Budma a Eurocolor - Sprawdziłem tą firmę.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Budma a Eurocolor - Sprawdziłem tą firmę.

Post autor: uKrawczyka » ndz sty 24, 2010 1:20 pm

Widzieliście panowie na Budmie 2010 stoisko Eurocoloru?

Ja byłem pod wrażeniem - poznałem przedstawiciela Eurocoloru Michała Palucha / na forum Mike 74 / i powiem wam, że to co on pisze na tutejszym forum o firmie, potwierdziło się na Budmie - myślę, że to firma z przyszością.

Do tej pory nie miałem kontaktu z Eurocolorem / a Michała Palucha kojarzyłem tylko z forum oknonetu/ i wzbraniałem się przed pisaniem tego postu, bo im więcej Eurocolor będzie miał chętnych dealerów do współpracy, tym dla mnie gorzej, ale cóż, trzeba promować to co dobre a takim Eurocolor i jego przedstawiciele mi się wydają- mam nadzieję , że w przyszłości, także będę z nich zadowolony :-)

Polecam tą firmę i jej produkty.
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Budma a Eurocolor - Sprawdziłem tą firmę.

Post autor: Kuba N. » ndz sty 24, 2010 5:39 pm

Handlowcy w EUROCOLOR to spoko kolesie. Ja mam tam swojego opiekuna ale mimo to udalo mi się ich w większość poznać i mam o nich bardzo dobre zdanie. A BONZOWIE co prowadzą ten biznes mają konsekwentną i przemyślaną politykę i też są spoko.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz sty 24, 2010 6:39 pm

Nikt nie chwali to trzeba samemu :D

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » ndz sty 24, 2010 9:05 pm

Trochę baniek mydlanych i różowe koszulki - na tle braku innych wystawców się wyróżnili (-;
XERXES

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 24, 2010 9:08 pm

Chwalę kogo chcę i kiedy chcę. Widocznie ty Szerszel nie masz kodo chwalić i żal Ci d..ę ściska aż masz wypieki na twarzy i jedynym rozwiązaniem z Twojej strony to komuś dogryźć, kpić i wyśmiać kogoś. Tak jest niestety w tej branży i to jest chamskie.
O i następny As - XERXES.
Wystaw się sam i pokaż co potrafisz.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 3:04 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz sty 24, 2010 9:17 pm

Panowie , nie ma co sie kłocić, przecież każdy może mieć swoje zdanie i pracować z kim zechce.

Na mnie Eurocolor zrobił wrażenie i ponadto: nie da się ukryć, że w ciężkich czasach zainwestował w Budmę sporo kasy a do tego widać, że prą do przodu niczym walec.

Ucziwi dyskutanci, powinni przedstawić ARGUMENTY przeciw - byłoby co rozważać.

Nie zapominajmy, że Eurocolor dostał złoty medal - poważny argument i powód do dumy dla nich.

Ja im Gratuluję!

Jeśli panowie w przyszłości otrzymają złote medale , lub inne nagrody - też będę wam Gratulował!

Pozdrawiam serdecznie.

oknoAD

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » ndz sty 24, 2010 10:20 pm

Miło się czyta co niektóre posty.....

Darku, bardzo dziękuję za ciepłe słowa skierowane pod moim adresem i w ogóle firmy EUROCOLOR. Zarówno ja, jak i mój przełożony (rozmawiał również z Tobą) odnieśliśmy bardzo pozytywne wrażenie z naszego spotkania z Tobą i nawet w drodze powrotnej wspominaliśmy, że jesteś bardzo sympatycznym człowiekiem, z którym chętnie nawiążemy szeroką, partnerską współpracę. Miło nam będzie wspólnie rozwijać sprzedaż w Trójmieście.....
Jeszcze raz serdeczne pozdrowienia !!!

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz sty 24, 2010 10:31 pm

Okna EUROCOLORU są OK.
Sprawdziłem na sporej inwestycji. Wyboru okien z EURCOLORU dokonał prywatny inwestor, a ja miałem doczynienia z nimi dopiero na budowie i stwierdzam, że to bardzo przyzwoity towar.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

ogrodnik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogrodnik » pn sty 25, 2010 1:13 pm

Kuba N. pisze:Handlowcy w EUROCOLOR to spoko kolesie. Ja mam tam swojego opiekuna ale mimo to udalo mi się ich w większość poznać i mam o nich bardzo dobre zdanie. A BONZOWIE co prowadzą ten biznes mają konsekwentną i przemyślaną politykę i też są spoko.
Panowie z Eurocoloru chyba byli na jakimś nowym szkoleniu i wtłoczyli im do główek hasło: Jeśli nikt cie nie chwali, chwal sie sam!

Panie Kubo,
Spojrzałem w Pana historię postów, które pisał Pan na tym forum :lol:
między innymi znalazłem taki w którym szuka Pan handlowca na teren woj. zachodnio-pomorskiego :mrgreen:
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.p ... 408#p49408

Pewnie napisze Pan, że pracownicy Eurocoloru są tak mili, że postanowił Pan pomóc im w szukaniu handlowca.
Bo przecież nie prawdą jest że Pan tam pracuje :oops:

Zastanawiam się tylko czy posta w prawie pracy pisze zwykły handlowiec, czy też dyrektor. Bo jeżeli dyrektor to gratuluje Eurocolorowi tak inteligentnej kadry zarządzającej.
Dodatkowo czytając to:
Postprzez Kuba N. » N sty 24, 2010 9:08 pm
Chwalę kogo chcę i kiedy chcę. Widocznie ty Szerszel nie masz kodo chwalić i żal Ci d..ę ściska aż masz wypieki na twarzy i jedynym rozwiązaniem z Twojej strony to komuś dogryźć, kpić i wyśmiać kogoś. Tak jest niestety w tej branży i to jest hamskie.
OKNA, DRZWI PCV I AL
pomijając stronę merytoryczną wypowiedzi, zastanawiam się, czy "hamskie" to od szynki, czy też od miasta we Francji :)

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn sty 25, 2010 1:30 pm

Na szczęście mi pan ogrodnik tego zarzucić nie może, bo w Poznaniu widziałem Eurocolor pierwszy raz na oczy a ponadto - w żaden inny sposób interesu z Eurocolorem dotąd nie zrobiłem - czego żałuję :-)

Pochwaliłem , robiąc ten temat, bez korzyści itp. Nie ukrywam natomiast, że życzyłbym sobie i innym, pracować z ludźmi i firmą , taką, jak Eurocolor.

Pewnie są i inne dobre firmy - proszę je chwalić, o ile tylko na to zasługują.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego tygodnia.

ogrodnik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogrodnik » pn sty 25, 2010 1:45 pm

uKrawczyka pisze:Na szczęście mi pan ogrodnik tego zarzucić nie może, bo w Poznaniu widziałem Eurocolor pierwszy raz na oczy a ponadto - w żaden inny sposób interesu z Eurocolorem dotąd nie zrobiłem - czego żałuję :-)
Pochwaliłem , robiąc ten temat, bez korzyści itp. Nie ukrywam natomiast, że życzyłbym sobie i innym, pracować z ludźmi i firmą , taką, jak Eurocolor.
Pewnie są i inne dobre firmy - proszę je chwalić, o ile tylko na to zasługują.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego tygodnia.
Wydaje mi się, że każda firma jadąc na Budmę chce pokazać sie z jak najlepszej strony i jeżeli po prezentacji Eurocoloru wyszedł Pan, Panie Krawczyk z takimi odczuciami, to tylko im pogratulować.
Pogardę natomiast budzi sposób promocji firmy na tym forum.
zacytuje jeszcze raz słowa pana który rekrutuje do pracy w Eurocolorze, bo to mój ulubiony kawałek :lol:
... nie masz kodo chwalić i żal Ci d..ę ściska aż masz wypieki na twarzy i jedynym rozwiązaniem z Twojej strony to komuś dogryźć, kpić i wyśmiać kogoś. Tak jest niestety w tej branży ...
tym razem pominąłem błąd ortograficzny

P.S.
Pamiętacie reklamę Jędraszka z piosenką Krawczyka ?

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn sty 25, 2010 2:01 pm

Czegoś tu nie rozumiem, panie ogrodnik, przecież na tym forum jest pełno postów, które chwalą jakiś produkt lub firmę i tak samo, jest tu dużo postów , które krytykują produkty i firmy.

Nikt nie usuwa takich postów i nikt nie banuje za taką reklamę czy też antyreklamę na tym forum a pana bardzo razi post pozytywny dotyczący firmy Eurocolor - wygląda to na jakiś osobisty uraz..

Jeśli pan posiada konkretne zarzuty wobec produktów Eurocoloru, to proszę je przedstawić, natomiast nie ma sensu przerzucać się słowami.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn sty 25, 2010 2:57 pm

ogrodnik pisze:
Kuba N. pisze:Handlowcy w EUROCOLOR to spoko kolesie. Ja mam tam swojego opiekuna ale mimo to udalo mi się ich w większość poznać i mam o nich bardzo dobre zdanie. A BONZOWIE co prowadzą ten biznes mają konsekwentną i przemyślaną politykę i też są spoko.
Panowie z Eurocoloru chyba byli na jakimś nowym szkoleniu i wtłoczyli im do główek hasło: Jeśli nikt cie nie chwali, chwal sie sam!

Panie Kubo,
Spojrzałem w Pana historię postów, które pisał Pan na tym forum :lol:
między innymi znalazłem taki w którym szuka Pan handlowca na teren woj. zachodnio-pomorskiego :mrgreen:
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.p ... 408#p49408

Pewnie napisze Pan, że pracownicy Eurocoloru są tak mili, że postanowił Pan pomóc im w szukaniu handlowca.
Bo przecież nie prawdą jest że Pan tam pracuje :oops:

Zastanawiam się tylko czy posta w prawie pracy pisze zwykły handlowiec, czy też dyrektor. Bo jeżeli dyrektor to gratuluje Eurocolorowi tak inteligentnej kadry zarządzającej.
Dodatkowo czytając to:
Postprzez Kuba N. » N sty 24, 2010 9:08 pm
Chwalę kogo chcę i kiedy chcę. Widocznie ty Szerszel nie masz kodo chwalić i żal Ci d..ę ściska aż masz wypieki na twarzy i jedynym rozwiązaniem z Twojej strony to komuś dogryźć, kpić i wyśmiać kogoś. Tak jest niestety w tej branży i to jest hamskie.
OKNA, DRZWI PCV I AL
pomijając stronę merytoryczną wypowiedzi, zastanawiam się, czy "hamskie" to od szynki, czy też od miasta we Francji :)
Po pierwsze Panie ogrodnik naucz się Pan rozumieć to co Pan czyta. Po drugie to nie ja szukałem handlowca tylko człowiek napisał post, że szuka roboty w danym woj. a wiedziałem, że EUROCOLOR szuka tam handlowca to chciałem pomóc człowiekowibo z natury jestem uczynny.
Na dyrektora do EUROCOLORU mógłbym iść bo pewnie dobrze płacą ale mam daleko i nie wiem czy by mnie chcieli w tej funkcji.
Gratulować EUROCOLOROWI możesz dalej.
Przy szybkim pisaniu literówki się zdarzają i to nie takiej inteligencji jak Ty ale dużo lepszej.
Reszty nie komentuje bo i po co strzępić język na takich ludzi.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn sty 25, 2010 4:28 pm

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » pn sty 25, 2010 4:34 pm

Ja tylko nieśmiało pragnę zauważyć, że gdy tylko pojawia się nazwa Eurocolor na forum, tam zaraz odnajduje to Ogrodnik i stawia wyraźną kontrę.
Jeden z moich znajomych, który wie, kto kryje się za nickiem Ogrodnik, powiedział mi, ze gdyby "odkrył karty" i ujawnił personalia, to "szczęka by mi opadła". Ale... nic mi nie powiedział. A - nie ukrywam - ciekawość mnie zżera. Bo, tak naprawdę, bardzo ciekawy jestem, kto i w jakim celu najeżdża na firmę, z której de facto każdy współpracujący dealer jest zadowolony, identyfikuje się z EC i czuje się tu, jak w rodzinie.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn sty 25, 2010 5:55 pm

Myślę, że pan ogrodnik nie ma powodu by się nie ujawnić, przecież jest osobą odważną i odpowiedzialną za słowa...

Panie ogrodnik - przedstaw się pan, bo posądzają pana o niecne sprawy...

u mnie np. każdy może wejść na http://www.ukrawczyka.pl i zobaczyć firmę i dane mojej skromnej osoby, podobnie w Eurocolorze, który pan krytykuje, jest tu także oficjalny przedstawiciel Eurocoloru Michał Paluch - Mike 1974 , który nie ukrywa się a wręcz przeciwnie...

Panie ogrodnik - odwagi - przedstaw się pan.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn sty 25, 2010 9:05 pm

To się nazywa produkcja tlenu :D Ale klimat ! Brawo EC !

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn sty 25, 2010 11:49 pm

Zgadza się - warto bić Brawo dobrym oknom :P !

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt sty 26, 2010 12:11 am

Tak sobie czytam wasze posty i osobiście jestem za chwaleniem i promowaniem dobrego wyrobu jak i marki. Osobiście jestem pro Aluplast i jakoś Rehau mi nie podchodzi,kwestia gustu. Mike,szczególna pochwała dla ciebie że otwarcie mówisz kto jesteś i od kogo oraz to że umiesz rzeczowo odp.na zarzuty i krytykę,a co do Ogrodnika(dostanie mi się) to może kolo być 3xNaj w branży ale osobiście jego plucie na dobry produkt jest delikatnie mówiąc nie eleganckie. Panie Ogrodnik,mróz na dworze to może sadem się zainteresować,drzewka odmłodzić,pobielić zamiast pluć na konkurencję?
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt sty 26, 2010 9:34 am

No właśnie szczerość i uczciwość to podstawa - wielki + dla Mike1974 i mały + dla tych co krytykują ale nie są anonimowi.
Bo nie sztuką jest obrzucać błotem wszystkich i wszystko będąc anonimowy.

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » wt sty 26, 2010 10:34 pm

Ja tam nie zagłębiałem się szczegółowo w produkty EC ale wrażenie zostawili niezłe, stoisko bomba, dobre materiały i fajni ludzie. Z tego co piszecie to i produkt dobry dlatego z taką firmą miło się konkuruje.

Pozdro

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » śr sty 27, 2010 12:35 am

Chciałbym mieć miesięczną pensję w wysokości kosztu stoiska EC na Budmie 2010r. :lol:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr sty 27, 2010 8:05 am

miesięczną...ja bym nie pogardził roczną ..
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr sty 27, 2010 9:54 pm

Widziałem inne ciekawe stoiska za dużo mniejszą kasę które nie odpychały natarczywością i głupawym dzwiękiem.

Gratuluję odwagi , mam nadzieję że kasa się szybko zwróci .

ogrodnik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ogrodnik » pn lut 01, 2010 1:59 pm

Magic353 pisze:Tak sobie czytam wasze posty i osobiście jestem za chwaleniem i promowaniem dobrego wyrobu jak i marki. Osobiście jestem pro Aluplast i jakoś Rehau mi nie podchodzi,kwestia gustu. Mike,szczególna pochwała dla ciebie że otwarcie mówisz kto jesteś i od kogo oraz to że umiesz rzeczowo odp.na zarzuty i krytykę,a co do Ogrodnika(dostanie mi się) to może kolo być 3xNaj w branży ale osobiście jego plucie na dobry produkt jest delikatnie mówiąc nie eleganckie. Panie Ogrodnik,mróz na dworze to może sadem się zainteresować,drzewka odmłodzić,pobielić zamiast pluć na konkurencję?
Znajdz mi pan, panie magic choćby jedno zdanie w którym dopatrzyłeś się plucia na konkurencje.
Jedno "do czego się doczepiłem" to głupio-śmieszna promocja firmy, gdy tego samego nicka kilka miesięcy wcześniej szuka się pracowników a potem wychwala producenta jako diler, osoba niezwiązana z firmą.
A to że Eurocolor miał profesjonalnie przygotowane stoisko to fakt niezaprzeczalny i nie dziwie się, że mogło się podobać.
Poza tym dla mnie to żadna konkurencja bo jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś porównywał moją ofertę z eurocolorem [może dlatego że nie mam ich w okolicy] :)

pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn lut 01, 2010 2:25 pm

ogrodnik pisze:Jedno "do czego się doczepiłem" to głupio-śmieszna promocja firmy, gdy tego samego nicka kilka miesięcy wcześniej szuka się pracowników a potem wychwala producenta jako diler, osoba niezwiązana z firmą.
A ten jeszcze nie załapał i dalej piłuje. Ty to jesteś tzw CKM - ciężko kapująca muzgownica.
Informację o pracy znalazłem przeglądając: http://www.oknonet.pl/praca i poleciłem ją człowiekowi, który właśnie napisał posta, że szuka roboty - www.forum.oknonet.pl/viewforum.php?f=8
Moze teraz zalapiesz.
Glupio-smiesznie to sie Ty zachowujesz.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn lut 01, 2010 4:21 pm

Panie Ogrodnik,nie plujesz pan w sposób bezpośredni ale twoje wypowiedzi są bardzo na anty wobec Eurocoloru. Tak z ciekawości zapytam jakimi oknami pan handlujesz,pochwal się pan no i miło by było też usłyszeć skąd waść jesteś. Bo jeżeli o mnie chodzi to ja sprzedaję okna na profilu Aluplasta i się z tym nie kryję.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » śr lut 03, 2010 6:29 pm

Uważam, że osoby, które chcą skrytykować jakąś firmę, powinny się ujawniać - byłoby to milion razy - bardziej wiarygodne.

Nie można strzelać zza wegła w plecy...

Jesli ma ktoś konkretne zarzuty, powinien to poprzeć swoimi danymi. - Chyba, że jest jakieś ważne przeciwwskazanie do przedstawienia się, które , by oznajmił.

Nie może być tak, że przyjdzie anonim i rzuci wszelkie zło na jakąś firmę, ktoś latami buduje autorytet a jakiś złośliwiec , albo konkurencja, zaloguje się pod kilkoma nickami i zrobi taką anty-reklamę, że aż strach pomyśleć...

Oczywiście, nie mam na myśli ogólnych krytyk w stylu : robiłem na profilach x i przestałem bo ludzie woleli profile y w mojej okolicy.

Pozdrawiam.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » czw lut 04, 2010 10:44 am

Proszę Pana przedstawiciela o opublikowanie badań CE waszej firmy , chętni się zapoznamy z wynikami, no chyba że tajemnica :wink:
Pozwoli to pokazać Pana firmę z dobrej strony :)

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » czw lut 04, 2010 11:04 am

Pan to napisał do mnie, czy też do PH Eurocoloru, który tu również bywa i uczestniczy w tym forum, ?
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 7:16 pm przez uKrawczyka, łącznie zmieniany 1 raz.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » czw lut 04, 2010 11:06 am

Do PH eurocoloru , on powinien pokazywac dobre strony , za to mu płaca :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw lut 04, 2010 11:11 am

A ja mam wrażenie że Eurocolor bardzo chce zabłysnąć na forum.. Tylko że w naszym polskim charakterze jest narzekać i każde "chwalenie" kogoś wygląda nienaturalnie :wink:
Myślę że lepiej by było jakby.. Eurocolor zrobił coś na prawdę "w dechę" - a efekty przyjdą same, tylko trzeba trochę na nie poczekać..
Cierpliwość to wspaniała cnota..

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » czw lut 04, 2010 2:26 pm

fin - stare murzyńskie ups...(afroamerykańskie :D ) przysłowie powiada, że im małpa wyżej włazi tym bardziej d... odsłania.
A swoją drogą w żądaniu Pana pilsner coś jest. Medal był :D , światowa premiera była :D , bąble z mydła też :D , a badań na te cuda nie ma :( ?
Jakież to straszne!!! A jakie normalne :D Jakbym miał bloga :D , to bym się na ten temat wypłakał. Chyba :D

Pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 04, 2010 4:12 pm

Na wszystkie oferowane okna są badania i to CE.
I na zaprezentowane okno na targach też będzie :D i wtedy twoja mina będzie tak wyglądać :shock:
A jak nie masz pojęcia to nie pisz głupot bo: a little knowledge is a dangerous thing. :wink:
Widzę, żę zawsze znajdzie się ktoś co łatkę przyklei bo jak wszyscy wiemy, że leniwemu baranowi ciąży jego wełna.
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 12:55 am przez Kuba N., łącznie zmieniany 2 razy.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » czw lut 04, 2010 4:49 pm

Kuba N. pisze:Na wszystkie oferowane okna są badania i to CE.
I na zaprezentowane okno na targach też będzie :D i wtedy twoja mina będzie tak wyglądać :shock:
A jak nie masz pojęcia to nie pisz głupot bo: a little knowledge is a dangerous thing. :wink:
Widzę, żę zawsze znajdzie się ktoś co łatkę przyklei bo jak wszyscy wiemy, że leniwemu baranowi ciąży jego wełna.
Zawsze zastanawiam się dlaczego wypowiadasz się w imieniu swojego dostawcy a nie dajesz szansy wypowiedzi osobom, które sa najbardziej zorientowane w tym temacie. Wg Mike1974 powinien tutaj zająć stanowisko. Ale rozumiem z twojej wypowiedzi, że każdy typ okna EC został przez nich przebadany na zgodność ze zharmonizowaną normą europejską. Musieli zatem wydać na to majątek...
Pozdrawiam Wojtys

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » czw lut 04, 2010 7:27 pm

- Pytanie dotyczyło sprawy medalowej... ale zawsze można rozszerzyć wątek - powiem panom tak z punktu widzenia np. Eurocoloru, co ja bym odrzekł, gdybym był np. jego właścicielem...

- Drodzy konkurenci, niczym faryzeusze, zadają podchwytliwe pytania, ponieważ nie mogą ścierpieć moich dobrych uczynków , sorry - jakości okien , nie będę sę z nimi wdawał w spory, bo tylko na to czekają, by zamącić sprawę, pochwycić mnie na słowie a następnie wydać przed oblicze Cezara, nie szczędząc grosza , srebrników , sorry, na fałszywych świadków i klakierów wśród tłumu - wypuść Barabasza! sorry, miało być , kupujcie nasze okna czy jakoś tak, aha a tak na serio:

Nie jesteśmy doskonali, ale zawsze o min. krok przed Wami, droga konkurencjo.. :-) , zanim zaczniecie wskazywać nasze braki, pomyślcie wpierw o swoich :p

Tak odrzekłbym ja a co odrzeknie PH EC?

Tylko Jedyny wie.

Rzecz to pewna, że człowiek to obyty w świecie i ma głowę nie od parady, - wygląda na to, że odpowiedź, powalającą sanhendryn tutejszy , ma moc i talent, dać na zawołanie...

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » czw lut 04, 2010 8:08 pm

No cóż, trochę się porobiło w tym wątku bałaganu. Jedno co pewne, to że firma Eurocolor posiada garstkę sprzedawców aktywnych i lojalnych. To już sukces marketingowy. Rzekłbym tak trzymać. Dać im jeszcze do rąk i głów nieco lepsze argumenty, a świat może się zrobić bardziej eurocolorowy.

Kuba N. Żaden z producentów okien w systemach Geneo lub Econo nie miał, nie ma i nie będzie miał badań innych jak wstępne badania typu (ITT), dla których dokumentem odniesienia jest PN-EN 14351-1:2006. Pisanie zatem przez Ciebie z jakimś wyjątkowym nabożeństwem, że EC posiada badania "i to CE", świadczy nie najlepiej o Twojej znajomości tego zagadnienia. Po prostu innych badań mieć nie może i tyle. Wydaje się, że to powinna być wskazówka dla EC, w jakich zagadnieniach sprzedawców podszkolić, aby stali się bardziej wiarygodnymi obrońcami marki. Kubo N w następnym zdaniu piszesz tak: "I na zaprezentowane okno na targach też będzie" (znaczy badania będą). Pisanie o tym w czasie przyszłym niestety sugeruje, że obecnie EC takimi badaniami nie dysponuje, ale będzie dysponowało :D. To mnie pociesza, bo mam je obiecane :D

PH EC pewnie niewiele rzeknie, bo o czym tu gadać. Albo się coś ma, albo się czegoś nie ma. Albo się coś obiecuje i dotrzymuje przedstawiając dokumenty, albo się tego nie przedstawia, tracąc image. W tym wypadku chodzi o zwykłe wyniki badań ITT zlecone przez EC dla okien produkowanych przez EC z GENEO i ECONO. W zasadzie bez tych badań EC nie powinno rozpoczynać szerszej i powszechnie dostępnej produkcji okien w obu systemach. Nie ma co się rozwodzić o jakości, medalach i sukcesach, kiedy taki drobiazg jak brak badań (bo korzystanie lub powoływanie się na tzw. badania kaskadowe, to śmiech na sali :D ) powodować może, że okna wprowadzane są do obrotu z rażącym naruszeniem prawa, żeby nie powiedzieć nielegalnie. Medal za okno wprowadzane do obrotu z naruszeniem przepisów ustawy o wyrobach budowlanych i rozporządzenia o oznakowaniu CE, to by dopiero była reklama! A może i wstyd?

A tak przy okazji i na wszelki wypadek, uprzedzając głosy "adwokatów", proszę mnie nie łączyć z jakąkolwiek działalnością konkurencyjną dla rynkowych poczynań EC, bo to strzał kulą w płotek :D

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » czw lut 04, 2010 8:12 pm

Co to dużo mówić... Stanowisko trzeba zająć. Więc wyjaśniam wszem i wobec: na wszystkie produkty, które sprzedajemy, w tym: na te najnowsze i na te nagradzane mamy wszelkie wymagane atesty, badania, w tym również CE.
Pilsner: Forum chyba nie służy po to, aby publikować dokumenty firmy na forum. Zapraszam Cię do naszej siedziby do Pyskowic. Chętnie Cię ugoszczę i pokażę to, co chcesz zobaczyć. Nawet jeśli jesteś konkurentem... Ja zawsze naszą konkurencję bardzo szanuję i nigdy nie mówię źle o konkurentach. Albo mówię dobrze, albo nie mówię wcale. Taką mam świętą zasadę, której przestrzegam!
U Krawczyka: Dziękuję Ci Darku po raz kolejny za miłe słowa. Życzę wszystkim producentom, aby mieli tak oddanych Partnerów Handlowych (i to nie tylko w Trójmieście :D )
Wojtys: nie wiem jak postrzegasz firmę EC, ale jesteśmy dużym producentem o wysokim poziomie obrotów, sięgającym na teren większości krajów UE, więc mimo, że - jak piszesz - "musieliśmy wydać na to majątek", to takie badania zrobiliśmy.
pilsner pisze:Do PH eurocoloru , on powinien pokazywac dobre strony , za to mu płaca :)
Nikt nie płaci mi za chwalenie firmy na tymże forum, więc robię to z czystej przyjemności i własnych przekonań. Chyba żaden pracodawca nie wynagradza swych pracowników za to, że piszą coś na forum....
adjj pisze:fin - stare murzyńskie ups...(afroamerykańskie :D ) przysłowie powiada, że im małpa wyżej włazi tym bardziej d... odsłania.
A swoją drogą w żądaniu Pana pilsner coś jest. Medal był :D , światowa premiera była :D , bąble z mydła też :D , a badań na te cuda nie ma :( ?
Jakież to straszne!!! A jakie normalne :D Jakbym miał bloga :D , to bym się na ten temat wypłakał. Chyba :D
Możesz już zakładać bloga i płakać.
Kuba N. pisze:Na wszystkie oferowane okna są badania i to CE.
Doskonałe przysłowie. Fantastycznie pasuje co do niektórych postów na tym forum.

To chyba było by na tyle. Pozdrawiam wszystkich, nawet tych, którzy nalatują na mnie i na moją firmę...

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » czw lut 04, 2010 8:35 pm

Nie chcę nic mówić, ale mnie, gdybym był po przeciwnej stronie - trzeba to uczciwie przyznać - mnie by zamurowało.

Pozdrawiam Panów Serdecznie i powiem Wam coś ku opamiętaniu - nikt zaprzeczyć nie może, że tak się wszak zdarzyć może, że my wszyscy razem tu wzięci, będziemy kiedyś......

- razem dla Eurokoloru pracować jak zawzięci! :p

Zdażyć się może...:p

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 04, 2010 9:08 pm

Myślę, że Mike1974 wam wszystko wyjaśnił. A co do mojej aktywności na forum a w szczegolności w tym temacie to mam trochę wolnego - znaczy odpoczywam przed sezonem i mam czas aby poklikać zresztą tak jak Wy.

Zawsze zastanawiam się dlaczego wypowiadasz się w imieniu swojego dostawcy a nie dajesz szansy wypowiedzi osobom, które sa najbardziej zorientowane w tym temacie. Wg Mike1974 powinien tutaj zająć stanowisko. Ale rozumiem z twojej wypowiedzi, że każdy typ okna EC został przez nich przebadany na zgodność ze zharmonizowaną normą europejską. Musieli zatem wydać na to majątek...

Wypowiadam się w imieniu swojego dostawcy bo to nie jest tylko mój dostawca ale wzór do naśladowania przynajmniej dla mnie w tej branży. Życzę aby każdy producent miał takie podejscie do swojego dealera jak EUROCOLOR. Szansę wypowiedzi daje wszystkim i nikomu jej nie zabraniam - wypowiadajcie się ile chcecie. Tak EUROCOLOR wydaje pewnie ogromne pieniądze na te badania i nie tylko bo w inny sposób nie da się budować marki i dzięki takim osobą jak ja budujemy tą markę razem aby być rozpoznawalnymi na rynku stolarki otworowej.
Teraz zakończę bo idę się z psem przespacerować.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » czw lut 04, 2010 9:56 pm

adjj pisze: Kuba N. Żaden z producentów okien w systemach Geneo lub Econo nie miał, nie ma i nie będzie miał badań innych jak wstępne badania typu (ITT), dla których dokumentem odniesienia jest PN-EN 14351-1:2006. Pisanie zatem przez Ciebie z jakimś wyjątkowym nabożeństwem, że EC posiada badania "i to CE", świadczy nie najlepiej o Twojej znajomości tego zagadnienia. Po prostu innych badań mieć nie może i tyle.
i o to mi chodziło.....
Pozdrawiam Wojtys

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw lut 04, 2010 10:01 pm

Mike1974 pisze: Pilsner: Forum chyba nie służy po to, aby publikować dokumenty firmy na forum.
Mike1974,powiem tak,kwity z badań nie są tajne lecz ogólnie dostępne i sądzę że pokazanie ich czy to w formie linku do strony czy też załącznika do twojego postu dałoby tobie potężny argument w dyskusji z konkurencją i nie tylko.

Adjj,nie wiem czym się zajmujesz na co dzień,ale przyznaję że lubię czytać twoje rzeczowe wypowiedzi poparte znajomością tematu w zakresie prawa dotyczącego stolarki okiennej i prawa budowlanego.
Pozdrawiam :D

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » czw lut 04, 2010 10:52 pm

Właściwie, to jestem bezrobotnym wielbicielem okien z PVC. Jakieś propozycje? :D
Dzięki za miłe słowo Magic353, chętnie bym kiedyś zajrzał na ten południowy kraniec Wielkiej Polski i postrzępił jęzora :D

Pozdrowienia dla krainy gziku i pyr :D

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw lut 04, 2010 11:02 pm

adjj,zapraszam w odwiedziny. Sklep prawie ukończony, zostało parę drobnostek do porobienia i lada moment pełne otwarcie.
I masz rację kraniec pyrlandii, mały rzut kamieniem i dolny śląsk się zaczyna.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pt lut 05, 2010 12:10 am

- no to powodzenia w biznesie! / Uważaj na skarbonę - ma stukać do drzwi branży w tym roku często.../

Ciekawe co to będzie za rok... ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 05, 2010 12:29 am

Takim znawcą to ja nie jestem ale wystarczy, że się poczyta i wszystko jasne:
http://www.oknonet.pl/akcesoria/montaz_ ... 11105.html
http://www.oknonet.pl/akcesoria/montaz_ ... 10596.html

"Podstawę do wprowadzania do obrotu okien i drzwi zewnętrznych stanowi norma PN-EN 14351-1: 2006 [3] oraz Aprobaty Techniczne wydane przez Instytut Techniki Budowlanej, których termin ważności jeszcze nie upłynął. Za datę harmonizacji normy z Dyrektywą [1] dotyczącą wyrobów przyjmuje się jej ogłoszenie w Biuletynie Komisji Europejskiej, co miało miejsce 13 grudnia 2006 r.

W wymienionym dokumencie podany jest okres przejściowy w którym można się posługiwać jako dokumentami odniesienia normą zharmonizowaną i warunkami krajowymi (normy krajowe, aprobaty techniczne). W przypadku Polski, normą krajową jest ta sama norma, bowiem jeszcze przed jej ostatecznym zharmonizowaniem została wprowadzona do zbioru norm polskich w marcu 2006r.

W okresie przejściowym producenci mają wybór. Mogą deklarować zgodność swoich wyrobów z ważną Aprobatą Techniczną (do czasu jej wygaśnięcia) i znakować je znakiem budowlanym B, bądź zgodność z normą [3] i znakować je znakiem CE. :D
"

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » pt lut 05, 2010 9:47 am

Kuba N sam widzisz jak niewiele trzeba, by się dowiedzieć i wiedzieć :D Może rację miał ten stary amerykański imperialista Lyndon B. Johnson mówiąc: "Odpowiedzią na nasze wszystkie krajowe problemy, odpowiedzią na problemy świata, jest jedno słowo. To słowo, to edukacja."

A wracając do tematu. Kopiowanie tekstów ITB, to tylko połowa sukcesu :D. Zobacz sam co skopiowałeś:
"W okresie przejściowym producenci mają wybór. Mogą deklarować zgodność swoich wyrobów z ważną Aprobatą Techniczną (do czasu jej wygaśnięcia) i znakować je znakiem budowlanym B, bądź zgodność z normą [3] i znakować je znakiem CE. :D "

Okres przejściowy dla normy 14351 skończył się 01.02.2010. Wiele aprobat jeszcze nie wygasło, a ich termin obowiązywania sięga roku 2012. Zadanie na długie zimowe wieczory dla dociekliwego producenta lub dealera brzmi: Czy po zakończeniu okresu przejściowego producenci mogą nadal deklarować zgodność wyrobów z ważnymi Aprobatami Technicznymi? :D

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » pt lut 05, 2010 11:39 am

Żeby wszystko było jasne i klarowne i aby więcej się nikt nie przyczepiał....
www.eurocolor.com.pl/ce

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt lut 05, 2010 12:43 pm

CIEKAWE CZY WAM TE KWITY WYSTARCZĄ :?:

adjj no to jak to wkońcu jest :?:

CYTUJĘ
Re: Oznakowanie CE obowiązkowe od 1 lutego 2010 ???
przez adjj » Śr lut 03, 2010 2:22 pm

Otóż chyba nie do końca jest tak jak pisze Pan Ignatio, bowiem trudno uznać aprobaty techniczne ITB dla okien i drzwi balkonowych, dla których nie upłynął jeszcze termin obowiązywania, za specyfikacje techniczne sprzeczne z normą PN-EN 14351-1:2006, tym samym są to dokumenty nadal obowiązujące, które można z powodzeniem stosować w procedurach oceny zgodności system3. Do dnia, w którym dana aprobata straci moc obowiązującą, producent, który posiada wstępne pełne badania typu do tejże aprobaty może spokojnie deklarować zgodność wyrobu z jej wymaganiami i oznaczać swoje wyroby znakiem budowlanym B wprowadzając je na rynek krajowy. Jako że AT nigdy nie uprawniała producentów do stosowania oznakowania CE na oknach i drzwiach balkonowych zagadnienia nie warto rozwijać.

CYTUJĘ
Kuba N. pisze:Takim znawcą to ja nie jestem ale wystarczy, że się poczyta i wszystko jasne:
http://www.oknonet.pl/akcesoria/montaz_ ... 11105.html
http://www.oknonet.pl/akcesoria/montaz_ ... 10596.html

"Podstawę do wprowadzania do obrotu okien i drzwi zewnętrznych stanowi norma PN-EN 14351-1: 2006 [3] oraz Aprobaty Techniczne wydane przez Instytut Techniki Budowlanej, których termin ważności jeszcze nie upłynął. Za datę harmonizacji normy z Dyrektywą [1] dotyczącą wyrobów przyjmuje się jej ogłoszenie w Biuletynie Komisji Europejskiej, co miało miejsce 13 grudnia 2006 r.

W wymienionym dokumencie podany jest okres przejściowy w którym można się posługiwać jako dokumentami odniesienia normą zharmonizowaną i warunkami krajowymi (normy krajowe, aprobaty techniczne). W przypadku Polski, normą krajową jest ta sama norma, bowiem jeszcze przed jej ostatecznym zharmonizowaniem została wprowadzona do zbioru norm polskich w marcu 2006r.

W okresie przejściowym producenci mają wybór. Mogą deklarować zgodność swoich wyrobów z ważną Aprobatą Techniczną (do czasu jej wygaśnięcia) i znakować je znakiem budowlanym B, bądź zgodność z normą [3] i znakować je znakiem CE. :D
"
NO TO adjj PRODUCENCI MOGĄ STOSOWAĆ TO CE CZY NIE

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » pt lut 05, 2010 4:28 pm

Oj, POGROMCO ! :D

Po pierwsze, zadanie jest na długie zimowe wieczory :D Nie mogę więc tak w trybie dziś pytanie, dziś odpowiedź :D

Po drugie, POGROMCO pytanie nie powinno brzmieć czy "...PRODUCENCI MOGĄ STOSOWAĆ TO CE CZY NIE"? Bo to jasne jak słoneczko, że jak spełnią warunki to, mogą :D . Pytanie brzmi, czy mogą jeszcze stosować znak budowlany B po dokonaniu oceny zgodności wyrobu z AT? :(

Po trzecie, mój punkt widzenia zacytowałeś, więc po co się powtarzać :oops:

Po czwarte, i najważniejsze wydaje się, że już dawno na ten temat powinien wypowiedzieć się GUNB, bo stanowisko ITB będzie w tej sprawie oczywiste, wiodące, ale nie wiążące. :evil: Do czasu zajęcia oficjalnego stanowiska przez GUNB, kto ciekawy niech pisze do departamentu prawnego, po 30 dniach odpowiedź na firmowym papierze dostanie :)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt lut 05, 2010 5:05 pm

Ja osobiście nigdy się nie interesowałem tymi kwitami bo do szczęścia mi nie są potrzebne.
Wydaje mi się, że temat tych aprobat i badań nie powinien być tu poruszany bo ten post tego nie dotyczy.
Powinniście fachowcy zapodać taki temat i tam sie wykazać - bo tak to jest bałagan.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt lut 05, 2010 5:12 pm

a tak na marginesie to EUROCOLOR produkuje bardzo przyzwoite okna - oceniam bo miałem z nimi styczność

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 11:30 am

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pewną kwestię, która, niejako przy okazji, wyłoniła się z naszej dyskusji:

W Polsce JEDYNIE Eurocolor posiada wspominane wyżej Certyfikaty Europejskie ??
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 2:52 pm przez uKrawczyka, łącznie zmieniany 1 raz.

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » ndz lut 07, 2010 2:48 pm

Hm... problem w tym, że żaden z dokumentów znajdujących się pod podanym przez Mike1974 linkiem nie ma charakteru jakiegokolwiek certyfikatu, a już na pewno nie "europejskiego". Tak dla porządku, zgodnie z załącznikiem ZA do PN-EN 14351-1:2006 do oznakowania CE producent wydaje deklarację zgodności EC, ale to już taki drobiazg, że nawet brak kwitów dla światowej premiery ECONO 86 nie robi większego wrażenia, bo jak to napisał POGROMCA, kto by się tam tym interesował. :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 2:53 pm

Za pozdrowienia dziękuję :D

Znalazłbym takich, którzy by sie tym zainteresowali - wiesz, to byłby dobry slogan reklamowy / slogan tu źle zabrzmiało / :

Jedyne okna w Polsce z namaszczeniem UE!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 07, 2010 3:18 pm

Może nie są jeszcze zamieszczone na tej stronie :?: bo to nowość.
A tak na marginesie to kto z kupujących okna pyta się o takie papiery :?: , ja sobie nie przypominam aby klient się mnie zapytał o jakieś kwity oprucz druku gwarancji. Czy Wy kupując jakieś tam produkty - telewizory, aparaty fotograficzne, mikrofale i chińskie drzwi z Nomi lub Castoramy to wołacie o jakieś papiery - niesądzę.
Więc nie ma się o co tu sprzeczać.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 3:22 pm

Klient z reguły , mało pyta a jeszcze mniej - wie nt. okien...

- ale, są pewne reguły, zasady , sztuczki itp. marketingowe, reklamowe i tam, możesz to wykorzystać -

- wybierasz 1 - JEDEN element i go / nim epatujesz wszędzie i wszystkich np. NASZE OKNA SĄ BEZOŁOWIOWE!

Klient to kupi. Będzie szczęśliwy, że mógł wybrać a Ty mu pomogłeś, dając mu czyste sumienie i poczucie, że wybrał dobrze.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 07, 2010 3:38 pm

Zamiast BEZOŁOWIOWE to lepiej BEZPROBLEMOWE :D

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 4:54 pm

:lol:

Widzisz, rzecz wygląda tak z punktu klienta: Ty masz okna bezproblemowe i tak to określasz a oni będą wybierali okna bezołowiowe, mało tego, Twoje także bedą bezołowiowe i o 163 % procent lepsze...

Postaraj się zrozumieć o czym ja piszę - jest tzw. Unikalna Cecha Produktu - Z reguły wszyscy to mają , ale ktoś tą cechę u siebie promuje i jest z tym kojarzony np. Volvo - bezpieczne auto - prawda? a wiesz ile jest aut bezpieczniejszych od Volvo?
Mało tego - z góry możemy założyć, że najnowysz mercedes S klasy będzie bezpieczniejszy od najtańszego modelu Volvo - prawda?

- a wszyscy kojarzą markę Volvo z bezpieczeństwem.

Oni tak się ustawili i tak się wypromowali.

Oczywiście, musieli mieć ku temu jakieś podstawy, by iść w tym kierunku, bo trudno sprzedając złom, który ciągle dostaje kary za zatruwanie środowiska, - trudno taki złom promowac jako okna ekologiczne...

Powracając do unikalnej cechy produktu: np. mamy złoty medal BUDMA 2010 , więc:

Sprzedajemy okna medalowe :D - inaczej należy to ująć, ale to już są moje patenty :D

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 07, 2010 7:54 pm

:D
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 8:38 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 8:32 pm

Widzisz, nie chodzi, jak mniemasz, o sikanie, ale o promowanie Eurocoloru, co też robię - by w przyszłości byli rozpoznawalną marką w Polsce - mam nadzieję na tym zarobić.

Rozbujałeś się na EC , jak sam napisałeś, a teraz, gdy masz zamówienia już z poleceń - grasz kozaka :D , ale - gdybyś nie miał kiedyś okien z EC a od jakiegoś Zenka spod Pyskowic okienka, to kto wie, czy dzisiaj miałbyś zamówienia z polecenia...

Poczekaj jeszcze kilka lat, jesli nie będziesz , gdzieś mocno podczepiony to będziesz mógł zostać co najwyżej, podwykonawcą...

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 07, 2010 8:56 pm

Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 8:37 pm przez monciak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 8:59 pm

Miałem na myśli to, że nie musiałes się wstydzić za okna, które sprzedawałeś, i dzięki temu, że były dobre - miałeś polecenia , nie musiałobyć na nich etykiety z EC...

Coś mi się widzi, że to nie do końca było tak z Twoim rozstaniem z EC , jak przedstawiasz...

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 07, 2010 9:01 pm

Po prostu nie dali rady.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 9:30 pm

Nie żartuj 8) :lol:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 07, 2010 9:46 pm

Może inaczej dali radę ale inny dał dużo więcej za promowanie swojej marki.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz lut 07, 2010 9:51 pm

To już jest możliwe, jeśli ktoś chciał się wypromować to mógł odpowiednio za to zapłacić, w tej , czy też w innej formie.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 07, 2010 10:49 pm

monciak pisze:Może inaczej dali radę ale inny dał dużo więcej za promowanie swojej marki.

Pozdrawiam!
Po co walić z partyzanta, z za węgła lub za plecami. Nie ładnie być anonimowym. Powiedz lepiej śmiało z kim działasz i kto jesteś jak masz odwagę. Skoro mówisz, że inni dali więcej to poprostu dostałeś taniej okna od jak przypuszczam Pana Ignacego P. i nic więcej. Taniej to nie znaczy, że masz lepiej bo idąc tą drogą to masz tanio ale można mieć jeszcze taniej bez problemu o czym zapewne zdajesz sobie sprawę.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 07, 2010 11:28 pm

Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 8:36 pm przez monciak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn lut 08, 2010 12:14 am

Wygląda na to, że to tylko zawiedziona stara miłość 8)

A mówią, że stara miłość nie rdzewieje :lol:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn lut 08, 2010 7:33 am

monciak pisze:Z szacunku dla właścicieli Eurocolor, nie chce mieć wroga po sąsiedzku za dobrze się znamy i za często mijamy na ulicy. Nie będę promować mojego dostawcy na tym forum a szczególnie w wątku o Eurocolor z resztą tego nie potrzebuje.
Niestety jak sugerujesz cena to nie wszystko, otrzymałem od mojego dostawcy wiele nieosiągalnych rzeczy u innych producentów. Tańsi oczywiście byli ale ich dostawy za fatalną jakość lądowały w całości za płotem.
Co ma wspólnego szacunek do właścicieli z napisaniem kim jesteś i z kim tak super Ci się handluje :?:

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » pn lut 08, 2010 4:22 pm

Kubo, w tym wypadku taniej nie oznacza wcale gorzej bo bardzo dobrze wiesz produkty EC i Firmy Petecki są bardzo porównywalne, te same profile, okucia i szkło z uznanej zespalarni.
Jednym jest bardziej po drodze z P innym z EC i tak to pozostawmy.
Pozdrawiam Wojtys

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn lut 08, 2010 5:58 pm

Święte słowa :wink:

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn lut 08, 2010 6:40 pm

I byłoby ok, tylko po co pisałeś: nie dali rady...?

8)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn lut 08, 2010 7:23 pm

Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 8:39 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn lut 08, 2010 9:57 pm

Rozumiem Twój żal i obawy, bym nie znalazł się w podobnej sytuacji, ale zapewniam Cię - jestem zabezpieczony a ponadto, nie wiem po co to napiszę, chyba z głupoty - jakoś tak do tej pory, - tak dziwnie się układało, w czym bym nie robił, że chcący czy niechcący a czasami przy okazji - wycinałem konkurencję w pień, wielu znich, do dzisiaj nie może dojść do siebie , myśląc, że mieli jakiegoś szczególnego pecha w życiu...

Wykańczanie konkurencji, to podstawa Twojego interesu - nie ja to wymyśliłem a wielu, np. wymyślając nową recepturę na chleb, nawet nie wiedzą, że to jest właśnie m.in WYKAŃCZANIE KONKURENCJI....

Jednym słowem, albo dwoma: Co byśmy nie robili w biznesie to: albo wykańczamy konkurencję , albo zapobiegamy / utrudniamy na ile możemy , jej powstanie...

Wiemy, że jest nadpodaż - ktoś z nas nie "dożyje" jesieni - kto? Wielu , - i to właśnie z powodu KONKURENCJI. A dokładniej: z powodu, że nie potrafili wygrać z konkurencją = zniszczyć ją, albo niemiłosiernie osłabić.

Za tymi słowami , kryją się liczby, które obok słupków będą zapisywać Urzędy Pracy w naszych miastach z napisem: wzrost bezrobocia w naszym RUP.

Szable w dłoń! Jak przystało na setny post! Wiosna idzie! :-)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr lut 10, 2010 9:18 am

monciak pisze:Bo nie dali rady ze sprawami które mi nie pasowały.
Myślę że na forum oknonet nie ma sensu promowanie przez odbiorcę producenta, jest to forum branżowe. Jesteście sporo oddaleni od EU więc po co stwarzać sobie na własnym rynku potencjalną konkurencję z ich szyldem nad salonem. Rzecz polega na tym aby być jedynym na lokalnym rynku z ich dobrym produktem. Tak właśnie działał EU na Śląsku że ich szyldy były na każdym rogu i w byle jakim salonie i jak tu budować silną markę z producentem. Więc Wasze działanie troszeczkę mnie dziwi.
Chociaż zdarza się że zaglądają tu potencjalni klienci : http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?t=9144
Właśnie to mnie cieszy że z nazwą tej firmy jestem jedyny w regionie.

Pozdrawiam!
Co do tego linku to wyznacznikiem on jakimś nie jest, że w EUROCOLOR to dostał 12% a u innych to bez rabatu i taniej. Guzik prawda, wszyscy stosują rabaty tylko, że jeden większe drugi mniejsze. Ja dam Ci nawet 30% rabatu a może i 35% jak się uśmiechniesz. I co to będzie wyznacznikiem gdzie kupisz :?:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr lut 10, 2010 9:28 am

uKrawczyka pisze:Rozumiem Twój żal i obawy, bym nie znalazł się w podobnej sytuacji, ale zapewniam Cię - jestem zabezpieczony a ponadto, nie wiem po co to napiszę, chyba z głupoty - jakoś tak do tej pory, - tak dziwnie się układało, w czym bym nie robił, że chcący czy niechcący a czasami przy okazji - wycinałem konkurencję w pień, wielu znich, do dzisiaj nie może dojść do siebie , myśląc, że mieli jakiegoś szczególnego pecha w życiu...

Wykańczanie konkurencji, to podstawa Twojego interesu - nie ja to wymyśliłem a wielu, np. wymyślając nową recepturę na chleb, nawet nie wiedzą, że to jest właśnie m.in WYKAŃCZANIE KONKURENCJI....

Jednym słowem, albo dwoma: Co byśmy nie robili w biznesie to: albo wykańczamy konkurencję , albo zapobiegamy / utrudniamy na ile możemy , jej powstanie...

Wiemy, że jest nadpodaż - ktoś z nas nie "dożyje" jesieni - kto? Wielu , - i to właśnie z powodu KONKURENCJI. A dokładniej: z powodu, że nie potrafili wygrać z konkurencją = zniszczyć ją, albo niemiłosiernie osłabić.

Za tymi słowami , kryją się liczby, które obok słupków będą zapisywać Urzędy Pracy w naszych miastach z napisem: wzrost bezrobocia w naszym RUP.

Szable w dłoń! Jak przystało na setny post! Wiosna idzie! :-)
nie tędy droga panie. zamiast obnażać słabości innych udowodnij dlaczego jesteś lepszy. obsmarować konkurenta - nie sztuka - i uważaj żeby Cię nie spotkała kiedyś kara za takie postępowanie ;)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr lut 10, 2010 1:24 pm

Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 8:39 pm przez monciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr lut 10, 2010 2:36 pm

Jak jesteś obrotny to na wszystko znajdziesz czas i chęci.
Ostatnio zmieniony śr lut 10, 2010 4:07 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » śr lut 10, 2010 3:01 pm

Niektórym z panów zalecam naukę czytania ze zrozumieniem.

Pozdrawiam.

jaca509
Małomówny
Małomówny

Post autor: jaca509 » sob mar 13, 2010 11:03 pm

Cytat ze strony EC

"Aby zostać partnerem EUROCOLOR wystarczy wypełnić i wysłać poniższy formularz.

Nie czekaj - wyślij już teraz: Formularz zgłoszenia do współpracy

Po otrzymaniu zgłoszenia dział handlowy EUROCOLOR niezwłocznie skontaktuje się celem umówienia spotkania z odpowiedzialnym przedstawicielem handlowym oraz przedstawienia szczegółowych informacji na temat warunków współpracy handlowej. "

posluchalem "najmadrzejszego" na forum myslalem ze z EC podbijemy BRD i co ?..
Olali mnie. (od mojego zgloszenia minal juz prawie miesiac)

Pytanie do Mike 1974. po co wam formularz zgloszeniowy na stroie, jezeli i tak nikt z was nie ma zamiaru kontaktowac sie z zainteresowanymi?
Rozumiem ze mozecie nie byc zainteresowani exportem, ale kultura wymaga udzielenia odpowiedzi, pzytywnej lub negatywnej ale jednak.

PS

Gdyby ktos bylzainteresowany eksportem na Schuco prosze o info na PW

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » sob mar 13, 2010 11:32 pm

Dobrze myślałeś, ale źle zrobiłeś.

Trzeba było do mnie napisać, dzisiaj byłbyś w innym stanie, nie byłbyś rozgoryczony, - ale - pełen wiary w rychłe zwycięstwo.

Nic straconego - załatwię Ci wejście pod ladą.

Tylko tym razem - dobrze się zastanów, co chcesz uczynić - walczyć samemu czy pod sztandarem K & M

Ps. jeszcze kilku przyzna się , ze pod moim natchnieniem pobiegło do EC , plus parę setek klientów z taką samą wersją - i zostanę wiceprezesem EC , jak 2x2= Złoty Medal na Budmie 2010 !

8)

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » ndz mar 14, 2010 1:34 am

jaca509 pisze:Cytat ze strony EC

Po otrzymaniu zgłoszenia dział handlowy EUROCOLOR niezwłocznie skontaktuje się celem umówienia spotkania z odpowiedzialnym przedstawicielem handlowym oraz przedstawienia szczegółowych informacji na temat warunków współpracy handlowej. "

Pytanie do Mike 1974. po co wam formularz zgloszeniowy na stroie, jezeli i tak nikt z was nie ma zamiaru kontaktowac sie z zainteresowanymi?
Rozumiem ze mozecie nie byc zainteresowani exportem, ale kultura wymaga udzielenia odpowiedzi, pzytywnej lub negatywnej ale jednak.

PS

Witam. Zawsze odpowiadamy wszystkim zainteresowanym, którzy wypełnią formularz na stronie. I ręczę za swoich kolegów, którzy zajmują się eksportem, że też odpowiadają i to niezwłocznie. Jeśli nie dostałeś od nas odpowiedzi i nikt się z Tobą nie skontaktował, to musiało coś nie przejść, albo może np nie podałeś nr telefonu, czy e-maila... Innej możliwości nie ma. Bardzo Cię proszę o przesłanie namiarów na PW do mnie, a osobiście przekażę namiar do właściwego Przedstawiciela Handlowego EC. Pozdrawiam
Mike_1974

jaca509
Małomówny
Małomówny

Post autor: jaca509 » ndz mar 14, 2010 8:42 am

Trzeba było do mnie napisać, dzisiaj byłbyś w innym stanie, nie byłbyś rozgoryczony, - ale - pełen wiary w rychłe zwycięstwo.

Tylko tym razem - dobrze się zastanów, co chcesz uczynić - walczyć samemu czy pod sztandarem K & M
radze sobie bez niczyjej pomocy juz piec lat, tak ze sorry ale nie mam zamiaru pracowac na Twoj "Program"

Sprzedaje produkty klasy sredniej wyzszej za rozsadne pieniadze i uwierz mi o klienta nie musze walczyc,
... po co ja to pisze Ty i tak wiesz lepiej...

Jednak z podobnym olewajacym podejsciem do potencjalnego klienta przez polskie Firmy spotkalem sie juz kilkanascie razy, podobna opinie na ten temat ma znajomy rowniez wspolpracujacy z polskimi Firmami.
Niemcy zawsze odpowiadaja...

Co do EC i Schuco -to jest plan na poszerzenie asortymentu- moja besposrednia konkurencja (sprzedaje dokladnie ten sam produkt) weszla w Avantgarde
ja mysle o Schuco

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 19, 2010 11:00 am

to krzyżyk im na drogę :) Nie zrażaj się do EC, bo są w stanie być dobrym dostawcą :)

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » pt mar 19, 2010 9:45 pm

Mike1974 pisze:
jaca509 pisze:Cytat ze strony EC

PS

Witam. Zawsze odpowiadamy wszystkim zainteresowanym, którzy wypełnią formularz na stronie. I ręczę za swoich kolegów, którzy zajmują się eksportem, że też odpowiadają i to niezwłocznie. Jeśli nie dostałeś od nas odpowiedzi i nikt się z Tobą nie skontaktował, to musiało coś nie przejść, albo może np nie podałeś nr telefonu, czy e-maila... Innej możliwości nie ma. Bardzo Cię proszę o przesłanie namiarów na PW do mnie, a osobiście przekażę namiar do właściwego Przedstawiciela Handlowego EC. Pozdrawiam
Mike_1974
Ja też czekam ponad miesiąc po wypełnieniu formularza na kontakt ze strony EC. Jak tak ma wyglądać dalej współpraca to ja dziękuję... Na szczęście są inni chętni do współpracy.

P.W. ZEFIR
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: P.W. ZEFIR » sob mar 20, 2010 1:13 am

Cześć uKrawczyka
Skoro to co przeczytałeś na forum potwierdziło się na Budmie to rozumię że wyprodukowaliście i zamontowali tam jakieś okienko – chyba że liczy się tylko teoria. Osobiście jestem „Vekowcem” ale gdybym się zdecydował na profil Rehau i mógł wybrać handlowca to zdecydowałbym się na Redan i Gościa pod tytułem Wojtek Podgórski . Fabryk i Przedstawicieli są setki, każdy robi co do niego należy - z wyjątkiem tych co tym żyją.
Pozdrawiam
S.S.
Ps.
Jeżeli chcesz poznać mojego Dostawcę - to tylko zapytaj. Może ma coś wspólnego z Krzychem K?
sprzedaż i montaż nawiewników

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz mar 21, 2010 10:47 am

Firmy, które dużo i dobrze robią np. EUROCOLOR , siłą rzeczy są wystawione na ostrze krytyki i rózne ataki konkurencji , znamy to dobrze.

Jeśli chodzi o potencjalnych delarów, którzy czują się zawiedzeni, bo np. za długo czekają na odpowiedź , powiem tak:

- być może w natłoku, osoba odpowiedzialna w EC za kontak z tobą, coś , gdzieś przeoczyła, byc może, ale takie rzeczy mogą zdarzyć się każdemu i to jest do zrozumienia, natomiast trudno jest zrozumieć dealera, któy chce pracowac dla powaznej firmy = osiągnąć sukces, który:

a. Nie ponawia kontaktu do skutku = interesuje się swoją sprawą.

b. "Po chwili" czyni publiczny rwetes w temacie EC jest be ! - podważa , podcina gałąź , na której chciał siedzieć i tu mam pytanie: czy aby nie celowo, niektórzy udają się do EC , by przeszpiegować sprawy a w razie, jakiejkolwiek wpadki EC - ogłosić to światu?

Szybko opadliście z zapału na rzecz pracy dla najlepszej firmy w naszym kraju - za szybko i za szybko trąbicie o tym publicznie.

- wg. mnie : albo nie byłeś sercem z tą drużyną, albo...po prostu... nie nadajesz się do tej drużyny.

Miłej niedzieli życzę.

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » ndz mar 21, 2010 10:51 am

fajneokna.pl pisze: Ja też czekam ponad miesiąc po wypełnieniu formularza na kontakt ze strony EC. Jak tak ma wyglądać dalej współpraca to ja dziękuję... Na szczęście są inni chętni do współpracy.
Jeśli Twoje dane kontaktowe są takie jak na http://www.fajneokna.pl, to zgłoszenia od Ciebie nie mamy i nie opowiadaj, że też czekasz ponad miesiąc, bo mazowieckie to akurat mój rynek, a nie mam takiego kontaktu.
Jutro będę w firmie, to przejrzę jeszcze raz dokładnie listę zgłoszeniową (tak pro forma, dla potwierdzenia samemu sobie, że się nie mylę)...
Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn mar 22, 2010 10:09 am

Mike.
nie ważne czy to Twój region czy kolegi. Nie ważny jest adres z jakiego przyszło zgloszenie ani miasto.
Nawet jeśli macie w danym miejscu macie bardzo dobrych dealerów, to przyzwoitość nakazuje odpowiedzieć. Choćby tylko powiedzieć: "dziękujemy, nie jesteśmy zainteresowani, mamy inne plany"

Osiem lat pracowałem po "drugiej stronie" i wiem, że czasem lekceważy się takie zgłoszenia - z różnych powodów.
Ale teraz, jako dystrybutor wiem, że każdey brak odpowiedzi na poważne zapytanie odbieram jako arogancję. Może zupełnie niesłusznie, ale mam prawo mieć takie myśli..

Ps. Ja do Was zgłoszenia nie wysyłałem .

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » pn mar 22, 2010 12:21 pm

finlandia pisze:Mike.
nie ważne czy to Twój region czy kolegi. Nie ważny jest adres z jakiego przyszło zgloszenie ani miasto.
Nawet jeśli macie w danym miejscu macie bardzo dobrych dealerów, to przyzwoitość nakazuje odpowiedzieć. Choćby tylko powiedzieć: "dziękujemy, nie jesteśmy zainteresowani, mamy inne plany"

Osiem lat pracowałem po "drugiej stronie" i wiem, że czasem lekceważy się takie zgłoszenia - z różnych powodów.
Ale teraz, jako dystrybutor wiem, że każdey brak odpowiedzi na poważne zapytanie odbieram jako arogancję. Może zupełnie niesłusznie, ale mam prawo mieć takie myśli..

Ps. Ja do Was zgłoszenia nie wysyłałem .
Finlandia, zgadzam się z Tobą w 100%. Masz zupełną rację. Ja tylko dopytuję kolegę fajne okna, ponieważ chcę sprawdzić, czy przypadkiem nie zawinił nasz dostawca usług internetowych i ewentualnie, czy system działa prawidłowo itd...

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz mar 28, 2010 11:40 pm

Nawiasem mówiąc, nie spotkałem klienta indywidualnego, który rzekłby złe słowo o Eurocolorze...

Awatar użytkownika
Mike1974
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Mike1974 » ndz mar 28, 2010 11:54 pm

No i temat się urwał...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn mar 29, 2010 10:58 am

Więc trzeba go podbić? :D
Skąd Klient ma mówić złe słowo? Zrobi to ten, któremu ktoś sprataczy montaż.
Eurocolor w świadomości Klientów szukających okien ma znikomą rozpoznawalność. Podobnie jak 90% innych polskich Producentów.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn mar 29, 2010 11:56 am

Przyznaję rację że Eurocolor jest słabo postrzegany jako marka na rynku ale kwestia czasu żeby to się zmieniło. Wszystko jest kwestią środków na reklamę wizualną i działanie lokalnych parterów handlowych na rzecz wypromowania marki.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn mar 29, 2010 12:17 pm

Magic353 pisze:Przyznaję rację że Eurocolor jest słabo postrzegany jako marka na rynku ale kwestia czasu żeby to się zmieniło. Wszystko jest kwestią środków na reklamę wizualną i działanie lokalnych parterów handlowych na rzecz wypromowania marki.
Jeżeli dalej takie kwoty będą przeznaczać na marketing to jest to do zrealizowania, bo pod tym względem są na 5 + :)

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn mar 29, 2010 8:03 pm

A może trzeba zacząć od zmiany nazwy na bliższą oknom bo póki co to kojarzy się bardziej z farbkami w spray'u :D

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn mar 29, 2010 9:18 pm

Hi hi ale Wam kasa spie....a. Jest wielu innych producentów na tych samych lub innych systemach robiących porządne okna. Sprzedają się na rynku detalicznym dobrze a na lokalnym jeszcze lepiej. Też mi wielka promocja producenta na oknonet :lol:
Dzisiaj znowu mont vs EU 1:0

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt mar 30, 2010 12:40 am

Szerszel pisze:A może trzeba zacząć od zmiany nazwy na bliższą oknom bo póki co to kojarzy się bardziej z farbkami w spray'u :D
Eurocolor stara się promować samą nazwę główną tak żeby była postrzegana jak znak firmowy,dobry tok myślenia ale mają fajny dopisek w ogólnym sloganie "świat naszymi oknami" i to jest coś co jest mało zauważalne i pomijane w promowaniu marki bo faktem jest że sama nazwa kojarzy się bardziej z farbami jak ze stolarką okienną. Moje prywatne zdanie to czas to troszkę zmienić a fachmeni od marketingu niech myślą i działają.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”