SKRZYDŁO ROZWIERNE - PLECY

wind-bed
Czytelnik
Czytelnik

SKRZYDŁO ROZWIERNE - PLECY

Post autor: wind-bed » ndz lut 02, 2014 10:20 pm

Witam, mam pytanie: Jakie stosujecie rozwiązania do skrzydeł rozwiernych? Jak wiadomo skrzydło rozwierne posiada z jednej strony zasuwnicę, zaś od strony zawiasów stosuje się zazwyczaj dociski. Jednak mam coraz więcej telefonów, zwłaszcza w porze zimowej, że właśnie w tych miejscach ludziom wieje. Ja zakładam dociski wrębowe, które posiadają regulację, co zazwyczaj rozwiązuje problem, ale może macie jakieś bardziej skuteczne rozwiązania?

oknoAD

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Re: SKRZYDŁO ROZWIERNE - PLECY

Post autor: technolog_szczecin » pn lut 03, 2014 9:41 am

Ja uzywam tylko docisków wrębowych regulowanych. Montaz nieregulowanych przy minimalnym błędzie montazu montazysty kończy sie regulacja u klienta. W balkonach na rozwiernych tylko i wyłącznie zawiasy zewnętrzne z regulacja. .

ProPCV
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ProPCV » pn lut 03, 2014 6:40 pm

Rozwiązanie jest proste choć może nie najtańsze - przejście okucia dołem skrzydła na"plecy" i ryglowanie identyczne jak w UR - skutecznie eliminuje tego typu problemy, a w porównaniu z kosztem obsługi reklamacji często opłacalne.

pozdrawiam rozsądnych :D

wind-bed
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wind-bed » wt lut 04, 2014 11:50 am

ProPCV pisze:Rozwiązanie jest proste choć może nie najtańsze - przejście okucia dołem skrzydła na"plecy" i ryglowanie identyczne jak w UR - skutecznie eliminuje tego typu problemy, a w porównaniu z kosztem obsługi reklamacji często opłacalne.

pozdrawiam rozsądnych :D
I tu właśnie pojawia się dylemat :D Bo przecież dzisiaj to cena odgrywa główną rolę...

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » wt lut 04, 2014 12:14 pm

No to trzeba policzyc cenę, bo wydaje mi sie, że naroznik dolny z przekazaniem napędu jak dla okna łukowego kosztuje więcej niż zrobienie po prostu drugiej kwatery RU (z blokadą uchyłu).

FRAGU
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: FRAGU » wt mar 04, 2014 3:08 pm

Witam

jaki z ciebie technolog ?
rozwiązań jest kilka jak już inni pisali...
Ponadto zawsze można założyć więcej zawiasów i to nie jest takie drogie.
Kolejna sprawa to sztywność profili (brak odpowiedniej stali), bo alu i drewno jest sztywniejsze.
Zły montaż też może być problemem - zrób wywiad i przeanalizuj co się bardzie opłaca ,czy jeździć do klientów czy dołożyć do okuć...

oknoAD

zelga
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zelga » czw mar 06, 2014 1:19 pm

Witam.

TWg mnie DOBRE metody sa dwie

1. Droższa:
- Okuć jako RU i zablokować ( lub nie ) funkcje uchyłu.

2. Tańsza:
- zastosować docisk ZEWNĘTRZNY a nie wewnętrzny. Jak znam życie a raczej okna przewiewy te dotyczą głównie okien balkonowych ze względu na wysokość profil jest bardziej podatny na wygięcia. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania docisku WEWNĘTRZNEGO jest idealny montaż i duża sztywność profili a to jak wiemy nie zawsze ma miejsce:). Natomiast gdy zastosujemy docisk ZEWNĘTRZNY odchyleniach od pionu profili jesteśmy w stanie zniwelować przewiewy.

W razie pytań zapraszam:

darek.zelga@amokna.eu

wind-bed
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wind-bed » pn mar 10, 2014 7:21 pm

FRAGU pisze:Witam

Kolejna sprawa to sztywność profili (brak odpowiedniej stali), bo alu i drewno jest sztywniejsze.
Zły montaż też może być problemem - zrób wywiad i przeanalizuj co się bardzie opłaca ,czy jeździć do klientów czy dołożyć do okuć...
Nie trzeba być nie wiadomo jakim technologiem. Każdy wie, że rozwiązań jest wiele. Każdy wie, że można założyć więcej zawiasów. Każdy wie, że problemem może być zły montaż. Zakładając ten temat chciałem poznać spostrzeżenia i doświadczenia innych. Nie chcę teraz robić w ciemno i potem czekać do zimy, czy problem jest rozwiązany czy nie. Napisz jakie ty stosujesz rozwiązania i czy ono się sprawdza panie technologu ;)

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr mar 12, 2014 10:00 am

FRAGU pisze:Witam

/ciach........
Kolego Fragu. Po pierwsze to czytamy ze zrozumieniem i jak chcesz brać udział w dyskusji to chociaż wysil się i doczytaj cały temat:
technolog_szczecin pisze:Ja używam tylko docisków wrębowych regulowanych. Montaż nieregulowanych przy minimalnym błędzie montazu montażysty kończy sie regulacja u klienta. W balkonach na rozwiernych tylko i wyłącznie zawiasy zewnętrzne z regulacja. .
Czyli o zawiasie dodatkowym pisałem już wcześniej, a ty powtarzasz to samo nic nie wnosząc do tematu. Dodałbyś chociaż informacje dla pytającego co byłoby tańsze a co najdroższe.
Z poważaniem.

Mam inne pytanie:
- pytający jest producentem okien czy usuwa usterki jako serwis. Bo rozwiązanie z dodatkowym zawiasem wymaga szablonu do nawiercania w ramie. No chyba, że do wszystkich okien będziesz montował 1 typ zawiasu np. ROTO, Ale wtedy już gorzej z dopasowaniem koloru i kształtu oslonek dla okien w okleinie.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”