Energooszczędne okna - pomoc w wyborze.

Grom2001
Czytelnik
Czytelnik

Energooszczędne okna - pomoc w wyborze.

Post autor: Grom2001 » pn kwie 11, 2011 5:48 pm

Przeglądam ostatnio okna do nowego domu.
Poszukuję okien energooszczędnych i cichych, niekoniecznie najtańszych.
Współczynnik Uw poniżej 1,3 W/(m2K) w oknach jest chyba bardzo dobrym wynikiem? Jeśli nie proszę mnie poprawić.
Byłbym wdzięczny za rady co do profili, firm na terenie woj. Mazowieckiego i na co zwracać uwagę przy wyborze okien.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

oknoAD

Awatar użytkownika
Frank Martin
Czytelnik
Czytelnik

Re: Energooszczędne okna - pomoc w wyborze.

Post autor: Frank Martin » pn kwie 11, 2011 10:50 pm

Myślałeś o profilach Rehau Geneo lub euro 86 z dobrą szybą dwukomorową?
lepsza siła argumentu niż argument siły
Frank Martin

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt kwie 12, 2011 8:05 am

to co wyżej :) od siebie dodam SI82 z wiadomym pakietem.
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » wt kwie 12, 2011 10:50 am

Rehau Geneo, rehau Euro86, Veka Alphaline
Pozdrawiam Wojtys

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » wt kwie 12, 2011 11:03 am

Deceuninck eForte .

dabi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dabi » wt kwie 12, 2011 12:34 pm

Rehau Geneo bądź Euro86 to dobry wybór, do tego jeszcze ciepły montaż by się przydał. Jeżeli szukasz firmy to się bezczelnie zareklamuję :) :firma "DABI" z Pruszkowa, www.dabi.net.pl . Wycenę chętnie zrobię, kupować nie musisz :D

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr kwie 13, 2011 8:59 pm

1,3 W/(m2K) to obecnie masakra - standard. Ciepłe okna to obecnie wsp. 0,8 i mniej.
Wszystko zależy od PLN jakie chcesz przeznaczyć.
Jeżeli więcej to bierz GENEO - ceny na poziomie drewna.
Jeżeli mniej to EC86 - parametry cieplne zbliżone do GENEO lecz można zaoszczędzić PLNy
000245C5.jpg
GENEO PHZ

rob1971
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rob1971 » czw kwie 14, 2011 11:44 am

Kuba N różne rzeczy piszesz. Tym razem to ze Swoim profesjonalizmem przesadziłeś - litości.

rob1971
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rob1971 » czw kwie 14, 2011 4:02 pm

Po ostrzeżeniu od Moderatora, że mój post nie wniósł nic do tematu Kubo N proszę określić współczynnik okna np. 6 skrzydeł w jednej ramie ( rama podzielona słupkami w pionie i poziomie - 2 "piętra" ; wymiar okna 1800* 1200 ) - autor tego wątku chce takie okno - zakładamy.
P.s Do moderatora - Kuba N wprowadza klientów w błąd pisząc , że 1,3 to obecnie masakra ( i to nie pierwszy raz) . Dostał ostrzeżenie ? Mój poprzedni post był na temat.
Pozdrawiam całe forum.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » czw kwie 14, 2011 4:09 pm

fakt jest faktem że 1,3 nie jest czymś nadzwyczajnym, można uzyskać lepsze własciwości niskim kosztem
co do okna 1800x1200 6 kwater to na Geneo MD ze szkłem 0,5 współczynnik poniżej 1,0
Pozdrawiam Wojtys

rob1971
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rob1971 » czw kwie 14, 2011 5:30 pm

Kuba N. pisze:1,3 W/(m2K) to obecnie masakra - standard. Ciepłe okna to obecnie wsp. 0,8 i mniej.
To bez komentarza. Ile obecnie Pan Kuba N Profesjonalista i pasjonat sprzedaje okien o takim masakrycznym współczynniku? Czy klienci wiedzą, że kupują masakryczne okna - oszczędzając "PLNy " ?
Wojtys fakt jest faktem, że poniżej 1,0 to nie poniżej 0,8

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 14, 2011 8:59 pm

rob1971 pisze:Po ostrzeżeniu od Moderatora, że mój post nie wniósł nic do tematu Kubo N proszę określić współczynnik okna np. 6 skrzydeł w jednej ramie ( rama podzielona słupkami w pionie i poziomie - 2 "piętra" ; wymiar okna 1800* 1200 ) - autor tego wątku chce takie okno - zakładamy.
P.s Do moderatora - Kuba N wprowadza klientów w błąd pisząc , że 1,3 to obecnie masakra ( i to nie pierwszy raz) . Dostał ostrzeżenie ? Mój poprzedni post był na temat.
Pozdrawiam całe forum.
A co sprawdzian mi robisz :?: :?: :?: Zawsze upierdliwa osoba wybierze przykład taki aby coś nim wskórać w swoją stronę. Dlaczego 6 skrzydeł a nie 8, a dlaczego nie 1 skrzydło. Każdy przecież wie, że ilość plastiku i szkła jest od siebie zależna dla osiągnięcia jakiegokolwiek współczynnika . Ale skoro chcesz taki przykład to proszę bardzo - dla Ciebie jestem w stanie na tej konstrukcji osiągnąć współczynnik U=0,77 :shock: a ty na tym swoim standardzie to może osiągniesz U=1,4
rob1971 pisze:
Kuba N. pisze:1,3 W/(m2K) to obecnie masakra - standard. Ciepłe okna to obecnie wsp. 0,8 i mniej.
To bez komentarza. Ile obecnie Pan Kuba N Profesjonalista i pasjonat sprzedaje okien o takim masakrycznym współczynniku? Czy klienci wiedzą, że kupują masakryczne okna - oszczędzając "PLNy " ?
Wojtys fakt jest faktem, że poniżej 1,0 to nie poniżej 0,8
Tak tak lepiej nie komentuj bo wstyd.
A ile Ty sprzedajesz okien w tym gabarycie z takim podziałem :?: :?: :?:
Grom2001 pytał o okna energooszczędne, ciche i niekoniecznie najtańsze. Okien o wsp. 1,3 nie powinno się określać mianem energooszczędnych i "cichych" - taki współczynnik obecnie osiągnie się na każdym 5 komorowym profilu z szybą 1.0 - więc to żadna rewelacja. To standard i masakra w porównaniu z parametrami prawdziwych energooszczędnych okien.
Dla twojej ciekawości to tych okien energooszczędnych w tym roku sprzedałem do dziś za jakieś 100tyś zł - wiem, że tonie powalająca kwota, ale fakt ludzie zaczynają coraz częściej pytać o okna tego typu.
Właśnie jutro mam dostawę z EUROCOLORU okienek energooszczędnych do domu mieszczącego się w Radomsku - sama przyjemność coś takiego zamontować klientowi.

rob1971
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rob1971 » pn kwie 18, 2011 5:58 pm

rob1971 pisze: Zawsze upierdliwa osoba wybierze przykład taki aby coś nim wskórać w swoją stronę
rob1971 pisze:Tak tak lepiej nie komentuj bo wstyd.
rob1971 pisze: Okien o wsp. 1,3 nie powinno się określać mianem energooszczędnych
Szanowny Panie bez nerwów Grom zapytał :.
Grom2001 pisze:Współczynnik Uw poniżej 1,3 W/(m2K) w oknach jest chyba bardzo dobrym wynikiem? Jeśli nie proszę mnie poprawić.
To popraw Groma.
Co to są okna energooszczędne ? Dobry chwyt do do wyciągania PLN-ów... Ja słyszałem o pasywnych oknach - dlaczego nie idziesz po bandzie i nie piszesz , że sprzedajesz okna pasywne , jeżeli są poniżej 0,8.
Z katalogu REHAU załączniki polecam.
Te 0,77 profesjonalisto to z Rehau Clima-Design bo chyba nie z Geneo.

P.s "Właśnie jutro mam dostawę z EUROCOLORU okienek energooszczędnych do domu mieszczącego się w Radomsku - sama przyjemność coś takiego zamontować klientowi.[/quote]
Mam nadzieję Profesjonalisto , że nie tak jak na zdjęciu :lol: :lol: :lol:
Załączniki
SNC00121-1.jpg
RehauDoc_3066.pdf
(133.56 KiB) Pobrany 124 razy
RehauDoc_3067.pdf
(162.85 KiB) Pobrany 111 razy
RehauDoc_3921.pdf
(106.67 KiB) Pobrany 93 razy

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 18, 2011 10:06 pm

Naprawdę :D :D :D bawią mnie do łez tacy specjaliści od wszystkiego.
Z tego co piszesz to bladego pojęcie nie masz jak oblicza się wsp. całego okna. Jak dopytasz to się wymądrzaj.
rob1971 pisze:Szanowny Panie bez nerwów Grom zapytał :.
Grom2001 napisał(a):
Współczynnik Uw poniżej 1,3 W/(m2K) w oknach jest chyba bardzo dobrym wynikiem? Jeśli nie proszę mnie poprawić.

To popraw Groma.
A gdzie tu nerwy :?: :?: :?:
Właśnie wyprowadziłem groma z błędu, a Ty widocznie tego tak nie pojąłeś. :(
rob1971 pisze:Co to są okna energooszczędne ? Dobry chwyt do do wyciągania PLN-ów... Ja słyszałem o pasywnych oknach - dlaczego nie idziesz po bandzie i nie piszesz , że sprzedajesz okna pasywne , jeżeli są poniżej 0,8.
Jaki chwyt :?: Jakie wyciąganie PLNów :?: :?: :?: Jak cie nie stać to nie kupuj. Całe życie możesz jeździć zardzewiałym Lanosrm zamiast wypolerowanym Jaguarem. Jak sknerzysz to będziesz jeździł zardzewiałym Lanosem naciskając na pedały wykoślawionymi wsuwkami.
A po co pisać o pasywnych :?: skoro i one są energooszczędne :)
rob1971 pisze:Z katalogu REHAU załączniki polecam.
Te 0,77 profesjonalisto to z Rehau Clima-Design bo chyba nie z Geneo.
- :lol: :lol: :lol: :lol: i tu się nigdy nie połapiesz :lol: :lol: :lol: :lol: - nie posiadasz tego stopnia wtajemniczenia :lol: :lol: :lol: :lol:
rob1971 pisze:Mam nadzieję Profesjonalisto , że nie tak jak na zdjęciu
- :shock: dziękuję za komplement - PROFESJONALISTA jestem dumny :)
Muszę Cie zmartwić ale przesłaniem zdjęcia było pokazanie elementu okucia i odnalezienie jego symbolu a nie syfu jaki widać. Właściciel tych okien poprosił mnie o to aby pozostałe okna, które kupił w późniejszym okresie dozbroić w taki element. Ten "syf" jest dzięki temu, że obecnie w budynku jest rewolucja - zbijane tynki, ściągany dach i wywożone gruzy właśnie przez ten balkon "zasyfiały". Widać, że mało przebywasz na budowach i mało jeszcze widziałeś skoro Cie to dziwi. Dla mnie to nie problem bo po ciężkich pracach bierze się KARCHERa i robi wszystko na glanc. Zapewniam Cie okna będą jak nowe gdy po wszystkich remontach wkroczę, wyczyszczę i zakonserwuję. TAK TO SIĘ LUDZIOM POMAGA.
Nawet nie zgadniesz od jakiego producenta pochodzą te "zasyfiałe okna"

fenster-as
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fenster-as » ndz maja 08, 2011 9:10 pm

Moja propozycja to bluEvolution. Są to okna nowej generacji z bardzo dobrymi szybami.
Parametry jakie możemy uzyskać to Uw=0,76
Nie jest to tanie ale zwraca się w przyszłości w postaci oszczędności na energii.
Zapraszam do nas http://www.fenster-as.pl

Largo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Largo » sob maja 14, 2011 2:35 pm

Jeżeli szukasz okien energooszczędnych to polecam firmę www.oknoamark.pl.
Profile Ryven lub Gelan z szybą 0.5. W energooszczędnych oknach ważniejsze od profili są szyby.
Mam takie okna z podanej firmy i jestem zadowolony. Zwróć uwagę na montaż okien.
Muszą być zamontowane bardzo ściśle przy użyciu dobrych materiałów tzn. piana uszczelniająca o bardzo dobrych parametrach i parapety muszą być podsunięte co najmniej 2 cm pod okno.
Pozdrawiam. :D

michaldubel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: michaldubel » ndz maja 15, 2011 8:49 am

witam

proponuje system SCHUCO SI82+ profil z przekładka aluminiową która pełni funkcje wzmocnienia i bariery termicznej, jeden z nielicznych tego typu profili na rynku, do tego oczywiście szyba Ug=0,5 W/m2K z ciepła ramka oraz naturalnie ciepły montaz - choć jeszcze korzystniej zastosować montaz poza licem muru.
jak słusznie zauważył kolega, listwa podparapetowa koniecznie z uszczelka

to tylko cześć oferty Fabryki Okien Szewpol plus

zapraszam

Michał Dubel
m.dubel@villergran.pl

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz maja 15, 2011 10:44 am

Zacznijmy od podstaw :
1. Jakie wymienniki powietrza (rekuperatory ) zastosujesz ? - bo chyba nie stalego wietrzenia ciśnieniowe ;) - diabli by wźięli wszystkie oszczędności
2.Nie masz chyba też zamiaru wietrzyć domku przez otwieranie okien bo patrz p.1
3.Ważnym elementem w "cudach" to trzecia uszczelka
4. Praktycznie każdy poprawnie wykonane okno z pakietem trzyszybowym i tzrema uszczelkami o szerokości > 80 mm spełni twoje oczekiwania pod warunkiem prawidłowego sposobu wymiany powietrza w bydynku
mój typ - okna Vetrex 90+ na Vece z okuciami chowanymi ROTO ,3 uszczelki,szyba 0,5,rama wypełniona pianą,producent uznany,produkt sprawdzony,6 komór 90mm

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz maja 15, 2011 10:47 am

PS - oczywiście warto zastosować specjalne wkładki termo do montażu parapetów (zobacz na stronę producenta)

Kron
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kron » wt maja 17, 2011 3:49 pm

A może takie okna jakie znalazłem na Favore.pl
http://www.favore.pl/206630_okna-pcv-ci ... zedne.html

OKNA W SYSTEMIE SCHUCO CT 70
z potrójnym pakietem szybowym U =0,5
Obrazek

Trzy tafle szkła niskoemisyjnego, izolowane argonem, o współczynniku przenikalności cieplnej U=0,5 W/m2K.
• Izolacja akustyczna na poziomie 35 dB.
• Możliwość zastosowania pakietów 11=0,4 lub U=0,3 W/m2K.
Rama - 6 komorowa

No takie okna zapewne to spora oszczędność na cieple i chłód gorącym latem.
PCV jest lepsze od okien drewnianych .

Danny
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Danny » wt maja 24, 2011 1:24 am

Polecam OknoAmark.pl z Warszawy. Jest to profesjonalna i solidna firma. Robią szybko, solidnie, w przystępnych cenach. Jestem bardzo zadowolona. Kontakt: 501 649 126.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt maja 24, 2011 2:02 pm

Jesli nie za późno to moje sugestie : jaikolwiek profil z potrójnym pakietem trzyszybowym i potrójne uszczelki (dodatkowo środkowe uszczelnienie) do tego rolety zewnętrzne i masz tanio, ciepło i praktycznie (za tą samą cenę co wynalazki masz dodatkową roletę) Jeśli masz dwie uszczelki i masz wietrzyć okna poprzez otwieranie to po co Ci najlepsze profile z pianą jak diabli wezmą bo są mostki termiczne.

Odpowiedz

Wróć do „Kupię - szukam wykonawcy - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana”