Kupie okna profil Schuco

porsche
Czytelnik
Czytelnik

Kupie okna profil Schuco

Post autor: porsche » sob lut 27, 2010 10:02 am

Witam!

Chcę zakupić okna PCV+ rolety nadokienne(pozostawilem 20 cm miejsca na rolety) do domu jednorodzinnego w Zachodniopomorskiem, przewidywany montaż - koniec kwietnia. Poproszę o oferty (z cieplym montażem Illbrucki3) zainteresowane firmy.

Najbardziej interesuje mnie profil Schuco SI82.
Kolorokien: Bialy(kolor rolet srebny )
Szklenie: (3 szyby )
Okucia: Winkhaus, Roto

Wymiary okien:
2x sze 3m x wys 2,3m balkonowe dwudzielne przesuwane(HS)
2x sze 1,8m x wys 2,30m balkonowe dwudzielne
1x sze 0,90m x wys 2,30m
1x sze 0,60m x wys 0,90m
2x sze 1,80m x wys 1,50m
6x sze 1,20m x wys 1,80m
6x sze 1,20m x wys 1,50m
2x sze 0,90m x wys 1,50m

Pozdrawiam

Rafal

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Kupie okna profil Schuco

Post autor: Kuba N. » pn mar 01, 2010 10:06 am

porsche pisze:Witam!
Chcę zakupić okna PCV+ rolety nadokienne(pozostawilem 20 cm miejsca na rolety) do domu jednorodzinnego w Zachodniopomorskiem, przewidywany montaż - koniec kwietnia. Poproszę o oferty (z cieplym montażem Illbrucki3) zainteresowane firmy.
Najbardziej interesuje mnie profil Schuco SI82.
Kolorokien: Bialy(kolor rolet srebny )
Szklenie: (3 szyby )
Okucia: Winkhaus, Roto
Wymiary okien:
2x sze 3m x wys 2,3m balkonowe dwudzielne przesuwane(HS)
2x sze 1,8m x wys 2,30m balkonowe dwudzielne
1x sze 0,90m x wys 2,30m
1x sze 0,60m x wys 0,90m
2x sze 1,80m x wys 1,50m
6x sze 1,20m x wys 1,80m
6x sze 1,20m x wys 1,50m
2x sze 0,90m x wys 1,50m
Pozdrawiam
Rafal
W SI82 to HS nie ma. Może być Schuco CT 70 HS :?:
Jak roletymają być obsługiwane - zwijacze, korby, motory :?:
Najlepiej zrób zdjęcie tego otworu pod roletę bo przy SI82 może być problem ze zrobieniem rolety nadstawnej a konkretnie chodzi o rewizję w takiej rolecie od spodu.
Chyba, że roleta ma nie być nadbudowana nad oknem tylko w przestrzeni znajdującej się przed oknem :?:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn mar 01, 2010 9:20 pm

Produkowane są skrzynki do szerszych ram okiennych. Jest na to jeszcze jedno rozwiązanie, pomoże właśnie w tym zdjęcie.
Jakiej grubości będzie docieplenie budynku?

Pozdrawiam :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt mar 02, 2010 8:25 am

Rozwiązanie jest. Tylko ile mamy miejsca na to rozwiązanie.

porsche
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: porsche » wt mar 02, 2010 8:28 pm

Witam,

sciana bedzie bez ocieplenia,jednowarstwowa(Porotherm 44cm).Widze ze sa problemy z tymi drzwiami balkonowymi(HS).Dlatego prosze o wycene normalnych drzwi balkonowych(uchylno przesuwne) ze skrzynka nadokienna.Rolety musze takie zainstalowac poniewaz zostawilem juz 20 cm miejsca,jesli bedzie z tym problem moze da rade na te duze okna zalozyc dwie rolety na kazde okno.Jesli chodzi o rolety to balkonowe maja byc elektryczne a reszta na zwijacze.

Pozdrawiam

Rafal

porsche
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: porsche » wt mar 02, 2010 8:42 pm

Witam,

dla zainteresowanych dosylam zdjecie okna balkonowego.

Pozdrawiam

Rafal
Załączniki
DSC00111.JPG
okna balkonowe

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt mar 02, 2010 9:37 pm

To zdjęcie nic nie mówi. Potrzeba zdjęcie nadproża.
Jeżeli rolety mają być nadstawne i wchodzić we wnękę zostawioną w nadprożu o wym 200x200 to trochę mało, rewizja powinna być od spodu bo inaczej to się nie dobierzesz do "bebechów" w rolecie a tak nie wolno założyć rolet bo jak kiedyś trzeba będzie do nich zajrzeć no to po zawodach. Największym problemem jest szerokość profila czyli 82mm co w systemach nadstawnych blokuję rewizję od spodu.
Muszę powęszyć ale tak na szybko to powinna być skrzynka 245 i wtedy jest rewizja od spodu. Zrobię jutro lepsze rozeznanie.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt mar 02, 2010 10:49 pm

Za mało miejsca. Niestety to częsty przypadek, nieprzemyślanej wizja projektanta. Zmniejszyć okna o parę cm i skrzynka wejdzie. Niestety dla estetyki należy dobrać te same skrzynki do wszystkich okien na tej stronie elewacji a jak w pomieszczeniu są inne okna to trzeba pokombinować. Raczej bez wizyty kogoś kumatego na miejscu budowy będzie ciężko doradzić.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr mar 03, 2010 1:00 pm

No raczej lipa. Nie wejdzie.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » sob mar 06, 2010 1:05 am

Witam serdecznie,
Jestem Przedstawicielem Handlowym firmy Eurocolor. Jesteśmy producentem okien i drzwi w systemie Schuco. Zapraszam na naszą stronę http://www.eurocolor.com.pl .
Jeśli potrzebuje Pan profesjonalnego doradztwa, człowieka, który się z Panem spotka, podjedzie, doradzi, wymierzy i przedstawi atrakcyjną ofertę, a jest Pan - jak doczytałem - z województwa zachodniopomorskiego, mogę polecić naszego Autoryzowanego Dystrybutora, który obsługuje ten rejon - firmę SCMB ze Szczecina. Dokładne namiary znajdują się na naszej stronie www w zakładce Kontakt / Salony Firmowe.
Polecam i pozdrawiam
Michał Paluch

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » sob mar 06, 2010 1:39 am

Kolego Porsche , ty nie inwestuj w Schuco i trzyszybowe wkłady tylko w 15 cm styropian . Z fotografi którą zamiesciłeś widać że ten porotherm kleisz z teściem po godzinach ,zapewnie zwykłą zaprawą . No chyba że zapłaciłeś za tą robotę jakiemuś "fachowcowi"?
Wylewane nadproża betonowe musisz ociepić styropianem (ewentualnie wełną mineralną)
Moja rada kup zwykłe okna ,za zaoszczędzone pieniądze ociepl mur . Rolety zastosuj tradycyjne zewnerzne .Rolety na okienne nie są zbyt dobrze izolowane cieplnie.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob mar 06, 2010 9:55 am

Styrobian styropianem. Jakość postawienia muru ma oczywiście ogromne znaczenie.
Rozwiązanie konstrykcyjne i wymiarowe belek trzeba zrobić w przemyślany sposób. Powinieneś porsche najpierw pogadać z fachowcami od rolet ba nie tylko od rolet ale i okien. Powinieneś ten post zacząć jeszcze przed robieniem tych belek. Teraz masz tzw. "zonka" bo nie poszedłeś na całość - nie zrobiłeś wcześniej rozpoznania w terenie. Czuję, że dałeś ciała. Najlepiej teraz jak chcesz poradę to narysuj na kartce przekruj położenia belek nad otworami oczywoście nie zapomnij o napiasniu wszystkich wymiarów.

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » ndz mar 07, 2010 6:35 am

Witam kolegów

Nie chce się mądrzyć, ale można by było "ugryść" temat tych rolet troszeczkę inaczej.

Zamiast rolety nadstawnej przy profilu jak doczytałem 82 mm zastosować system rolety dostawianej. Do Waszego szerokiego profilu dokrecic górą poszerzenia nad okno. Nawet w tym wypadku zastosowac poszerzenie "węższe" i do tego np. białe. Od strony mieszkanie to się da spokojnie obrobic i zrobic imitację tradycyjnego nadproża. Kolor biały poszerzeń automatycznie obnizy koszty a jest to jednak ważne, kiedy okien i co zatym idzie rolet będzie sporo.

Rolete dostawianą oczywiście "dostawiamy" (masło maslane :)) do okna i uciekamy w tym momencie z problemem jaki mamy w rolecie nadstawnej - niestety mozliwośc przewiewu.
W otworze okiennym możemy tak ustawić wtedy okno z roletą, żeby nam od zewnątrz steropian zakrył całkowicie lico puszki roletowej od zewnątrz i tym samym utrzymujemy jakiś wygląd wizualny.

Zdaje sobie sprawę, że rewizja wtedy będzie od zewnątrz, i może mi ktos zarzucić, że potencjalny złodziej będzie miał do niej dostęp .... ale czy jest jakies alternatywne rozwiązanie do rolet nadtsawnych ?

porsche
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: porsche » ndz mar 07, 2010 3:48 pm

Kolego Zbigniewie,

do Twojej wiadomosci:Zaprawa jest ciepla taka jaka powinna byc i ocieplenie nadproza jest oczywiscie takie jak byc powinno(styropian ) ,a fachowca ktory mi to robi tylko pozazdroscic,szkoda tylko ze ludzie(na szczescie nie wszyscy) ktorzy zajmuja sie sprzedaza okien nie sa takimi fachowcami poniewaz jeszcze przed budowa konsultowalem wszystko z przedstawicielem schuco i veka i wlasnie takie rozwiazanie mi polecili,a teraz widze ze wiekszosc tylko krytykowac potrafi.

Pozdrawiam wszystkich "fachowcow"

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz mar 07, 2010 5:22 pm

Kolego to nie krytyka tylko doradztwo i wiedza z praktyki a nie z teorji. Poczekasz to się przekonasz.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » ndz mar 07, 2010 5:58 pm

Porshe , mówisz ze otrzymałeś doradztwo od Schucko oraz Veki . Czy ci doradcy wykonali dla ciebie rysunki pokazujace jak bedzie wygladało połączenie okna z roletą ,nadprożem, murem . czy przedyskutowali z tobą wszystkie za i przeciw? Myślę że nie masz żadnego szczegółowego rysunku technicznego , bo gdybys miał nie zadawałbyś pytania na forum .
Na twojej budowie jest za duzo marketingu (Porotherm,Schuco,Illbruck, ciepły parapet ) i reklam z Muratora a za mało inzynierii .
Chcesz mieć wszystko najlepsze ale w rezultacie nie otrzymasz to co planujesz bo twoja ściana bedzie miała mostki termiczne , roleta na oknem bedzie także przewodziła zimno , możliwe przewiewy z rolety .
Wydasz pieniadze na trzyszybowe wkłady , montaż Ilbrucka , ciepły parapet a dom w rezultacie bedzie nie energoszczędny .
Mam nadzieję ze jak przemyślisz swoją filozofie budowania to jeszcze mi podziękujesz.

porsche
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: porsche » ndz mar 07, 2010 6:40 pm

Zbigniew, a gdzie mam miec te mostki skoro wszedzie gdzie moga wystepowac(nadproze,strop itd. )docieplilem styropianem a skoro mam sciane 45 cm to moge dac jeszcze ocieplenie na skrzynki wiec napisz gdzie jeszcze moge miec te mostki to na pewno skorzystam z twoich podpowiedzi.Dodatkowo montuje pompe ciepla i rekuperator +ocieplenie podlogi 20cm + dach 30cm wiec chyba bede blisko domu energooszczednego.Jak myslisz?Domu energooszczednego nie osiagniesz tym ze dasz 30 cm ocieplenia na sciane tylko tym jak polaczysz te wszystkie cechy o ktorych pisalem i nie jest to wiedza muratora tylko ludzi ktorzy sie tym zajmuja od 20-30 lat,a jak nie zastosujesz np.cieplego montazu to okna energooszczedne nie maja wogole sensu i kazdy kto tylko troche sie na tym zna Ci to powie.Dlatego nie rozumiem slow krytyki skoro chcialem zacignac tylko rady ludzi ktorzy powinni sie na tym znac.

Pozdrawiam

Pliszka
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: Pliszka » ndz mar 07, 2010 8:11 pm

Troszeczkę dyskusja zaczyna przybierac zły obrót sprawy.

Rozumiem, że dla jednego jego "fachowiec" jest swietny dla innego niekoniecznie.

Rozumiem intencje osoby, która się buduje że próbuje dowiedziec się jak najwięcej o tym jak to zrobic" fachowo" i zaoszczedzić pieniadze a nie je tracic, ale trzeba zrozumiec równiez ludzi z "pierwszej" lini, którzy na codzień spotykaja na swojej drodze budowy i maja za zadanie doradzic jak najlepiej swoim potencjalnym Klientom.

Zamieszczone zdjęcie jest zrobione z pewnej odległości i jednak na pierwszy "rzut" oka do złudzenia przypomina budowy, które odwiedzamy. Trudno więc nam zarzucac, że jesteśmy od razu "kiepskimi fachowcami" bo się czepiamy wykonastwa.

Najrozsadniej jest zrobić zdjęcia z większym przybliżeniem, bo to jest najlepszy argument. Pyskówka słowna poprostu doprowadzi do zapomnienia o co zainteresowany zapytał.

Proponuje równiez nie trzymac się jak mantry "porad" ludzi, o których Pan pisze. To dobrze, że Pan konsultuje wszystkie sprawy techniczne, prosze jednac byc otwartym na szerszy komentarz. Nie chce sie tu wdawac w niepotrzebne dyskusje, do akurat pompa ciepła, rekuperator, ocieplenie podłogi 20 cm a dachu 30 cm, to jeszcze nie jest szczyt marzeń.

Nie ma sensu skakac sobie do gardła, bo tak naprawde to nie My Forumowicze, których Pan uwaza za "pseudofachwców" będa w tym domu mieszkać tylko Pan i Pańska rodzina. Ja bym siepoważnie zastanawiał, czy np. ocieplenie dachu 30 cm wełny będzie wystarczajace, bo troszke zabkow w pewnych tematach zjadłem. Jednak bez dużo wiekszej ilości informacji nie podejme sie niepotrzebnej dyskusji na puste słowa o " za i przeciw". Identyczna sytuacja tyczy sie np. odwodnienia na Pana działce, bo ma to tez bardzo znaczenie .... a jakie ? ... no to znowu temat rzeka.

Reasumując - skoro Pan o cos pyta, to sensowniej jest posłuchac różnych wypowiedzi a jako argumenty proszę przedstawiac fakty, choćby w postaci dokładnych zdjęć i rysunków technicznych. Więcej uzyska Pan w ten sposób dobrej porady i pomocy, a osoby mniej douczone i mniej doswiadczone same odpuszcżą w pewnym momencie prowadzenie dyskusji. beda wolały same czegos ciekawego i mądrego sie dowiedzieć. I na koniec prosze nie mysleć, że nie mam szacunku do doradców z Veki czy Schuco ... po prostu nie wiem, czy to sa świetni Teoretycy, świetni Praktyczy, dwa w jednym czy nic w ogóle.

Pozdrawiam Wszystkich

porsche
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: porsche » ndz mar 07, 2010 8:36 pm

Witam,

wlasnie chodzilo mi o to zeby mi ktos doradzil bo widze ze moi dotychczasowi doradcy na miejscu cos przekombinowali i wcale nie uwarzam ze na tym forum sa tylko pseudofachowcy ,jezeli tak by bylo to bym nie tracil tu czasu.Na szczescie sa jeszcze ludzie ktorzy podchodza do tematu ze zrozumieniem jak kolega wyzej ,a nie z pogarda typu "robisz po godzinach z tesciem wiec na pewno wszystko jest zrabane a ja wielki fachowiec zjadlem wszystkie rozumy chociaz nie wiem w czym rzecz".Nadal czekam na propozycje rozwiazania mojego problemu jak rowniez oferty niekoniecznie w profilu schuco.

Pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz mar 07, 2010 8:37 pm

Musisz się nauczyć, że wszystko trzeba mieć na papierze a nie słownie powiedziane. Właśnie dlatego są potem niespodzianki.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » pn mar 08, 2010 12:06 pm

Tak szczerze ,to zdjęcia nic mi nie mówią, a problem trzeba by było rozwiązać organo-leptycznie :lol: :lol: :lol: :lol: ...czyli na miejscu.
Tak na marginesie jeśli Eurocolor ma takich przedstawicieli jak SCMB ze Szczecina to tylko pogratulować :lol: :lol: :lol: Ciekawe czy jest jakiś producent którego wyrobów ta firma nie oferuje?No Po prostu znają się na wszystkim...taka uniwersalna maszynka do wszystkiego-goli,p...oli,usuwa ciążę i krawaty wiążę :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » wt mar 09, 2010 6:26 pm

Drogi Panie Porsche:

1. Znajdź pan jednego człowieka, który się zna a któremu zaufasz i słuchaj pan jego - inaczej pan zgłupiejesz od dobrych rad.

W Polsce sami Wujowie Dobre Rady a nikt dobrze drogi nie potrafi wybudować...

2. Pisz Pan do mnie , bo mamy interes do zrobienia. e-mail : ukrawczyka@wp.pl , mam dla pana cymesik ukryty pod ladą.

:shock:
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » śr mar 10, 2010 10:34 am

Proszę o kontakt 606 93 03 06.Z pocztą są jakieś problemy.

scmb-okna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: scmb-okna » czw mar 11, 2010 10:23 am

Jeśli komuś przeszkadza , że możemy zaoferowac klientowi szereg rozwiązań z zakresu stolarki okiennej to już jego sprawa.Na pewno jest to jakiś laik sprzedający okna z D........... .

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » sob mar 13, 2010 9:54 am

Ależ mi to nie przeszkadza :lol:
Jestem po prostu pełen podziwu dla tak rozległej i wszechstronnej wiedzy Panów na temat tylu różnych systemów okiennych.Łeb normalnie mały.No omnibusy normalnie :lol: :lol: :lol: Czapki z głów!A tym na na D....to chyba też się zajmujecie,podobnie jak innym "czołowym",o nieskazitelnej opinii producentem na B... :lol: :lol: :lol: .....i jak już pisałem na wszystkie inne litery alfabetu.Tak sobie myślę że dobrze że tylko alfabetu łacińskiego!

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » pn kwie 12, 2010 11:11 pm

WITAM WYKONAM PANU STOLARKE PROFIL PONZIO
http://ziobrowski.eu.interii.pl/index.html
POZDRAWIAM

oknagaleria
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknagaleria » pn kwie 19, 2010 10:00 am

WITAM SERDECZNIE POSIADAM OKNA SCHUCO,AVANTGARDE SPECTUS JEZELI NIE DOKONAL PAN WYBORU PROSZE O KONTAKT
oknagaleria@op.pl pozdrawiam jestem z bylego pilskiego.

Odpowiedz

Wróć do „Kupię - szukam wykonawcy - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana”