prośba o pomoc veka czy inne?

gosiam79
Czytelnik
Czytelnik

prośba o pomoc veka czy inne?

Post autor: gosiam79 » pt wrz 06, 2013 11:12 am

witam
mam prośbę o pomoc które okna są warte uwagi, przeszukuję internet i rozmawiam ze sprzedawcami ale co jeden to inna opinia i już w zasadzie nie wiem co dobre na co zwrócić uwagę przy zakupie okien pcv.
Mam parę wycen z różnych firm i jeżeli mógłby mi ktoś troszkę pomoc i ewentualnie podpowiedzieć które okna są warte uwagi będę ogromnie wdzięczna.
Potrzebuję wymienić 11 okien i jedne drzwi balkonowe (trzyszybowe, 6-komorowe z wkładką termiczną, w kolorze obustronnym)
i mam takie wyceny
1. veka alphaline md 15160pln
2. drutex 13000pln
3. dobroplast 10500 pln
4 INOUTIC Okucia MACO 13250 pln
w zasadzie biorę pod uwagę vekę i inoutic ale o tych drugich niewielę wiem tylko tyle co znalazłam w internecie, dobroplast ma kiepską opinię na forum a drutex jakoś nie bardzo mi się spodobał.
będę wdzięczna za wszelkie opinię
pozdrawiam
małgorzata

oknoAD

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Re: prośba o pomoc veka czy inne?

Post autor: spec84 » pt wrz 06, 2013 12:32 pm

Witam,

już nie raz pisaliśmy o tym, ze profil jest ważny ale tak samo jak reszta parametrów. Kto wyprodukował okno i jakich użyje komponentów, jak je wyposaży oraz kto zamontuje

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=13&t=21787

cytat z tego post i tak można za każdym razem odpowiedzieć:
"Już nie raz tu było poruszane. Nikt tu Tobie nie doradzi bo podałeś tylko profil.

To jest element okna, jego jedne ze skłądowych. Podaj jakie to będą modele, kto produkuje, jak doposażone.

Dodatkowo podowiaduj się jak dana firma montuje.

Chyba, że zamiast okien kupujesz tylko same profile do domu."

Jednak patrząc na to co Pani napisała napewno pierwsza pozycja jest o niebo lepsza o pozostałych. Pytanie tylko jak z resztą komponentów i kto to okno skroił.

Jeżeli chce Pani bardzo dobre, doposażone, sprawdzone okno na profilu Veka to polecam producenta Vetrex (moim zdaniem obecnie nr 1 w Polsce jeżeli chodzi o jakość "Vekowców), ewentualniie Oknoplost lub może Dako.

Proszę zadzwonić do siedziby tych firm i napewno polecą jakiś salon z Pani okolicy, gdzie dowie się Pani reszty. Aha proszę dużo pytać się o montaż i jak on będzie wyoknany (jakie komponenty, w jakiej technologi np warstwowy ? )

gosiam79
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gosiam79 » pt wrz 06, 2013 3:05 pm

witam
dziękuję za odpowiedź
1. myślałam że alphaline to nazwa profilu, dowiedziałam się jeszcze że okucia to roto a produkcja Simprof Klaudyn
4 INOUTIC Okucia MACO 13250 pln profil Prestige

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » ndz wrz 08, 2013 4:48 pm

Tak jest Alphaline to nazwa profilu, która Pani nie za wiele powie. Bo od profilu do końcowego produktu jeszcze długa droga.

Co do producenta Simprof Klaudyn to nie będę sie wypowiadął bo nie znam. Jednak chciałem przejżeć ofertę to się strona nie wyświetla, nie mówiąc już o certyfikatach na produkty itp.

Napewno jedno mogę Pani doradzić jedno, żeby nie oszczędzać na oknach i dołożyć nawet więcej ale zabyć sprawdzony i wysokiej klasy produkt. Nawet jak czasami przekracz on budżet pprzy wykańczaniu domu to przesunąc środki np z drzwi wewnętrznych itp. i np ja bym szukał bardziej sprawdzonego producenta.

Ja ze swojej strony jeżeli chodzi o produkty na profilu Veka podtrzymuję wyżej wymienionych producentów.

gosiam79
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gosiam79 » wt wrz 10, 2013 9:11 am

witam,
została nam przedstawiona jeszcze inna możliwość wymiany okien (jest to już 30-letni budynek i powiedziano że alphaline nie byłaby tak odczuwalna jak przy nowych domach, czy to prawda) na veka perfectline ale żeby lepiej wyciszyć mieszkanie zaproponowano wstawienie w profil dwóch rodzaju grubości szyb np. 6/16/4 (jak dobrze pamiętam) i czy rzeczywiście to lepiej wycisza.
oraz jeszcze jedno pytanie jak się Pan zapatruję na możliwość wstawienia między szybami zamiast "wkładki" aluminiowej z pcv żeby zabezpieczyć przed nadmiernym skraplaniem się wody na oknie
pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :)

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » wt wrz 10, 2013 4:10 pm

Mogę dostać namiary na wynalazcę aluminium z pcv??? .Przeleję mu 100 tyś. na konto

oknoAD

gosiam79
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gosiam79 » wt wrz 10, 2013 7:07 pm

klajster pisze:Mogę dostać namiary na wynalazcę aluminium z pcv??? .Przeleję mu 100 tyś. na konto
proszę o dokładniejsze czytanie tego co napisałam a nie tylko wyrywkowo, i wydaję mi się że to forum jest po to aby się tu czegoś dowiedzieć a nie od razu wyśmiewać ludzi,
napisałam
na możliwość wstawienia między szybami zamiast "wkładki" aluminiowej z pcv, może rzeczywiście nie jest to zbyt po polsku: powinno być zamiast "wkładki" aluminiowej wkładkę z pcv,

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » śr wrz 11, 2013 8:59 pm

Ja już Pani nie odpowiem bo widzę, że dalej Pani rozmawia z jakimiś "magikami". Okna na profilu Alphaline nadają się świetnie do starszego domu pod warunkiem zastosowania montażu warstwowego i ciepłego podkladu podparapetowgo. Osobą, które Pani tak "doradzają" naprawdę trzeba podziękować.
Raz jeszcze polecam zadzwonić np do Vetrexu w celu polecenia salonu z Pani regionu (albo znaleść namiar w necie). Tam zapewne Pani doradzą.

Peress133
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Peress133 » sob wrz 14, 2013 8:42 am

Jeżeli ktoś szuka na terenie warszawy i okolic bardzo dobrych okien (miedzy innymi Veka(Vetrex)) to zapraszam na stronę http://www.innowacyjneokna.pl

oraz do zapoznania się z aktualna promocja na ciepły montaż:

http://www.innowacyjneokna.pl/aktualnos ... zedne.html

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn wrz 23, 2013 2:12 pm

spec84 pisze:Okna na profilu Alphaline nadają się świetnie do starszego domu pod warunkiem zastosowania montażu warstwowego i ciepłego podkladu podparapetowgo.
Zgodzę się z przedmówcą choć z mojego doświadczenia wynika że profil Alphaline jest mniej stabilny od najnowszego profilu Veki czyli od Softline 82. Ale Vetrex tego nie robi. Nie wiem skąd pani jest ale na pewną znajdzie się ktoś kto to ma w ofercie. I koniecznie ciepły montaż.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

jaca509
Małomówny
Małomówny

Post autor: jaca509 » czw wrz 26, 2013 9:07 pm

Grabicak pisze:
. Ale Vetrex tego nie robi. Nie wiem skąd pani jest ale na pewną znajdzie się ktoś kto to ma w ofercie. I koniecznie ciepły montaż.
Juz od jakiegos czasu robi, ja pierwszy raz zamawialem jakos pol roku temu

http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v82.html

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pt wrz 27, 2013 12:58 pm

jaca509 pisze:
Juz od jakiegos czasu robi, ja pierwszy raz zamawialem jakos pol roku temu
A to przepraszam - na Budmie jeszcze nie mieli.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt wrz 27, 2013 6:47 pm

Mieli mieli, tylko nie eksponowali, było trochę schowane. Rozmawiałem z handlowcem twierdził, że skupiają się na prfilu Alphaline bo robią z tego bardzo dobry produkt, który im wychodzi i jest na niego zapotrzebowanie, więc nie mieszają na siłę swojej sieci.

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » sob wrz 28, 2013 5:59 pm

spec84 pisze:(...) Rozmawiałem z handlowcem (...)
Mi z kolei powiedzieli że nie wchodzą w softline82.

Ni zmienia to faktu że 82 jest sztywniejsza od 90 i co dla mnie najważniejsze ma też profil drzwiowy. Bo co z tego że ona zrobisz super ciepłe jeśli drzwi trzeba było robić w 70m. A tak robię wszystko w 82, do drzwi wstawiam płyty pasywne 40mm i wartości drzwiowe nie zaniżają ogólnego standardu.

Pozdrawiam normalnych.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » ndz wrz 29, 2013 8:18 pm

A to nie wiem. Ja nie jestem bezpośrednio z branży okniarskiej, działam w niej pośrednio ale chyba często klienci nie biorą do domu drzwi z PVC, w sumie sam też podobnie się zachowałem. Z tego co sie orientuje to 82 jestbardzo kształtem podobna do 90, więc może Vetrex np drzwi robić w tej technologi.

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn wrz 30, 2013 5:03 am

spec84 pisze: chyba często klienci nie biorą do domu drzwi z PVC
Ja pracuję na rynku niemieckim i tam drzwi idą najczęściej w komplecie z oknami.

Pozdrawiam normalnych.

oelaela
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oelaela » pn sty 25, 2016 10:14 pm

Szerokim łukiem omijajcie Jezierskiego naciągacze obecują że zrobią co chcemy o potem same problemy niekończące sie reklamacje i nie trafiłam na ich zły moment bo nie jedna mam z nimi problem

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”