Okna do nowego domu

urbs
Czytelnik
Czytelnik

Okna do nowego domu

Post autor: urbs » pt lip 14, 2017 7:33 pm

Witam,

jestem na etapie budowy SSO , dlatego też zacząłem interesować się stolarką okienną.... I w tym momencie pojawił się wielki problem, ponieważ mnogość firm jest okropna :), dlatego też proszę osoby znające się na temacie o pomoc w doborze okien. Głównym wyznacznikiem jest rozsądna cena za rozsądne parametry to jest przenikalność w granicach 0,8. W tym momencie jestem po wycenie Peteckiego, oknoplastu, drutex, oknoplus, KNS, ekoplast. Jeśli chodzi o cene to wszystkie prócz oknoplastu są w zbliżonej cenie. Oknoplast około 70% wyższa cena od konkurencji.Pytanie co dostaje za tą cene.

Na marginesie ptanie czy 0,1W przenikalności to duża różnica na oknie ??

Z góry dziękuje za pomoc.

oknoAD

mrowa27
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna do nowego domu

Post autor: mrowa27 » wt lip 18, 2017 10:39 am

Witam,
nie będę ukrywał, że jestem pracownikiem jednego z salonów Firmy Eurocolor. Od ponad 20lat produkujemy okna na profilach REHAU, SCHÜCO I SALAMANDER, okucia Siegenia Titan. Produkujemy również rolety i drzwi wejściowe.
Zachęcam Pana do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia najbliższego dla Pana salonu.
Na naszej stronie www.eurocolor.com.pl znajdzie Pan wszelkie potrzebne informacje.

Co do Uw - jakiś czas temu mój znajomy wymienił w oknach PCV pakiet szybowy z dwu szybowego na trzy szybowy (czyli z Ug = 1,1 na Ug = 0,7 - bo szyby z niższym Ug nie był wstanie zaszklić - zbyt wąski profil). I nie regulując termostatu temperatura w pomieszczeniu wzrosła o jakieś 2 stopnie, więc można założyć, że różnica Uw = 0,1 to około pół stopnia. Oczywiście jest to bardzo "grube" założenie, gdyż ta sytuacja miała miejsce w pomieszczeniu od strony południowej, a okno miało wymiar jakieś 1500 x 1300.
Dużo zależy również od współczynnik g i Lt szyby.
Jest wiele zdań i opinii, ale moim osobistym zdaniem różnica 0,1 to dużo.

P.S. firma Oknoplast jest naszym bezpośrednim rywalem na rynku.

Pozdrawiam
Maciej Szylar
Salon Producenta Eurocolor+ Gorzów Wielkopolski

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt lip 28, 2017 8:08 pm

To dobrze że nie zastanawiasz się pomiędzy oknami Veka , Salamander czy Aluplast :D :D :D

Polska to kraj okniarzy i gdyby nie eksport wybór byłby bardziej ograniczony a tak bardzo proszę :D

Jeżeli piszesz że OK jest 70% droższe niż konkurencja to zastanów się kto Cię oszukuje bo ktoś musi :D

Różnica w U = 0,1 W/m2K dla całego okna jest niewielka, pamiętaj że to tylko wynik obliczeń który nie będzie miał
absolutnie żadnego znaczenia gdy ramy okien się wygną bo producent zaoszczędził na wzmocnieniu czy okuciu
albo montery dali ciała szczególnie gdy obecne konstrukcje mają już bardzo wyśróbowane paramety termiczne
chociażby ze względu na przepisy

Nie patrz na cenę a na rysunki okien a potem dopilnuje by Ci nie sp....i montażu i będzie OK

lavakava
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lavakava » śr sie 16, 2017 7:38 pm

Widzę, że celujesz w okna pasywne i bardzo mądrze. Trzeba niwelować straty ciepła gdzie tylko się da, a okna, to jedne z ważniejszych elementów. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, to myślę, że możesz rozważyć http://www.witraz.eu/drewno/profile-okienne.html. Firma działa od 1999 roku, dużo eksportują na wschód i zachód, więc chyba znają się na rzeczy.

zanimir
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: zanimir » wt sie 22, 2017 10:19 am

Mam u siebie okna z firmy Oknoplast i powiem wam szczerze lepszych okien nie mogłem sobie wymarzyć. Ciche, szczelne i do tego w dobrej cenie.
http://gabiony-kamienie.pl/

zimkus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zimkus » czw wrz 14, 2017 9:39 pm

Zawsze też przecież możesz popytać znajomych, którzy budowali - niech podpowiedzą, co mają i czy są z tego zadowoleni

oknoAD

Budowniczy44
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Budowniczy44 » wt wrz 19, 2017 6:43 pm

Miałem do czynienia z oknami oktoplast i ekoplast i jakoś te pierwszy bardziej mi pasowały. Lepszy montaż, wydawały się stabilniejsze i szczelne.

---------------------------------------------
Pozdrawiam, Budowniczy44
Polecam kotwy montażowe

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob wrz 23, 2017 11:38 pm

Ogólnie tak jest że Veka to Veka po montażu wydają się być lepszym oknem niż np. BLU. Wymieniany tutaj Aluplast to inna niższa liga.

Awatar użytkownika
Bogdan236
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan236 » śr paź 25, 2017 9:20 am

fajnie że dizleicie się swoją wiedzą ;)

Odpowiedz

Wróć do „Pytania i opinie o firmach z branży Stolarki”