okienny zawrót głowy

markus
Czytelnik
Czytelnik

okienny zawrót głowy

Post autor: markus » śr kwie 18, 2012 8:25 pm

Remontuję dom i wymieniam okna .Na moim terenie mogę kupić okna takich firm jak ABAKUS,DOBROPLAST,PLASTIMET,SONAROL, to te tańsze i droższe DRUTEX,OKNOPLAST. Różnice w cenie wynoszą za 17 okien około 3500 zł.Skłaniam się ku tańszym ale nie bardzo wiem którą firmę wybrać. Markus

oknoAD

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Re: okienny zawrót głowy

Post autor: klajster » śr kwie 18, 2012 9:38 pm

Drutex to jest segment okien najtańszych , ni jak nie można porównywać z Oknoplastem

markus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: markus » czw kwie 19, 2012 7:56 am

To ciekawe ,bo cenią się u mnie prawie jak OKNOPLAST i są drożsi jak firmy które wymieniłem jako pierwsze.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw kwie 19, 2012 3:35 pm

A to dlatego bo dealer Drutexu ceni się i sprzedaje okna (średniej klasy) na wysokiej marży aby móc się rozwijać i zarabiać na swój busines, natomiast delaer Oknoplastu aby złapać klienta zapewne schodzi mocno z marży, zarabiając pewno jedynie na zwrocie Vatu (mając takie narzędzia i marketing taka forma sprzedaży jest żenująca). Widać, że średni z niego sprzedwca, jak nie potrafi przedstawić Oknoplastu jako produktu z innej (wyższej) półki niż Drutex...

markus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: markus » czw kwie 19, 2012 5:06 pm

Różnica 3500zł jest do OKNOPLASTU ,natomiast DRUTEX jest droższy od pozostałych firm ok 1500zł .OKNOPLAST odpada a z pozostałych po rozejrzeniu się skłaniam się ku ABAKUSOWI czy to dobry wybór?

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw kwie 19, 2012 6:54 pm

Czyli podsumowując Drutex jest tanśzy od Oknoplastu o 3,5 tyś, od reszty o ok 1,5 tyś, w takim razie Oknoplost od reszty o ok 6 tyś, więc "faktycznie" Drutex praktycznie w cenie Oknoplastu :)

Inaczej , dach też remontowałeś ? Jak tak to brałeś wszystko do niego jak najtańsze ? :)

Podsumowując masz 5 producentów z niższej i niższo-średniej półki i jednego z wyższej. Wybór należy do Ciebie, aha i pamiętaj, że jak szukasz oferty dobrej i taniej to zawsze powinieneś dostać dwie oferty na tanie okna i dobre okna... naprawdę w tej branży nie chodzi to z soba w parze i jak jest znacnzie taniej to albo słaby produkt lub mega cięcia na kosztach montarzu i samych monterach.

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw kwie 19, 2012 9:24 pm

markus pisze:Różnica 3500zł jest do OKNOPLASTU ,natomiast DRUTEX jest droższy od pozostałych firm ok 1500zł .OKNOPLAST odpada a z pozostałych po rozejrzeniu się skłaniam się ku ABAKUSOWI czy to dobry wybór?
Sami najtańsi i Oknoplast który jest wszędzie , faktycznie duży wybór.
A może różnica nie wynika tylko z marki , ktoś tu dobrze podpowiada.

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » wt sty 08, 2013 11:25 am

Z tańszymi oknami różnie bywa, ale mogą służyć długie lata. W swoim mieszkaniu mam okna jednego z wymienionych tutaj tańszych producentów (nie będę mówił którego, żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę) i spisują się już od wielu lat.

Tomcio1989
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomcio1989 » śr wrz 21, 2016 11:14 am

OKNOPLAST mam w dwóch domach i jest ok.Rodzina również.

liga23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: liga23 » wt sty 31, 2017 8:07 pm

Okna już są, teraz trzeba je oprawić firankami. Marzą mi się takie piękne, w skomplikowany sposób podwieszane. Czy ktoś może polecić jakieś ciekawe salony, w których można znaleźć takie lub okolice. Będę wdzięczna za pomoc, bo wbrew pozorom nie tak łatwo jest znaleźć porządne firany.

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » wt lut 14, 2017 2:31 pm

Liga23 a jakie miasto Cię interesuje? Bo pytasz się tutaj o salony ze sporym wyborem firan ale jednoczesnie nie napisałaś gdzie mieszkasz. W takiej sytuacji bardzo ciężko będzie Ci coś konkretnego doradzić.

Rozejrzyj się w sieci ( aczkolwiek polecam raczej sklepy niż allegro z racji tego,że na portalu allego jest bardzo dużo podróbek sprowadzanych z Chin). Zobacz czy coś Ci tam będzie odpowiadało.

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » pn lut 27, 2017 1:59 pm

A i całkiem ciekawe firany znajdziesz tutaj
https://firaneo.net/firany-do-salonu

W wielu przypadkach jest to opcja lepsza niż rolety

Ramzes1
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Ramzes1 » wt lut 28, 2017 2:05 pm

firanki moze na tym etapie nie są takie wazne dla kazdego, najwazniejsze zeby okna i uszczelki byly jak najlepsze, tak naprawde najszybciej kruszeją uszczelki i stad wydaje się że okna sa nieszczelne a wystarczy wymienic uszczelki. Ja mam okna z Monstal i juz od 5 lat nic sie z nimi nie dzieje bardzo dobre okna

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”