Zakres obowiązków/zarobki.

PCVALU1
Czytelnik
Czytelnik

Zakres obowiązków/zarobki.

Post autor: PCVALU1 » pn maja 25, 2020 7:22 pm

Witam wszystkich,

Chciałbym skonfrontować moja obecna sytuację finansową jak i zakres obowiązków z Waszymi.
Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział na tego typu temat.

O mnie:
W stolarce PCV/Aluminiowej jestem od 2 lat. W 95% zajmuje się aluminium (aluprof) tj. okna, witryn, fasady oraz stolarka przeciwpożarowa.
Zakres obowiązków:
Można powiedzieć i tak się czuje, że jestem od wszystkiego tzn. znalezienie klienta (głównie dewelopera), wyceny, rozmowy z kierownikami, inspektorami, negocjacje cenowe, pomiary, zamówienie materiału, częściowy nadzór nad produkcją, wyjaśnianie problemów na budowie, czasami i odbiory.
W między czasie udzielanie odpowiedzi dot. możliwości np. wykonania konstrukcji ppoż., odbieranie reklamacji, wycena i realizacja fasad np. 15-20 metrowych ( oczywiście bez wstępnych obliczeń konstruktora/technologa; poprawność doboru slupow,rygli sprawdzana jest po lub w trakcie montażu i jak do tej pory ze względu na to, że zawyżalem głębokości słupów/rygli nie było problemów- oczywiście wiem że do czasu pierwszego błędu. Dzieje się tak ze względu na to, że w firmie produkcyjnej nie posiadamy technologa ani konstruktora i jedyne czym się wspieram to pomocą Aluprofa).

Co więcej ? Oprócz mnie nie ma nikogo, kto mógłby poprowadzić dział aluminiowy. Bo dyrektor w ogóle nie zna się na aluminium a kierownik dobrze udaje, że coś wie (wiem, że brzmi dziwnie ale niestety tak jest). Nikt nie rozumie, że w firmie produkcyjnej podstawa jest technolog. I tak to się jakoś kręci z tego względu, że 'teoretycznie' daje radę. A praktycznie jestem wykończony fizycznie i psychicznie co odbija się na rodzinie.

Od początku stycznia udało mi się zrobić obrót około 3,5 mln.

Mam nadzieję, że dość rzetelnie wszystko opisałem. Nie miałem zamiaru broń Boże chwalić się tym czym potrafię (uważam, że wiele przede mną i chciałbym mieć w pracy kogoś kto mnie dużo nauczy), chciałem tylko jak najdokładniej opisać jak wygląda mój dzień pracy.

Teraz pytanie jak to wygląda u was ? Jakie macie widełki płacowe?
Mysle nad zmianą pracy na pracę na zasadzie korporacyjnej tak aby mieć ściśle określone obowiązki.
Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?

A i żeby byc od początku do końca szczerym to moja miesięczna pensja to: 2500 netto - dlatego szukam pracy.
Możecie mnie jak najbardziej postawić do pionu ;)

Praca na południu Polski.

oknoAD

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Re: Zakres obowiązków/zarobki.

Post autor: pomocnik » pt maja 29, 2020 9:20 am

2500 netto, śmieszna stawka.
Odpowiedzialność w dziale aluminiowym jest duża.
Dużo rzeczy zmiennych, profile okucia automatyka.
Błędne projekty, trzeba zwracac na warunki techniczne z ustawy.

Jakby ktoś zgłosił się z taka wiedzą to bez problemu, zapłaciłbym 4000-5000 netto.
Polska północna.

PCVALU1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: PCVALU1 » sob maja 30, 2020 1:35 pm

Dzięki bardzo za odpowiedź.
W takim razie czas na małe zmiany.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » czw cze 18, 2020 10:07 am

Nawet się nie zastanawiaj tylko zmieniaj pracę. Za takie pieniądze nie warto psuć sobie zdrowia. Twoje umiejętności są bardzo porządane obecnie w branży i moim zdaniem 5 tys netto to absolutne minimum przy twoim zakresie obowiązków i doświadczeniu.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”