OKNA RĄBIEŃ - co za profil stosuje?

OKNA RĄBIEŃ - co za profil stosuje?

Postprzez POGROMCA OSZUSTÓW » Śr maja 27, 2009 11:01 am

INFORMACJE O PROFILU

System o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, pięciokomorowy. System HASAU to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Pięciokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji prostej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria zaokrąglona, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. System HASAU jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

ŹRÓDŁO: http://www.allegro.pl/item642121900_okn ... mocja.html
CZY SŁYSZELIŚCIE O TYM PROFILU?
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

.

reklama oknoAd

Re: OKNA RĄBIEŃ - co za profil stosuje?

Postprzez perfektaokna » Śr maja 27, 2009 11:04 am

może tak po prostu sobie go nazwali po swojemu ja nigdy do tąd się z tym nie spotkałem
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez okno-styl » Śr maja 27, 2009 12:44 pm

Witam

Jestem autorem aukcji z serwisu allegro.pl która jest podana jako źródło w wypowiedzi kolegi "pogromca oszustów"
Profil HASAU jest nowym profilem produkowanym w Niemczech tylko i wyłącznie na potrzeby fabryki Okna Rąbień.
Ps. mam nadzieję ze nick założyciela postu nie tyczy się do mojej aukcji, ponieważ nie ma tu mowy o żadnym oszustwie.
Zainteresowanych profilem HASAU zapraszam na moje aukcje :) PRZEBIJAMY KAŻDĄ OFERTĘ! :)
okno-styl
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez mix » Śr maja 27, 2009 12:56 pm

profil HASAU to nowa inwestycja w niemczech Penty inwestora - ponoc na zimę ekstruzje przeniosą do Polski :twisted: :twisted: :twisted: ktos tu zaczyna karty rozdawac.
mix
Małomówny
Małomówny

Postprzez oknohit » Śr maja 27, 2009 3:21 pm

W reklamie na Allegro jest mowa o gwarancji a podobno oni nie mają gwarancji na okna -tak odpisali kiedyś klientowi który złożył u nich reklamacje :)
oknohit
Małomówny
Małomówny

Postprzez perfektaokna » Śr maja 27, 2009 4:58 pm

okno-styl napisał(a):PRZEBIJAMY KAŻDĄ OFERTĘ!

żałosne hasełko z PRL-u co jest sprzedajecie badziew skoro tani anie dobry walczycie ceną a nie jakością tak to wygląda z tej perspektywy
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez okno-styl » Śr maja 27, 2009 10:06 pm

oknohit napisał(a):W reklamie na Allegro jest mowa o gwarancji a podobno oni nie mają gwarancji na okna -tak odpisali kiedyś klientowi który złożył u nich reklamacje

OKRES GWARANCJI NA STOLARKE 5 LAT, i tak dla wyjaśnienia bo widzę że niektórzy są naprawde nie kumaci - każdy nowy produkt sprzedawany w Polsce jest objęty gwarancją co wynika z przepisów UE
perfektaokna napisał(a):żałosne hasełko z PRL-u co jest sprzedajecie badziew skoro tani anie dobry walczycie ceną a nie jakością

ŻAŁOSNY TO JEST TWÓJ PUNKT WIDZENIA I POJECIE O STOLARCE PCV, że coś jest tanie to nie znaczy że badziewne choć są wyjątki (avantgarde :D ) potwierdzające regułe.
Piszesz że sprzedajemy badziew , chciałbym Ci powiedzieć że sprzedajemy również okna na profilu ALUPLAST i okno 1465x1435 R+RU to koszt 450 zł brutto, tanio to badziew nie? tylko że TY ten sam badziew MASZ W SWOJEJ OFERCIE!!! :lol: http://www.okna-ns.pl.tl/OKNA.htm# i pewnie 100% droższy nie? bo przecież trzeba zarobić...zdzierać z ludzi... TO JEST ŻAŁOSNE! tak to wygląda z Naszej perspektywy!
Każdemu klientowi prezentujemy kilka profili począwszy od hasau, aluplast, deceuninck kończąc na profilu veka, tłumacząc jaka jest różnica. Nie wciskamy nikumu żadnego badziewia, wychodzimy z założenia że klient ma prawo wyboru produktu pod względem stosunku jakości do ceny, oraz możliwości finansowej, a że reklamujemy się z produktem na który możemy dać najlepszą cene to chyba oczywiste nie? czy też uważasz że to chwyt z PRLu :lol: :lol: :lol:
Ps. na przyszłość zanim zaczniesz wystawiać jakieś negatywne opinie na temat produkt o którym gówno wiesz i na oczy nie widziałeś to lepiej sie dobrze zastanów, nie wiem, może sie z tym prześpij? bo robisz z siebie hmm.. no właśnie

POZDRAWIAMY :D
okno-styl
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Magic353 » Śr maja 27, 2009 10:38 pm

okno-styl,2 pytania z czystej ciekawości,1.jaki konkretnie profil Aluplasta i 2.To jak 034 kosztuje u ciebie tyle to co tam jest w środku? Liście ubite jako wzmocnienie i szyba od okien inwentarskich a okucia No Name?
Ps. Też sprzedaję okna na profilu Aluplasta,tyle że nie traktuję klienta w sposób krótki,chciałeś niska cenę to teraz spier.......
A skromnym moim zdaniem tak traktujesz klienta.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Kuba N. » Cz maja 28, 2009 3:32 am

okno-styl z tego co twierdzisz (O34-450zł BRUTTO na ALUPLAŚCIE) więc ile na tym profil HASAU skoro jest tańszy bedzie kosztować O34? Jesteście na poziomie cen DOBROPLASTU. Więc pytam: Dlaczego Wasz bardzo stary odbiorca z Piotrkowa Tryb., który miał i pewnie ma wyłączność na wesze okna w tym mieście zamawia okna w DOBROPLAŚCIE? I to niezłe ilości. To mnie dziwi. Przeszedł do nich bo lepsza jakość? Pytam bo jestem bardzo ciekawy.

"Każdemu klientowi prezentujemy kilka profili począwszy od hasau, aluplast, deceuninck kończąc na profilu veka, tłumacząc jaka jest różnica. Nie wciskamy nikumu żadnego badziewia, wychodzimy z założenia że klient ma prawo wyboru produktu pod względem stosunku jakości do ceny, oraz możliwości finansowej, a że reklamujemy się z produktem na który możemy dać najlepszą cene to chyba oczywiste nie?"

To w końcu na ilu profilach Rąbień robi okna?
A tak w ogóle to okno-styl to występujesz tu na forum jako RĄBIEŃ czy kto inny?
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez perfektaokna » Cz maja 28, 2009 10:33 am

słuchaj pan panie okno-styl nie zniżę się do twojego poziomu aby o34 na aluplaście pchnąć po 450 brutto klientowi ile ty na oknie zarabiasz 10 zł ???? u mnie takie okno dla klienta wychodzi w granicach 610 zł netto więc nie denerwuj mnie nawet taką tanią gadką że przebijemy wszystkich ceną jest to śmieszne bo i tak każdemu kto do ciebie przyjdzie okien nie sprzedasz. Ja w swojej ofercie mam 3 producentów i też zawsze klientowi oferuję kilka opcji w tym że nie sprzedaję taniego gówna a do aluplasta mam mały sentyment mimo że nie jest to profil najlepszy na rynku. Co więcej staram się tak naliczać okna klientowi aby różnica pomiędzy jednym a drugim była niewielka i żeby w kieszeni tyle samo zostało. Teraz mi wytłumacz dlaczego większość wybiera fresco mimo że są troszeczkę droższe? Jakość to ich wyróżnia. Jak ty chcesz się utrzymać na rynku nadrabiać obrotem bo jak mało zarabiasz to musisz dużo sprzedawać aby wyrobić na koszty. Z twojej wypowiedzi wnioskuję że nie masz szacunku sam do siebie, bo jeśli ktoś się szanuje to wie ile jest warta jego praca a ty co robisz sprzedajesz po taniości i myślisz że zakręcisz świat wokół siebie. Ta droga prowadzi do nikąd.

No właśnie panie okno-styl kim pan w ogóle jesteś. Jak się zaczyna gadkę to wartało by się najpierw przedstawić a nie wyjerzdżać z jarmacznymi hasełkami.
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Cz maja 28, 2009 11:21 am

Każdy tani produkt jest g.......... warty. Aby produkt byl najtańszy na rynku, to trzeba zminimalizować koszty jego wytwarzania. I tu działa system zarządzania firmą i organizacja produkcji. Ale w naszym kraju to już nie wystarczało więc panowie z niektórych firm zaczęli obniżać koszty za pomocą zubożania składu okien, co nigdy nie wychodzi im na dobre. Więc prawda jest taka, że owszem można wyprodukować relatywnie przystępne cenowo z dobrej jakości profili (mimo, że drogie), ale z profili z pocienionymi ściankami i z pocienionym wamocnieniem dobrego okna zrobić się nie da (statyka i zbyt duże ruchy termiczne profili uniemożliwią prawidłowe funkcjonowanie takich okien). Te zasady dotyczą wszystkich grup produktów - nie tylko okien. Gdyby było inaczej, to wszyścy jeździli by chińskimi lub indyjskimi samochodami i jedli tylko i wyłącznie produkty żywnościowe z roślin genetycznie modyfikowanych.
Ja tam wolę jeździć Mercedesem np, jeść zywność ekologiczną, drzwi wewn. do domu założyłem dębowe, a nie tani ..... z plastrem miodu.
I tak to ogólnie wygląda.
HEJ.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Cz maja 28, 2009 12:15 pm

Moje prywatne zdanie to takie że firmy typu pan Okno-styl to tylko psują rynek i ceną i jakością a później jak klient słyszy np.Aluplast to z góry mówi NIE i dotyczy to również innych profili. A za 650zł to mogę co najwyżej sprzedać okno z montażem do naprawdę ubogich ludzi w ramach dobrego uczynku i promocji własnej.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez mix » Pt maja 29, 2009 9:50 am

WSZYSCY PANOWIE PISZECIE ZA ILE TE OKNA NIE SPRZEDAJECIE - ZE TAK DROGO A PROPONUJE KRÓTKI TEST U KAŻDEGO W OKOLICY - NIECH KAŻDY Z WAS PRZEJDZIE SIĘ PO PUNKTACH SPRZEDAZY OKIEN I RAZ JESZCZE ZORIENTUJE SIĘ W CENACH OKIEN - CO PUNKT TO TANIEJ TANIEJ I TANIEJ - WIĘC TE BANIALUKI O DROGICH OKNACH WYDAJĘ SIĘ MIĘDZY BAJKI WŁOŻYC. SAM SPRAWDZAŁEM I SŁYSZAŁEM U NAS NAJTANIEJ A U DRUGIEGO U NAS JESZCZE TANIEJ. PROBLEM JEST TAKI ŻE NA WALCE CENOWEJ POMIĘDZY PRODUCENTAMI ZYSKUJĄ TYLKO DILERZY . :P I TO WŁAŚNIE Z TEGO TYTUŁU WIDZIMY ZANIŻANIE CENY NA RYNKU - NIESTETY CENA DECYDUJE NA DZIEŃ DZISIEJSZY I NIC WIĘCEJ. :cry: SMUTNE ALE PRAWDZIWE. INACZEJ NIGDY NIE POWSTAŁY BY TAKIE FABRYKI JAK D....T,D...X, RĄ....N.
mix
Małomówny
Małomówny

Postprzez perfektaokna » Pt maja 29, 2009 1:00 pm

ja nie za bardzo mam czas aby sprawdzać konkurencję, więc wybacz ale cena nie walczę jeśli ktoś ma gówniane ceny to robi gówniane okna, trzeba się szanować a jeśli wiesz ile jest warta twoja praca to wiesz ile masz się cenić. Walka cenowa prowadzi tylko do tego że ktoś wylatuje z rynku choćby przez to że nie wystarcza mu na pokrycie kosztów nikt z nas drobnych przedsiębiorców nie jest hipermarketem i nie nadrobi obrotem na tyle aby wystarczyło na koszty.
Pracuj mądrze, nie ciężko a twoja praca przyniesie zyski.
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Szerszel » Pt maja 29, 2009 6:05 pm

Jak czytam to Wasze biadolenie na temat cen okien to zastanawiam się w jakiej kolejce staliście gdy rozdawano rozumy ?
Jeżeli wszyscy produkujecie podobne okna i nikomu nie chce się popracować nad produktem by go wyróżnić z tłumu w taki czy inny sposób , popracować nad marką to na co innego patrzeć mają klienci jak nie na cenę ? W przeciwieństwie do np. branży samochodowej w stolarce PCV nie ma środka , albo pełen wypas albo totalny ..... z miażdżącą przewagą tego ostatniego. Jak duże znaczenie dla kupującego może mieć np. grubość wzmocnienia czy scianek profilu jeśli i tak wszystko już dawno zostało tak pocienione że spełnia tylko minimalne wymagania.
Zmuszacie klienta by patrzył na cenę bo inaczej by tych okien nie kupił , jedna rzecz która mnie naprawdę zastanawia to : jak na taki ..... można dać np. 10 lat gwarancji :D świadomość praw konsumenckich ludzi rośnie !
Koś napisał że sprzedaje " okna na profilu ALUPLAST i okno 1465x1435 R+RU to koszt 450 zł brutto, tanio to badziew nie? " zapominając napisać po ile również brutto kupuje ten badziew.
Dziś większe i łatwiejsze pieniądze można zarobić na dodatkach niż na samych oknach.
Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Kuba N. » So maja 30, 2009 9:27 am

Może, ktoś mi odpowie na to pytanie co już wcześniej zadałem.

okno-styl z tego co twierdzisz (O34-450zł BRUTTO na ALUPLAŚCIE) więc ile na tym profil HASAU skoro jest tańszy bedzie kosztować O34? Jesteście na poziomie cen DOBROPLASTU. Więc pytam: Dlaczego Wasz bardzo stary odbiorca z Piotrkowa Tryb., który miał i pewnie ma wyłączność na wesze okna w tym mieście zamawia okna w DOBROPLAŚCIE? I to niezłe ilości. To mnie dziwi. Przeszedł do nich bo lepsza jakość? Pytam bo jestem bardzo ciekawy.

PROSZĘ O ODPOWIEDZ KOGOŚ Z WŁADZ FABRYKI
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez perfektaokna » So maja 30, 2009 10:38 am

pan okno styl zarabia na 034 10 zł próbując w ten sposób wykończyć siebie fabrykę i konkurencję
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez wojtys » So maja 30, 2009 11:16 am

nie ma profilu HASAU !!
Ostatnio edytowano So maja 30, 2009 11:15 pm przez wojtys, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Wojtys
wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez LIDER » So maja 30, 2009 4:31 pm

w sumie coś powiem... wolność słowa więc skorzystam z tego prawa...

jak dla mnie , to O34 możecie sprzedawać nawet za 149.99 brutto ... mnie to nie rusza , ja O34 sprzedaję w detalu za 700zł a hurcie za 550netto ,a chętnie podniósł bym ceny , żeby siano czesać.. no fakt bele czego nie robimy, lecz jakość ,, i się dziwię że ktoś chce za takie pieniądze sprzedawać i sobie i kontrachentom drogę rozwoju zamyka , skoro spodziewam się że za 2-3 lata będzie wiecej niezadowolonych klijentów niż zadowolonych ...

jeszcze jedno , jak wy jako producent sprzedajecie na 7% vat - istna głupota , chyba że na każdej fakturze piszecie ,,montaż ,, ale co na to us., - najlepiej za darmo puście partię 2 mln szt. ( w ramach reklamy)
LIDER
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Tanatos » Wt cze 02, 2009 6:26 pm

Jedno co mnie zastanawia to czy na nowy profil Rąbienia mają papiery nazwa dziwnie zbiega się z Turczyzną a w niemcach wiadomo sporo Turkowego materiału , dla Tureckiego narodu co w niemcach mieszka.

Wiec panie Okno-styl chciałbyś nam powiedzieć Penta która zarabia na kupowaniu i sprzedawaniu firm zainwestowała w extruzję jeden z bardziej niedochodowych interesów dzisiejszych czasów , to im życzę powodzenia. Osobiście raczej mi się to nie wydaje możliwe a jeżeli to prawda to bardzo nietrafiona decyzja .

Ciekawe jest to że na oficialnej stronie Penty jest artykuł dot. zakupu rąbienia który to chwali się że posiada bardzo mocną pozycję na rynku zbudowaną na jakości produktu , wysokiego poziomu obsługi klientów , itp. a goście z penty chcą stworzyć z kilku producentów w regionie najmocniejszego producenta okien ( fakt takie solidne podstawy firmy i mądra polityka zbytu i rozwoju to podstawa do podjęcia decyzji o zakupie , pewnie dobroplast to samo opowiadał ale nikt im nie uwierzył może inwestor był z branży i sprawdził stan faktyczny tzn. I rąbień i dobroplast to taka pusta skrzynia )

jeżeli goście z Penty to kupili to się dzisiaj mocno w głowy drapią. Heh
Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Kuba N. » Wt cze 02, 2009 7:47 pm

Kto w POLSCE zwraca na to uwgę. Na te papiery? POLSKA to nie NIEMCY tam bez wszystkich papierów to cie tak pojadą, że tylko skarpetki Ci zostaną. A unas jest git. Byle by cena była.
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez kuba8883 » Śr cze 03, 2009 10:06 am

Hasał,hasał aż klientowi nie przypasał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez GRYF 37 » Śr cze 03, 2009 12:20 pm

Profil HASAU TO PROFIL WITAL 7000 LUX PRODUKOWANY W GOŁDAPI W FIRMIE WITAL
GRYF 37
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez krzysiek.i » Śr cze 03, 2009 4:54 pm

Ciekawe, co na Aluplast? W 2006 z pół roku negocjowali z Rąbieniem warunki przejścia z Gealana. Czyżby zabrakło w umowie stosownej klauzuli? :lol:
pozdrawiam
krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Postprzez lekomin » Cz cze 04, 2009 7:53 am

Wróbelki ćwierkają, że w tym roku będzie na rynku prawdziwa rewolucja na rynku profilowym. Z tego co się słyszy, to wszyscy rozmawiają ze wszystkimi ;) Nikt dziś nie jest w stanie powiedzieć, który producent na jakim profilu będzie pracował.
lekomin
Fachowiec
Fachowiec

Postprzez mix » Cz cze 04, 2009 10:29 am

a moze to gealan!!!!!!!!!!!!!!lub rehau
mix
Małomówny
Małomówny

Postprzez studio » Cz cze 04, 2009 12:46 pm

@GRYF 37

A skąd masz takie informacje ze to ten profil ??

Po co zmieniać nazwę z jakiegoś tam Witala na Hassau .Przecież mogli by robić na tym witalu czy na czyms innym .
studio
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez mix » Cz cze 04, 2009 2:22 pm

według mnie jest profil decco. :P :P :P
mix
Małomówny
Małomówny

Postprzez DYREKTOR » Pt cze 05, 2009 9:26 am

PROFIL O SZER 70 MM ,WERSJA TYLKO ZAOKRĄGLONA NIEZLICOWANA I PÓŁZLICOWANA , WG MOICH POMIARÓW GR SCIANEK ZEW 2,5 MM WEW DZIELĄCYCH PROFIL NA KOMORY 1 MM (MOŻE 0,9 MM). NATOMIAST JEŻELI CHODZI O CENĘ PONOĆ NIŻEJ DOBROPLASTYKI
DYREKTOR
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez perfektaokna » Pt cze 05, 2009 12:11 pm

jednym słowem dzieje się cyrk zastanawia mnie dlaczego nikt z fabryki nie reaguje i nie informuje o tym na czym produkuje, w woli ścisłości to tak naprawdę nie wiemy nic na temat tych wszystkich nazw handlowych jakich używa rąbień, fakty są takie że wszystkie profile są zbliżone do siebie w wyglądzie i zwykły szary człowieczek będzie miał problemy z rozróżnieniem jednych od drugich, Śmiem twierdzić że można by było sprzedawać spokojnie np. decco i wciskać kit że to jest aluplast oczywiście takie praktyki są niedopuszczalne.
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez mix » Pt cze 05, 2009 12:49 pm

CENY HASAU JAK NARAZIE NAJNIZSZE NA RYNKU.
mix
Małomówny
Małomówny

Postprzez Tanatos » Pn cze 08, 2009 5:02 pm

Panie Mix - jest pan z tego powodu dumny , wygląda na to że tak.
Dziwna sprawa jest taka że w Polsce ten co produkuje najtaniej i robi tego b.b.b.dużo to jest specjalistą od sprzedaży i prawdziwym cżłowiekiem wielkiego biznesu. A szkoda bo nie tak powinno być nawet małpa sprzeda takiego Hasaua jak jest tani , a jeżeli to ścianka 2.5mm to może to i dobroplast jest
( w aprobacie deklarują 2.5mm )

Pozdrawiam

__________________________________________________________________________________________

Poczekamy zobaczymy mam nadzieję jedną , że wam łyso darmozjady cenowe będzie jak w niedalekiej przyszłości niejeden Tytanic na dno pujdzie !
Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez KNMTG » Pn cze 08, 2009 8:13 pm

wow - ciekawe komu teraz aluplast cyfrę położy nisko :roll:
jawaryn :)
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez DYREKTOR » Pn cze 08, 2009 8:19 pm

NA TYM SAMYM PROFILU PRODUKUJE TEZ FIRMA DLA MIE NIEZNANA -BORAM Z JAKIEJŚ ADAMÓWKI TEL KIERUNKOWY 016,
PORÓWNYWAŁEM PROFILE I IDEALNIE TO SAMO CO HASAU. A RĄBIEŃ MÓWI (DOKŁADNIE ROBI WSZYSTKICH W BALONA) ŻE TYLKO ONI BĘDĄ MIELI TAKI PROFIL W FIRMIE BORAM TEN PROFIL NAZYWA SIĘ SPECIAL .INFORMACJĘ NATEMAT W/W FIRMY OTRZEMAŁEM Z OKNONETU.POZDRO
DYREKTOR
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez maxiSLASK » Wt cze 16, 2009 5:55 pm

To jest chińszczyzna lub turecczyzna. Jedno jest pewne papierów nie mają i szybko nie będą mieć. Śmierdzi mi tu totalną lipą.
maxiSLASK
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Tanatos » Wt cze 16, 2009 8:12 pm

Jeżeli kolego Dyrektor wie co mówi to jest to jednak Wital ( kurcze 2,5mm grubości ścianka ) a Boram się chwali , że ma grubość A .
Jeżeli to Wital to słyszałem , że mają bardzo niedoświadczonych ludzi na maszynach i co raz są niezłe babole .

Pozdrawiam Serdecznie
Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez DYREKTOR » Śr cze 17, 2009 10:08 am

JEŻELI KTOŚ SOBIE ŻYCZY PRZEKRÓJ(ZDJECIE) TO POPROSZE NR. TELEFONU, SZUKAM STRONY FIRMY WITAL I NIE MOGĘZNALEŚĆ MOŻE KTOŚ WIE JAKĄ MAJĄ WWW. POZDRO AHA JEŻELI FIRMA BORAM PRODUKUJE NA WITALU TO RĄBIEŃ MA IDENTYCZNY PROFIL
DYREKTOR
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez darol » Pn cze 22, 2009 9:33 pm

w branży od 1994r.
darol
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Cz cze 25, 2009 1:34 pm

Tak to czytam i zastanawiam się, kiedy ten głupi pęd do uzyskania najniższej ceny się skończy?
Jak bardzo mozna jeszcze odchudzić profil?
Czego jeszce można nie zastosować przy produkcji okna?

Idiotyzm!!!!!!!!!!!!
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Kuba N. » Cz cze 25, 2009 3:40 pm

Drodzy produceńci proponuję jako pierwszy - wymyślić okno typu "ZRÓB TO SAM". A mianowicie miało by być to okno do samodzielnego mont., Tak jak meble BLACK RED WHITE.
A tak poza tym to czy te okna Rąbienia wychodzą taniej niż D.B.O.L.S.U? Pytam tylko z ciekawości bo mój znajomy co ma w Piotrkowie wyłączność na Rąbień wozi D.B.O.L.S.?
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Wt cze 30, 2009 12:04 pm

Rozmawiałem wczoraj z kolegą z branży,podłapał dodatkowe montaże u gościa który handluje Rąbieniem i twierdzi że rąbień tłucze na Aluplaście Ideal 2000 i 4000 w połączeniu z GU. No i krótki komentarz do rozmowy CCC. A co do okien w stylu Adam Słodowy to proszę tylko nie to.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez marjan » Wt cze 30, 2009 12:22 pm

kolego Kuba trochę sie spóźniłeś :-) okno "zrób to sam" juz zostało wymyślone dawno temu z 8 lat temu jakiś producent okien drewnianych z podlasia. Widziałem to na własne oczy w katowicach, jakaś spółka kopalniana chciała sobie takie klocki składać. A mianowicie dostawałes w kartoniku ramiaczki z kołeczkami mogłes sobie posklejać i pomalować , następnie dociąć okucia , wkleić szybke i montować :-)
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez marolet » Pt lip 17, 2009 9:16 am

widzę tutaj cenową F1. scigacie sie na przykładzie okna o34 ale jak wiadomo to wiekszosc firm ma ten typ okna zdecydowanie taniej niz inne typówki. pomowcie troche o balkonach czy tez innych typach. pozdrawiam
marolet
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Magic353 » Cz lip 30, 2009 8:19 pm

Jest coś takiego jak Hasauu,mają nawet nadruk na wewn.stronie profila+szara uszczelka pseudo wgrzewana.Wizualnie Ideal 4000 RL. Co do jakości to No comennt,A Rąbień okuwa to GU...em i wychodzi super cena z skalą jakości w porywach -2. Skala 1 -10.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez marjan » Pt lip 31, 2009 9:22 am

zajrzyjcie do gazetki forum branzowe tam prezes Rafał (pozdrawiam) trochę wyjaśnia co i jak z hasauem :-)
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez DYREKTOR » Pt lip 31, 2009 1:38 pm

marjan napisał(a):zajrzyjcie do gazetki forum branzowe tam prezes Rafał (pozdrawiam) trochę wyjaśnia co i jak z hasauem :-)
MOŻE JAKIŚ LINK ALBO KOLEGA MARJAN NIECH NAPISZE CO TAM PREZES RAFAŁ (TEŻ POZDRAWIAM) CIEKAWEGO NAPISAŁ.
DYREKTOR
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez marjan » Pt lip 31, 2009 8:32 pm

no kolego DYREKTOR masz trudności z obsługą wyszukiwarki ? No ale cóż prosze bardzo http://www.okna-forum.pl/
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez DYREKTOR » So sie 01, 2009 8:31 am

marjan napisał(a):no kolego DYREKTOR masz trudności z obsługą wyszukiwarki ? No ale cóż prosze bardzo http://www.okna-forum.pl/
NIESTETY NIEMAM WYKUPIONEJ PRENUMERATY!
DYREKTOR
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Magic353 » Pn sie 03, 2009 5:38 pm

Czy jest w tym naszym pięknym kraju ktoś kto nadzoruje odgórnie i pod przymusem jakość wykonanej stolarki???? Dzisiaj przeżyłem stresa na montażu OR z profilem Hasau+GU...o w roli głównej. Zestaw balkonowy tak znakomitej jakości że montaż zajął ponad 3 godz.bo nie szło tego ustawić na pionach i przekątnej a na sam koniec doszła naprawa na oczach klienta całej zasuwnicy bo większa część była powybrzuszana i grzybki haczyły o ramę. Pomijam milczeniem proste ściany w budownictwie lat 70. Serdeczne pozdrowionka dla DKJ w Rąbieniu.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez JK » Wt sie 04, 2009 4:45 pm

Magic353 napisał(a):Czy jest w tym naszym pięknym kraju ktoś kto nadzoruje odgórnie i pod przymusem jakość wykonanej stolarki???? Dzisiaj przeżyłem stresa na montażu OR z profilem Hasau+GU...o w roli głównej. Zestaw balkonowy tak znakomitej jakości że montaż zajął ponad 3 godz.bo nie szło tego ustawić na pionach i przekątnej a na sam koniec doszła naprawa na oczach klienta całej zasuwnicy bo większa część była powybrzuszana i grzybki haczyły o ramę. Pomijam milczeniem proste ściany w budownictwie lat 70. Serdeczne pozdrowionka dla DKJ w Rąbieniu.

Magic - Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Z tego co piszesz to nie jesteś nowicjuszem w branży.

Skoro tego nie dało się normalnie zamontować bo nie miało przekątnej to znaczy że JAWNIE i z PREMEDYTACJĄ oszukałeś Klienta.
Dokładność wymiarów, odchyłki od norm oraz zasady montażu okien i drzwi balkonowych określają różnego rodzaju dokumenty prawne(CE, AT, Wytyczne Systemów Profilowych dla Producentów, Maksymalne wymiary skrzydeł, itd, itp).
Jeśli jesteś tylko montażystą na usługach dealera lub producenta okien to pół biedy dla ciebie. Jeśli natomiast jesteś tym dealerem to odpowiedzialność prawną wobec KLIENTA ponosisz tylko TY. Tej odpowiedzialności nie ponosi producent okien tylko TY jako dealer.
Więc jeśli odebrałeś taki zestaw od producenta i zamontowałeś to klientowi, to według prawa ty odpowiadasz wobec klienta.

Pozdrawiam
Kierunek branży stolarki okiennej: Niestety jeden : DNO
JK
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez perfecttechnik » Cz sie 06, 2009 1:26 pm

podobno juz niedlugo bedzie mozna uslyszec o nowym 6-cio komorowym systemie Hasau :?
perfecttechnik
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez maxiSLASK » Pt sie 07, 2009 8:11 am

Kuba N. napisał(a):Drodzy produceńci proponuję jako pierwszy - wymyślić okno typu "ZRÓB TO SAM". A mianowicie miało by być to okno do samodzielnego mont., Tak jak meble BLACK RED WHITE.
A tak poza tym to czy te okna Rąbienia wychodzą taniej niż D.B.O.L.S.U? Pytam tylko z ciekawości bo mój znajomy co ma w Piotrkowie wyłączność na Rąbień wozi D.B.O.L.S.?

Ceny HASAU może i niższe ale dlatego Twój znajomy kupuje z D-u bo ich jakość okien sie poprawiła i na pewno jest lepsza niż w R-ń.
Piszesz, ze Twoj znajomy dość sporo kupuje z D-u. Zapewne ma też lepsze ceny niz inni, do których wysyłana jest standardowa oferta, a i terminy ma dopilnowane.
To jest powodem, że kupuje D-t.
maxiSLASK
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez marjan » Pt sie 07, 2009 8:45 am

HASAU fajny profil jest :-)
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez maxiSLASK » Pt sie 07, 2009 10:15 am

DYREKTOR napisał(a):JEŻELI KTOŚ SOBIE ŻYCZY PRZEKRÓJ(ZDJECIE) TO POPROSZE NR. TELEFONU, SZUKAM STRONY FIRMY WITAL I NIE MOGĘZNALEŚĆ MOŻE KTOŚ WIE JAKĄ MAJĄ WWW. POZDRO AHA JEŻELI FIRMA BORAM PRODUKUJE NA WITALU TO RĄBIEŃ MA IDENTYCZNY PROFIL

Nazwa HASAU na pierwszy rzut oka kojarzy się z turecczyzną. Jednak wiem z potwierdzonych źródeł, że to Wital z Gołdapi i prawda jest stwierdzenie Pana tanatos.

"Jeżeli kolego Dyrektor wie co mówi to jest to jednak Wital ( kurcze 2,5mm grubości ścianka ) a Boram się chwali , że ma grubość A .
Jeżeli to Wital to słyszałem , że mają bardzo niedoświadczonych ludzi na maszynach i co raz są niezłe babole . "

Śmiech mnie ogarnia jak Panowie z Rąbienia pod lewymi nick-ami twierdza, że to profil niemiecki. Sami nie wiedza co sprzedają. Raz rozmawiałem z jednym z przedstawicieli to kompletnie nic nie umiał powiedziec o swoim produkcie z oferty. Paranoja. Co za firma. . .
maxiSLASK
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez josek73 » Pt sie 07, 2009 10:45 pm

Dobry producent, który wie co robi (chodzi mi o statykę - czyli dobór wzmocnień i ograniczenia wielkości konstrukcji) ZROBI DOBRE OKNA Z KAŻDEGO PROFILA.
Nie ma to znaczenia czy z aluplasta,rehau, awantgarde, veki, brugmana, decco, witala, hasau, gelana itp. itd. Ważne jest aby wykonał je dokładnie z zachowaniem wskazówek producenta profili, aprobaty lub norm. A jeżeli zrobi to w odpowiednim czasie i za odpowiednią cenę ( rynkową ) to po co przepłacać za okna z hejnałem, które są jak każde inne zwykłe okna PVC - tylko cena inna.
josek73
Rozgadany
Rozgadany

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)