Poziomice elektroniczne - uwaga! Lubią się mylić

mpudlo
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Poziomice elektroniczne - uwaga! Lubią się mylić

Post autor: mpudlo » czw mar 06, 2014 8:33 am

Witajcie,

Chciałem się podzielić ciekawymi informacjami, które mogą być przestrogą dla bezdusznego wykorzystywania elektronicznych poziomic. Okazuje się bowiem, że na rynku tego typu instrumentów są modele, które w pewnych zakresach generują dość spore błędy.

O całym zagadnieniu pisze na blog.mierzymy.pl inżynier, który zajmuje się zawodowo wzorcowaniem narzędzi pomiarowych.

Zapraszam do lektury i dzielenia się swoimi doświadczeniami z używania poziomic cyfrowych.

Poziomice elektroniczne - ich jakość i wpływ na dokładność

Obrazek

Pozdrawiam,

mp

oknoAD

Awatar użytkownika
Okninto
Czytelnik
Czytelnik

Re: Poziomice elektroniczne - uwaga! Lubią się mylić

Post autor: Okninto » śr wrz 16, 2015 6:52 pm

Witam!

Może jestem nowy na tym forum ale tak szperałem trochę tutaj i postanowiłem napisać ;)
Czytałem wiele na temat poziomic uniwersalnych jakie są najlepsze jakich unikać może czasem taka poziomica nieźle nam namieszać w głowie jeżeli nie mam oka do poziomu czy pionu. Ja kiedyś wpadłem szał kupowania elektrycznych poziomic ale mnie zawodziły i zawsze ufam tylko łatą nie elektronicznych ręcznych z okiem dla mnie sprawdzone. Najważniejsze nie kupować śmieci tanich potrafią się łatwo zepsuć i na dodatek pokazują jak sie im podoba.

Awatar użytkownika
izabaraga
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: izabaraga » ndz wrz 20, 2015 3:31 am

Mój ojciec zawsze powtarza, że elektronika jest świetną sprawą, ale cholernie zawodną. Tak jak szybko się przesiedli na te elektroniczne poziomnice, tak szybko z nich zrezygnowali, na rzecz starych (no, nie takich starych) poczciwych zwykłych, ale bardzo dobrej jakości. I tak było z wieloma tymi technicznymi nowinkami, bo to nie dotyczy jedynie poziomnic. Zresztą - co tu mówić - wszystko świetnie mieć w smartfonie i w internecie, ale w przypadku awarii prądu jesteśmy bezbronni, a za szkoły przetrwania dla dzieci odbierają teraz prawa rodzicielskie...

Awatar użytkownika
Okninto
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Okninto » ndz wrz 20, 2015 4:52 pm

zresztą daleko nie trzeba szukać. Widać jak teraz mamy auta nafaszerowane sprzętem elektronicznym ile trzeba płacić za głupie czujniczki czy ogólnie naprawę elektroniki. Elektronika nienawidzi przecież wilgoci w aucie czy na budowie jest tego pełno. Kiedyś mechaniczne wszystko było i się tak nie psuło. Ja zawsze mowie kolega że wole łatę nie elektroniczną zwykła prostą i wiem że ona mnie z pewnością nie okłamie a to się liczy w budowlance i nie tylko.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”