Problem z dociskiem okna z jednej strony

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
lolo121
Czytelnik
Czytelnik

Problem z dociskiem okna z jednej strony

Post autor: lolo121 » wt wrz 11, 2018 12:08 am

Witam. Chciałbym się tutaj zapytać o możliwą przyczynę braku odpowiedniego docisku okna z jednej strony. Zacznę od początku. Posiadam najzwyklejsze okna PVC, 15-letnie. Od dłuższego czasu jest problem z trzymaniem ciepła w zimę w jednym w pomieszczeń. Zainteresowałem się tym problemem kilka dni temu. Poczytałem ogólne informacje nt. okien i dowiedziałem się o możliwości regulacji docisku. Próbnie ustawiłem okna w pozycję na zimę, czyli z największym dociskiem. Różnica zauważalna - trzeba włożyć więcej siły przy zamykaniu i otwieraniu okien. Okazało się też, że jedno z okien było od zawsze ustawione na najlżejsze ustawienie - na lato, pozostałe okna w środkowej "na jesień". W celu upewnienia się sprawdziłem jeszcze docisk z każdej strony okien. Jedno okno w porządku, odstępy z każdej z 4 stron są równe i bardzo małe. Niestety inaczej jest w drugim oknie - tym, które od zawsze było ustawione "na lato". Z trzech stron, tj. od strony klamki (lewo), góra i dół trzymają równo, tak samo, jak w drugim oknie. Problem pojawia się z prawą stroną okna. Docisk z tej strony jest mniejszy od pozostałych stron. Dokręciłem wszystkie śrubki, ale to nie pomogło. Chwilę przed rezygnacją w dalszym szukaniu przyczyny nie docisku okna sprawdziłem takie wypustki ("rolki ryglujące", "mimośród") i okazało się, że po stronie okna z nie dociskiem rolka zapada się w dół, podobnie jak przycisk. W tym miejscu chciałbym zapytać, co może być przyczyną, że rolka ryglująca się zapada po wciśnięciu w dół, nie jest nieruchoma? Pozostałe rolki nie zapadają się, są nieruchome, tylko ta jedna może się poruszać w dół. Po szybkim puszczeniu słychać uderzenie metalu o metal. Czy można to naprawić w domowych warunkach? Dziękuję za pomoc

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”