Kliny a jakość montażu

Kliny a jakość montażu

Postprzez JAN GOŁEMBIEWSKI » Śr wrz 04, 2002 7:10 pm

Ci z Państwa, którym bliska jest problematyka związana z produkcją i sprzedażą stolarki okiennej, doskonale zdają sobie sprawę, jak ważny jest końcowy etap prac - sprawny i estetyczny montaż stolarki. Od pracy montażystów zależy, czy okno będzie prawidłowo otwierać się, uchylać i zamykać, czy będzie wyglądać estetycznie i czy – w końcowym efekcie – Wasz klient będzie zadowolony.
Aby ułatwić pracę ekipom montażowym, warto zaopatrzyć się w praktyczne i estetyczne kliny montażowe z PCW.

Oto najważniejsze zalety tego rozwiązania:

- Ząbkowane powierzchnie klinów zapobiegają przesuwaniu się klinów względem siebie (powierzchnie zazębiają się ze sobą). Gęstość ząbkowań pozwala na precyzyjne pozycjonowanie okna w pionie i poziomie.
- Kliny stosuje się do każdego rodzaju okien. W zależności od odległości między ramą okna a ościeżem, kliny składa się w pakiety odpowiedniej grubości bądź docina na żądaną grubość.
- Kliny stale utrzymują właściwą odległość między ramą a ościeżem. Dzięki temu można bez obaw mocno dokręcić kotwy montażowe.
- Kliny pozostawiamy pomiędzy ramą okna a ościeżem, dzięki czemu nie trzeba uzupełniać dziur po klinach porcjami pianki ani czyścić klinów po montażu

W efekcie montaż przy pomocy klinów przebiega znacznie sprawniej, fachowo i profesjonalnie

4gjanek@oknonet.pl
http://www.4g.oknonet.pl
JAN GOŁEMBIEWSKI

.

reklama oknoAd

Postprzez Płoński » Śr wrz 04, 2002 7:11 pm

Jak ktoś chce zobaczyć takie kliny "w akcji" to mam zdjęcia z budowy w Niemczech. Mogę je przesłać. Popieram ten pomysł - kliny ułatwiają nie tylko montaż ale i życie. Jak każdy "klin".
Płoński

kliny

Postprzez Gość » Śr paź 09, 2002 3:27 pm

hm.. to rzeczywiście działa :D
Gość

Re: Kliny a jakość montażu

Postprzez jarascl » Wt lut 17, 2009 3:14 pm

a drewniane mogą być????????????????????????????????
jarascl
Czytelnik
Czytelnik

Re:

Postprzez finlandia » Cz lut 19, 2009 11:39 am

Płoński napisał(a):Jak ktoś chce zobaczyć takie kliny "w akcji" to mam zdjęcia z budowy w Niemczech. Mogę je przesłać. Popieram ten pomysł - kliny ułatwiają nie tylko montaż ale i życie. Jak każdy "klin".

A to nie są te kliny oferowane w VBH?
Niestety, te z którymi mam doświadczenie są za twarde i za "śliskie" - dlatego przy probie mocowania potrafią wypadać..
Nie ma to jak dobre drewniane..
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez lukasz1975 » N lut 22, 2009 9:34 pm

kupiłem kiedyś takie kliny ale jakoś montazysta nie przypadły do gustu , wola drewniane , choć według mnie sa dośc dobre i podnoszą prestiz ekipy montazowaj :)
lukasz1975
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pn lut 23, 2009 10:34 am

Też próbowałem z tymi tworzywowymi. Niewypał. Moi montażyści wola drewniane. Ogólnie wychodzą taniej drewniane. No i jeszcze możliwość zróżnicowania grubości i skosu na drewnianych jest cechą przemawiającą na ich korzyść.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez solidnafirma38 » Cz mar 05, 2009 9:00 am

Takie kliny można kupować on-line w naszym sklepie
http://www.solidni.net
link do oferty:
http://solidni.net/index.php?main_page= ... ucts_id=19
a tak wyglądają :
Obrazek
solidnafirma38
Ekspert
Ekspert

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pt mar 06, 2009 9:44 am

No, fajne są. Ale na jakość montażu to kliny nie wpływają w żaden sposób. Jakość pracy montażystów ma na to największy wpływ. Dobry montażysta typowe okna za pomocą byle kawałka szczepy potrafi prawidłowo zamontować. Czyż nie man racji?
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez solidnafirma38 » Pt mar 06, 2009 11:10 am

Mniej wprawnym montażystą na pewno pomogą , a doświadczonemu przydają w oku klienta profesjonalizmu :idea:
solidnafirma38
Ekspert
Ekspert

Postprzez komarko1 » So mar 07, 2009 3:02 pm

Kliny z tworzyw - przerabiałem - niby fajny bajer ale:
ze względu na jednakową wielkość potrzeba stosowania czasem (często) 2,3 klinów w jedno miejsce
zazwyczaj albo są za ŚLISKIE albo niestety miękkie i wtedy płyną
cena
Mimo iż montażyści stosowali jak dostali gratis to momentalnie wrócili jak przyszło im płacić, a i w czasie kiedy stoowali tworzywowe to i wiaderko drewnianych z sobą zabierali
Oczywiście producent i oferujący kliny będą zachwalali - nie jest to jednak produkt uniwersalny
komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez solidnafirma38 » So mar 07, 2009 8:04 pm

Z pewnymi rzeczami można się zgodzić przykład:
EKIPA NR 1
Fachowcy w potarganych dżinsach , oberwanej flanelowej koszuli , kliny tną sobie z starych zdemontowanych okien , narzędzi mają z marketu po 99,99 brutto, pracują szubko i dobrze . Tak na marginesie to nie jest czysto teoretyczny wymysł :)
EKIPA NR 2
Fachowcy w strojach firmowych, używają plastikowych klinów, i profesjonalnych narzędzi , montują wolniej, ale poprawnie .

Efekt jest taki EKIPA NR 1 zamontowała szybciej i lepiej , ale jest o nasza ocena profesjonalistów , EKIPA NR 2 wolniej i poprawnie . Jednak fundamentalne pytanie brzmi !

Którą firmę klient poleci swoim znajomym i rodzinie :?: , Myślę że to jest pytanie retoryczne 8) , i nie będziemy się nad tym sprzeczać !

PS. Możecie sobie zadać pytanie co ja robię na okno.net w sobotę o 20:00 ?
Już odpowiadam żona poszła na imprezę z koleżankami z okazji Dnia Kobiet , a ja z kumplami wychodzę dopiero po 22:00 , a to że tu byłem to tylko zboczenie zawodowe ,a jak będzie piknie to może koło środy wrócę i odpiszę na wszystkie posty :twisted:
solidnafirma38
Ekspert
Ekspert

Postprzez Bartłomiej Zegadło » So mar 07, 2009 10:04 pm

EKIPA NR 3 Panowie w strojach firmowych z narzędziami Hilti lub Bosch profesjonalne i do tego kliny wycięte z drewna w siedzibie firmy. Szybko i solidnie wykonana praca. posprzątany teren wykonywania montażu. Klient też poleci znajomym.
A co klienta obchodzi z czego sa kliny. Ekipa ma być OK, ubrana i kulturalna, narzędzia zadbane i porządek pozostawiony po montażu

Na diabła mi do tego kliny z jakiegoś marnego PVC. Wolę wydać tę kaskę na jakiś drobny gadżecik dla klienta.

Ból jest wtedy, gdy te z ząbkami zbyt mocno zabijesz. No nie ma możliwości usunięcia spod ramy i trzeba pół godziny marnować na wyrywanie po kawałku, o zgrozo. Te bez ząbków wystrzeliwują spod ram w trakcie pianowania albo wcześniej podczas sprawdzania poprawności funkcjonowania okuć. No szlag montażystów trafiał, a klienci na to patrzyli. Nigdy więcej, qurde, nigdy.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez solidnafirma38 » Pn mar 09, 2009 9:31 am

Co do jednego można się zgodzić jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego , tak więc są montaże gdzie lepiej sprawdzą się kliny drewniane i są montaże gdzie lepiej sprawdzą się kliny plastikowe. A z klinami jak z każdym narzędziem trzeba się dobrze zapoznać i nauczyć nimi pracować to na pewno przyniosą zamierzony efekt :!:
solidnafirma38
Ekspert
Ekspert

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pn mar 09, 2009 11:35 am

No i na tym moglibyśmy ten temat zakończyć. Każdy zrobi jak mu pasuje.

Pozdrawiam
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Powrót do Szukam odbiorcy - Kontrahenta