Na rynku okien jest miejsce dla nowych?

Zanbog
Czytelnik
Czytelnik

Na rynku okien jest miejsce dla nowych?

Post autor: Zanbog » pt sty 17, 2020 10:08 am

Jak uważacie, da się wejść do branży i odnieść sukces, czy w oknach nie ma szans na przebicie się?
Chodzi mi po głowie, żeby całkowicie się przebranżowić i założyć własną działalność - i w sumie dlaczego nie miałyby to być okna??? Buduje się u nas dużo, remontów też nie brakuje - na okna chyba jest na tyle duże zapotrzebowanie, że chyba się jakoś pomieścimy :mrgreen:
Zresztą na początek i tak działałoby się tylko lokalnie, do rozszerzenia działalności niezbędne byłoby zrealizowanie wielu rentownych zleceń :arrow:

oknoAD

mikus87
Czytelnik
Czytelnik

Re: Na rynku okien jest miejsce dla nowych?

Post autor: mikus87 » pn sty 20, 2020 10:23 am

W branży okien konkurencja jest bardzo duża... bardzo trudno się przebić... ja bym odradzał ten pomysł.

Awatar użytkownika
janoski23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: janoski23 » wt lut 11, 2020 8:02 am

Kluczem do sukcesu są innowacje. Bez zaproponowania czegoś nowego, ciężko będzie się wybić spośród konkurencji. Chyba, że warunki w okolicy będą wyjątkowo sprzyjające, żeby wystartować z takim biznesem od zera (np. brak bezpośredniej konkurencji, albo bardzo duży popyt na okna w okolicy).

Zanbog
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zanbog » pt lut 14, 2020 8:54 am

mikus87 pisze:
pn sty 20, 2020 10:23 am
W branży okien konkurencja jest bardzo duża... bardzo trudno się przebić... ja bym odradzał ten pomysł.
A ja myślę, że mimo wszystko warto spróbować. Nie muszę przecież wszystkim zajmować się osobiście, tylko znaleźć odpowiednich fachowców. Ktoś od montażu, ktoś od stolarki, ktoś od szkła, ktoś od promocji - dzisiaj pozycjonowanie i generalnie rozgłos, rozpoznawalność marki potrafią znaczyć więcej, niż jakość pracy :idea:
Ostatnio zmieniony sob lut 15, 2020 3:07 pm przez Andrzej Parzonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ukryta reklama w linkach

anica
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: anica » pn mar 02, 2020 9:24 am

Trudny rynek.. wiele firm jest na rynku już od 10, 20, czy 25 lat, posiadają ugruntowaną pozycję, zaufanie klientów w kraju i zagranicą, szeroką ofertę dostosowaną zarówno do budownictwa pasywnego, energooszczędnego jak i tradycyjnego, chociaż dzisiaj w każdej branży trudno jest się wybić i trzeba sporo zaryzykować ;)

agago
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agago » śr kwie 01, 2020 1:43 pm

Wydaje mi się ze zawsze jest miejsce jak zadbamy o dobry towar, promocje i dogodności jak dowóz, montaż i cena :)) Dobra promoca bardzo duzo robi a internet to najlepsze miejsce.

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”