Porządny producent bram garażowych

marekj
Czytelnik
Czytelnik

Porządny producent bram garażowych

Post autor: marekj » pt kwie 19, 2013 8:48 am

Poszukuje producenta porządnych bram garażowych. Mam klienta na okna i drzwi który chce żebym mu zamknął wszystkie otwory, na razie w grę wchodzi jedna brama 4800x2175 w mahoniu. Macie może kogoś godnego polecenia kto jeszcze mógłby ewentualnie ją zamontować (chodzi mi o porządnych fachowców a nie ludzi z łapanki). Nie mam zbytniego doświadczenia z bramami garażowymi więc liczę na waszą pomoc.

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Porządny producent bram garażowych

Post autor: finlandia » ndz kwie 21, 2013 9:38 pm

Marku,
w pisaniu postów też nie masz odpowiedniego doświadczenia.
Dobrze jakbyś zaznaczył skąd jesteś, bo raczej z postu to nie wynika, a chyba nie myślisz że ktoś przyjedzie do Ciebie z drugiego końca Polski, bo taka brama to jakiś super "strzał".
Jak się na czymś nie znam - to od razu to mówię klientowi. Jak chce byś mu zamknął dom, to popytaj na swoim lokalnym rynku.
Ps. Rynek bram nie jest aż tak rozległy: Wiśniowski, Horman, Krispol, Normsthal, Novoferm, Interflex, Ryterna. To te bardziej znane.

marekj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marekj » pn kwie 22, 2013 8:23 am

I to mi już wystarczy - poszukać już mogę sam. Chodziło mi o konkretne nazwy. Dziekówa

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw kwie 25, 2013 9:02 pm

ładne!

filipa7
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: filipa7 » pn kwie 29, 2013 10:00 am

ja polecam bardzo firmy Krispol.

janus10
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janus10 » śr sie 28, 2013 9:42 am

A ktoś może polecić najlepszą z tych firm? Albo wymienić się doświadczeniami i propozycjami cenowymi, jakie dostał? Nie szukam najtanszej, ale dobrej jakosciowo, żeby potem nie wymieniać regularnie bo wiadomo jak to czasem jest,.

oknoAD

dominobramy
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: dominobramy » czw paź 03, 2013 8:38 pm

Krótko? Krispol

JRG
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: JRG » czw lip 17, 2014 5:23 pm

Wiśniowski od kilku lat postawił na aktywną promocję i marketing oraz na rozbudowanie gamy swoich produktów.
Z mojej strony mogę polecić tego producenta ponieważ z punktu widzenia sprzedawcy proces sprzedaży przebiegał bez zarzutu.

Slawek29
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Slawek29 » czw lis 27, 2014 1:41 pm

Jeśli chodzi o Krispol to łatwo znaleźć autoryzowane punkty sprzedaży w swojej okolicy, z pewnością w punkcie blisko Ciebie powiedzą Ci jak wygląda sprawa montażu - może akurat mają kogoś od montażu, kto pyta nie błądzi :). Punkty znajdziesz chyba TUTAJ.

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » czw gru 04, 2014 1:04 pm

Sprzedawaliśmy różne bramy : Normstahl, Krispol a obecnie Wiśniowski.
Normstahl będzie droższy ale dobry.
Krispol wybrałabym do bram raczej na garaż jednostanowiskowy, wersja najbardziej ekonomiczna.
Wiśniowskiego mamy obecnie w ofercie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.

A no i zdarzyło Nam się raz zmierzyć z bramą KMT i montażysta twierdzi, że całkiem dobry produkt !

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » wt kwie 14, 2015 12:15 pm

Polecam firmę Wiśniewski

Lucek102
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lucek102 » śr kwie 22, 2015 12:29 pm

Moim zdaniem najlepsze bramy segmentowe produkują firmy takie jak :
HORMANN
WIŚNIOWSKI
NORMSTAHL
Nie tylko brama się liczy, musisz postarać się o dobrego specjalistę w tej dziedzinie. Dobrze zamontowana powinna Ci działać przez długie lata.
------------------
nauka czytania dla małych dzieci

Lucek102
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lucek102 » śr kwie 22, 2015 12:31 pm

Moim zdaniem najlepsze bramy segmentowe produkują firmy takie jak :
HORMANN
WIŚNIOWSKI
NORMSTAHL
Nie tylko brama się liczy, musisz postarać się o dobrego specjalistę w tej dziedzinie. Dobrze zamontowana powinna Ci działać przez długie lata.
--------------------
nauka czytania dla małych dzieci

Abraniak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Abraniak » sob cze 06, 2015 5:59 pm

Z mojego doświadczenia najkorzystniej wypadałyby bramy garażowe Normstahl - oczywiście w parze z dobrym fachowcem i montażem.Swego czasu szukałem bram na rynek norweski (inne standardy, ale duże wymagania) i oni najlepiej spełnili kryteria Norków.

Jareckimonter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jareckimonter » pn sie 10, 2015 7:40 pm

przyjacielu ja montuje bramy od dwunastu lat pracowalem w firmie grodex w legnicy u glownego przedstawiciela firmy wisniowski montowalem naprawde przeruzne dziwactwa firmy takie jak segment torsystem hermann normstall legbud gargula i w mojej opini wciaz wygrywa wisniowski prosta konstrukcja i naprawde na wiele lat spokoju oczywiscie trzeba tez wziasc pod uwage cene ostatnio bylem montowac dwie bramy legbud gargula i klient powiedzial ze za sztuke dal 2400 a wisniowski sobie zarzyczyl 3800 za takie same to teraz pomysl sobie czego tam musi brakowac skoro jest taka roznica. o tym ze musialem ze soba zabrac polowe centrozlomu aby te bramy powstaly to juz nawet nie wspominam. takze proponuje wisniowskiego w mojej opini a decyzja nalezy do ciebie pozdrawiam

Grejzan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Grejzan » pt wrz 18, 2015 11:05 pm

Ja pamiętam, że zamawiałem taką bramę automatyczną do mojego garażu nie z polskiej firmy. Znalazłem sobie takiego Czecha, który ma swoje małe przedsiębiorstwo z oddziałem w Polsce i się specjalizuję w tego typu montażu. Wybraliśmy razem pewną technologię i uważam, że byliśmy w miarę zadowoleni z rozwiązania. On był zadowolony bo na starcie już mu dałem zaliczkę w kwocie 30% całego projektu. Czyli to była solidna podstawa. Później po wszystkim zapłaciłem resztę i jakoś mi się udało bo nie trzeba było wprowadzać żadnych poprawek.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » śr wrz 30, 2015 4:27 pm

A Panowie co powiecie o napędach do bram. Szukam obecnie trochę na ten temat. Nie mam jeszcze ani bramy, ani napędu i się rozglądam. Co polecacie? Słyszałem, że trochę mniej znana firma od automatyki BFT jest warta polecenia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
fikoman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fikoman » ndz paź 04, 2015 9:56 pm

Witam, mam pytanie odnośnie najlepszej bramy garażowej do domu w stylu skandynawskim. Ceny czołowych producentów są bardzo różne (oczywiście chodzi mi o bramę + napęd). Którą moglibyście polecić w dobrej cenie w stosunku do jakości - z tego co się orientowałem, to bramy segmentowe będą o wiele lepsze, niż rolowane, więc moje pytanie głównie dotyczy ich. Ja bym się skłaniał ku Normstahl, z tą gwarancją to masz tak, że jak najbardziej na części (rolki, powierzchnia, zawiasy), więc wygląda to stabilnie.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » śr paź 14, 2015 9:08 pm

fikoman pisze:Witam, mam pytanie odnośnie najlepszej bramy garażowej do domu w stylu skandynawskim. Ceny czołowych producentów są bardzo różne (oczywiście chodzi mi o bramę + napęd). Którą moglibyście polecić w dobrej cenie w stosunku do jakości - z tego co się orientowałem, to bramy segmentowe będą o wiele lepsze, niż rolowane, więc moje pytanie głównie dotyczy ich. Ja bym się skłaniał ku Normstahl, z tą gwarancją to masz tak, że jak najbardziej na części (rolki, powierzchnia, zawiasy), więc wygląda to stabilnie.
Jeśli chodzi o gwarancję to z BFT można mieć nawet 38 miesięcy gwarancji. Wystarczy zarejestrować produkt na stronie internetowej i wykonać dwa przeglądy. U innych producentów nie widziałem takich opcji, a gwarancja obejmuje wszystkie usterki, które mogą powstać w wyniku wadliwej produkcji.

smilero
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: smilero » śr mar 21, 2018 12:43 pm

U mnie najbliżej w Kołobrzegu jest BRAM SERWIS http://www.bramykolobrzeg.pl/oferta/dla-domu, więc jeśli ktoś jest z okolic, to polecam się tam udać. Mają bardzo szeroki wybór samych najlepszych bram do garażu.

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » wt kwie 16, 2019 6:54 am

Najmniejszym problemem tutaj powinien być wybór koloru Duze firmy maja w ofercie praktycznie wszystkie kolory bram, tak więc na pewno dopasujecie kolor bramy pod kolor dachu czy stolarki okiennej (czy czego tam chcecie). Najważniejsza powinna być specyfikacja samej bramy.

Ze swojej strony polecam zerknąć sobie na propozycje bram od firmy Hormann:
https://www.hormann.pl/prywatni-inwesto ... y-uchylne/ ( aktualnie w garażu mam ich bramę uchylną).

Wiadomo, ze ile opinii tyle wyborów jednak sam jestem zadowolony:
brama bardzo wytrzymała
nic nie rdzewieje
jest wytrzymała
sam mechanizm również smiga aż miło
https://forum.oknonet.pl

marcelii94
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marcelii94 » czw maja 09, 2019 12:13 pm

Może to nie hoffman ale wiśniewski ale mam bramy garażowe poznań od k3bramy i nie narzekam. Wszystko sprawne, a moja znajoma ma hoffmana i wymienia 3 raz skrzydło bo nie równe.

tomiszcz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tomiszcz » czw maja 09, 2019 1:02 pm

Jeśli chodzi o porządnego producenta bram garażowych, to z ręką na sercu mogę polecić markę Hörmann. Bramy te są bardzo wytrzymałe i nie posiadają żadnych defektów. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zamontowane. W moim przypadku brama od momentu zakupu i montażu (o to zadbała firma, która montuje bramy garażowe na terenie Wrocławia (http://www.grodex.pl) ani razu się nie zepsuła. Gorąco polecam :)

Awatar użytkownika
mroczek90
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: mroczek90 » pt sie 02, 2019 1:54 pm

Dostałem propyzycje na innym forum od firmy https://www.bartmetaco.pl/ gdzie jednym z elementów ma byc ogarnięcie bramy garażowej i kilka innych rzeczy. Jak ktos ma jakies opinie na ich temat albo korzystał to piszcie priv bo chce pogadac

Awatar użytkownika
mroczek90
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: mroczek90 » pt sie 02, 2019 1:55 pm

Producent nie ma znaczenia, liczy sie wykonawca zeby tego nie zepsuł. Ja sie o tym przekonałem ostatnio...

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”