Punkt z oknami? Warto otwierać?

Punkt z oknami? Warto otwierać?

Postprzez R08ERTO » So gru 04, 2010 11:38 am

Witam, pod koniec stycznia planuje otwarcie punktu z oknami miejscowość 20 - 25 tyś mieszkańców. Okolice ogólnie turystyczne w okresie letnim. No i wiadomo sporo osiedli i budujących się. W branży jestem nie całe 2 lata. Jednakże nie będę prowadził tego punktu tylko osoba zaufana. Tzn będę cichym pomocnikiem. Oczywiście pracuje w firmie produkującej okna, i uważam za atut ze względu na szybkie terminy realizacji zleceń. Oczywiście nie mam zamiaru zrezygnować. Miejscowość oddalona od miejscowości której pracuje o jakieś 30 km. W sumie w tej miejscowości tej są 3 punkty. A ceny zbliżone...
Co sądzicie na ten temat...?
Czy lepiej być punktem handlowym producenta okien i nie bawić się w fiskalizację, czy lepiej być sam dla siebie?(w 1 roku jeżeli obrót powyżej 20 tyś musi być kasa fiskalna)
Nie mam zapędów co do wielkich zysków, chcę żeby to się utrzymywało no i jakieś zyski na bieżące wydatki.
Jak to wygląda z vatem u was?
Proszę o jakieś wskazówki i opinie...
Dlatego z góry dziękuje za rady...
W razie jakiś pytań do mnie z chęcią odpowiem
Uważam, że ludzie wypowiadający się na tym forum naprawdę znają się na "rzeczy" i liczę na ich rady
R08ERTO
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: Punkt z oknami? Warto otwierać?

Postprzez monciak » So gru 04, 2010 1:24 pm

Prowadząc punkt dla producenta raczej się nie zarobi. Jak już to tylko samemu. Sens otwierania, jak najbardziej. Jedynie co można stracić to tylko trochę pieniędzy. Chyba że nastawiasz się na obroty mniejsze od 20 tys. miesięcznie, to dorobisz się tylko i wyłącznie komornika. Problemem na pewno jest mała miejscowość no i rok 2011 który będzie chyba dla pośredników jeszcze gorszy od nieciekawego 2010. Na Śląsku niektóre świeże gwiazdy już na zawsze poznikały.

Pozdrawiam!
monciak
Profesjonalista
Profesjonalista

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)