Jakie okna kupić

Nowy

Jakie okna kupić

Post autor: Nowy » czw lis 28, 2002 1:49 pm

Jestem w trakcie wyboru okien do nowego domu i mam dylemat plasik czy drewno. Kto może w sposób fachowy doradzić proszę o posty :?:

oknoAD

Stefcio

DAKOnomiczne okna

Post autor: Stefcio » pt lis 29, 2002 2:14 pm

według mojej opinii polecam Ci do domu okna drewniane f-my "DAKO" z Nowego Sącza. Jeżeli byłbyś zwolennikiem okien z PCW to tylko profil VEKA (Softline lub Topline) z ww. firmy.

Gość

Post autor: Gość » sob lis 30, 2002 12:07 am

Drewniane czy PVC to chyba nie jest dobre pytanie a przynajmniej rady na ten temat chyba nie ma. Musisz sam zdecydować bo to kwestia gustu raczej. Zastanów sie z jakimi bedziesz sie lepiej czuł w własnym domu i jak wybierzesz pytaj dalej ale już o szczegóły wybranej technologii a najlepiej zorientuj się które firmy sa godne zaufania bo chyba i tak nie bedziesz się z okien doktoryzował.

Beata

Okna

Post autor: Beata » czw sty 09, 2003 9:37 am

A może warto pomyśleć o oknach aluminiowych? :-) Są piękne (lakier na aluminium ma efektowny połysk), a przede wszystkim smukłe, co oznacza więcej światła w pomieszczeniu - nie potzreba stosować bardzo szerokich profili ram czy skrzydeł, tak jak w rozwiązaniach PCV. Sama mam okna aluminiowe w domu i jestem z nich bardzo zadowolona. Problemem może być jedynie ich cena - jeśli wybierze się dobry system aluminiowy - sprawa dość kosztowna, ale warto. Szczerze polecam.

Krzychu1

Post autor: Krzychu1 » śr sie 27, 2003 11:05 pm

Czy ktoś słyszał o oknach z firmy POLOKNA z Gniezna. Albo podajcie dobrego producenta okien (chyba drewnianych, jeszcze niewiem) z okolic Poznania

Gość

Post autor: Gość » pt sie 29, 2003 8:35 am

oknoAD

ms bielsko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ms bielsko » pn paź 25, 2004 4:12 pm

Rosnące wymagania Klientów mobilizują nas do ciągłego unowocześniania naszych produktów. Staramy się
wytyczać nowe trendy i być zawsze o krok przed konkurencją. Wprowadzając nowe rozwiązania dążymy do
tego, aby gwarantowały one naszym Klientom komfort na długie lata. Dlatego też od kilku lat
prowadziliśmy badania nad poprawieniem izolacyjności okien. Zaowocowały one przełomem
technologicznym. Dziś możemy przedstawić Państwu sprawdzone i skuteczne rozwiązanie:

Wzmocnienia Termiczne MS

Nowe wzmocnienia produkowane są na bazie najnowocześniejszych materiałów izolacyjnych dostępnych
w XXI wieku, tj. kompozytów z włókna szklanego, wypełnionych pianą poliuretanową. Ich głównym zadaniem
jest obniżenie strat ciepła i kosztów ogrzewania, przy braku znaczącego wpływu na koszt samych okien.
Wzmocnienia Termiczne MS zostały oficjalnie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP i są prawnie
chronione.
Nasze okna PCV ze Wzmocnieniami Termicznymi MS uzyskały Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki
Budowlanej w Warszawie.

OKNA termo PCV

Zastosowanie nowej technologii Wzmocnień Termicznych MS pozwala na obniżenie dotychczasowej
wartości współczynnika przenikania ciepła ramy okiennej U=1,58 W/m2K (przy zastosowaniu wzmocnienia
stalowego) do U=1,21 W/m2 K dla nowych OKIEN termo PCV.
Oznacza to poprawę izolacyjności ramy okiennej o 19% w stosunku do obecnie produkowanych przez nas
OKIEN TYTANOWYCH (szeroki profil 5-komorowy 73 mm) ze wzmocnieniami stalowymi i aż o 37%
w stosunku do standardowych okien produkowanych z profili 3-komorowych. Tak znaczna poprawa
izolacyjności to w efekcie niższe rachunki za ogrzewanie.

szersza oferta: www.ms.pl
Pozdrawiam
Waldemar Michalik
tel. +48 33 497 90 04

olek123
Czytelnik
Czytelnik

okna drewniane

Post autor: olek123 » wt paź 26, 2004 8:43 am

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej firmy.
www.glumatex.com.pl

PLASTMAL BM
Czytelnik
Czytelnik

JAK NAJBARDZIEJ PLASTIKI

Post autor: PLASTMAL BM » czw paź 28, 2004 9:24 am

FABRYKA OKIEN I DRZWI
PLASTMAL BM
UL.DWORNA 27
19-200 GRAJEWO
PODLASKIE
Tel/fax:(086) 273 87 03
E-mail:plastmalgrajewo@wp.pl

Prosze do nas napisac,doradzimy.

Z pozdrowieniami Kuczynski Karol

JERRY
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JERRY » wt lis 09, 2004 3:17 pm

Wg. mnie to zależy od charakteru kupującego. Jeżeli ktoś nie chce dotykać się okien przez najbliższe 20 lat to niech zapomni o drewnie. Jakie by nie było, ale powszechnie stosowane są lakiery wodne i nie ma siły, raz na kilka lat malować trzeba, a to nie jest prosta sprawa. Oprócz tego należy je ze dwa razy do roku konserwować. Ponadto okna drewniane nigdy nie będą idealnie gładkie, proste co do milimetra, bez wgniecenia czy idealnego koloru na całej powierzchni. To nie są okna dla pedanta!!!
Pcv prawie wszystkie te wady wyklucza, ale nie sądzę aby w naszym środowisku przetrwały niezmiennie dłużej niż drewno. Owszem są farby do pcv, ale koszty malowania okien pcv?!
Dobre okna z pcv (4 i 5 komorowe) są już ze 20-30% tańsze od drewnianych. Różnica zmniejsza się przy okleinach i dowolnych kolorach z palety RAL.
Mogę doradzić, posiadam w sprzedaży pcv 3, 4, 5 i 6 komorowe Gealan oraz drewniane z sosny i meranti ORTIS Soft Line. Tel. kom. 0505 208 570 lub biuro 607 98 97

wojber
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojber » pt gru 10, 2004 3:54 pm

Rosnące wymagania Klientów mobilizują nas do ciągłego unowocześniania naszych produktów. Staramy się
wytyczać nowe trendy i być zawsze o krok przed konkurencją. Wprowadzając nowe rozwiązania dążymy do
tego, aby gwarantowały one naszym Klientom komfort na długie lata. Dlatego też od kilku lat
prowadziliśmy badania nad poprawieniem izolacyjności okien. Zaowocowały one przełomem
technologicznym. Dziś możemy przedstawić Państwu sprawdzone i skuteczne rozwiązanie:

Wzmocnienia Termiczne MS

Nowe wzmocnienia produkowane są na bazie najnowocześniejszych materiałów izolacyjnych dostępnych
w XXI wieku, tj. kompozytów z włókna szklanego, wypełnionych pianą poliuretanową. Ich głównym zadaniem
jest obniżenie strat ciepła i kosztów ogrzewania, przy braku znaczącego wpływu na koszt samych okien.
Wzmocnienia Termiczne MS zostały oficjalnie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP i są prawnie
chronione.
Nasze okna PCV ze Wzmocnieniami Termicznymi MS uzyskały Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki
Budowlanej w Warszawie.

OKNA termo PCV

Zastosowanie nowej technologii Wzmocnień Termicznych MS pozwala na obniżenie dotychczasowej
wartości współczynnika przenikania ciepła ramy okiennej U=1,58 W/m2K (przy zastosowaniu wzmocnienia
stalowego) do U=1,21 W/m2 K dla nowych OKIEN termo PCV.
Oznacza to poprawę izolacyjności ramy okiennej o 19% w stosunku do obecnie produkowanych przez nas
OKIEN TYTANOWYCH (szeroki profil 5-komorowy 73 mm) ze wzmocnieniami stalowymi i aż o 37%
w stosunku do standardowych okien produkowanych z profili 3-komorowych. Tak znaczna poprawa
izolacyjności to w efekcie niższe rachunki za ogrzewanie.

Unidom
ul. Królowej Jadwigi 31
33-300 Nowy Sącz
(0-18) 442-63-17
unidom.nowysacz@vp.pl
www.ms.pl

karol K2
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

CZY DREWNO CZY PVC OTO JEST PYTANIE?

Post autor: karol K2 » pt gru 10, 2004 6:29 pm

moim osobistym zdaniem nie chodzi o to czy okna majš wytrzymać 5 czy 20 lat ja uważam że chodzi tu o coœ prostrzego -o modę i styl.moda na okna pvc już powoli się kończy oczywiœcie sš one bardzo praktyczne i majš dużo plusów ale sš również duże minusy takie jak mikroklimat w domu-ja uważam że nic nie zastšpi okna drewnianego znam to z własnego doœwiadczenia bo w zeszłym roku na wiosnę wymieniłem okna pvc na drewno wielu spyta czy postšpiłem słusznie ja uważam że bardzo słusznie.Może moje stare okna pvc nie były najwyższej jakoœci ale właœnie dlatego straciłem do pvc zaufanie. Ja uważam że jak okna pvc to tylko 5,6-cio komorowe oraz przede wszystkim producent który potrafi nie tylko dobrze sprzedać ale i wytworzyć takie okno.
okna pvc-mały plus
okna drewniane-duży plus

JULEKMK
Małomówny
Małomówny

Post autor: JULEKMK » śr sty 05, 2005 4:10 pm

JEŚLI CHODZI O OKNA TO POLECAŁBYM CI PCV PONIEWAŻ NIE WYMAGAJA TAKIEGO NAKŁADU SIŁ W ICH UTRZYMANIU JAK DREWNIANE Z TEGO CO MI WIADOMO TO NIE MA DREWNA W KRAJU NADAJĄCEGO SIĘ DO WYROBU OKIEN A CENA OKIEN Z DREWNA NADAJĄCEGO SIĘ DO PRODUKCJI JEST TAK WYSOKA ŻE ZAMIAST KUPIĆ SOBIE 1 OKNO DREWNIANE KUPISZ 3 PCV

JULEKMK
Małomówny
Małomówny

Post autor: JULEKMK » śr sty 05, 2005 4:12 pm

PROFILE KTÓRE BYM CI POLECIŁ Z PCV TO VEKA BĘDZIESZ ZADOWOLONY

halwer
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

jakie okna?

Post autor: halwer » pn sty 10, 2005 11:25 am

sam produkuje okna pcv ale myslę ze dobre okna to połowa sukcesu!
może kilka profili pcv i nietylko.
1.veka topline -pcv
2.kbe platinum -pcv
3.europa 2000 - aluminium dostępne tylko w grecji i włoszech !!!
4.andersen okna-drewno według mnie rewelacja ( cena )
co do konserwacji to kazde okno wymaga wkładu nie tylko finansowego pozdrawiam ; krzysztof

propek1234
Czytelnik
Czytelnik

Re: Jakie okna kupić

Post autor: propek1234 » pn maja 18, 2015 12:35 pm

Doskonałej jakości drzwi, okna, rolety i bramy garażowe znajdziesz w ofercie DAKO. Zajrzyj sobie na stronę firmy COMPLEX Sawicki, która jest dystrybutorem w Nowym Sączu – Lwowska (http://www.dako-nowysacz.pl). Naprawdę wysoka jakość produktów, duży wybór wzornictwa i przystępne ceny. Moim zdaniem warto skorzystać z ich oferty.

primahomepolska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: primahomepolska » pn maja 18, 2015 6:38 pm

jesli sugeruje sie Pan ceną, to polecam www.cennikokien.pl porówna Pan okna drewniane z pcv i cenowo wyjdzie mniej wiecej na to samo :) potem to już kwestia wyboru. my oczywoscie polecamy drewno, ale ostateczna decyzja nalezy do klienta.

logos00
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: logos00 » czw maja 28, 2015 2:10 pm

U mnie w domu mamy PCV. Praktyczne i trwałe rozwiązanie. Wiadomo, wtedy trzeba mieć sprawcą wentylację w domu, bo jest słaby przepływ powietrza okna są bardzo szczelne, ale i tak każdy pokój ma lufcik.

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » wt paź 13, 2015 9:58 am

Należy też patrzeć na to, aby przenikalność termiczna była jak najniższa.

sterek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sterek » wt paź 13, 2015 12:51 pm

W takim razie polecam okna w technologii pasywnej. Są to okna w zabudowie wielokomorowej czyli bardzo energooszczędne. Zerknij sobie na stronę: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... ige-thermo - możesz sobie o nich poczytać. Są to okna pvc tak więc cena będzie niska. Jednocześnie zapewniają o wiele lepszą izolację niż tradycyjne okna.
Mamy takie od prawie roku. Można to docenić szczególnie zimą kiedy znacznie zmniejszają się koszta ogrzewania mieszkania czy domu.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » śr paź 14, 2015 8:44 am

jerzyks pisze:Należy też patrzeć na to, aby przenikalność termiczna była jak najniższa.
Rozumiem, że takie parametry jak obciążenie wiatrem i wodoszczelność nie są istotne ? a jedynie "suchy" i mało mówiązy współczynnik U ?

mikolajwioska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mikolajwioska » śr paź 14, 2015 3:20 pm

Ja polecam Ci okna od http://www.roletyalu.pl/okna/pcv - fajne okna PCV- warto sprawdzić ich ofertę

Uzytkownikpoznan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Uzytkownikpoznan » pn paź 26, 2015 8:20 pm

Witajcie ja skorzystalem z firmy xcomprojekt.eu zaproponowali mi okna aluminiowe i plastyki. wszystko zalezalo od zasobnosci mojej kieszeni. wycenne okien zrobil w 4 punktach od nich dostalem najlepsza cenne i nie narzucali sie mi ze sprzedaza. kierownik budowy jak zobaczyl cieply montaz to usiadl i powiedzial ze jeszcze takiej roboty nie widzial. Byl zachwycony

Marianka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marianka » czw paź 29, 2015 10:37 am

My też wymieniliśmy wszystkie okna na PCV. Zrobiliśmy to przed zimą ponieważ przez drewniane uciekało nam za dużo ciepła, a spodziewamy się niedługo dziecka. Wybraliśmy firmę: http://oknapankowski.pl ponieważ bazują na najlepszych materiałach. Szybko zrobili dobrą wycenę, uwzględniając montaż, co było dla nas ważne. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, a ja już wybieram firany.

drakhtul
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Re: JAK NAJBARDZIEJ PLASTIKI

Post autor: drakhtul » pn lis 30, 2015 11:42 am

PLASTMAL BM pisze:FABRYKA OKIEN I DRZWI
PLASTMAL BM
UL.DWORNA 27
19-200 GRAJEWO
PODLASKIE
Tel/fax:(086) 273 87 03
E-mail:plastmalgrajewo@wp.pl

Prosze do nas napisac,doradzimy.

Z pozdrowieniami Kuczynski Karol
Zamawialem tutaj, Polecam :)

turczynow
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Re:

Post autor: turczynow » wt mar 29, 2016 12:40 pm

Krzychu1 pisze:Czy ktoś słyszał o oknach z firmy POLOKNA z Gniezna. Albo podajcie dobrego producenta okien (chyba drewnianych, jeszcze niewiem) z okolic Poznania
Mam znajomego, który posiada firmę gdzie wymieniane były okna właśnie od nich. Podobno stanęli do przetargu z najlepszą ofertą. Z tego co słyszałem to bardzo solidni ludzie tam pracują. Korzystają z materiałów, raczej z tej wyższej pułki. Problemem było załatwienie kilku drobnych usterek. Mimo iż obowiązywała reklamacja, trzeba było nieco czekać właśnie na ich przyjazd i poprawienie jakichś tam nieciągłości.
Jednak generalnie ocena co do pracy była bardzo pozytywna.

Ilona01
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Ilona01 » pn cze 13, 2016 3:07 pm

Polecam plastik :) Są zdecydowanie bardziej trwałe.

Monika80
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Monika80 » śr cze 22, 2016 8:13 am

Polecam drewno. Naturalne, o nienagannej estetyce. Drewno nie od dziś jest uważane jest za szlachetny materiał.

tomekvv
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: tomekvv » czw cze 23, 2016 4:20 pm

Plastik pewny :) polecam

amelinum
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: amelinum » wt cze 28, 2016 3:07 pm

Witam
Plastik - kiepskie okna ogólnie na rynku, wycinanie i przebijanie się tylko ceną nawet te tak zwane z górnej półki
dobre okna drewniane - ładne , estetyczne minusem jest natomiast cena i konieczność konserwacji (tanie drewno skręca)
aluminium - cena zbliżona do drewna troszkę pewnie nawet tańsze ale niezniszczalne okna po 20latach chodzą idealnie (można tylko szyby wtedy wymienić bo już argon uciekł ale nie demontujemy okien czyli nie rozwalamy szpaletów czy elewacji)
Gdybyś zdecydował się na aluminium szukaj przede wszystkim ceny i szer min 65mm sam produkuję aluminium , ale na pewno znajdziesz gdzieś bliżej
podesłać możesz to wycenię żeby Cię bardzo nie złupili
Pozdrawiam

ain19
Czytelnik
Czytelnik

Re: Jakie okna kupić - polecam Fenster Częstochowa

Post autor: ain19 » wt lip 26, 2016 6:27 am

Plastikowe najtańsze bez problemu z malowaniem i odnawiawianiem.
Jak się zużyją wstawiasz nowe.

Polecam np na śląsku firmę Fenster Częstochowa.
Cena bardzo konkurencyjna i okna zamontowali fochowo bez problemów.

Awatar użytkownika
19PB20
Czytelnik
Czytelnik

Re: Jakie okna kupić - polecam Fenster Częstochowa

Post autor: 19PB20 » wt sie 23, 2016 9:29 am

ain19 pisze:Plastikowe najtańsze bez problemu z malowaniem i odnawiawianiem.
Jak się zużyją wstawiasz nowe.

Polecam np na śląsku firmę Fenster Częstochowa.
Cena bardzo konkurencyjna i okna zamontowali fochowo bez problemów.
fochowo? znaczy stroili fochy przy montażu? to ja dziękuję :P

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » śr sie 24, 2016 10:04 am

z tego co się orientuję to oknoplast montuje raczej bez fochów, więc chciałbym sobie założyć ich okna. Co możecie mi o nich powiedzieć? zastosowanie będzie do mieszkania w bloku.

Awatar użytkownika
protector
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: protector » śr sie 24, 2016 11:04 am

swoje zapłacisz, ale powinieneś być zadowolony. najlepiej znajdz przedstawiciela w swoim rejonie i przedstaw dokladnie czego oczekujesz, ile tych okien, zdejmij wymiary. dostaniesz konkretną wycenę to będziesz wiedział, czy mieści się w okiennym budżecie. jeśli sie mieści to nie zastanawiaj sie ;)

fafik77
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: fafik77 » czw sie 25, 2016 11:24 am

Dzięki za te kilka propozycji ;)

kornek
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: kornek » wt wrz 06, 2016 10:42 am

Fakro bardzo dobre okna ma

pawelbiel00
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawelbiel00 » pt wrz 16, 2016 9:06 pm

Dobre systemy aluminiowe ma podobno Morad http://morad.pl/systemy-aluminiowe-okie ... wiowe.html Wykonali już sporo realizacji, które wyglądają bardzo porządnie. Polecam sprawdzić, bo ceny mają konkurencyjne.

krystian101
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krystian101 » czw paź 06, 2016 6:47 pm

Oczywiście ze okna plastikowe nie ma innej opcji naturalnie, najlepsze sa plastiki, bo drewniane juz tak nie. Ja miałem w domu plastikowe okna i wytrzymały kupe lat, a potem rodzice wymienili i drewniane nie byly takie super :(

mariusz14
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz14 » czw paź 13, 2016 1:24 pm

Ja miałem bardzo nieszczelne, stare okna. Wymieniałem u pfu fenster z czestochowy. Nie wiem jaki konkretnie model mam bo jesli chodzi o pcv to maja duzy wybor, ale sluza dobrze kilka lat. Mają 20 lat doswiadczenia wiec spokojnie mozna zaufac.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » ndz paź 16, 2016 4:51 pm

bardzo nam miło, że sobie po kilku latach o tym przypomniałeś i podzieliłeś się wiedzą z Szanownym gronem użytkówników, które w żadnym razie nie wyczuwa w twoim poście słabej reklamy.

dzięki dzięki !
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

fire15
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fire15 » śr lis 16, 2016 2:20 pm

Ja zamawiałam okna od http://aluframe.pl/oferta/stolarka-okienna/ Wybrałam takie energooszczędne. Okna są szczelne i bardzo ładne.

Zizu49
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zizu49 » ndz lis 27, 2016 2:19 am

Czesc ja bardziej polecam okna PVC w okleinie drewnopodobnej. uwazam ze parametry okien PVC sa bardzo dobre. Jesli nie chcesz oszczedzac na oknach to kupilabym grupszy profil z szyba w pakiecie klejonek typu P2 lub P4 ale tez wazne zeby okucie bylo antywlamaniowe. Profil czy drewno czy Pvc to jedno ale wieksze znaczenie ma dobor szyb to szyba daje nam glowny paramert cieplny. Musisz tez pamietac zeodpowiednia drewno trzrba konserwowac.
Pozdrawiam

Endrju76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Endrju76 » ndz sty 15, 2017 7:40 pm

Aluminium bo nie są drogie jak drewno i bardziej wytrzymałe od PVC

maksiu432
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maksiu432 » pn sty 23, 2017 2:36 pm

Tak będzie to na pewno lepszy wybór niż pcv bo u mnie nie sprawdziło się w ogóle.

Endrju76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Endrju76 » śr mar 22, 2017 3:39 pm

Wybór należy do Ciebie, jednak ja ze swojej strony mogę polecić przede wszystkim Oknoplast.

Po więcej informacji zapraszam pod link: http://akpedrill.pl/

romplast
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: romplast » czw mar 23, 2017 9:39 am

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą

http://www.romplast.com/

W razie pytań proszę dzwonić
0048694182874

Maruszia
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Maruszia » śr kwie 19, 2017 10:03 pm

Mnie natomiast nurtuje pytanie, czy zmiana w projekcie polegająca na zmianie wymiaru okna z nietypowych na typowe i drzwi balkonowe również musi być zgłoszona na etapie adaptacji projektu czy można tylko zgłosić do kierownika budowy? Bo architekt za zmianę okna na drzwi i drzwi na okno chcę niemałe pieniądze :(

Awatar użytkownika
Fourtech
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Fourtech » czw kwie 20, 2017 10:55 am

Witam,
teoretycznie każda zmiana w projekcie winna być zgłoszona do projektanta, chociażby po to, że zmienia się powierzchnia okien a tym samym zapotrzebowanie na ciepło. Zapytaj po prostu architekta, czy w cenie za projekt, nie zmieni Ci tych rzeczy.
Zapytaj też kierownika budowy co on o tym myśli, aby później nie okazało się, że na etapie odbioru budynku wyjdzie na jaw zmiana i budynek nie zostanie odebrany.
--
Pozdrawiam

e-mail: eksport3@fourtech.pl
tel.: +48 696 845 556
web: http://www.oknaekskluzywne.pl
web: http://www.fourtech.pl

Obrazek

Marianka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marianka » czw paź 26, 2017 10:32 am

Ja natomiast z oknami pcv nie mam żadnego problemu, jak do tej pory. Może zależy to od montażu, nie wiem..
W Warszawie okna montowali mi ludzie ze Styl-Bud i nie mam tutaj nic do zarzucenia. Tak, jak mówię, okna są bardzo wytrzymałe, dobrze utrzymują ciepło, dobrze wyciszają, także wszystko na plus.

luki21
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: luki21 » śr lis 08, 2017 9:16 pm

U nas również są okna PCV. Świetnie się sprawdzają.
https://sufityarmstrong.pl

mpire
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mpire » pt gru 08, 2017 11:26 pm

Ja również uważam, że najlepsze są okna PCV, które nie wymagają aż tak specjalistycznej konserwacji, jak okna drewniane. Są również bardzo szczelne, dzięki czemu nie tylko nie wywołują w pociągu "przeciągu", ale również zapewniają dobrą izolację akustyczną, czego o oknach drewnianych powiedzieć nie można.

krzysiek21A
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: krzysiek21A » sob gru 09, 2017 2:40 pm

Też stoję przed trudnym wyborem okien do domu. Decyzja na całe życie nie jest łatwo.

Odpowiedz

Wróć do „Kupię - szukam wykonawcy - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana”