Porządny producent bram garażowych

marekj
Czytelnik
Czytelnik

Porządny producent bram garażowych

Post autor: marekj » pt kwie 19, 2013 7:48 am

Poszukuje producenta porządnych bram garażowych. Mam klienta na okna i drzwi który chce żebym mu zamknął wszystkie otwory, na razie w grę wchodzi jedna brama 4800x2175 w mahoniu. Macie może kogoś godnego polecenia kto jeszcze mógłby ewentualnie ją zamontować (chodzi mi o porządnych fachowców a nie ludzi z łapanki). Nie mam zbytniego doświadczenia z bramami garażowymi więc liczę na waszą pomoc.

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Porządny producent bram garażowych

Post autor: finlandia » ndz kwie 21, 2013 8:38 pm

Marku,
w pisaniu postów też nie masz odpowiedniego doświadczenia.
Dobrze jakbyś zaznaczył skąd jesteś, bo raczej z postu to nie wynika, a chyba nie myślisz że ktoś przyjedzie do Ciebie z drugiego końca Polski, bo taka brama to jakiś super "strzał".
Jak się na czymś nie znam - to od razu to mówię klientowi. Jak chce byś mu zamknął dom, to popytaj na swoim lokalnym rynku.
Ps. Rynek bram nie jest aż tak rozległy: Wiśniowski, Horman, Krispol, Normsthal, Novoferm, Interflex, Ryterna. To te bardziej znane.

marekj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marekj » pn kwie 22, 2013 7:23 am

I to mi już wystarczy - poszukać już mogę sam. Chodziło mi o konkretne nazwy. Dziekówa

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw kwie 25, 2013 8:02 pm

ładne!

filipa7
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: filipa7 » pn kwie 29, 2013 9:00 am

ja polecam bardzo firmy Krispol.

janus10
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janus10 » śr sie 28, 2013 8:42 am

A ktoś może polecić najlepszą z tych firm? Albo wymienić się doświadczeniami i propozycjami cenowymi, jakie dostał? Nie szukam najtanszej, ale dobrej jakosciowo, żeby potem nie wymieniać regularnie bo wiadomo jak to czasem jest,.

oknoAD

dominobramy
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: dominobramy » czw paź 03, 2013 7:38 pm

Krótko? Krispol

JRG
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: JRG » czw lip 17, 2014 4:23 pm

Wiśniowski od kilku lat postawił na aktywną promocję i marketing oraz na rozbudowanie gamy swoich produktów.
Z mojej strony mogę polecić tego producenta ponieważ z punktu widzenia sprzedawcy proces sprzedaży przebiegał bez zarzutu.

Slawek29
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Slawek29 » czw lis 27, 2014 1:41 pm

Jeśli chodzi o Krispol to łatwo znaleźć autoryzowane punkty sprzedaży w swojej okolicy, z pewnością w punkcie blisko Ciebie powiedzą Ci jak wygląda sprawa montażu - może akurat mają kogoś od montażu, kto pyta nie błądzi :). Punkty znajdziesz chyba TUTAJ.

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » czw gru 04, 2014 1:04 pm

Sprzedawaliśmy różne bramy : Normstahl, Krispol a obecnie Wiśniowski.
Normstahl będzie droższy ale dobry.
Krispol wybrałabym do bram raczej na garaż jednostanowiskowy, wersja najbardziej ekonomiczna.
Wiśniowskiego mamy obecnie w ofercie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.

A no i zdarzyło Nam się raz zmierzyć z bramą KMT i montażysta twierdzi, że całkiem dobry produkt !

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » wt kwie 14, 2015 11:15 am

Polecam firmę Wiśniewski

Lucek102
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lucek102 » śr kwie 22, 2015 11:29 am

Moim zdaniem najlepsze bramy segmentowe produkują firmy takie jak :
HORMANN
WIŚNIOWSKI
NORMSTAHL
Nie tylko brama się liczy, musisz postarać się o dobrego specjalistę w tej dziedzinie. Dobrze zamontowana powinna Ci działać przez długie lata.
------------------
nauka czytania dla małych dzieci

Lucek102
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Lucek102 » śr kwie 22, 2015 11:31 am

Moim zdaniem najlepsze bramy segmentowe produkują firmy takie jak :
HORMANN
WIŚNIOWSKI
NORMSTAHL
Nie tylko brama się liczy, musisz postarać się o dobrego specjalistę w tej dziedzinie. Dobrze zamontowana powinna Ci działać przez długie lata.
--------------------
nauka czytania dla małych dzieci

Abraniak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Abraniak » sob cze 06, 2015 4:59 pm

Z mojego doświadczenia najkorzystniej wypadałyby bramy garażowe Normstahl - oczywiście w parze z dobrym fachowcem i montażem.Swego czasu szukałem bram na rynek norweski (inne standardy, ale duże wymagania) i oni najlepiej spełnili kryteria Norków.

Jareckimonter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jareckimonter » pn sie 10, 2015 6:40 pm

przyjacielu ja montuje bramy od dwunastu lat pracowalem w firmie grodex w legnicy u glownego przedstawiciela firmy wisniowski montowalem naprawde przeruzne dziwactwa firmy takie jak segment torsystem hermann normstall legbud gargula i w mojej opini wciaz wygrywa wisniowski prosta konstrukcja i naprawde na wiele lat spokoju oczywiscie trzeba tez wziasc pod uwage cene ostatnio bylem montowac dwie bramy legbud gargula i klient powiedzial ze za sztuke dal 2400 a wisniowski sobie zarzyczyl 3800 za takie same to teraz pomysl sobie czego tam musi brakowac skoro jest taka roznica. o tym ze musialem ze soba zabrac polowe centrozlomu aby te bramy powstaly to juz nawet nie wspominam. takze proponuje wisniowskiego w mojej opini a decyzja nalezy do ciebie pozdrawiam

Grejzan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Grejzan » pt wrz 18, 2015 10:05 pm

Ja pamiętam, że zamawiałem taką bramę automatyczną do mojego garażu nie z polskiej firmy. Znalazłem sobie takiego Czecha, który ma swoje małe przedsiębiorstwo z oddziałem w Polsce i się specjalizuję w tego typu montażu. Wybraliśmy razem pewną technologię i uważam, że byliśmy w miarę zadowoleni z rozwiązania. On był zadowolony bo na starcie już mu dałem zaliczkę w kwocie 30% całego projektu. Czyli to była solidna podstawa. Później po wszystkim zapłaciłem resztę i jakoś mi się udało bo nie trzeba było wprowadzać żadnych poprawek.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » śr wrz 30, 2015 3:27 pm

A Panowie co powiecie o napędach do bram. Szukam obecnie trochę na ten temat. Nie mam jeszcze ani bramy, ani napędu i się rozglądam. Co polecacie? Słyszałem, że trochę mniej znana firma od automatyki BFT jest warta polecenia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
fikoman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fikoman » ndz paź 04, 2015 8:56 pm

Witam, mam pytanie odnośnie najlepszej bramy garażowej do domu w stylu skandynawskim. Ceny czołowych producentów są bardzo różne (oczywiście chodzi mi o bramę + napęd). Którą moglibyście polecić w dobrej cenie w stosunku do jakości - z tego co się orientowałem, to bramy segmentowe będą o wiele lepsze, niż rolowane, więc moje pytanie głównie dotyczy ich. Ja bym się skłaniał ku Normstahl, z tą gwarancją to masz tak, że jak najbardziej na części (rolki, powierzchnia, zawiasy), więc wygląda to stabilnie.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » śr paź 14, 2015 8:08 pm

fikoman pisze:Witam, mam pytanie odnośnie najlepszej bramy garażowej do domu w stylu skandynawskim. Ceny czołowych producentów są bardzo różne (oczywiście chodzi mi o bramę + napęd). Którą moglibyście polecić w dobrej cenie w stosunku do jakości - z tego co się orientowałem, to bramy segmentowe będą o wiele lepsze, niż rolowane, więc moje pytanie głównie dotyczy ich. Ja bym się skłaniał ku Normstahl, z tą gwarancją to masz tak, że jak najbardziej na części (rolki, powierzchnia, zawiasy), więc wygląda to stabilnie.
Jeśli chodzi o gwarancję to z BFT można mieć nawet 38 miesięcy gwarancji. Wystarczy zarejestrować produkt na stronie internetowej i wykonać dwa przeglądy. U innych producentów nie widziałem takich opcji, a gwarancja obejmuje wszystkie usterki, które mogą powstać w wyniku wadliwej produkcji.

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”