Profil - niełatwy wybór

Profil - niełatwy wybór

Postprzez Tomek » Cz sty 30, 2003 3:41 pm

Tak sobie czytam wypowiedzi dotyczące dużych firm i "garażowców" i podejrzewam, że jak zwykle prawda leży pośrodku - są duzi, którzy z różnych powodów partaczą, są też mali, którzy a to mają same lewe ręce, a to nie są w stanie utrzymać równej jakości (bo Zenek na zwolnieniu, a tylko on umie to czy tamto jak należy), a to myślą, że się jakoś uda.
Ale ja miałem nie o tym - potrzebuję porady od fachowców i doświadczonych użytkowników. Nie jestem specem i może mnie ktoś wyśmieje, ale nie mam pojęcia, którą ofertę wybrać - Royal Thermoplastu czy Intertec 6000 Aluplastu. Obydwa mają swoje zalety, firmy też raczej znane na rynku. W wersji jaka by mi odpowiadała obydwa kosztują niemal tyle samo (obustronna okleina, szyby P3-P4, okucia a/w). Na oko różnią się wymiarami - Aluplast, 6-komorowy, jest szerszy i wyższy o 1cm. To i zaleta (sztywność) i wada (mniejsza powierzchnia szyb). Thermoplast z kolei jest zlicowany (no, prawie), ładniejszy (de gustibus...) i zdaje się ma lepsze okucia (ale nie mam pewności?), większą ofertę oklein, no i miałem z nim już do czynienia i nie narzekam.
Ludkowie, poradźcie mnie biednemu - komu zaufać?!
Tomek
Tomek

.

reklama oknoAd

Postprzez Gość » Cz sty 30, 2003 4:05 pm

Człowieku, widzę, że bardzo dobrze znasz oba profile a okucia nie zależą od profilu. A wiec w czym ci pomóc?
Gość

Postprzez Tomek » Cz sty 30, 2003 10:57 pm

W wyborze, kochany, w wyborze :))) Co do okuć, to nie mogłem znaleźć w inecie nic o chefpilot Winkhausa (w Thermoplastach), zasię do Aluplastu dają Roto, nie chwalą się specjalnie jakie.
Generalnie, to chciałbym wiedzieć, czy nie ryzykuję jakoś umoczeniem d... wybierając jeden z tych profili. Co do "zgrzewaczy", to Thermoplasty AFAIK robione są w Thermoplaście, a Aluplasty miałbyby pochodzić z fmy AMPol. A może ktoś poleci sprawdzoną firmę robiącą "w Aluplastach"?
Tomek
Tomek

Postprzez psuBrat » Cz sty 30, 2003 11:33 pm

Tomek,
ty kupujesz okna do domu czy budujesz stację kosmiczną ???

jeśli otwierasz produkcję lub dystrybucję to ty się raczej na opiniach z netu nie opieraj, jeśli wybierasz okna do domu to chyab przesadzasz, gdy ja kupowałem swoje okna (wiesz jakie ;) ) nawet nie wiedziałem, ze sa tam okucia :mrgreen: wiesz wystarczajaco dużo na temat okien żeby dokonać wyboru

w zwiazku z tym albo pracujesz w jednej z firm i chcesz zebrać opinie klientów albo budujesz stację kosmiczną :)

pozdrowienia
detektyw
psuBrat

8)
psuBrat

Powrót do Kupię - szukam wykonawcy - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana