Szwajcaria, salon wystawowy okna / drzwi

rcbauprojekte
Czytelnik
Czytelnik

Szwajcaria, salon wystawowy okna / drzwi

Post autor: rcbauprojekte » pn paź 16, 2017 9:00 am

Witam,
mam pytanie do producentów okien PVC / drzwi / lub dużych dystrybutorów: czy z punktu widzenia polskiego producenta/dystrybutora Szwajcaria to na tyle atrakcyjny rynek, że warto byłoby otworzyć tam własny (choćby niewielki) salon wystawowy? Nie słyszałem o oddziałach handlowych polskich producentów okien na tamtejszym rynku i zastanawiam się, jaka jest przyczyna, np:
- zbyt mały rynek (8 milionów mieszkańców)?
- obawa o wysokie koszty?
- procedury celne, których nie ma w Unii?

Czego potrzebowalibyście, żeby zdecydować się na inwestycję w promocję własnej marki na tamtejszym rynku?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

oknoAD

Linoox
Czytelnik
Czytelnik

Re: Szwajcaria, salon wystawowy okna / drzwi

Post autor: Linoox » pn paź 16, 2017 4:14 pm

Zdecydowanie! Szwajcaria to dla branży okiennej stosunkowo nowy rynek. Dla producentów zaś to dość trudny rynek ze względu na wymagania w Szwajcarii. W zasadzie na wszystko trzeba mieć certyfikaty. Okna muszą być maksymalnie "ciepłe" tj. trzyszybowe z ciepłą ramką. Nie każdy producent jest w stanie spełnić te wymogi, nie wspominając już o opłacie celnej :) Śmiało można stwierdzić, że przyczyna dla której polskie firmy nie działają w Szwajcarii tak jak na innych rynkach jest jedna - nieznajomość procedur i obawa związana ze cłem.
Sam jako handlowiec wiodącej firmy zajmującej się produkcją stolarki okiennej stosunkowo niedługo współpracuję z dilerami w Szwajcarii. Jednakże nigdy nie było zastrzeżeń co do współpracy, a okna są dopasowane w 100% do tamtejszego rynku.
Jeśli zatem potencjalny dystrybutor współpracuje z producentem, który zna "zasady" tamtejszego rynku to sam dystrybutor nie ma się czego obawiać i powinien spróbować swoich sił. Szanse na sukces są wręcz ogromne, bo póki co w Szwajcarii nie ma zbytniej konkurencji w branży okiennej :)

Odpowiedz

Wróć do „Szukam dostawcy, kontrahenta - branżowe”