Okna ADAMS vs OKNOPLAST Kraków - wybór

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Okna ADAMS vs OKNOPLAST Kraków - wybór

Post autor: dupcon » pn kwie 19, 2010 7:36 am

cześć,

Koledzy potrzebuje żetelnej i obiektywnej opinii. Mam do wyboru dwie oferty z których chcę skorzystać.

1. Okna z ADAMS Mrągowo:
- profil Bruegmann Classic
- okucia Roto
- parapet zew. stal 25
- parap. wew MDF 30
- montaż pełny
- gwarancja 5 lat
cena: 6.200zł

2. Okna z OKNOPLAST Krakó:
- profil Koncept
- okucia MACO muliti matic
- parapet zew. stal 25
- parap. wew MDF 30 - (tu lepszy gatunkowo i wizualnie MDF)
- montaż pełny
- gwarancja 7 lat
cena: 6.700zł

Co wybrać? Które okna będą lepsze + ewentualnie jak możecie wymienić "+" i "-" poszczególnych ofert

będe liczył na wasze obiektywne wypowiedzi

dzięki

oknoAD

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Re: Okna ADAMS vs OKNOPLAST Kraków - wybór

Post autor: ekodomgizycko » pn kwie 19, 2010 12:25 pm

Od siebie doddam ;że nawet najlepsze okna można "zepsuć" nie właściwym montażem i tu tez bym się zastanowił.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 19, 2010 12:30 pm

Właśnie to jest najistotniejsze - MONTAŻ, kto go ma wykonać :?:

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » pn kwie 19, 2010 12:41 pm

o montaż się nie martwię. (fachowy będzie)
Pytanie które okna wybrać?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 19, 2010 10:03 pm

To na sezon okna z OKNOPLASTU tanieją :?: Wcześniejsza oferta jak pisałeś opiewała na 7300zł
PROMOCJA CZY CO?

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt kwie 20, 2010 9:40 am

Dupcon,a ty wogle wiesz co chcesz? Zakładasz coraz posty z różnymi ofertami i błądzisz. W zimie będziesz montował :?: :?:
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

oknoAD

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » wt kwie 20, 2010 4:59 pm

Kuba N. pisze:To na sezon okna z OKNOPLASTU tanieją :?: Wcześniejsza oferta jak pisałeś opiewała na 7300zł
PROMOCJA CZY CO?
Potrafię negocjować ceną, to coś dziwnego? :shock:

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » wt kwie 20, 2010 5:04 pm

Magic353 pisze:Dupcon,a ty wogle wiesz co chcesz? Zakładasz coraz posty z różnymi ofertami i błądzisz. W zimie będziesz montował :?: :?:
Zakładam tematy bo szukałem najlepszych okien dla siebie. Zdecydowałem się na te, które opisałem w tym temacie.

P.S. Nie chcę być złośliwy ale jak zakłądałem temat że szukam okien i jestem na zakupie to wszyscy jak jeden mąż pisali mi emaile z ofertą byle tylko u niego zakupić. Nie skorzystałem z tych ofert bo wydają mi się mało atrakcyjne. Mam prawo , prawda?
Liczyłem że uda mi się tu na forum zdobyć rzetelne porónanie oferta, a wychodzi że tylko są na forum naganiacze, bez urazy :D bo jak nie wybrałem ofert z przysłanych to już nikt nie chce odpowiadać z sensem. Podkreślam z sensem a nie pisanie o promocjach, zimowych motażach itp

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt kwie 20, 2010 8:41 pm

Bezsensem jest kupować okna na profilu Bruegmann Classic za 6200 zł cena kosmos. Dostałem kiedyś ofertę od ADAMS, jedne z najtańszych okien w Polsce, także ktoś ma zdrowe marże. Filozofii tu nikt nie wymyśla montaż to podstawa.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt kwie 20, 2010 8:51 pm

dupcon pisze:
Magic353 pisze:Dupcon,a ty wogle wiesz co chcesz? Zakładasz coraz posty z różnymi ofertami i błądzisz. W zimie będziesz montował :?: :?:
Zakładam tematy bo szukałem najlepszych okien dla siebie. Zdecydowałem się na te, które opisałem w tym temacie.

P.S. Nie chcę być złośliwy ale jak zakłądałem temat że szukam okien i jestem na zakupie to wszyscy jak jeden mąż pisali mi emaile z ofertą byle tylko u niego zakupić. Nie skorzystałem z tych ofert bo wydają mi się mało atrakcyjne. Mam prawo , prawda?
Liczyłem że uda mi się tu na forum zdobyć rzetelne porónanie oferta, a wychodzi że tylko są na forum naganiacze, bez urazy :D bo jak nie wybrałem ofert z przysłanych to już nikt nie chce odpowiadać z sensem. Podkreślam z sensem a nie pisanie o promocjach, zimowych motażach itp
Ok.Masz prawo pytać i rozumiem też twoje pewne rozgoryczenie podejściem jakiejś części forumowiczów,proste dwa pytania z mojej strony:
1. Dostałeś ode mnie maila z prośbą o zestawienie i info że moje okna są NAJ :!: :!: :?:
2. Tu łatwo idzie się rozeznać kto jaki poziom wiedzy reprezentuje i czym konkretnie się zajmuje a jest coś takiego jak PW ile takich wysłałeś?
Proste pytania i tak samo prosta odp.
Jako handlowiec życzę ci tylko trafnego wyboru i zadowolenia z użytkowanej stolarki okienno-drzwiowej oraz przytulnego gniazdka w nowym domku. :D

P.S. Proszę o jedno,nie odbierz tego jako przekąs czy złośliwość z mojej strony co napisałem wyżej.Pozdrawiam serdecznie.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » śr kwie 21, 2010 7:45 am

monciak pisze:Bezsensem jest kupować okna na profilu Bruegmann Classic za 6200 zł cena kosmos. Dostałem kiedyś ofertę od ADAMS, jedne z najtańszych okien w Polsce, także ktoś ma zdrowe marże. Filozofii tu nikt nie wymyśla montaż to podstawa.
dzięki za konkret :) myślałem że to normalna cena za Bruegmana :( ale widać że się myliłem.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » śr kwie 21, 2010 7:51 am

Z aluplasta Ideal 4000 zrezygnowałem bo to profil klasy B. Jak dobrze wiecie w stosunku do Brugmana , klasa A.
Dlatego nie rozważam zakupu Ideala.
Kolega wyżej pisał że cena za Brugmana z kosmosu.

A co do oferty z Oknoplastu to cenę taką sobie wynegocjowałem i chyba wg. mnie a jestem świerzakiem w PVC jest najlepszą ofertą, a produkt powinien być markowy i gwarantować zadowolenie.
Montaż to wiem że podstawa!

Co do rozgoryczenia :D to może i małe było bo tacy jak ja szukają pomocy na forum i liczą na fachową pomoc. Rozumiem że każdy chce zarobić ale trzeba przy tym być obiektywny i pochwalić rónież wyroby konkurencji

pozdro

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr kwie 21, 2010 8:01 am

dlatego kup stolarkę z Krakowa :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » śr kwie 21, 2010 9:09 am

dupcon pisze:............
Kolega wyżej pisał że cena za Brugmana z kosmosu.

............... najlepszą ofertą, a produkt powinien być markowy i gwarantować zadowolenie.
Montaż to wiem że podstawa!

Co do rozgoryczenia :D to może i małe było bo tacy jak ja szukają pomocy na forum i liczą na fachową pomoc........
Jeżeli ktos pisze że cena jest z kosmosu na podstawie tylko tego że okno to Brugmann,nic nie wiedząc(bo nie jest tu napisane)jak i w co to okno jest doposażone to potraktuj to jako skrót myślowy nie poparty żadnymi argumentami.
Co do produktu który w/g Ciebie powinien być markowy i gwarantowac zadowolenie to wystarczy zrobic sobie takie małe zestawienie co oczekujesz i w pkt.wypisac co oferują Tobie firmy w tej własnie cenie;
- szyba (hałas,wpółczynnik przenikania ciepła Ug,ramka w szybie?, itd.)
-klamka
- profil(rama wsp. Uf),szerokość,kształt,gwarancja
-uszczelka(czarna,szara)
-wzmocnienia,okucia,itp.oraz dodatki które są w cenie.
Po poznaniu tych detali(które są bardzo istotne w późniejszym uzytkowaniu)będziesz miał obraz i róznice wynikające z ceny i jakości.Oczywiście jeszcze raz wspomnę o montażu który jest bardzo istotny.
Pisze tu ogólnie gdyz jestem jednym z handlowców który sprzedaje własnie okna z firmy która Ciebie tu interesują a nie chciałbym a żeby zakrzyczano mnie że 'kazdy żyd swój towar chwali"
Pozdrawiam i życze trafnych decyzji.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr kwie 21, 2010 10:52 am

Cena z kosmosu bo dostałem od ADAMS jedną z najtańszych ofert. Różnica do innych jest potężna, gonią tanich znanych nam producentów. Mogę takiego Brugmana sprzedać za 5300 zł z przyzwoitym zarobkiem. Zaznaczam że okna będą miały profil,zbrojenie, szybę, i pełne okucie ROTO NT chyba że ADAMS daje coś jeszcze nadzwyczajnego :D .

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr kwie 21, 2010 1:35 pm

Zaczyna się
kto sprzeda taniej, bo może prześcigniwe kolegę..
Forum ma służyć wymianie opini a nie wymianie ofert handlowych
Jeśli ktos zaproponował cene oknoplastu za 6300 to na profilu weka możesz kupić okna o te 10% taniej innego wykonawcy (tej samej klasy wykonanie) itp
Ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi - kupić chcesz dobry produkt czy cenę? (co nie znaczy że najlepszym produktem jest okno oknoplastu)
porównaj parametry okien z klasy A i B - będziesz zaskoczony że grubość ścianek o całe 0,2 mm ma mniejsze znaczenie (nikłe) niż zastosowane okucia,producent,ciepła ramka tworzywowa (a nie badziewna stalowa-bo to ściema marketingowa), zobaczysz że okna z dodatkiem tworzywa z recyklingu są stabilniejsze niż te osławione bez (badania nie klamią) a stabilizator wapniowy itp możesz w buty włożyc bo dalej srtabilizator na solach ołowiu to jest to.
powtórzę :Forum ma służyć wymianie opini a nie wymianie ofert handlowych

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr kwie 21, 2010 7:07 pm

Na klasę profilu łapią klienta, w poniedziałek walczyłem z jednym który myślał że klasa A ma takie samo znaczenie jak w sprzęcie AGD, na szczęście moje argumenty przemówiły i zamówił REHAU w klasie B z szybą U= 0.6. Już pisałem iż VEKA ma bardzo duże partie profilu w klasie A które ledwo łapią się w dolną granicę normy ale jak widać 0.2 mm dla zielonych (nikogo nie obrażając) ma duże znaczenie. Życzę udanego zakupu i kierowanie się klasami profilu. Dla mnie bezsensem jest kupować niby markowe okna za duże pieniądze na zwykłej szybie niż poszukanie tańszych-dobrych z pakietem 3 szybowym, chyba że komuś się będzie lepiej spało iż przepłacił i ma coś z Krakowa.
Wolę mieć 3 komorowe szer. 60 mm w klasie B z porządnym zbrojeniem i szybą np.: U=0.6 niż klasę A z szybą 1.0.
Na Bruegmann nic nie powiem bo może będzie moim czarnym koniem w ofercie dla klientów szukających tylko ceny.

Pozdrawiam!

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 22, 2010 6:08 am

"Wolę mieć 3 komorowe szer. 60 mm w klasie B z porządnym zbrojeniem i szybą np.: U=0.6"

chcieć a móc to różnica ;)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 22, 2010 6:14 am

z drugiej strony monciak piszesz o szybie 0,6 , a czy to rozwiazanie nie jest troszkę na wyrost ? bo przy wietrzeniu mieszkania ten wydatek troszkę szalg trafia ;)

Tak więc wiesz.. dla jednego lepszy profil w klasie A, dla drugiego Szyba 0,6 :)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 22, 2010 7:10 am

Zakładamy w tym przypadku że mamy do wydania 6300 zł więc w tej kwocie można mieć dobre okna z szybą 0.6.Opisujemy konkretną sprawę, kupowanie okien z Krakowa za abstrakcyjną cenę jest dziwactwem, a BRUEGMANNA za podaną kwotę rozrzutnością. Na Śląsku mamy producenta na BRUEGMANN który do 3 szyb ma śmieszną dopłatę 30 zł m2. Przy specyfikacji tego klienta wychodzi parę zł.
Oszczędności są, przecież okna na zwykłych szybach też otwieramy do wietrzenia.
Zawsze można kupić okna z szybą 1.0 a dostać w tej kwocie np.: nawiewniki itp.

Pozdrawiam!

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 7:38 am

meraś pisze:"Wolę mieć 3 komorowe szer. 60 mm w klasie B z porządnym zbrojeniem i szybą np.: U=0.6"

chcieć a móc to różnica ;)
niby jak klient będzie wiedział że jest "porządne zbrojenie" ?? Co będzie rozbierał okno, czy uwierzy sprzedawcy na słowo?? :D

to się tyczy odpowiedzi do Monciaka ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 7:41 am przez dupcon, łącznie zmieniany 1 raz.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 7:40 am

meraś pisze:z drugiej strony monciak piszesz o szybie 0,6 , a czy to rozwiazanie nie jest troszkę na wyrost ? bo przy wietrzeniu mieszkania ten wydatek troszkę szalg trafia ;)

Tak więc wiesz.. dla jednego lepszy profil w klasie A, dla drugiego Szyba 0,6 :)
widać że są rozsądni ludzie na tym forum a nie tylko sprzedawcy.
takich kolegów na forum potrzeba więcej !

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 7:53 am

ok. koledzy podaje warunki mojego zakupu i napiszcie swoje oferty na ogólnym forum. Zaraz porównamy wasze oferty cenowo do OKNOPLASTA i będziemy wiedzieć czy jak piszecie przepłacam.

Okna:
- 4 szt. 205cmx145cm
- 1 szt. 57cmx145cm
- 3 szt. 50cmx90cm
- parapet zewnetrzny stalowy '25=(10,5mb)
- parapet wewnetrzny MDF '30=(10,5mb) ( był liczony do mojej oferty nie najprostszy tzn. nie najtańszy z możliwych MDF-ów. )
- montaż pełny

Czekam koledzy na wasze oferty, tak żeby każdy mógł zobaczyć. Oczywiście proszę o nie wypisywanie tylko całkowitej sumy! tylko rozbicie na poszczególne składniki tj. cena okien z osobna (różne wymiary), cena parapetów, cena montażu. Tak żeby było wszystko czarne na białym
Porównamy i zobaczymy co z tego będzie?
Czekam z niecierpliwością na oferty :D

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 9:04 am

Dupcon,podaj jeszcze kolorystykę tak żeby można było konkretnie wycenić.
I jak inni się zgodzą to proponuję wklejać wyceny w formacie PDF i będzie też wiadomo kto co daje z wyposażenia w ceni
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 9:26 am przez Magic353, łącznie zmieniany 1 raz.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 9:17 am

Magic353 pisze:Dupcon,podaj jeszcze kolorystykę tak żeby można było konkretnie wycenić.
okna białe
Tylko koledzy pamiętajcie, żeby to była oferta taka, gdzie przychodzę do was i ją zamawiam. Żeby potem się nie okazało że trzeba dopłacić 1000zł :lol:

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 9:35 am

Ja sobie z ciekawości wyceniłem twoją ofertę. I co masz na myśli pisząc montaż pełny?

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw kwie 22, 2010 9:48 am

ktoś tu pomylił forum z targiem :lol:
Przypomina mi się pewien klient który dostał wycenę i biegał od punktu do punktu i się chwalił jak ma tanio i co punkt to było taniej.Dwa najtańsze punkty zimą zamkneły działalność i chłopina przyszedl do mnie czy mu zrobie regulacje okien bo nie ma punktu.Dlatego Panie Dupcon ma Pan tyle informacji w necie o produktach i pewnie przeszedl Pan jeszcze wszystkie punkty w swoim miescie że nie wiem po co Panu jeszcze ta licytacja która i tak do niczego w Pana przypadku nie doprowadzi.Teraz to tylko będzie celowe zaniżanie cen przez sprzedawców w celu pokazania jak "drogo pan kupił"chociaz śmieszą mnie takie formy wypowiedzi jak oczywiscie takie będą.
Panie Dupcon mądrych decyzji zyczę i miłego dnia.Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 9:54 am

Zbyflo,przyznaję rację robi się targ. Jedyne co mnie interesowało by gdyby powklejać wyceny to pokazanie kto handluje ceną a kto jakością i wyposażeniem.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 9:57 am

Magic353 pisze:Ja sobie z ciekawości wyceniłem twoją ofertę. I co masz na myśli pisząc montaż pełny?
wyrwanie starych okien, zamontowanie nowych, obróbka tynkarska. Czyli taki montaż, po którym ja nic nie musze robić :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 22, 2010 10:02 am

Tak więc Panowie pamiętajcie, że należy doliczyć również:

- Sztablaturę
- Malowanie
- Akryl/Sylikon

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 10:03 am

zbyflo pisze:ktoś tu pomylił forum z targiem :lol:
Przypomina mi się pewien klient który dostał wycenę i biegał od punktu do punktu i się chwalił jak ma tanio i co punkt to było taniej.Dwa najtańsze punkty zimą zamkneły działalność i chłopina przyszedl do mnie czy mu zrobie regulacje okien bo nie ma punktu.Dlatego Panie Dupcon ma Pan tyle informacji w necie o produktach i pewnie przeszedl Pan jeszcze wszystkie punkty w swoim miescie że nie wiem po co Panu jeszcze ta licytacja która i tak do niczego w Pana przypadku nie doprowadzi.Teraz to tylko będzie celowe zaniżanie cen przez sprzedawców w celu pokazania jak "drogo pan kupił"chociaz śmieszą mnie takie formy wypowiedzi jak oczywiscie takie będą.
Panie Dupcon mądrych decyzji zyczę i miłego dnia.Pozdrawiam :D
Kolego, chyba nie czytałeś dokładnie wszystkich postó w moim temacie. Ja na samym początku napisałem że wybrałem ofertę OKNOPLASTU. Ale koledzy odrazu podnieśli alram że przepłacam itp itd :)
Dlatego zaproponowałem tym, którzy pisali że mają lepsze oferty, niech je napiszą. Zobaczymy, czy tylko tak piszą czy nie.
Nie robię tu targu. Dlatego napisałem w poscie wyżej, że to mają być konkertne oferty. Czyli takie, że przychodzę i kupuję w tej cenie!
Jestem ciekawy czy Ci co krzyczeli teraz złożą ofertę ?! Bo krowa co dużo muczy mało mleka daje :lol:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 22, 2010 10:05 am

:D
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 10:22 am przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 22, 2010 10:05 am

POLECAM OKNA Z KRAKOWA!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie zastanawiaj się i bierz.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 7:19 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 10:09 am

I trąbke w gratisie :!: :!: :!:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 22, 2010 10:11 am

Panowie ale klient zapytał na początku:

Adams czy Oknoplast ?

Należy odpowiedzieć i podać argumenty, ew. przestrzec :)

Dziękuję Dobranoc:

Dział się nazywa Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci

Tak więc... stosujmy się do tego

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 10:17 am

Do : Magic + Monciak za co mnie obrażacie i bijecie :shock: Czy ja Was obraziłęm w jakimś poscie?
Tak się zachowują Eksperci na forum ??

Kolega Meraś - masz rację to wkońcu forum : Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci czy targ sprzedawców?

Nadal czekam żeby mi udowodnić że przepłacam!

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 10:20 am

meraś pisze:Panowie ale klient zapytał na początku:

Adams czy Oknoplast ?

Należy odpowiedzieć i podać argumenty, ew. przestrzec :)

Dziękuję Dobranoc:

Dział się nazywa Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci

Tak więc... stosujmy się do tego
Meraś,tylko problem w tym że klient zdecydował się/kupił Oknoplast. I pytanie w tym momencie jedno,szuka potwierdzenia swojej decyzji. Mógł pytać przed a nie po,teraz to już musztarda po obiedzie.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 10:27 am

Kolego Magic.

Czy ja napisałem że kupiłem już!!! wskaż miejsce takiego słowa !!
Napisałem że wybrałem ofertę z Oknoplastu z tych dwóch (Adams vs Oknoplast)
Nigdzie nie jest napisane że już kupiłem czy zamówiłem okna!!

P.S. okna będe kupował połowa/koniec maja. Bo wtedy dostanę kredyt w banku + remont mieszkania

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 10:41 am

Dupcon,a czy ja napisałem wprost że kupiłeś?? Z tego co pamiętam to było "zdecydował się/kupił"

Ok.Pytasz czy przepłacasz czy nie,to powiem wprost cytując monciaka znajdziesz wielu producentów dobrych gdzie nie zapłacisz za ogólno-krajową reklamę,kolejna sprawa moja wycena wyszła ok.22% więcej niż Oknoplast z zastrzeżeniem wyposażenia poza-standardowego w ofercie(dot.szyby,okuć,listwy montażowej i doboru profila.) PDF mogę przesłać na maila.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 11:02 am

Odpowiem tak - Magic. Monciak cały czas mąci w temacie i się mądrzy. A nie ma racji.

1.Ja nie potrzebuje szyby U=0,6 - tak jak pisał Monciak. Wystarczy standardowa szyba. Zresztą zauważył to Meraś że 0,6 to i tak nic nie da w praktyce.
2. Napisałeś 2 posty wyżej cyt: Meraś,tylko problem w tym że klient zdecydował się/kupił Oknoplast. I pytanie w tym momencie jedno,szuka potwierdzenia swojej decyzji. Mógł pytać przed a nie po,teraz to już musztarda po obiedzie.
3. Nie pytam czy przepłacam! Pytanie to nie było sformuowane przezemnie a pojawiło się w trakcie rozmowy i wynikło ze złego rozumienia treści.
4. Ponieważ kilka osób z forum zapewniało mnie, że za stolarkę OKNOPLASTU (reklama itd)- przepłacam a można by było mieć lepsze okna w niższej cenie - ZAPROPONOWAŁEM żeby mi w takim razie taką wycenę zrobić przez osoby sprzedające z forum.
5. I do tej chwili nie ma żadnej konkretnej oferty/odpowiedzi , Natomiast są dyskusje, sprzeczki itd.

P.S.I ja mogę tylko przypuszczać?! Mogę się mylić?! Ale jeśli nie ma ofert to znaczy, że te osoby twierdzące, że moga mi zrobić stolarkę w lepszej cenie niż OKNOPLAST tylko bajdużyły

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw kwie 22, 2010 11:10 am

"kurcze to ja w tej cenie może jeszcze założę nawiewniki automat w każdym skrzydle,wstawię ciepłą ramke z szybą 0,6 + P4,jednostronny kolor (na dwustronny zabraknie troche kasy, ale za to parapet zewnętrzny ceramiczny) oczywiście ponieważ to typówka to każde skrzydło UR.....:"
Panowie , a może tak uszanujmy pracę kolegów z branży którzy napałowali się żeby zmierzyć,zrobić wycenę, zapłacili zus,księgowej,czynsz za lokal,media , reklamę, ponoszą ryzyko sojej pracy zawodowej (pomyłki) mają kobietę co czeka z dziećmi aż ojciec kasę do domu przyniesie, a tu taki przychodzi i chce żeby mu w ramach montażu okien jeszcze ogródek skopać?
Są granice przxyzwoitości wyceniania ludzkiej pracy. Jeśli w stonce,jasczurce czy innej sieci handlowej pracują ludzie za marne grosze to czujemy niesmak. Taki sam niesmak czuję jak mój kolega- konkurent jest pod presją klienta i swoją pracę sprzedaje za grosze. Toż to wyzysk. Gonić kułaka klienta,gonić
PS - kliencie czy ty tez tak za grosze marne pracujesz?

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw kwie 22, 2010 11:22 am

Komarko1 i tu się z Tobą zgadzam ,jak dla mnie temat zamknięty

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 11:24 am

Dupcon,zauważ jedną ciekawą sprawę. Jako jedyny nie licytuje się i stwierdzam że jestem droższy i tak jest,tylko mogę śmiało tym co mam walczyć rzetelnie zapewniając że za jakość nie muszę się wstydzić.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 11:30 am

Magic353 pisze:Dupcon,zauważ jedną ciekawą sprawę. Jako jedyny nie licytuje się i stwierdzam że jestem droższy i tak jest,tylko mogę śmiało tym co mam walczyć rzetelnie zapewniając że za jakość nie muszę się wstydzić.
wiem o tym.
pisze o innych że tylko gadają. nie o tobie

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 11:32 am

zbyflo pisze:Komarko1 i tu się z Tobą zgadzam ,jak dla mnie temat zamknięty
tu masz przykład Migic - gadającej klawiatury :lol:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw kwie 22, 2010 11:44 am

dupcon ty lepiej pracuj, a nie na koszt swojego szefa piszesz z jego klawiatury posty na oknonecie. My PANISKA klepiemy na nasz koszt bo jestesmy w NASZEJ pracy.
Nie odpowiedziałeś na pytanie które zadałem - tak nisko cenisz swoją prace , że od moich kolegów chcesz okna bez normalnej marży?
PS - ochrona dobrze płatnych zawodów typu adwokat,lekarz bierze się z tąd , że jednak stawki minimalne za usługę sa droga pantoflową przekazywane. W tej branży niestety nie patrząc po ofertach jakie przedstawiono panu d.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 22, 2010 11:57 am

Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 8:09 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 12:02 pm

monciak pisze:Mamy tutaj nowości!!! Przez uchylanie okien i wietrzenie nie opłaca się kupować 3 szyb, ludzie co to za cuda!!! Co mnie kusi żeby być uczestnikiem tego forum. :roll:

Chłopie masz do wydania marne 6500 zł a Ty robisz w sobie problem w głowie. Idź do OKNOPLASTU i zamawiaj będziesz zadowolony.
Co do zbrojenia w oknach to mam w każdym salonie telewizor 32 cale na którym idzie film z całym cyklem produkcyjny gdzie dokładnie widać co jest dawane do środka oraz kilkanaście narożników. Mogę śmiało ciąć przy kliencie każde okno bo jestem pewien co producent daje do okna, sprawdzam to za każdym razem jak jestem na kawie u dostawcy.

Pozdrawiam!
U ciebie napewno nie wydam 6,500zł. Burak !

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 22, 2010 12:22 pm

Widzisz monciak, nowości mamy ciągle :)

Ja np. nie wiedziałem, że w profil 60 mm wsadzisz szybę 0,6 8) świetnie :)

Co do wietrzenia pomieszczeń, nie irytuj się tak, i co zrobisz jak klient Ci powie, że mieszka w bloku i ogrzewanie...wiesz gdzie ma ?;)

A Jeżeli klient ma wentylację w budynku na "słabym poziomie", też będziesz go namawiał na szybę 0,6, skoro i tak musi wietrzyć dość często ?
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 1:15 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

dupcon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dupcon » czw kwie 22, 2010 1:11 pm

Mimo że jestem na tym forum od niedawna, już wiem kto jest profesjonalistą

Meraś - szacun
Monciak - ucz się

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 22, 2010 1:31 pm

:D Super :D

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 22, 2010 4:28 pm

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 8:09 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw kwie 22, 2010 7:10 pm

Nie dajmy się zwariować ...... :shock: a nasze wypowiedzi w większości świadczą o nas obojetnie z kim o czym rozmawiamy :wink:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 22, 2010 7:38 pm

.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 6:14 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » czw kwie 22, 2010 8:00 pm

Pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 7:21 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr kwie 28, 2010 5:33 pm

Z oknami jest przeciwnie niż z samochodami.
Na furę konkretną stać ludzi i potem na picowanie gabloty również.
Okna to by chcieli wszyscy najtańsze, najcieplejsze, bezobsługowe i samoczyszczące.

Tak sie nie da. Na obecną chwilę to można kupić okna na profilu ok. 80mm i pakietem szybowym dwukomorowym w niezłych pieniądzach. Okna, które osiągają bardzo dobre parametry,ale jak ktoś jest gó..ojadem do nic się na to nie poradzi.
Zainwestuj w lepszy temat niż ten co opisujesz (nie chodzi tu o tytułowych producentów) to będziesz dopiero zadowolony i po co ci standard klepany już tyle lat.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr kwie 28, 2010 8:42 pm

No w końcu ktoś kto widzi sens w nowych rozwiązaniach okiennych. Wracając do wątku w tytule to gościu będzie miał standardową VEKĘ za kosmos pieniądze zamiast wypasionych "niemarkowych" okien od lepszych producentów.

Pozdrawiam!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr kwie 28, 2010 9:59 pm

Zapodaj sobie Schuco SI82 (profil 6 komorowy, 82mm i trzy uszczelik) lub Econo 86 (profil 6 komorowy, 86mm i dwie uszczelki) do tego szybkę U=0,6 i masz super profil + super szybę a jak kupisz w EC to dostaniesz niezły wypas w standardzie + ramka SUPER SPACER i gwarancję 10lat na wyrób w rozsądnych pieniądzach - przynajmniej u mnie. I czego szukać więcej.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw kwie 29, 2010 8:44 pm

Kuba N. pisze:Zapodaj sobie Schuco SI82 (profil 6 komorowy, 82mm i trzy uszczelik) lub Econo 86 (profil 6 komorowy, 86mm i dwie uszczelki) do tego szybkę U=0,6 i masz super profil + super szybę a jak kupisz w EC to dostaniesz niezły wypas w standardzie + ramka SUPER SPACER i gwarancję 10lat na wyrób w rozsądnych pieniądzach - przynajmniej u mnie. I czego szukać więcej.
Bez urazy kolego ale tu chodziło w temacie o dwie firmy więc trzymajmy sie tylko tego zapytania,nic na siłe i nic przed szereg i to właśnie nazywa się kultura wypowiedzi.Pozdrawiam i wiecej zrozumienia

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 29, 2010 9:59 pm

Kuba N.z tego co pamiętam chłopak ma określoną kwotę pieniążków i w dodatku z kredytu,prawda jest taka że będzie szukał poniżej tej kwoty a z SI82 to nie wydoli biorąc do wyceny te wymiary które podał. Gdybym miał doradzić coś rozsądnego to Id7000 z ciepłą ramką w szybie i kute na Activ-Pilocie w bogatszej wersji. W tym momencie miałby przyzwoite okna w określonej lub zbliżonej kwocie którą podał.Ale to Dupcona kaska i jego decyzje.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 30, 2010 12:20 pm

Na dzień dzisiejszy to są niewielkie różnice cenowe a ja np. bym wolał poczekać ze 4 miesiące i dołożyć lub w wakacje dorobić zbierając truskawki czy inne tam. Sory ale ja lubię dobre rzeczy i standardu jak dla siebie nie biorę - wolę coś więcej.
Polaków jest nie stać aby kupowali tanio - bo kupując tanio kupujesz dwa razy (ogólnie mówiąc).

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt kwie 30, 2010 12:24 pm

Kuba,masz rację polaków nie stać na kupno szajsu. Ale przetłumacz to przeciętnemu ixińskiemu jak on za 5 zł.taniej da se ogolić
..........tępą stroną noża.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 30, 2010 11:30 pm

Tak na szybko przekalkulowałem te okna z wymiarów co zainteresowany podał i różnica jaka mi wyszła w zakupie koien 5 kom. 70mm ze standardową szybą a jak już wcześniej wspominałem SI82+szkło U=0,6 to 960zł/netto. Przeca to nie kosmos przy 6700zł. Wychodzi to średnio przy 8szt okien 120zł/netto do okna. Ludzie bieżcie przykład z innych państw gdzie normą stają się okna tzw. ENERGOOSZCZĘDNE. To pierwsze okno 2050x1450 osiągnie współczynnik U=1,23 a drugie U=0,82 to przecież 33% różnicy i to 960zł szybko się zwróci a potem już się zarabia w porównaniu z tym standardem.
Na dodatek kolo utargował u jednego parę setek z tych 6700 PLN więc jest z czego dołożyć.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 7:29 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz maja 02, 2010 8:23 am

Kubo co ty proponujesz, jak napisałem o oknach bardziej energooszczędnych za mała dopłatą to ktoś wyśmiał że to nie ma sensu bo uchylamy przy wietrzeniu i lepsze szyby nic nie dają. Ja kładę nacisk na nowe technologię i zaczyna się tego coraz więcej sprzedawać, kwoty zamówień wyższe i większy zarobek. Co niektórzy mają po prostu problem że ich dostawcy jako wypas dają 3 szyby, akurat mój i Twój producent ma tak ogromną gamę nowości że jest czym się popisać.
Także kupujcie ludzie standardowe okna z Krakowa za kosmiczne pieniądze.

Pozdrawiam!

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » ndz maja 02, 2010 11:39 am

.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 6:10 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz maja 02, 2010 12:33 pm

Panowie,powiem swoje prywatne zdanie,gdybym miał klientowi zaproponować swoje okna,to coś na ramie 80mm,szyba 6/16/4ss,do kuchni,sypialni i łazienki napowietrzacze i w standardzie listwa parapetowa. Przekroczyłoby to kwotę 6700 ale dałoby komfort użytkowania okien i wymiany powietrza w domku.Reszta to już kwestia decyzji klienta. :D

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » ndz maja 02, 2010 12:45 pm

.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 6:13 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz maja 02, 2010 12:49 pm

Siema Meraś. Jasne,0,5 a może od razu 0,3 :?: I modlić się żeby okucia i rama wytrzymała do końca gwarancji bo żeby nie podbijać ceny za wysoko to okucie i stal najtańsze na rynku :lol: .

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » ndz maja 02, 2010 1:37 pm

Magic353 pisze:Panowie,powiem swoje prywatne zdanie,gdybym miał klientowi zaproponować swoje okna,to coś na ramie 80mm,szyba 6/16/4ss,do kuchni,sypialni i łazienki napowietrzacze i w standardzie listwa parapetowa. Przekroczyłoby to kwotę 6700 ale dałoby komfort użytkowania okien i wymiany powietrza w domku.Reszta to już kwestia decyzji klienta. :D
Magic, widzę, że i Ty ulegasz sile reklamy "nawiewnikowej" :D . Gdybym był sprzedawcą okien to zanim zaproponuję sposób doprowadzenia powietrza z zewnątrz, musiałbym wiedzieć prawie wszystko o warunkach klimatu wewnątrz. W innym przypadku wszystko co zaproponuję może okazać się przysłowiową niedźwiedzią przysługą oddaną nabywcy okien. Nawiewniki w kuchni i łazience, to ostateczność i powinny się one tam pojawiać w ściśle określonych warunkach, co jest słuszne nawet tak na chłopski rozum, bo "skrócenie" drogi powietrza od wejścia do wyjścia zakłóca, zmienia i osłabia cyrkulację powietrza w mieszkaniu. Zasada jest gotowa i mówi "z pomieszczeń "czystych" do "brudnych" i tego należy się trzymać. Myślę, że lepiej wyjaśnić kupującemu, że najlepszym sposobem ochrony pomieszczeń przed nadmiernym zawilgoceniem jest odpowiednie wentylowanie pomieszczeń w chwili gdy ten nadmiar powstaje. Gotujesz coś - uchyl okno, wypuść nadmiar pary. To proste. Aby móc to robić skutecznie w różnych warunkach pogodowych lepszym i tańszym rozwiązaniem od nawiewników jest choćby stopniowany uchył skrzydeł okiennych w pomieszczeniach brudnych. Itd, itp. Uzyskanie w "starych" budynkach wentylacji zgodnej z obecnymi wymaganiami nie jest obowiązkiem dostawcy okien, to po pierwsze, a po drugie jest dla niego niewykonalne i żaden nawiewnik tego nie zmieni.

Co do meritum tego wątku, to dajecie się łatwo podpuścić. Jak nabywca ma na zakupy określoną kwotę, to będzie miał tyle komfortu na ile go stać i żadne wasze gadanie tego nie zmieni. Z jakiej firmy ma wybrać okna? Otóż jeśli żadna z tych firm nie przekonała tego Pana do siebie i swoich wyrobów to znaczy, że albo obie mają handlowców do doopy albo pan klient chce przy pomocy waszej wiedzy zdołować waszych konkurentów, ale i kolegów z branży. Wdając się w tego typu rozważania musicie zdawać sobie sprawę, że kiedyś ktoś może próbować osiągać podobny cel, ale kosztem waszej firmy. Fakt, że przy okazji próbujecie się "produktowo zareklamować" ma tu niewielkie znaczenie. Pisząc coś na takich wątkach powinniście pamiętać o pewnym powiedzeniu mówiącym że: Im małpa wyżej włazi tym bardziej jej doopę widać. Tym samym próbując być "najlepszym ekspertem" nie musi to oznaczać, że ekspertem pozbawionym instynktu samozachowawczego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz maja 02, 2010 2:13 pm

Z większością twojego postu Backspace 100% racji,generalnie przy 99,8% wycen do skrzydła UR dorzucam stopniowany uchył,a w celu wspomożenia cyrkulacji w pomieszczeniach doradzam klientowi zamontować kratkę z wentylatorem dużo skuteczniejsze i tańsze rozwiązanie. Nie ulegam sile reklamy,dzięki swojej magii jestem na nią odporny. :D
A co do kwoty określonej przez klienta to wypowiadam się już tylko od strony technicznej i w swoim wcześniejszym poście z góry zaznaczyłem że u mnie można dostać te okna o 20% drożej ale za to jakości i wyposażenia się nie wstydzę.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » ndz maja 02, 2010 7:30 pm

Magic353 pisze:... w celu wspomożenia cyrkulacji w pomieszczeniach doradzam klientowi zamontować kratkę z wentylatorem dużo skuteczniejsze i tańsze rozwiązanie.
Tu też warto zachować daleko posuniętą wstrzemięźliwość w poradach. W wielu obiektach, w których wymienia się okna, szczególnie tych "starej daty" wymuszona wentylacja jest niewskazana, albo wręcz zabroniona co wiąże się z możliwością zasysania spalin do pomieszczenia z istniejących w pomieszczeniach urządzeń, np. w łazienkach z gazowym podgrzewaczem wody itp.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz maja 02, 2010 8:18 pm

backspace pisze:
Magic353 pisze:... w celu wspomożenia cyrkulacji w pomieszczeniach doradzam klientowi zamontować kratkę z wentylatorem dużo skuteczniejsze i tańsze rozwiązanie.
Tu też warto zachować daleko posuniętą wstrzemięźliwość w poradach. W wielu obiektach, w których wymienia się okna, szczególnie tych "starej daty" wymuszona wentylacja jest niewskazana, albo wręcz zabroniona co wiąże się z możliwością zasysania spalin do pomieszczenia z istniejących w pomieszczeniach urządzeń, np. w łazienkach z gazowym podgrzewaczem wody itp.

Pozdrawiam

Backspace,widzę że lubisz kontrować moje posty,to dobrze że tak czynisz. Zdradzę ci moją małą dewizę życiową,"cokolwiek czynisz czyń rozważnie i patrz końca" I chyba wszystko jasne w tym momencie. :)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz maja 02, 2010 9:04 pm

Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 8:10 pm przez monciak, łącznie zmieniany 2 razy.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn maja 03, 2010 11:29 am

.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 6:12 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn maja 03, 2010 11:39 am

Magic353 pisze:Backspace,widzę że lubisz kontrować moje posty
Magic, jesteś aktywny. Sporo piszesz na forum, więc siłą rzeczy nasze posty się spotykają lub krzyżują :D , ale chyba niezbyt dobrze odczytujesz moje intencje. Bardzo cenię ludzi z branży, którzy potrafią swoje myśli przelać na papier, bo to rzadkość nad rzadkościami, a jeszcze bardziej tych, którzy potrafią i nie boją się napisać co chcieliby w tej branży zmieniać po to żeby działać lepiej i skuteczniej.

Pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn maja 03, 2010 8:55 pm

:) był post i go ni ma
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 7:30 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 2 razy.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn maja 03, 2010 9:51 pm

Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 8:10 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt maja 04, 2010 6:33 am

Kuba i Monciak,bez urazy robicie sobie własny folwark z licytacją który producent jest lepszy/gorszy i etc. Jeden i drugi dbają o jakość swoich wyrobów a zarazem każdemu z nich może się trafić wtopa. A tu klient chciał się konkretnie dowiedzieć o innych producentach i ich wyrobach.
backspace pisze:
Magic353 pisze:Backspace,widzę że lubisz kontrować moje posty
Magic, jesteś aktywny. Sporo piszesz na forum, więc siłą rzeczy nasze posty się spotykają lub krzyżują :D , ale chyba niezbyt dobrze odczytujesz moje intencje. Bardzo cenię ludzi z branży, którzy potrafią swoje myśli przelać na papier, bo to rzadkość nad rzadkościami, a jeszcze bardziej tych, którzy potrafią i nie boją się napisać co chcieliby w tej branży zmieniać po to żeby działać lepiej i skuteczniej.

Pozdrawiam
No cóż raczej ty odebrałeś trochę źle moje intencje,bardzo cenię kontrę jak i rzetelne wypowiedzi,a co do mojej dewizy to tyczy się moich wypowiedzi i podejścia do pracy i życia.

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » wt maja 04, 2010 9:29 am

Panie Kubo niech się Pan tak nie podnieca tą 10 letnią gwarancją . 10 letnia gwarancja według mnie to tylko i wyłącznie tani chwyt marketingowy . Jeżeli okno ma wady to użytkownik przekona się o tym już podczas kilku miesięcy użytkowania . Najlepszym testem dla okien jest pierwsza zima . Każdy producent w karcie gwarancyjnej ma zapisy nakładające na klienta obowiazek okresowej regulacji i konserwacji okien . Mało który klient się tym przejmuje . Łatwo to udowodnić i reklamację odrzucić .

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt maja 04, 2010 10:00 am

.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 6:10 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt maja 04, 2010 10:06 am

meraś pisze:
samar pisze:Panie Kubo niech się Pan tak nie podnieca tą 10 letnią gwarancją . 10 letnia gwarancja według mnie to tylko i wyłącznie tani chwyt marketingowy . Jeżeli okno ma wady to użytkownik przekona się o tym już podczas kilku miesięcy użytkowania . Najlepszym testem dla okien jest pierwsza zima . Każdy producent w karcie gwarancyjnej ma zapisy nakładające na klienta obowiazek okresowej regulacji i konserwacji okien . Mało który klient się tym przejmuje . Łatwo to udowodnić i reklamację odrzucić .
Przepraszam bardzo, ale co widzisz dziwnego w konserwacji i regulacji okien ? to chyba normalne, nowy samochód też serwisujesz prawda ?
Meraś,a ilu klientów zadzwoniło do ciebie i do reszty dealerów z prośbą o dokonanie okresowego przeglądu okien żeby nie stracić gwarancji :?: :?: Jak znam życie i podejście klienta to może 0.5% albo i to nie. A samochód...... :?: :?: no cóż toż to dopiero inwestycja i musisz pojechać żeby broń boże nie stracić gwarancji którą również łatwo stracić bo zła eksploatacja auta była.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » wt maja 04, 2010 1:13 pm

Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 5:42 am przez wojtys, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Wojtys

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt maja 04, 2010 4:44 pm

Trzeba uciąć tą bezsensowną polemikę kto co lepiej robi itd.
Oboje wiemy, że robimy dobrą robotę i będziemy ją robić zmagając się z innymi oszołomami z tej zepsutej branży. Wiem, że nasi dostawcy to solidne i mocne koncerny stawiające na jakość bo ROTO i REHAU to mocny skład i jakościowo najlepszy.
Oczywiście nie sztuką jest się opluwać i przekamarzać. Najlepiej niech ocenią nas klienci bo to oni wiedzą najlepiej i najlepszą reklamą jest reklama drogą pantoflową.
Róbmy to co robimy jak najlepiej umiemy to będziemy się plasować coraz wyżej i wyżej.
Teraz wrzućmy na luz.
POZDRO
Wojtys i Monciak
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 7:21 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt maja 04, 2010 5:31 pm

Dokładnie tak samo pomyślałem że troszeczkę zagalopowałem-liśmy się w wymianie zdań i to przed przeczytaniem Twojego postu.

Pozdrawiam!

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt maja 04, 2010 5:33 pm

Dołączam się 8)

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt maja 04, 2010 7:31 pm

Jestem za a nawet bardzo za. :D

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » śr maja 05, 2010 11:02 am

Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 5:45 am przez wojtys, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Wojtys

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr maja 05, 2010 6:16 pm

z mojej strony zrobione :)
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 7:18 pm przez meraś, łącznie zmieniany 1 raz.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr maja 05, 2010 7:11 pm

meraś pisze:z mojej strony zrobione :)

Monciaku, Kubo, Magic, backspace - idźmy tą drogą ;)

No wszystko rozumiem, ale dlaczego ja? Nie napisałem w tym wątku słówka o żadnej z tych firm! Chociaż codziennie zawodowo mam do czynienia z "dupconami", to na tego typu pytania po prostu nie odpowiadam, bo nie ma na nie dobrej odpowiedzi.
Staram się doprowadzić do sytuacji, w której mój rozmówca "dupcon" najpierw powie co chce osiągnąć wymieniając lub kupując okna, a dopiero potem jeśli poznam całą treść oferty lub ofert mogę ewentualnie podpowiadać, która bardziej spełnia oczekiwania nabywcy. Nie inaczej.

A co do samokasacji, to zapytam mamy :D

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr maja 05, 2010 7:13 pm

upsss...przepraszam Cię najmocniej...rozpędziłem się :)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr maja 05, 2010 7:35 pm

OK. Pozamiatałem w wypowiedziach.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » śr maja 05, 2010 11:19 pm

Magic353 pisze:I trąbke w gratisie :!: :!: :!:
Z tego co czytam i pamiętam to jedyna moja wypowiedź dotycząca konkurencji,a reszta wypowiedzi kierunek pro JAKOŚĆ :!: :!: :!:

Odpowiedz

Wróć do „Kupię - szukam wykonawcy - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana”