Kliny a jakość montażu

JAN GOŁEMBIEWSKI

Kliny a jakość montażu

Post autor: JAN GOŁEMBIEWSKI » śr wrz 04, 2002 7:10 pm

Ci z Państwa, którym bliska jest problematyka związana z produkcją i sprzedażą stolarki okiennej, doskonale zdają sobie sprawę, jak ważny jest końcowy etap prac - sprawny i estetyczny montaż stolarki. Od pracy montażystów zależy, czy okno będzie prawidłowo otwierać się, uchylać i zamykać, czy będzie wyglądać estetycznie i czy – w końcowym efekcie – Wasz klient będzie zadowolony.
Aby ułatwić pracę ekipom montażowym, warto zaopatrzyć się w praktyczne i estetyczne kliny montażowe z PCW.

Oto najważniejsze zalety tego rozwiązania:

- Ząbkowane powierzchnie klinów zapobiegają przesuwaniu się klinów względem siebie (powierzchnie zazębiają się ze sobą). Gęstość ząbkowań pozwala na precyzyjne pozycjonowanie okna w pionie i poziomie.
- Kliny stosuje się do każdego rodzaju okien. W zależności od odległości między ramą okna a ościeżem, kliny składa się w pakiety odpowiedniej grubości bądź docina na żądaną grubość.
- Kliny stale utrzymują właściwą odległość między ramą a ościeżem. Dzięki temu można bez obaw mocno dokręcić kotwy montażowe.
- Kliny pozostawiamy pomiędzy ramą okna a ościeżem, dzięki czemu nie trzeba uzupełniać dziur po klinach porcjami pianki ani czyścić klinów po montażu

W efekcie montaż przy pomocy klinów przebiega znacznie sprawniej, fachowo i profesjonalnie

4gjanek@oknonet.pl
http://www.4g.oknonet.pl

oknoAD

Płoński

Post autor: Płoński » śr wrz 04, 2002 7:11 pm

Jak ktoś chce zobaczyć takie kliny "w akcji" to mam zdjęcia z budowy w Niemczech. Mogę je przesłać. Popieram ten pomysł - kliny ułatwiają nie tylko montaż ale i życie. Jak każdy "klin".

Gość

kliny

Post autor: Gość » śr paź 09, 2002 3:27 pm

hm.. to rzeczywiście działa :D

jarascl
Czytelnik
Czytelnik

Re: Kliny a jakość montażu

Post autor: jarascl » wt lut 17, 2009 3:14 pm

a drewniane mogą być????????????????????????????????

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re:

Post autor: finlandia » czw lut 19, 2009 11:39 am

Płoński pisze:Jak ktoś chce zobaczyć takie kliny "w akcji" to mam zdjęcia z budowy w Niemczech. Mogę je przesłać. Popieram ten pomysł - kliny ułatwiają nie tylko montaż ale i życie. Jak każdy "klin".
A to nie są te kliny oferowane w VBH?
Niestety, te z którymi mam doświadczenie są za twarde i za "śliskie" - dlatego przy probie mocowania potrafią wypadać..
Nie ma to jak dobre drewniane..

lukasz1975
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lukasz1975 » ndz lut 22, 2009 9:34 pm

kupiłem kiedyś takie kliny ale jakoś montazysta nie przypadły do gustu , wola drewniane , choć według mnie sa dośc dobre i podnoszą prestiz ekipy montazowaj :)

oknoAD

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn lut 23, 2009 10:34 am

Też próbowałem z tymi tworzywowymi. Niewypał. Moi montażyści wola drewniane. Ogólnie wychodzą taniej drewniane. No i jeszcze możliwość zróżnicowania grubości i skosu na drewnianych jest cechą przemawiającą na ich korzyść.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw mar 05, 2009 9:00 am

Takie kliny można kupować on-line w naszym sklepie
http://www.solidni.net
link do oferty:
http://solidni.net/index.php?main_page= ... ucts_id=19
a tak wyglądają :
Obrazek

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 06, 2009 9:44 am

No, fajne są. Ale na jakość montażu to kliny nie wpływają w żaden sposób. Jakość pracy montażystów ma na to największy wpływ. Dobry montażysta typowe okna za pomocą byle kawałka szczepy potrafi prawidłowo zamontować. Czyż nie man racji?

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pt mar 06, 2009 11:10 am

Mniej wprawnym montażystą na pewno pomogą , a doświadczonemu przydają w oku klienta profesjonalizmu :idea:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob mar 07, 2009 3:02 pm

Kliny z tworzyw - przerabiałem - niby fajny bajer ale:
ze względu na jednakową wielkość potrzeba stosowania czasem (często) 2,3 klinów w jedno miejsce
zazwyczaj albo są za ŚLISKIE albo niestety miękkie i wtedy płyną
cena
Mimo iż montażyści stosowali jak dostali gratis to momentalnie wrócili jak przyszło im płacić, a i w czasie kiedy stoowali tworzywowe to i wiaderko drewnianych z sobą zabierali
Oczywiście producent i oferujący kliny będą zachwalali - nie jest to jednak produkt uniwersalny

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » sob mar 07, 2009 8:04 pm

Z pewnymi rzeczami można się zgodzić przykład:
EKIPA NR 1
Fachowcy w potarganych dżinsach , oberwanej flanelowej koszuli , kliny tną sobie z starych zdemontowanych okien , narzędzi mają z marketu po 99,99 brutto, pracują szubko i dobrze . Tak na marginesie to nie jest czysto teoretyczny wymysł :)
EKIPA NR 2
Fachowcy w strojach firmowych, używają plastikowych klinów, i profesjonalnych narzędzi , montują wolniej, ale poprawnie .

Efekt jest taki EKIPA NR 1 zamontowała szybciej i lepiej , ale jest o nasza ocena profesjonalistów , EKIPA NR 2 wolniej i poprawnie . Jednak fundamentalne pytanie brzmi !

Którą firmę klient poleci swoim znajomym i rodzinie :?: , Myślę że to jest pytanie retoryczne 8) , i nie będziemy się nad tym sprzeczać !

PS. Możecie sobie zadać pytanie co ja robię na okno.net w sobotę o 20:00 ?
Już odpowiadam żona poszła na imprezę z koleżankami z okazji Dnia Kobiet , a ja z kumplami wychodzę dopiero po 22:00 , a to że tu byłem to tylko zboczenie zawodowe ,a jak będzie piknie to może koło środy wrócę i odpiszę na wszystkie posty :twisted:

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob mar 07, 2009 10:04 pm

EKIPA NR 3 Panowie w strojach firmowych z narzędziami Hilti lub Bosch profesjonalne i do tego kliny wycięte z drewna w siedzibie firmy. Szybko i solidnie wykonana praca. posprzątany teren wykonywania montażu. Klient też poleci znajomym.
A co klienta obchodzi z czego sa kliny. Ekipa ma być OK, ubrana i kulturalna, narzędzia zadbane i porządek pozostawiony po montażu

Na diabła mi do tego kliny z jakiegoś marnego PVC. Wolę wydać tę kaskę na jakiś drobny gadżecik dla klienta.

Ból jest wtedy, gdy te z ząbkami zbyt mocno zabijesz. No nie ma możliwości usunięcia spod ramy i trzeba pół godziny marnować na wyrywanie po kawałku, o zgrozo. Te bez ząbków wystrzeliwują spod ram w trakcie pianowania albo wcześniej podczas sprawdzania poprawności funkcjonowania okuć. No szlag montażystów trafiał, a klienci na to patrzyli. Nigdy więcej, qurde, nigdy.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn mar 09, 2009 9:31 am

Co do jednego można się zgodzić jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego , tak więc są montaże gdzie lepiej sprawdzą się kliny drewniane i są montaże gdzie lepiej sprawdzą się kliny plastikowe. A z klinami jak z każdym narzędziem trzeba się dobrze zapoznać i nauczyć nimi pracować to na pewno przyniosą zamierzony efekt :!:

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn mar 09, 2009 11:35 am

No i na tym moglibyśmy ten temat zakończyć. Każdy zrobi jak mu pasuje.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Szukam odbiorcy - Kontrahenta”