Sposób na trudności w montażu rolet natynkowych

monter44
Czytelnik
Czytelnik

Sposób na trudności w montażu rolet natynkowych

Post autor: monter44 » ndz lut 18, 2018 2:46 pm

Rolety zewnętrzne natynkowe montuje się w specyficzny sposób. Montaż okien jest znacznie łatwiejszy od rolet zewnętrznych bo okna montujemy od wewnątrz pomieszczenia. Natomiast rolety zewnętrzne natynkowe montujemy od zewnątrz i z tym wiążą się problemy. Do pierwszego piętra montujemy z drabiny do czwartego piętra możemy zamontować rolety z rusztowania lub z kosza ale co zrobimy jak jest wyżej? Wtedy odmawiamy lub decydujemy się duże ryzyko. Drugi i ważny problem to wiercenie od zewnątrz wiertłem o długości np 60 cm przez mur. Nie dość że trzeba się wychylić to wiercenie odbywa się "na oko" tak żeby przeszło do środka w odpowiednim miejscu. Przy przechodzeniu wiertła do środka na ogół dochodzi do uszkodzenia ściany i wymagana jest obróbka która czasem zabiera tyle czasu co montaż.

Jako że zamontowałem osobiście ok tysiąc rolet od początku myślałem o usprawnieniu tego procesu. Rok temu zacząłem wytwarzać i sprzedawać przyrząd do wiercenia od wewnątrz pomieszczenia. Bezproblemowe wiercenie zaskoczyło mnie już od pierwszego razu. Nie wyobrażam sobie jechać na montaż bez tego urządzenia. Na filmie (ponizej link) pokazałem nawet jak samemu zamontować roletę na trzecim piętrze bez drabin i rusztowań. Monterzy którzy zakupili te przyrząd wyrażają sie bardzo pozytywnie i też nie wyobrażają sobie teraz montażu bez tego urządzenia. Wiercenie z tym przyrządem jest bardzo łatwe: wkładamy wiertło w prowadnicę wiertła, otwieramy okno, zakładamy końcówkę przyrządu na prowadnice rolety, ustalamy miejsce na ścianie gdzie ma być otwór- dodatkowo przyrząd posiada poziomicę i wiercimy. Po nawierceniu większej grubości ściany zdejmujemy przyrząd i dalej wiercimy bez niego, wiertło wychodzi nad prowadnicą w tym miejscu gdzie ma wchodzić sznurek.
Przyrząd to dwa urządzenia( jeden na prawą i drugi na lewą stronę)+ wierło 14 mm x 80 cm
Polecam firmom monterskim. Cena to 590 zł netto, z vatem i wysyłką to 750 zł

Oto zalety i filmy z montażu
1. brak uszkodzeń ściany wewnątrz przy wyjściu wiertła,
2. możliwość zakładania rolety na większych wysokościach bez drabin i rusztowań,
3. możliwość wyznaczenia dokładnego miejsca otworu.
Poniżej podaję linki do filmów na których jest pokazany ten przyrząd
Przyrząd jest już w sprzedaży
Piotr Kozieł
tel 694288543
Prezentacja przyrządu
https://www.youtube.com/watch?v=Pegu4kXqBXU&t=22s

Jak zamontować roletę na trzecim piętrze bez drabin i rusztowań
https://www.youtube.com/watch?v=k2glVD4pzsM&t=35s

Jak wywiercić symetrycznie otwory podwójnej rolety
https://www.youtube.com/watch?v=P5vi3eHlX98&t=24s
Załączniki
dorolet1.JPG