. Z tym wszystkim i z klamkami aluminiowymi Drutex wychodzi i tak o wiele taniej niż Oknoplast.
Co to jest? Nie oferował mi tego Drutex.
--Zgrzewy na nitkę w 2 str kolorze (w drutexie oczywiście rowek-ale to kwestia gustu)
Będę miał białe okna, więc nie wiem. W białym Oknoplaście rowek też jest.
http://www.okna.glogow.pl/okna_platinium.html
--Oknoplast ma dwa profile Platinium i Platinium Evolution na wyłączność jako jedyne mają zaokrąglone skrzydło od strony klamki, dodatkowo jeszcze kilka profili.
--Dla nikogo Veka bo na tym profilu bazuje oknoplast nie wytwarza tych profili.Dostepne tylko w salonach oknoplastu
--Do każdego okna w Oknoplascie dołączona jest gwarancja z numerem seryjnym.W razie uszkodzenia spisujesz numer, który wprowadzają do bazy i robią dla Ciebie skrzydło --czy inne elementy bez obawy że po wymianie coś będzie nie tak.
Mam w umowie wymiary wszystkich okien. I jestem przekonany, że Drutex też ma te wymiary.
95% ludzi nic więcej nie potrzebuje.
Z całej oferty Drutexu podobają mi się tylko żółte ciężarówki.Oknoplast bije Drutex prawie we wszystkim.
A cenowo okna oknoplastu (profil rubin plus i orion plus) kosztują tyle ile okna Drutexu IGLO 5 z 15 % rabatem.
No u mnie w mieszkaniu za wymianę okien z parapetami Drutex chciał 5740 zł, a Oknoplat 7100 zł (a chyba raczej 7200 zł, już nie pamiętam, bo mi gdzieś ich oferta zginęła). Drutex było o 20% tańszy niż Oknoplast.
Każdy wyciągnie wnioski na swój sposób
Rynek już wyciagnął. Kto sprzedaje najwięcej okien w Polsce?

Sprzedajesz okna Oknoplastu?

Pozdrawiam.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » ndz wrz 04, 2011 11:03 am

Z racji położenia geograficznego robię po kilkanaście wycen dla odbiorców w Niemczech . Od dwóch , trzech lat w prawie co drugim zapytaniu jest zastrzeżenie.....nie okna Dobroplast i nie okna Drutex . To ciekawe dlaczego skoro są tak dobre jak w reklamach i niektórych badaniach ? Nie sprzedaję Oknoplastu ...dla jasności ,ale nikt jakoś nie zastrzegał do tej pory żeby nie były to ich okna . Z całym szacunkiem dla Druteksu i raczej bez , dla Dobroplastu ale każdy rynek zawsze ma swoje segmenty cenowe i jakościowe i z całą pewnością wyroby tych firm to nie delikatesy .....raczej Biedronka .

oknoAD

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » ndz wrz 04, 2011 3:06 pm

Skoro niby nikt nie chce Drutexu, dlaczego wszyscy kupują Drutex? Dlaczego niby niechciany Drutex sprzedaje się najlepiej ze wszystkich?

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » pn wrz 05, 2011 2:49 pm

Przedstawiłem tylko fakty . Czemu są takie ? Wynika to zapewne z tego że zapytania otrzymuję głównie od firm działających w branży lub budownictwie , w tym wielokrotnie od takich które miały doświadczenie z producentami na D . Dysponują one , większą lub mniejszą , ale jednak wiedzą na ten temat i zapewne jakimś doświadczeniem . Klient indywidualny najczęściej niema ani jednego ani drugiego , oczarowuje go głównie cena ....
Jak ktoś już kiedyś na tym forum napisał - SATYSFAKCJA SPOWODOWANA NISKĄ CENA , MIJA RÓWNIE SZYBKO JAK PRZYCHODZI ROZCZAROWANIE , SPOWODOWANE NISKA JAKOŚCIĄ .....

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn wrz 05, 2011 5:30 pm

W willi, gdzie mieszka u mój wuj z rodziną i moja babcia, są częściowo okna Drutexu, o czym niedawno się dowiedziałem. Szybko podjechałem je zobaczyć. Jedno okno mają 5 lat, drugie okno (wysokie, długie, trójskrzydłowe na werandzie) 2 lata. Okna nie są żółte, nie wypaczają się, nie ciekną i wszystkie dobrze, lekko się otwierają i zamykają. Zero problemów. Więc w czym niby problem z Drutexem?

marcincom20
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcincom20 » wt wrz 06, 2011 11:18 am

Chyba wszyscy Tobie już wyjaśnili w czym rzecz.Nikt Ciebie do niczego nie namawia.Nie szukaj dziury w całym skoro obstawiasz swoje zdanie.
Ostatnio zmieniony wt wrz 06, 2011 11:24 am przez marcincom20, łącznie zmieniany 1 raz.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » wt wrz 06, 2011 11:23 am

Już pisałem ze przedstawiam tylko sytuację , która u mnie wygląda tak a nie inaczej . Nie mam nic wspólnego z ani jednym ani drugim producentem . Jeśli jesteś klientem po prostu kup okna , skoro jesteś do nich przekonany , jeśli je sprzedajesz , zmień sposób reklamy i nie przekonuj innych na siłę .
I jeszcze jedno .....prawdopodobieństwo zatrucia się marną kaszanką jest jednak większe niż zatrucia się polędwicą ......no i jaka różnica w smaku i wyglądzie :D :D :D
PS Już nie będę ciągnął tego wątku....gadać mi się nie chce :D

marcincom20
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcincom20 » wt wrz 06, 2011 11:25 am

Kuba ma racje.Pozdrawiam

Kron
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kron » wt wrz 06, 2011 2:32 pm

WOW cóż za wywody które lepsze.
Dla "rozrywki" proponuję lekturę norm PN-EN 12608:2004 i PN-EN ISO 10077-1:2007 zał.D.

Każde okna są dobre, jeśli zadowolony jest z nich klient.
PCV jest lepsze od okien drewnianych .

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » wt wrz 06, 2011 3:32 pm

Może Vetrex będzie w stanie pogodzić obie oferty.

Dani
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Dani » wt wrz 20, 2011 12:03 pm

Prawda - jednakże zbrojenie 1,2 mm jest w zupełności wystarczające.
Prawda - mimo wyższej technologii Oknoplastu w tej dziedzinie, Drutex - okleina termicznie nakładana co powoduje ich zwiększoną wytrzymałość jeżeli jednak dojdzie do jej zniszczenia można to retuszować.
Nieprawda - klamka aluminiowa w standardzie (kolega mógł nie wiedzieć z dniem 1.09)
Nieprawda - jeśli chodzi o pakiety szybowe 2 lata gwarancji
Dopłata wynosi około 2% do wartości brutto
Prawda - dopłata 40 zł za skrzydło brutto
Nieprawda - (kolega mógł nie wiedzieć z dniem 1.09)

Prawda
Dzięki wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania Drutex już w standardzie oferuje okna z dwoma czopami, współpracującymi zarówno z zaczepem utrudniającym włamanie jak również z zaczepem standardowym. Jako jedyni na rynku.

Na podstawie zamówienia Drutex sprawdza w bazie wymiary i inne szczegóły produktu bez obawy że po wymianie coś będzie nie tak.

Prawda - Nie licząc aluminium i drewna (mimo tego jest liderem rynku)
Trudno polemizować bo wszyscy na forum zarzucają, że niska cena idzie w parze z niską jakością choć cena jest niska to jakość przykro mi, ale nie.
Oknoplast porównać można do Mercedesa z dbałością wykonania i ceną, Drutex - Lexusem równie wysoki poziom wykonania lecz inne rozwiązania i cena.

ZADOWOLONY KLIENT PRZYPROWADZI 2 INNYCH

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » śr wrz 21, 2011 11:28 am

Trafne porównanie.....podobnie przed wyborami PO- Mercedes.....PiS - Lexus -równie WYSOKI poziom wykonania lecz inne rozwiązania i cena :D :D :D :D

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw wrz 22, 2011 7:07 pm

Dwa dni temu zamontowali mi okna Drutexu. Dzisiaj zamontowali mi drzwi Gerdy. Sprzedawca drzwi przyszedł po montażu po zapłatę i zobaczył nowowstawione okna, a też sprzedaje stolarkę okienną. Nie wiem, co ma w ofercie, na pewno nie Drutexa. Oglądał wstawione okna, nosem kręcił, że mu przepadła taka robota i szukał "dziury" w całym. Pytałem, co złego jest w Drutexie. "No wie pan, no Drutex, no wie pan...". Drutex jest wyjątkowo niewygodną firmą dla konkurencji, co widać gołym okiem. Dobry i tani. Nie lubi się takich. Drutex to taki Microsoft. :mrgreen:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw wrz 22, 2011 9:32 pm

Laik pisze:Dwa dni temu zamontowali mi okna Drutexu. Dzisiaj zamontowali mi drzwi Gerdy. Sprzedawca drzwi przyszedł po montażu po zapłatę i zobaczył nowowstawione okna, a też sprzedaje stolarkę okienną. Nie wiem, co ma w ofercie, na pewno nie Drutexa. Oglądał wstawione okna, nosem kręcił, że mu przepadła taka robota i szukał "dziury" w całym. Pytałem, co złego jest w Drutexie. "No wie pan, no Drutex, no wie pan...". Drutex jest wyjątkowo niewygodną firmą dla konkurencji, co widać gołym okiem. Dobry i tani. Nie lubi się takich. Drutex to taki Microsoft. :mrgreen:
A co miał powiedzieć ? Że wszystko jakieś takie ubogie , nawet kawałka porządnej klamki , ciepłej ramki , szarej uszczelki , wypełnienia rowka okucia i paru innych detali .
Może się chłopina nie znał za mocno na oknach a może poprostu opinie zostawił dla siebie :D

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pt wrz 23, 2011 10:18 am

Klamki są porządne, aluminiowe, a dostałem je gratis. Ramka jest jak wszędzie. Ramka Swisspacer, czy jak ona się nazywa, chyba u nikogo nie jest w standardzie, bo kosztuje bardzo dużo. Mało który klient ją zamawia. Szara uszczelka jest w opcji, ale tu na forum były mieszane opinie o jej trwałości, więc wziąłem czarną.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt wrz 23, 2011 1:40 pm

Laik nie pogrążaj się, wysuwając teze na temat w którym jesteś....Laikiem ;)

Nic nie jest gratis.
Ramka jest u większości szanujących się w standardzie, jeżeli jest inaczej jest za drobną dopłatą.
'
Enjoy yours windows 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt wrz 23, 2011 6:24 pm

Chyba w Bytowie zainwestowali w markieting :D nic dziwnego że klamki dostałeś gratis :D :D

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pt wrz 23, 2011 7:56 pm

Szerszel pisze:Chyba w Bytowie zainwestowali w markieting :D nic dziwnego że klamki dostałeś gratis :D :D
Klamki aluminiowe dał sprzedawca okien. W standardzie są plastikowe.
meraś pisze:Ramka jest u większości szanujących się w standardzie, jeżeli jest inaczej jest za drobną dopłatą.
Ramka Swisspacer jest w standardzie?
Ostatnio zmieniony pt wrz 23, 2011 8:00 pm przez Laik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt wrz 23, 2011 9:35 pm

Laik pisze:
Szerszel pisze:Chyba w Bytowie zainwestowali w markieting :D nic dziwnego że klamki dostałeś gratis :D :D
Klamki aluminiowe dał sprzedawca okien. W standardzie są plastikowe.
meraś pisze:Ramka jest u większości szanujących się w standardzie, jeżeli jest inaczej jest za drobną dopłatą.
Ramka Swisspacer jest w standardzie?
Laik prawdziwy z ciebie laik lub sprzedawca nawciskał tobie kitu o gratisach typu ramka i klamki a Ty łyknąłeś to jak wielu w tym kraju - DADZĄ COŚ ZA FREE TO BIERE :lol:
Wyprowadzę Cię z błędu.
- po pierwsze DRUTEX daje klamki do wszystkich okien. Kiedyś dawał plastikowe takie po 1,40zł a teraz daje aluminiowe po 2,70zł no to GRATISA DOSTAŁEŚ :D :D :D :D
- po drugie ramka SWISSPACER nie jest w standardzie produktów DRUTEX, o w ogóle nie mają tej ramki w ofercie - TU KTOŚ NABIŁ CIĘ W BUTELKĘ. Oczywiście mają w ofercie ramkę tworzywową w cenie 15zł/mkw - to nie jest jakaś przepaść cenowa.

No i co jest faktem to te okna wcale nie są teraz takie tanie bo reklamę na TVN trzeba z czegoś pokryć - obecnie za te pieniądze co trzeba wydać na DRUTEX można kupić lepszy produkt lecz tu trzeba znać się na temacie
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » sob wrz 24, 2011 1:08 pm

Drutex ma w standardzie klamki plastikowe. Sprzedawca a nie Drutex dorzucił mi gratis klamki Hoppe Secustic. Ramka Swisspacer jest w ofercie Drutexu. Do moich okien musiałbym dopłacić około 400 zł. Sprzedawca powiedział, że nie warto. Podaj mi ten lepszy produkt w cenie Drutexu.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob wrz 24, 2011 1:58 pm

już tu ktoś na forum wspominał, że z koniem się nie ma co kopać
Ciesz się z tego co kupiłeś.

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » sob wrz 24, 2011 5:46 pm

Może jednak argumenty merytoryczne? Czekam na lepszy produkt w cenie Drutexu. Ramka Swisspacer w ofercie Drutexu:
http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/por ... zedne.html

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz wrz 25, 2011 3:50 pm

Laik pisze:Może jednak argumenty merytoryczne? Czekam na lepszy produkt w cenie Drutexu. Ramka Swisspacer w ofercie Drutexu:
Widzę, że jesteś uparty w swoim przekonaniu a to jest zła cecha jak nie słuch się tych co mają w danej branży znacznie większe pojęcie. No ale tak bywa.
Kolego Laik to co pokazuje załączony przez Ciebie link to tylko informacja jakie okno dał DRUTEX do badania i to na dodatek w jakiejś Czeskiej firmie jakby w polsce nie było odpowiednich i kompetentnych instytucji. Dali do badania okno 1500x1500 jakie :?: najprawdopodobniej stałe szklenie :D Notabene już specjaliści od tych danych na forum wypowiadali się w sprawie osiągnięcia przez DRUTEX rezultatów jakie podają - oficjalnie wyszło na to, że to jedna wielka ściema. Rezultat nie do osiągnięcia na tym profilu.
To, że ktoś daje takie okno z taką szybą do badania to nie oznacza to wcale, że posiada to w ofercie.
Czy Ty kupiłeś okna w pakietach trzyszybowych :?:
A masz również wypełnienie dolnego wręby okuciowego :?:
Napisz jeszcze jakie gabaryty okien kupiłeś z jakimi funkcjami :?:

Pamiętaj, że DRUTEX jest firmą idącą na łatwiznę czyli najlepiej chcieliby robić konstrukcje nie kłopotliwe. Jak już mają do zrobienia łuk lub koło to zrobią ale bez gwarancji. Następnie nie kupisz w DRUTEX np. okna z okuciem WK1 czy WK2 bo tego też nie robią a wszyscy dookoła robią bez problemu. DRUTEX max co jest w stanie wsadzić do danego skrzydła to 4 zaczepy anty. - więc jakie to zabezpieczenie :?: MARNE a na reklamie w TVN koleś wali takim młotem, że hej - naprawdę to jakby nim przywalił to wybiłby skrzydło bez najmniejszego problemu. Mało tego na reklamie pokazane są tylko okna drewniane - to info dla mało spostrzegawczych :D

Lepszego produktu nie będę Tobie wskazywał bo po co jak już okna masz.
Oczywiście moja krytyka nie oznacza, że DRUTEX robi tragiczne okna bo tak nie jest - jest to produkt standardowy. Ciesz się, że nie kupiłeś DOBROPLASTU to dopiero by była tragedia.

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn wrz 26, 2011 9:07 am

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Kolego Laik to co pokazuje załączony przez Ciebie link to tylko informacja jakie okno dał DRUTEX do badania i to na dodatek w jakiejś Czeskiej firmie jakby w polsce nie było odpowiednich i kompetentnych instytucji. Dali do badania okno 1500x1500 jakie :?: najprawdopodobniej stałe szklenie :D Notabene już specjaliści od tych danych na forum wypowiadali się w sprawie osiągnięcia przez DRUTEX rezultatów jakie podają - oficjalnie wyszło na to, że to jedna wielka ściema. Rezultat nie do osiągnięcia na tym profilu.
Ogolnie dotyczy to wszystkich producentów okien. Nie tylko Drutexu.
To, że ktoś daje takie okno z taką szybą do badania to nie oznacza to wcale, że posiada to w ofercie.
Nie wierzę. Zresztą może to dotyczyć każdego producenta.
Czy Ty kupiłeś okna w pakietach trzyszybowych :?:
Nie. Zastanawiałem się nad tym długo, ale stwierdziłem, że do bloku nie warto.
A masz również wypełnienie dolnego wręby okuciowego :?:
Nie wiem.
Napisz jeszcze jakie gabaryty okien kupiłeś z jakimi funkcjami :?:
Wymiary +/- kilka centymetrów:
Okno balkonowe - drzwi balkonowe 90 x 230 cm plus okno 240 x 144 cm
Cztery okna w pokojach i kuchni - 146 x 144 cm
Pamiętaj, że DRUTEX jest firmą idącą na łatwiznę
Obawiam się, że też dotyczy to każdego innego producenta.
czyli najlepiej chcieliby robić konstrukcje nie kłopotliwe. Jak już mają do zrobienia łuk lub koło to zrobią ale bez gwarancji. Następnie nie kupisz w DRUTEX np. okna z okuciem WK1 czy WK2 bo tego też nie robią a wszyscy dookoła robią bez problemu. DRUTEX max co jest w stanie wsadzić do danego skrzydła to 4 zaczepy anty. - więc jakie to zabezpieczenie :?: MARNE a na reklamie w TVN koleś wali takim młotem, że hej - naprawdę to jakby nim przywalił to wybiłby skrzydło bez najmniejszego problemu.
No temu włamywaczowi się nie udało. 12 minut walił siekierą i nie przeszedł:
http://www.youtube.com/watch?v=_nPvpvmIg54
Mało tego na reklamie pokazane są tylko okna drewniane - to info dla mało spostrzegawczych :D

Lepszego produktu nie będę Tobie wskazywał
A szkoda.

Zico
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zico » pn wrz 26, 2011 6:39 pm

Drutex..... kojarzy sie z wiadom czym... heh jaka firma takie okna i nikt nie przekona mnie że białe jest czarne, a czarne białe... "Gratuluje" tym co wybrali Drutexa :) ps. w oknach balkonowych przy ciemnym kolorze "zapomnieli" wsadzić wzmocnień stalowych... kużwa ale jazda była z tymi oknami w lato.. Reasumujac porazka jak nazwa firmy... Powinni za to .... jak nazwa wskazuje. Pozdrawiam normalnych i tych których stać na normalne Okna.

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn wrz 26, 2011 9:23 pm

Dom bym zbudował w technologii pasywnej i siłą rzeczy okna musiały być z profilami 90 mm lub więcej, z klinem ceplnym (czy jak to się nazywa) i pakietem trójszybowym 50 mm. Takich okien Drutex nie oferuje. Budynków pasywnych w Polsce jest... kilkanaście, kilkadziesiąt? Na świecie łącznie kilkanaście tysięcy. Nisza. Nie dziwi, że mało kto robi okna na prawdę nadające się do takich budynków. A Drutex to i tak za dużo do bloku z lat 70. z pomazanymi ścianami, sąsiadem pijakiem, który ma odcięty gaz, prąd, bo nie płacił (ale światło w mieszkaniu ma, ciekawe skąd?... do czasu, lada dzień powiadomię o tym zakład energetyczny i mu prokurator na dobre odłączy prąd :D).

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt wrz 27, 2011 7:27 pm

Na szybko wyłapałem dwa błedy :
Nie tylko Oknoplast mna skrzydło zaokrąglone od środka. Ma je także MS.
Ramkę swispacer mam w standardzie w większości okien które oferuję. Ta ramka bija na głowę "ciepłą ramkę" ze stali nierdzewnej.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw wrz 29, 2011 5:43 pm

Racja , dwukrotnie :D

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » pt wrz 30, 2011 9:03 am

Laik pisze:. Drutex jest wyjątkowo niewygodną firmą dla konkurencji, co widać gołym okiem. Dobry i tani. Nie lubi się takich. Drutex to taki Microsoft. :mrgreen:
trafne spostrzeżenie !

przyznaję, mam do czynienia na codzień z oknami Drutex i w domu i w pracy. I ludzie to kupują ! i są zadowoleni ! I po latach przysyłają rodzinę i znajomych, bo powtórzę, są zadowoleni !
Nie każdy do bloku potrzebuje zamkniętych wzmocnień, dwustronnego uchyłu czy klamki Secustik ! Panowie specjaliści już czasem trochę przesadzają ze standardem wykonania i wyposażenia okna ;) (czytam forum od dłuższego czasu).

Pozdrawiam :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt wrz 30, 2011 10:31 am

co to znaczy dwustronny uchył ? :roll:

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt wrz 30, 2011 1:22 pm

Pewnie O34 i pykasz jeden uchylik i pykasz w drugim skrzydle uchyłek.

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » pt wrz 30, 2011 10:29 pm

technolog_szczecin pisze:Pewnie O34 i pykasz jeden uchylik i pykasz w drugim skrzydle uchyłek.
o to chodziło, dzięki za wyjaśnienie koledze :wink:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob paź 01, 2011 9:49 am

aaaaa...to chyba, że tak. człowiek całe życie się uczy fachowych określeń i oznaczeń. :roll:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob paź 01, 2011 1:56 pm

panienka_z_okienka pisze:
Laik pisze:. Drutex jest wyjątkowo niewygodną firmą dla konkurencji, co widać gołym okiem. Dobry i tani. Nie lubi się takich. Drutex to taki Microsoft. :mrgreen:
trafne spostrzeżenie !

przyznaję, mam do czynienia na codzień z oknami Drutex i w domu i w pracy. I ludzie to kupują ! i są zadowoleni ! I po latach przysyłają rodzinę i znajomych, bo powtórzę, są zadowoleni !
Nie każdy do bloku potrzebuje zamkniętych wzmocnień, dwustronnego uchyłu czy klamki Secustik ! Panowie specjaliści już czasem trochę przesadzają ze standardem wykonania i wyposażenia okna ;) (czytam forum od dłuższego czasu).

Pozdrawiam :)
Przesadzają to niektórzy producenci z odchudzaniem swoich okien , dobry przykład jest właśnie na forum :D
Ludzie kupują bo sprzedawcy im to wciskają , drutex z półki lub pod lady :D drutex , drutex ...
A co do drutexu to masz rację , sam kiedyś montowałem ich okna jeszcze na Rehau , potem aluplasie , połowa mojej rodziny i znajomych ma te okna i nie nachodzą mnie bym im je naprawiał , niektórzy wracają tylko już nie po drutex :D Możesz je nazwać standardem ale chyba tylko do bloku , może fix na witrynę do sklepu ale wybieranie dziś tych okien do nowobudowanego domu to porażka , i to nie dlatego że plastykowa klamka pęka bo tynkarz otwierał okno do góry a nie na bok .

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » sob paź 01, 2011 2:54 pm

Byłem u dwóch sprzedawców Drutexa i obaj wykazali się zerową nahalnością i raczej niewielką chęcią sprzedania, najmniejszą ze wszystkich sprzedawców okien, u których byłem. :) Może właśnie dlatego wziąłem Drutexa. :roll: Swoją drogą głupszej nazwy firmy dawno nie widziałem. :lol:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn paź 03, 2011 6:49 pm

Sprzedawca tanich okien w środku sezonu musi się opędzać od klientów inaczej nie przetrzyma zimy :D Rzeczywiście jesteś Laik :D

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » śr paź 05, 2011 8:20 am

Panie Szerszel,
jak ktoś się z oknem nie umie obchodzić to i Hoppe połamie ! Widziały me oczy takie cuda !
Poza tym niech mi Pan powie, który klient do domku bierze standardowe klamki a nie kolorowe Secustiki ?

Mam wrażenie,że teraz skończyła się jazda na Dobro... bo jest nowy kozioł ofiarny ...

Pozdrawiam

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr paź 05, 2011 10:31 am

Okno składa sie z :
Pensji prezesa (właściciela spółki....)
szyby
wzmocnień
okuć
pensji pracownika składającego okna
pensji montażysty montującego okna
pensji handlowca
możliwości finansowych kupującego
tworzywa PCV (veka,aluplast....)
Starałe m się wymienić w kolejności takiej w jakiej na jakość finalnego produktu mają wpływ poszczególne skladowe
(koledzy zapewne troche poprzestawiają tę kolejność niemniej popatrz jaki wpływ na jakość finalną ma tworzywo w całym produkcie
Niemnej kierunek nakreślony

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr paź 05, 2011 9:03 pm

panienka_z_okienka pisze:Panie Szerszel,
jak ktoś się z oknem nie umie obchodzić to i Hoppe połamie ! Widziały me oczy takie cuda !
Poza tym niech mi Pan powie, który klient do domku bierze standardowe klamki a nie kolorowe Secustiki ?

Mam wrażenie,że teraz skończyła się jazda na Dobro... bo jest nowy kozioł ofiarny ...

Pozdrawiam
Jasne że połamie tylko nie w połowie rękojeści :D a to zdaje się było mieszkanie w bloku z lat 70-tych :D :D

póki co nie widziałem drutexu z secustikiem :D

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw paź 06, 2011 7:01 pm

Szerszel pisze:póki co nie widziałem drutexu z secustikiem :D
U mnie jest. :)

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bajbus9 » czw gru 01, 2011 5:06 pm

Prowadzę firmę montującą osłony wewnętrzne. Kiedy mamy "przyjemność" montażu roletek na oknach Drutexu, to normalnie masakra. Napiszcie mi proszę, czy to taka norma, że te okna są takie krzywe??
Na 10 szt w 8 na 100% występuje różnica pomiędzy lewą a prawą stroną po zamknięciu roletki. Na pewno nie jest to wina rolet (pracuję na Vegas i Fantazjach Anwisu). Kilka dni temu miałem montaż na Druteksie - szerokość szyby ok 80 cm - różnica pomiędzy lewą a prawą stroną 12mm. Efekt - spore przefałdowania na tkaninach. Pytanie do fachowców od okien - tak jest często? :roll:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw gru 01, 2011 5:26 pm

Rozumiem, że Twój post jest efektem wojny Drutexu z Oknolastem? :)
Super, zadbacie o to byśmy się nie nudzili tej zimy:)

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bajbus9 » czw gru 01, 2011 6:24 pm

Jestem zdecydowanie neutralny. Poprostu sporo montuję osłon na jednych oknach i na drugich. Mam porównanie - dlatego pytam co jest powodem tych nierówności w Druteksie...

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw gru 01, 2011 8:58 pm

Laik,a okna kupowałeś na Lompy czy w Ruszowicach??
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw gru 01, 2011 10:05 pm

Kolega ma rację , tyle że to może mieć miejsce na każdym z okien pvc , efekt " przeszklenia " gdzie naciąga się skrzydło szybą.
Im szerzej tym odchylka od " idealnego " prostokąta większa , albo robi to ekipa montażowa znająca zalety :D montowanych okien albo drutex tak szkli , powstaje romb. Jak dociśniesz do góry kasetka nie będzie w poziomie i tkanina zjedzie , mój kumpel też ma za to pretensje :D

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw gru 01, 2011 10:17 pm

Jak jest liche zbrojenie w skrzydle przy większych gabarytach zniekształcenie może też powstać przez przenoszenie go w poziomie. Często się zdarza że monterzy przenoszą skrzydła okien trzymając za sam profil, wtedy robi się banan na zewnątrz. W skrzydle "R" docisk wewnętrzny nie dociągnie profilu na swoje miejsce.

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » sob gru 03, 2011 10:19 am

Sprzedawałem kiedyś okna z Oknoplastu. Zdarzało się że woda wlewała się do profilu skrzydła pod szybę i wypływała pomiędzy listwami przyszybowymi. Tak działo się w profilach Platinium, mam nawet zdjęcia które zrobił klient jako dokumentację reklamacji. Ciekawe czy nadal mają z tym problem.

quintus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: quintus » pn sty 23, 2012 9:43 am

sam słyszałem, że ta firma z żywca znacznie lepsze jakościowo produkty wykonuje

pisii35
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pisii35 » sob lut 11, 2012 2:37 pm

obie firmy chyba najbardziej ze wszytskich producentów na reklmae stawiają... Ciekawe czy im sie to opłaci..

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob lut 11, 2012 6:29 pm

quintus pisze:sam słyszałem, że ta firma z żywca znacznie lepsze jakościowo produkty wykonuje
Wykonuje, wykonuje prawda ,ja tez slyszalem ALE KIELBASY :lol: I :( I PATETOWE)
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pn lut 13, 2012 1:19 pm

slavek pisze: Zdarzało się że woda wlewała się do profilu skrzydła pod szybę i wypływała pomiędzy listwami przyszybowymi. Tak działo się w profilach Platinium,
Pewnie odwodnień w skrzydle nie zrobili i tyle. A nie ma profila do którego nie nalałaby się woda z zewnątrz.

areekw
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: areekw » pt mar 30, 2012 6:37 pm

zajmuję się oknami ponad 8 lat i powiem tylko tyle że Drutex jako firma rozwija się świetnie ale to dlatego że Polacy wciąż próbują kupować najtaniej. Nie oceniam profilu Oknoplastu ponieważ nie pracowałem na nim i go nie sprzedawałem. Mogę natomiast wypowiedzieć się na temat Drutexu i Dobroplastu. Nigdy więcej nie zaproponuję swoim klientom takiego badziewia.
na pół roku sprzedawania tych okien praktycznie same reklamacje. Dodam tylko że reklamacji nie było jedynie w przypadku małych okien gdzie wzmocnienia wewnątrz nie wpływały znacząco na funkcjonalność.
Wnioski po pół roku:
- trójkąty i okna na wystawkę to jedno - a okna które jadą do klienta to zupełnie coś innego
- gwarancja jest tylko na papierze bo nic i tak nie można załatwić
- terminy dostaw to loteria szczególnie w firmie dobroplast (jeżeli przynajmniej tak było jak my z nimi współpracowaliśmy)
dla zagorzałych fanów ceny powiem tylko tyle że w czasie kiedy wszyscy inni producenci okien sprzedają jeden rozmiar okna za około 600 zł a drutex sprzedaje takie okno za 30-40% mniejszą kwotę to nie oznacza że mniejszą marżę robią tylko że na czymś oszczędzają.

Ujmę to tak - maluch to też samochód ale to zawsze będzie tylko maluch i nic więcej nie można od niego wymagać. Tak samo jest z oknami drutexu i dobroplastu - to tylko kawałek szyby włożony w ramę i nic wiecej nie można od tego oczekiwać.

areekw
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: areekw » pt mar 30, 2012 6:51 pm

Laik pisze:Może jednak argumenty merytoryczne? Czekam na lepszy produkt w cenie Drutexu. Ramka Swisspacer w ofercie Drutexu:
cytat z linku:
"Współczynniki przenikalności termicznej badanych okien potwierdziły, że w stosunku do metody obliczeniowej wg normy PN-EN ISO 10077-2 wartości te są lepsze o 27 proc. Ponadprzeciętne wartości cieplne okien zapewniają oszczędność energii, mniejsze rachunki za ogrzewanie i ponadczasowy komfort cieplny , stanowiąc jednocześnie odpowiedź na współczesne wyzwania ekologii"
tłumaczenie:
Badaliśmy okno wg normy PN-EN ISO 10077-2 ale wyniki nie były najlepsze więc zbadaliśmy to samo okno w Czechach wg innej normy i wartości wyszły nam 27 % lepsze więc tym będziemy się chwalić. Bo klienci i tak nie wiedzą o co chodzi.

Sam wyciągnij wnioski

monia_k16
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monia_k16 » pn paź 15, 2012 11:59 am

Chcę kupić okna do bloku i drzwi balkonowe. Blok z płyty, pierwsze piętro. Z firm, o których wiem i mogę znaleźć w moim mieście (Bielsk Podlaski, woj. podlaskie, 60km od Białegostoku): Abakus, Oknoplast, MS, Drutex, Dobroplast, Stolbud Włoszczowa, Stiff, Teraazzyt, Pol-Bud. Co polecacie?? Dodam, że Oknoplast chce 40% kwoty jako zadatek, a teraz takich pieniążków nie mam. Na upartego mogłabym pożyczyć u znajomych. Chce dobre okna na lata i nie denerwować się, że coś nie gra.
Z góry dziękuję za pomoc

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn paź 15, 2012 1:06 pm

Dilera Oknoplastu z Bielska kojarzę od wielu lat, więc to chyba pewna firma. Zaliczkę na poziomie 30-40% powinien wymagać każdy dostawca.
Polbud - lokalny producent na Schuco - włącznie z okuciami Schuco - też znany od lat, robią głównie pod swoje inwestycje, ale jak mieszkasz na miejscu, to chyba nie trudno poznać o nich opinię pytając znajomych (ja nie znam, bo do mnie praktycznie nie docierają).

monia_k16
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monia_k16 » pn paź 15, 2012 4:33 pm

Szczerze mówiąc to nie słyszałam, żeby ktoś ze znajomych miał okna z POL-BUDu. Najczęściej są to okna z Oknoplast, Abakus, Stiff.
O oknoplascie moja mama ma bardzo złe opinie

szary00
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szary00 » pt sty 04, 2013 2:56 pm

Obie firmy wyrobiły sobie dobrą markę w kraju i jakość produktów też jest zbliżona. Jak na mój gust wybierając między obiema można spokojnie kierować się ceną.

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » wt sty 08, 2013 11:18 am

Ja bym jednak radził zasięgnąć opinii użytkowników okien. Faktycznie te dwie firmy mają swoją renomę i odpowiedni udział w rynku. Z pewnością znajdą się osoby, które mają okna którejś z tych firm. Jasne, że nie będzie to fachowa opinia, ale takie bywają nawet lepsze ;) Kierowanie się wyłącznie ceną nie zawsze popłaca.

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » śr sty 23, 2013 1:47 am

Orientujecie się czy mozna klamki DESINGE zamontować do okien z serii Platinum, czy tylko do Winergetic z Oknoplast`u ?
Dzięki za pomoc.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » śr sty 23, 2013 7:44 pm

KARMAZYN pisze:Orientujecie się czy mozna klamki DESINGE zamontować do okien z serii Platinum, czy tylko do Winergetic z Oknoplast`u ?
Dzięki za pomoc.
Chyba miałeś na myśli design, ale ta linia z tego co wiem jest opcjonalna i możesz ją zamontować do każdego modelu okna. Zresztą najprościej zapytać bezpośrednio u przedstawiciela.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw sty 24, 2013 9:44 pm

Na pewno prościej, ale echo słabsze...

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » czw sty 31, 2013 10:57 pm

mariusz791 pisze:
KARMAZYN pisze:Orientujecie się czy mozna klamki DESINGE zamontować do okien z serii Platinum, czy tylko do Winergetic z Oknoplast`u ?
Dzięki za pomoc.
Chyba miałeś na myśli design, ale ta linia z tego co wiem jest opcjonalna i możesz ją zamontować do każdego modelu okna. Zresztą najprościej zapytać bezpośrednio u przedstawiciela.
Dziękuję za informację, niestety nie mogłem tego zrobić osobiście.

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » pn lut 04, 2013 4:21 pm

szary00 pisze:Obie firmy wyrobiły sobie dobrą markę w kraju i jakość produktów też jest zbliżona. Jak na mój gust wybierając między obiema można spokojnie kierować się ceną.
Tak mi dzisiaj wpadła relacja z targów ( http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ ... om-rodzica ) i właściwie to już nie do końca wiadomo czym się kierować ;)

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn lut 04, 2013 6:03 pm

Zweistein pisze:
szary00 pisze:Obie firmy wyrobiły sobie dobrą markę w kraju i jakość produktów też jest zbliżona. Jak na mój gust wybierając między obiema można spokojnie kierować się ceną.
Tak mi dzisiaj wpadła relacja z targów ( http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ ... om-rodzica ) i właściwie to już nie do końca wiadomo czym się kierować ;)
Hm... najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem :D :D :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt lut 05, 2013 8:23 am

backspace pisze:Hm... najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem :D :D :D
Jak to powiedział Benjamin Franklin "Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje."
POZDRAWIAM

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt lut 05, 2013 10:24 am

Zweistein pisze:
Jestem pod wrażeniem jak taktownie i z uśmiechem można komuś dać klapsa za dziecięce wybryki.
Tylko czy Rodzic zrozumie? Boję się że za wychowaniem tego dziecka stoją Przybrani Rodzice a im w głowie tylko jeden cel - sukces..

Tak z ciekawości zapytam autora - niedostępne świadectwo badania z Drutexu oznacza tylko jego brak na stronie www czy też była bezpośrednia odmowa pokazania..?

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » śr lut 06, 2013 7:25 pm

finlandia pisze:
Zweistein pisze:
Jestem pod wrażeniem jak taktownie i z uśmiechem można komuś dać klapsa za dziecięce wybryki.
Tylko czy Rodzic zrozumie? Boję się że za wychowaniem tego dziecka stoją Przybrani Rodzice a im w głowie tylko jeden cel - sukces..

Tak z ciekawości zapytam autora - niedostępne świadectwo badania z Drutexu oznacza tylko jego brak na stronie www czy też była bezpośrednia odmowa pokazania..?
W myśl innego polskiego przysłowia "Pańskie oko konia tuczy" i w gruncie rzeczy czy jest w tym coś złego ? Każdy chce zachwalać swoje rozwiązania, pytanie tylko jak inni szkapę postrzegają. Wracając do wpisu, można po takiej reklamie się zakręcić, później panowie z redakcji oknotestu odkręcają, a co mają właściwie zrobić potencjalni, przyszli użytkownicy i czyją opinią się sugerować ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 08, 2013 2:14 pm

Laik pisze:Oglądałem okna obu. Okna Drutexu wydają mi się lepiej wykonane i są dużo tańsze. Gdzie jest kruczek, jeśli jest?
Hamburger z budy od Henia też wygląda okazalej niż ten z Mc D..... i też jest tańszy oraz surówka z kapusty w nim jest :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 08, 2013 8:30 pm

Nie wiem jak podchodzi do tego OKNOPLAST ale DRUTEX robi ludzi w ciula bo np. szyby a w nich ramki międzyszybowe przy argonie powinny być minimum 16mm - to powiedzcie teraz jak ocenicie DRUTEX, który w PCV przy zastosowaniu pakietów argonowych i innego szkła niż 4mm wykonuje zespolenia kosztem ramki międzyszybowej po to aby pakiet miał wymiar 24mm (bo jeden rodzaj listwy przyszybowej) - jaki to ma sens gdy współczynnik U=1.0 szyby H strzeli :?:
Oczywiście sporo kombinacji zespoleń mogą wykonać i wykonują tylko przydałoby się informować klientów, że dostają zimne pakiety szybowe, że współczynnik ich okna odleciał w zapomnienie. Jak dołożymy do tego duże przeszklenia to dopiero jest ciekawie jak zimą pakiety szyb wklęsną - jestem ciekaw jaki współczynnik U osiągnie taka szyba na środku zespolenia :lol: :lol: :lol:

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » wt lut 12, 2013 7:35 pm

Siła medialnej perswazji. Niestety przeciętny użytkownik nie dość, że tego nie wie, to są to na tyle skomplikowane niuanse techniczne, że ich zwyczajnie nie rozumie. Zrozumie pewnie dopiero w przypadku dużych powierzchni (o ile takie są dostępne w ofercie) i poczuje, że wcale tak oszczędnie nie jest.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt lut 12, 2013 8:12 pm

Kuba N. pisze:... bo np. szyby a w nich ramki międzyszybowe przy argonie powinny być minimum 16mm
To taka sama legenda jak minimum 5 mm szerokości komory w kształtownikach klasy A :D :D :D .

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » śr lut 13, 2013 7:09 pm

Są jakieś jasne badania, które pokazują zmienność u od wielkości komory i ich ilości ? Ciekawi mnie, w którym momencie zwiększanie ilości komór nie ma już wpływu wpływu, bądź wręcz obniża u ?

Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stulp » śr lut 13, 2013 9:15 pm

Nie wiem jak podchodzi do tego OKNOPLAST ale DRUTEX robi ludzi w ciula bo np. szyby a w nich ramki międzyszybowe przy argonie powinny być minimum 16mm - to powiedzcie teraz jak ocenicie DRUTEX, który w PCV przy zastosowaniu pakietów argonowych i innego szkła niż 4mm wykonuje zespolenia kosztem ramki międzyszybowej po to aby pakiet miał wymiar 24mm (bo jeden rodzaj listwy przyszybowej) - jaki to ma sens gdy współczynnik U=1.0 szyby H strzeli :?:
Oczywiście sporo kombinacji zespoleń mogą wykonać i wykonują tylko przydałoby się informować klientów, że dostają zimne pakiety szybowe, że współczynnik ich okna odleciał w zapomnienie. Jak dołożymy do tego duże przeszklenia to dopiero jest ciekawie jak zimą pakiety szyb wklęsną - jestem ciekaw jaki współczynnik U osiągnie taka szyba na środku zespolenia :lol: :lol: :lol:

Tak się przez chwilę zastanowiłeś, co napisałeś, czy piszesz "na pałę", żeby nabić posty?? Nie pierwszy raz zresztą.
Taka chwila refleksji nad napisanym postem zanim wciśniesz: "wyślij:????
Drutex jak każdy inny dostawca dostarcza takie szklenie na jakie jest zapotrzebowanie. Drutex nie sprzedaje okien klientom indywidualnym tylko dilerom, i każdy z nich powinien wiedzieć jaki jest współczynnik dla danej szyby i powinien o tym poinformować klienta. Jak Twoim zdaniem Drutex ma informować klienta dilera jaki współczynnik ma szyba w danym oknie?? Napisz proszę dokładniej w którym momencie następuje to robienie ludzi w ciula?
Niedaleko mojego punktu sprzedaje okna Oknoplastu Kraków koleś, który czystym zbiegiem okoliczności ma na imię Kuba. Wmawia klientom takie bzdury, że nie nadają się do opowiadania.
I teraz na koniec zgadywanka............. Kto w takim przypadku oszukuje klienta końcowego, Oknoplast Kraków czy nie utrzciwy diler??

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lut 13, 2013 11:38 pm

Wg mnie obie robią ludzi "w ciula"
Reklamują się z szybą u 0,3 - można się zasugerować, że to standard, podczas gdy faktycznie jest słabiej... TO nie jest fair.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » czw lut 14, 2013 1:00 pm

Może nie jest to typowe robienie w ciula, bo za takie bym uważał gdyby sprzedawca wciskał szybę 0.6 i mówił, że to 0.3. To jest raczej robienie w bambuko, bo bystry i dociekliwy klient skuszony takimi parametrami przyjdzie do przedstawiciela, poprosi o wycenę wraz z parametrami dla poszczególnych wymiarów i w kilku przypadkach pewnie będzie mieć zagwózdkę, przecież na reklamie jest tak fajnie, a w rzeczywistości balkonowe okienko już takie nie jest. Można się zgodzić z tym argumentem, że nie da się przecież reklamować uniwersalnego okna, ale to nie znaczy, że trzeba robić w to bambuko. Klienci doceniają szczerość i fachową robotę, zawsze.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw lut 14, 2013 1:45 pm

Mądry człowiek nie da się na to złapać. Ale weźmy reklamy telfonni GSM.
Ostatnio ogłoszono karę dla Polkomtela - 4 mln zł za to, że nie dość wyraźnie informowali Klientów w reklamie o kosztach połączeń do Playa - pisali "minuta 29gr do wszystkich" a na dole gwiazdka *nie dotyczy połączeń do P4.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » czw lut 14, 2013 3:32 pm

Dokładnie, takie przykłady można mnożyć. Po pierwsze jest to nieuczciwa konkurencja, dwa jest to świadome wprowadzanie w błąd. Wiem jak będą wyglądać kampanie w branży za kilka lat. Będzie kadr na ekipę montującą okno i z boku szef z termosem : "Nie zrobimy Cię w ciulca współczynnikami, które gdzieś tam w tabelkach widziałeś. Obsadzamy profesjonalnie, solidne okno na lata. Wnuczki będą Ci wdzięczne. Zapytaj swojego sprzedawce o szczegóły"...no taka normalna, szczera i bez ściem mam nadzieję, a o to powinien uokik zadbać w każdej z branż.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » pt lut 15, 2013 10:58 am

Chyba każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że każda reklama to wafel i trzeba ją brać z przymrużeniem oka, a jesteśmy rozsądnie myślącymi ludźmi jeszcze...jesteśmy, tak ?

P.S.
mariusz791 pisze:Są jakieś jasne badania, które pokazują zmienność u od wielkości komory i ich ilości ? Ciekawi mnie, w którym momencie zwiększanie ilości komór nie ma już wpływu wpływu, bądź wręcz obniża u ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 15, 2013 5:38 pm

Na głupie zaczepki nie będę odpowiadał bo i po co.
Stulp pisze:Drutex jak każdy inny dostawca dostarcza takie szklenie na jakie jest zapotrzebowanie.
:lol: :lol: :lol: niestety dostarcza takie zespolenia jakie może zaszklić a nie na jakie jest zapotrzebowanie.
Stulp pisze:Drutex nie sprzedaje okien klientom indywidualnym tylko dilerom, i każdy z nich powinien wiedzieć jaki jest współczynnik dla danej szyby i powinien o tym poinformować klienta.
To chyba normalne, że nie sprzedają sami po ulicach tylko poprzez sieć dealerów - a to co powinni wiedzieć ich dealerzy to inny temat. Kto z nich (dealerów) wie jaki współczynnik ma oferowane przez nich np. zespolenie jednokomorowe z szybą P4 - Ty pewnie wiesz bo obcykany w DRUTEXie jesteś. Przypuszczam, że większości tych dealerów nie ma bladego pojęcia i do pracy wystarczy tylko papierowy cennik, kalkulator i fax do zamówień.
Stulp pisze:Jak Twoim zdaniem Drutex ma informować klienta dilera jaki współczynnik ma szyba w danym oknie?? Napisz proszę dokładniej w którym momencie następuje to robienie ludzi w ciula?
Powinien informować o tym sprzedawca ale nie ma bladego pojęcia. Ktoś kupuje okna z P4 do domku bo chce mieć bezpiecznie i zarazem w miarę ciepło a tu lipa - bezpiecznie to może i jest ale czy ciepło :?: :?: :?:
Skoro jesteś tak "obcykany" jak śmiem myśleć w DRUTEXie to może udzielisz mi i czytelnikom forum informacji dlaczego DRUTEX stosuje dwa rodzaje szkła o budowie 44.4 :?: Z czego to wynika :?:
Stulp pisze: Niedaleko mojego punktu sprzedaje okna Oknoplastu Kraków koleś, który czystym zbiegiem okoliczności ma na imię Kuba. Wmawia klientom takie bzdury, że nie nadają się do opowiadania.
- to niestety jest dość częste zjawisko bo to samo miałem u siebie np.z punktem BUDVARu. Tak wyedukowani są dziś pracownicy. Czasami coraz częściej wydaje mi się, że prędzej dogada się z "zielonym" klientem "zielony" sprzedawca niż ten wyedukowany gadający niezrozumiałym językiem. Może to sposób na łapanie zleceń :?: Muszę to przemyśleć :D
Stulp pisze: I teraz na koniec zgadywanka............. Kto w takim przypadku oszukuje klienta końcowego, Oknoplast Kraków czy nie utrzciwy diler??
Temu pytaniu już odpowiedzieć nie podołam - za bardzo skomplikowane
Na koniec jednak trochę uszczypliwości piszemy DEALER i UCZCIWY a nie
Stulp pisze: diler I utrzciwy
:D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 15, 2013 5:49 pm

backspace pisze:
Kuba N. pisze:... bo np. szyby a w nich ramki międzyszybowe przy argonie powinny być minimum 16mm
To taka sama legenda jak minimum 5 mm szerokości komory w kształtownikach klasy A :D :D :D .
Dlaczego legenda? Mnie chodziło o optymalne warunki dla argonu.
Zacytuję część artykułu napisanego przez specjalistów w dziedzinie:
"Przez przegrody ciepło także może uciekać. W celu przeciwdziałania temu zjawisku, tafle szklane pokrywane są powłoką o niskiej emisyjności. Ważny jest też skład zestawu termoizolacyjnego. Najczęściej do wypełnienia szczelin między taflami szkła składającymi się na jeden zestaw używa się gazów szlachetnych: argonu, kryptonu i ksenonu. Optymalne dla nich minimalne odległość między szybami wynoszą: dla argonu 15 mm, dla kryptonu 11 mm, dla ksenonu 8 mm."
info: Świat Szkła 2/2012
Może się to zmieniło :?:

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pt lut 15, 2013 8:20 pm

Kuba N. pisze:
backspace pisze:
Dlaczego legenda? Mnie chodziło o optymalne warunki dla argonu.
Zacytuję część artykułu napisanego przez specjalistów w dziedzinie:
"Przez przegrody ciepło także może uciekać. W celu przeciwdziałania temu zjawisku, tafle szklane pokrywane są powłoką o niskiej emisyjności. Ważny jest też skład zestawu termoizolacyjnego. Najczęściej do wypełnienia szczelin między taflami szkła składającymi się na jeden zestaw używa się gazów szlachetnych: argonu, kryptonu i ksenonu. Optymalne dla nich minimalne odległość między szybami wynoszą: dla argonu 15 mm, dla kryptonu 11 mm, dla ksenonu 8 mm."
info: Świat Szkła 2/2012
Może się to zmieniło :?:
KuboN właśnie taki sposób pisania o technice okiennej tworzy "legendy". W przytoczonym przez Ciebie cytacie napisano " Optymalne dla nich minimalne... wynoszą". Chociaż samo w sobie to dość niemądre, chyba że minimalny = optymalny :D Niech będzie, że tak jest.

Ty z kolei użyłeś pojęcia "powinny być minimum", a to zupełnie zmienia postać rzeczy. Z optymalnego minimalnego zrobiłeś obowiązkowe. Według mnie zupełnie czym innym jest uzyskanie optimum szerokości dla konkretnej mieszanki gazów, a czym innym powinność, czytaj obowiązek stosowania ramki o konkretnej szerokości.

Przeanalizuj swój wpis mając na uwadze, że np. Oknoplast uzyskuje 0,4 na pakiecie 3/14/3/12/3/14/3 z argonem i na tej samej konstrukcji 0,3 z kryptonem. Żadna z tych przestrzeni nie jest "optymalnie minimalna", a wynik extra. Żeby było śmieszniej argon jest w 12, krypton w 14 :D
Weź też pod uwagę, że im mniejsza przestrzeń, tym mniejsza konwekcja, czyli jeden z elementów wpływających na wymianę ciepła.

Fizyka szyb zespolonych to dość złożony temat. Jak to mawiał Einstein „Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej”.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 17, 2013 11:00 am

Ok. i wszystko jest cacy - czasami podpuszczam :D aby ktoś mądrzejszy bo tak owi są wypowiedział się w temacie :wink:
Co do tych wszystkich pakietów 4 szybowych to wynik ich współczynnika mnie nie powala gdy patrzę jaką kasę musi wyjąć klient aby mieć takie "cudo" - za DRUTEXowe białe O34 (1465x1435) w IGLO ENERGY klient ma zapłacić ok. 5500zł :lol: :lol: :lol:
Tyle teraz szumu się zrobiło wokół nowości szkła U=0,3 i tych wszystkich najcieplejszych okien (prawdziwy wyścig szczurów). Dla mnie to nie nowość bo taką szybę miałem w ofercie już kilka lat temu. Niemniej jednak zamieszanie medialne musi być bo wielcy mogą sobie pozwolić na nie obracając czyjąś kasą.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » ndz lut 17, 2013 2:18 pm

Juz nie pamietam jakie K (tak, K. a nie U.) miała szyba Heet Mirror proponowana przez Okfens - 03 czy 0,4. A było to ponad 10 lat temu..

KrisP
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KrisP » pn lut 18, 2013 11:58 am

I co z tego ze szyby te maja wspolczynniki Ug na poziomie 0.3 lub 0.4 skoro:
- maja fatalny wspolczynnik przenikania swiatla Lt na pozimie jakichs 50% (efekt: w domu ciemno...).
- maja fatalny wspolczynnik przenikania energii slonecznej (g), na pozimie ok. 35%) co wyklucza je z zastosowan w domach pasywnych, gdzie wg Darmstad wymagane g wynosi minimum 50%
- sa ciezkie, a szyby na trojkach ESG mozna robic tylko do pewnego wymiaru co wyklucza ich zastosowanie w duzych przeszkleniach
- gorsza akustyka niz szyby 4mm
- cena powala na lopatki

Dobre i cieple okno to nie tylko Uw, a szereg mniej lub bardziej waznych wspolczynnikow uzytkowych samej szyby i calego okna.
Sciganie sie na samo Uw to jak wyscigi drag race - co prawda samochod przyspiesza w 1 sekunde do stowy, ale za to kosztuje 5 razy wiecej niz zwykly i nie skreca...

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn lut 18, 2013 6:45 pm

KrisP pisze:I co z tego ze szyby te maja wspolczynniki Ug na poziomie 0.3 lub 0.4 skoro:
- maja fatalny wspolczynnik przenikania swiatla Lt na pozimie jakichs 50% (efekt: w domu ciemno...).
- maja fatalny wspolczynnik przenikania energii slonecznej (g), na pozimie ok. 35%) co wyklucza je z zastosowan w domach pasywnych, gdzie wg Darmstad wymagane g wynosi minimum 50%
- sa ciezkie, a szyby na trojkach ESG mozna robic tylko do pewnego wymiaru co wyklucza ich zastosowanie w duzych przeszkleniach
- cena powala na lopatki
Z tej całej litanii żalów jedyny, z którym można się zgodzić, to cena. Chociaż i w tym względzie wiele zależeć będzie od odporności zawodnika na ciosy.
KrisP pisze:Dobre i cieple okno to nie tylko Uw, a szereg mniej lub bardziej waznych wspolczynnikow uzytkowych samej szyby i calego okna.
Sciganie sie na samo Uw to jak wyscigi drag race - co prawda samochod przyspiesza w 1 sekunde do stowy, ale za to kosztuje 5 razy wiecej niz zwykly i nie skreca...
A w tym względzie pełna zgoda. Wyścigi na Uw dla jednodzielnego okna referencyjnego nie mają większego sensu poza wątpliwej jakości promocją.

KrisP
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KrisP » wt lut 19, 2013 8:24 am

To nie "litania zalow" :roll: tylko konkretne wspolczynniki.

Zapraszam do dyskusji czy takie rozwiazania w ogole maja sens techniczny / uzytkowy / ekonomiczny i prosze o argumenty merytoryczne.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt lut 19, 2013 10:47 am

KrisP pisze:To nie "litania zalow" :roll: tylko konkretne wspolczynniki.

Zapraszam do dyskusji czy takie rozwiazania w ogole maja sens techniczny / uzytkowy / ekonomiczny i prosze o argumenty merytoryczne.
Konkretne to te "współczynniki" staną się wtedy kiedy ujawni Pan informacje jakiego producenta szyby 0,3 lub 0,4 dotyczą i poda numery raportów z badań, w których podane przez Pana wartości współczynników zostały stwierdzone. Wtedy z największą chęcią włączę się do merytorycznej dyskusji. Póki nie wiadomo o jakich szybach mowa oraz kto, gdzie i w jaki sposób ustalił te wartości, debatowanie o Pańskich "konkretnych współczynnikach" większego sensu nie ma. Na razie niech Panu wystarczy, że znam całkiem inne wartości.

Co do sensowności stosowania określonych pakietów przeszkleń moją wstępną odpowiedź znajdzie Pan w innym miejscu. Z przykrością stwierdzam, że niestety reguły tego forum nie pozwalają mi na jego ujawnienie, co pewnie brzmi dziwnie, ale jest prawdziwe :D :D :D

KrisP
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KrisP » wt lut 19, 2013 12:44 pm

Odnosze sie konkretnie do szyb Glaspol (SAINT GOBAIN) i porownania wspolczynnikow roznych typow wkladow:

http://www.glassolutions.pl/glaspol/ima ... %20cz1.pdf

Dla szyb poczwornych w ogole nie podano danych dot. Lt i g, ale naturalne jest ze bada gorsze niz wklad potrojny z takim samym szklem. W przypadku wkladow 0,3/0,4 na dwoch czy trzech Planitermach Ultra 3mm, bardzo chetnie poznam pelna charakterystyke takiego szkla - powinno byc duzo lepiej. Co jednak nie zmienia faktu ze uzasadnienia ekonomicznego taka szyba nijak miec nie moze :) A moze sie myle?

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » wt lut 19, 2013 2:17 pm

KrisP pisze:Odnosze sie konkretnie do szyb Glaspol (SAINT GOBAIN) i porownania wspolczynnikow roznych typow wkladow:

http://www.glassolutions.pl/glaspol/ima ... %20cz1.pdf

Dla szyb poczwornych w ogole nie podano danych dot. Lt i g, ale naturalne jest ze bada gorsze niz wklad potrojny z takim samym szklem. W przypadku wkladow 0,3/0,4 na dwoch czy trzech Planitermach Ultra 3mm, bardzo chetnie poznam pelna charakterystyke takiego szkla - powinno byc duzo lepiej. Co jednak nie zmienia faktu ze uzasadnienia ekonomicznego taka szyba nijak miec nie moze :) A moze sie myle?
Co do ekonomii to jesteśmy zgodni. Na razie trudno mówić o ekonomicznej opłacalności stosowania szyb 0,3. Zwrot inwestycji w jakimiś realnym do przyjęcia terminie jest niemożliwy. Przy 0,4 sytuacja wygląda już zdecydowanie lepiej. Co do parametrów technicznych, to... nie docenia Pan przeciwnika :D Jest zdecydowanie lepiej niż się Panu wydaje. g=50% Lt 62% w obu przypadkach, bo pakiety różnią się jedynie "nadzieniem".

Awatar użytkownika
protector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: protector » wt lut 19, 2013 7:21 pm

backspace pisze:Co do ekonomii to jesteśmy zgodni. Na razie trudno mówić o ekonomicznej opłacalności stosowania szyb 0,3. Zwrot inwestycji w jakimiś realnym do przyjęcia terminie jest niemożliwy. Przy 0,4 sytuacja wygląda już zdecydowanie lepiej. Co do parametrów technicznych, to... nie docenia Pan przeciwnika :D Jest zdecydowanie lepiej niż się Panu wydaje. g=50% Lt 62% w obu przypadkach, bo pakiety różnią się jedynie "nadzieniem".
Czyli jednym słowem pompatyczna szyba 0.3 ? Jaki jest zatem sens produkowania takich pakietów ? Ciekawi mnie też jaki to może być czas i czy nie przekroczy on znacznie czasu wytrzymałości tych okien ?

KrisP
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KrisP » śr lut 20, 2013 10:15 am

Mozemy sprobowac wykonac uproszczona kalkulacje.

Wg posty Kuby N. powyzej, koszt okna O34 z szyba 0,3 wynosi 5500zł.
W uproszczeniu ok. 2616zł/m2, a koszt oszklenia pow. 25m2 to ok. 65 405zł
Przyjmujemy Uw=0,6 (w rzeczywsistosci bedzie gorzej bo slupek...).
Przyjmujemy ze sezon grzewczy to ok. 7 miesiecy a wiec ok. 5000h
Przyjmujemy ze roznica temperatury zew/wew w sezonie grzewczym to ok. 20 stopni Celsjusza (20K)
Podstawiamy do wzoru W=Uw * m2 *K * h / W = 0,6 * 25 * 20 * 1 = 300W = 0,3kWh

Wychodzi ze na godzine ucieka przez okna w calym domu ok. 0,3kW energii, a w calym sezonie grzewczym ok. 0,3kW*5000=1500kW
Koszt 1kWh zalezy od sposobu ogrzewania, dla potrzeb kalkulacji przyjmijmy 0,5zl, chociaz realnie moze byc tez duzo nizszy. Ogrzewanie na rzecz strat z okien wychodzi ok. 750zł rocznie przy cenie zakupu na poziomie 65 405zł.

Dla porownania przyjmijmy "zwykle" okno Uw=1,4 przy cenie zakupu O34 1000zł (476zł/m2). Stosując te sama metode kalkulacji wychodzi zuzycie w energii w sezonie grzewczym na poziomie 3500kW, a wiec koszt ok 1750zł. O tysiąc złoty więcej niz okno Uw=0,6, a realnie mniej dzieki lepszemu wspolczynnikowi g szyby 1,0 w porownaniu do szyby 0,3. A koszt zakupu okien na poziomie niecalych 12 000zł.

Przyjmując roczny wzrost cen energii na poziomie 4%, inwestycja w okna z szybami 0,3 w porównaniu ze zwykłymi 1,4 zwróci się po ok. 30 latach...
Jeżeli wykonamy taką samą kalkulacje dla okien trzyszybowych Uw=1,0 (Ug=0,5) to dodatni efekt ekonomiczny widać już po ok. 5 latach.
Jeszcze gorzej wypadnie porównanie między oknem Uw=0,6 a oknem Uw=1,0 - w tym przypadku okno 0,6 zacznie na siebie "zarabiac" po ponad 40 latach.

Adekwatne haslo reklamowe - "Okna dla cierpliwych" :wink: Nie mowiac juz o tym w tym przedziale cenowym mozna dostac systemy okienne na pelnym wypasie, aluminiowe lub drewniano-aluminiowe a nie "glupie" PVC.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » czw lut 21, 2013 6:07 pm

Ciężko zaprzeczyć. Gdyby reklama jasno mówiła, że okna te mają oszczędzić pieniądze, to można by było zasadnie polemizować. Oszczędzają, ale po uprzednim zainwestowaniu i taki zwrot z inwestycji jest nieekonomiczny. No coż, dopóki będą droższe produkty, to zawsze się na nie znajdzie klient bez względu na zasadność. Ot, taka ludzka, zachłanna natura.

Widać też, że producenci powinni przestać się ścigać na przenikalność, a zastanowić jak obniżyć koszty i podnieść jakość wykonania okien w niższym segmencie, bo na takie jest największe zapotrzebowanie.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » czw lut 21, 2013 11:51 pm

Powiem tyle, że pomimo profilu firmy rem-bud od dobrych kilku zrezygnowałem z montażu okien i podlecam te roboty dalej, jeżeli oczywiście klient nie ma ekipy nagranej przez sprzedawce. Niestety, ludzie najczęściej się szarpią na wymianę okien (na kredyt!) i nie biorą eleganckich profili na dobrych, gładkich mechanizmach, tylko najczęściej te tańsze. Ile razy widziałem zawód w oczach jak oglądali te zamontowane okna a one wcale nie wyglądały jak Bóg wie co (nie wiem czego się można spodziewać po białym kanciastym profilu z czarną uszczelką). Trzeba to sobie jasno powiedzieć, że są różni klienci i czasami wpychanie na siłę nie ma sensu. Gdyby nie ta durna moda z azbestem w tych prlowskich montażach, to bym jako sprzedawca odradzał zmianę, bo czasami to jest siekierka na kijek, na szczęście nie mam tego problemu.

Ciesze się, że już nie robię bezpośrednio w okiennej stolarce i podziwiam kolegów.

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » pt lut 22, 2013 4:33 pm

Kuba N. pisze: Oczywiście sporo kombinacji zespoleń mogą wykonać i wykonują tylko przydałoby się informować klientów, że dostają zimne pakiety szybowe, że współczynnik ich okna odleciał w zapomnienie.
Panie Kubo tak się składa, że niektórzy informują o tym klienta !!!
szok co ? :wink:
nawet jak dostaję zapytanie i w nim absurdalne parametry staram się dowiedzieć na czym bardziej klientowi zależy : na cieple, na bezpieczeństwie, na "szklanych domach"
serio serio :wink:
niektórzy dilerzy tak robią i może nie sprzedadzą wszystkim, ale ten kto kupi będzie wiedział, że ma to czego potrzebuje ! - normalnie nie do wiary co ? :wink:
Kuba N. pisze:Przypuszczam, że większości tych dealerów nie ma bladego pojęcia i do pracy wystarczy tylko papierowy cennik, kalkulator i fax do zamówień.
Oj Panie Kubo ... poczytując Pana posty na forum miałam pewne wyobrażenie o Pana poziomie ale właśnie padło na mój cennik papierowy, kalkulator i odeślę je faxem ...
był Pan kiedyś w jakimś salonie z oknami i teraz ma traume ? W salonach w roku 2013 mamy nawet komputery, poziomice, arkusze kalkulacyjne, programy do wycen, internet, poczte e-mail, stronę www a czasem ktoś mówi nawet w obcym języku !
Nawet sprzedając DRUTEX !
Uwierzyłby Pan :?:
Kuba N. pisze:Skoro jesteś tak "obcykany" jak śmiem myśleć w DRUTEXie to może udzielisz mi i czytelnikom forum informacji dlaczego DRUTEX stosuje dwa rodzaje szkła o budowie 44.4 :?: Z czego to wynika :?:
serio Pan nie wiesz czy się nabijasz ? :lol:
KrisP pisze:I co z tego ze szyby te maja wspolczynniki Ug na poziomie 0.3 lub 0.4 skoro:
- cena powala na lopatki

Dobre i cieple okno to nie tylko Uw, a szereg mniej lub bardziej waznych wspolczynnikow uzytkowych samej szyby i calego okna.
i ja to popieram w 80 % :wink: !
zwłaszcza na wymianach okien centralnie padam na twarz gdy ktoś pyta om wstawienie w kamienicach (6 skrzydeł na okno) pakietów 3 szybowych nie wspominając juz o współczynniku U=0,5 i poniżej ...
ale dzielnie przyjmuje wyzwanie i tłumaczę grzecznie :)
mariusz791 pisze: Ciesze się, że już nie robię bezpośrednio w okiennej stolarce
zazdroszczę :roll:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 24, 2013 3:58 pm

panienka_z_okienka pisze:Panie Kubo tak się składa, że niektórzy informują o tym klienta !!!
szok co ?
nawet jak dostaję zapytanie i w nim absurdalne parametry staram się dowiedzieć na czym bardziej klientowi zależy : na cieple, na bezpieczeństwie, na "szklanych domach"
serio serio
niektórzy dilerzy tak robią i może nie sprzedadzą wszystkim, ale ten kto kupi będzie wiedział, że ma to czego potrzebuje ! - normalnie nie do wiary co ?
a czy je napisałem, że wszyscy tak podchodzą :?: informacje to można przekazywać jak się ma profesjonalne podejście do tematu - kiedyś zrobiłem z ciekawości rozeznanie jacy sprzedawcy obsługują w danych punktach X, jaka jest ich wiedza i przekaz informacji - wynik był zatrważający a ja pytając nie wymagałem cudów. Jedyne co, to mogę współczuć tym kupującym co nie mają bladego pojęcia o produkcie. Kupią wszystko - okno jak okno. Zresztą niby skąd mają wiedzieć jak sprzedawca sam nie wie i sprzedaje te 5 komorowe okna na "zagramaniczynch" okuciach.
GRATULUJĘ uczciwego podejścia - ja to cenię w każdej branży i proszę mi wierzyć nawet u tych co sprzedają DRUTEX.
panienka_z_okienka pisze:Oj Panie Kubo ... poczytując Pana posty na forum miałam pewne wyobrażenie o Pana poziomie ale właśnie padło na mój cennik papierowy, kalkulator i odeślę je faxem ...
był Pan kiedyś w jakimś salonie z oknami i teraz ma traume ? W salonach w roku 2013 mamy nawet komputery, poziomice, arkusze kalkulacyjne, programy do wycen, internet, poczte e-mail, stronę www a czasem ktoś mówi nawet w obcym języku !
Nawet sprzedając DRUTEX !
Uwierzyłby Pan
Droga Pani jestem w stanie uwierzyć w to co Pani posiada nawet w tą poziomicę :wink: oraz w Pani kompetencje - już wspominałem, że nie wszyscy tak podchodzą zlewczo do tematu - znam też takich co tak profesjonalnie sprzedają DRUTEX, że wypadało by im zaproponować współpracę.
panienka_z_okienka pisze:serio Pan nie wiesz czy się nabijasz ?
Ja wiem :D ale pytam specjalistów i pytam też o to czy cennik nie powinien zawierać takiej informacji, że stosując wspomniane szkło 44.4 do Iglo 5 klient otrzyma szkło o gorszym współczynniku niż przy zastosowaniu standardowego zespolenia - zamiast 1.0 to 1.4 bo jest to robione kosztem ramki:?:

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » pn lut 25, 2013 9:33 am

Panie Kubo !
Bardzo się cieszę, że wyjaśniliśmy kwestię kompetencji handlowca :wink:

moim zdaniem, mógłby Pan dorabiać jako tajny klient i podpowiadać szefom takich punktów to i owo :wink: i wcale nie żartuje ! w poważnych firmach dają za to kupę kasy !

Wracając do tematu uświadomienia klienta i wiedzy sprzedającego. To dla mnie jasne, że pewne rzeczy w dzisiejszych czasach wiedzieć się powinno ! A jeśli nie to trzeba się doedukować : zadzwonić, zapytać, zapisać i najlepiej zapamiętać !
Nie zależnie od tego co się sprzedaje : okna, buty, telewizory czy pomidory na straganie :)
I nie zależnie od tego co się kupuje ! Nadzieją napawa fakt, że klient coraz bardziej świadomie podchodzi do swoich inwestycji i będzie wybierał mądrze i z głową, a sprzedawca będzie umiał mu doradzić jak i odradzić pewne rzeczy.
Ot taka okniarska utopia :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”