ROLETY prośba o poradę

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
td00
Czytelnik
Czytelnik

ROLETY prośba o poradę

Post autor: td00 » czw lis 28, 2013 4:23 pm

Witam,

Mam prośbę do ludzi, którzy zajmują się roletami zewnętrznymi.

Potrzebuję wymienić paski w roletach (2 szt.), które się przetarły. Roleta podwójna w jednej skrzynce nadstawna, klapa rewizyjna od wewnątrz.
Nie mogę ściągnąć do tego profesjonalnego serwisu, gdyż jest za daleko.

Czy muszę od rury nawojowej odczepiać roletę by nawinąć pasek? Jak mogę obliczyć ile paska należy nawinąć na rolkę w rolecie aby sprawnie działała, gdyż jest aktualnie w pozycji zamkniętej. Jeden pasek jest całkowicie przetarty.

Z góry dziękuję za poradę fachowcom.

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: ROLETY prośba o poradę

Post autor: komarko1 » pt lis 29, 2013 9:48 pm

tAK musisz wypiąć , ale to nie jest trudne czy kłopotliwe

bzyczek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bzyczek » czw gru 05, 2013 2:58 am

1,5 m wys rolet - 5 mb. taśmy 2,5 wys rolety 6 mb. taśmy wieszaki należy wypiąć , roznitować końcówkę wałka po stronie przeciwnej niż koło nawojowe , założyć solidnie taśmę do koła nawojowego zakręcić kołem :D złożyć wszystko do kupy i po podciągnięciu rolet do góry sprawdzić czy na kole nawojowym są 2 dodatkowe zwoje taśmy , jeśli tak to ... cieszyć się dalszym użytkowaniem towaru, podczas wymiany luknij czy taśma się nie przeciera o jakiś ostry element np końcówkę rurki przez którą taśma przechodzi w ścianie.

ruda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ruda » pn gru 09, 2013 12:02 am

A do reklamacji nie możesz oddać? Może nie jest to trudne, ale jednak trzeba się trochę namęczyć.

ruda08
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ruda08 » śr kwie 16, 2014 9:08 am

Skoro trafiłam na wątek o roletach, od razu chciałabym podpytać o rolety wewnętrzne, konkretnie zabudowane. Czy mogłabym wiedzieć jaka jest mniej więcej cena takich rolet? W swoim mieście usłyszałam że mnie wyjdzie ok. 800 zł na okno balkonowe (otwierane jednostronnie). Czy to dużo?

martanowa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: martanowa » śr kwie 16, 2014 9:15 am

Odnośnie rolet zewnętrznych polecam stronę domarant. Wykwalifikowani fachowcy, uprzejmy, szybka obsługa :) słyszałam jeszcze coś o gorbi, ale sama nie korzystałam z ich usług, więc nie będę rekomendowała :)

oknoAD

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » czw kwie 17, 2014 12:24 pm

W zewnętrznych jest w czym przebierać, ale pamiętaj, że za ceną idzie jakość. 800 to taki średni pułap.

pawelmat33
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: pawelmat33 » czw maja 08, 2014 1:26 pm

Wydaję się, że trzeba cały pasek nawinąć na rolkę z tego co pamiętam.

emmifa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emmifa » wt wrz 30, 2014 8:46 am

Moim zdaniem powinieneś zwrócić się do firmy, która montowała rolety. Z pewnością znajdzie dobre rozwiązanie. Dobra rada. Nie oszczędzajmy na montażu rolet zewnętrznych. To inwestycja długoletnia.

duzyk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: duzyk » śr lis 19, 2014 7:16 pm

Jak dla mnie 800 złotych za roletę wejściową to trochę dużo. O ile dobrze pamiętam to ja za okno balkonowe płaciłem 200 złotych. Oczywiście twoje mogą być bardziej wytrzymałe i wykonane z lepszych materiałów, ale moje świetnie się spisują.

marekremontuje90
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marekremontuje90 » wt sty 26, 2016 10:25 am

Pamiętaj, ze do tych kosztów dojdzie także zakup i montaż parapetów! Ja np. polecam osobiście parapety stalowe, ponieważ będą one gwarancją trwałości i estetycznego wyglądu jednocześnie.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2016 8:38 pm przez marcinoknonet, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: podany link nie związany z postem

kateewoj
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: kateewoj » czw cze 30, 2016 10:48 am

Jakiego rodzaju rolety istnieją? Jakie najlepiej wybrać?

michalkop12
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: michalkop12 » wt lip 05, 2016 11:29 am

Odpowiadając na Twoje pytanie to mamy standardowo rolety zewnętrze oraz wewnętrzne. Z rolet zewnętrznych wyróżniamy: rolety natynkowe, podtynkowe, nadstawne, antywłamaniowe, nadprożowe. Z rolet wewnętrznych mamy rolety dzień-noc, rolety w kasecie, rolety bez kasety, plisy oraz moskitiery.

Ja mam zamontowane rolety dzień-noc bez kasety. Są montowane bezpośrednio no okno. To rozwiązanie mi się sprawdza. Nic nie odpada i nie niszczy okna.

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » czw lut 09, 2017 1:23 pm

Z tego co wiem to jest sporo systemow rolet zewnętrznych. Szczególnie,że rozwiązanie staje się coraz bardziej modne. Jestem jednak zdania,ze najlepiej jest po prostu zapytać się o to w firmie, ktora się tym zajmuje. Tak aby dobrali system dla Was odpowiedni. Inny system zamontuje się w bloku. Inny w domku jednorodzinnym. Inny w witrynie sklepowej. Tak wiec cięzko jest napisać, który jest najlepszy ponieważ każdy sprawdza się w innym miejscu.
Jeśli mam polecać firmę, która specjalizuje się w montazu rolet zewnętrznych to polecam wlperfect:
http://wlperfect.pl/pl/oferta/rolety_zewnetrzne
Działają na terenie Trójmiasta.

Endrju76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Endrju76 » czw mar 30, 2017 12:19 pm

Jeżeli interesują kogoś najlepsze rolety na rynku to zapraszam na stronę http://victoria-rolety.pl. Wszystko załatwiliśmy w ekspresowym tempie a obsługa była szybka i konkretna. Polecam!

emts
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emts » wt maja 02, 2017 7:10 am

Nie wiem czy rolety zewnętrzne to takie dobre rozwiazanie. Wcale nie chronią przed złodziejami ( mogą stanowić swoistą zachętę ponieważ mogą pomyśleć, ze w mieszkaniu jest coś wartościowego).

Jeśli zależy Wam na przyciemnieniu mieszkania to sugeruję zajrzeć sobie na stronę:
https://lotari.pl/

Jest tutaj mozliwosć zamówienia porządnych rolet z dobrej jakości grubego materiału. Który równie skutecznie będzie chronił pomieszczenie przed dostępem światła.

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » śr cze 28, 2017 9:33 am

Nie wiem czy rolety zewnętrzne to takie dobre rozwiazanie. Z dwóch powodów:

1. Jest to rozwiązanie drogie i wymaga poważniejszego remontu
2. Wcale nie chroni przez złodziejami ( może stanowić swego rodzaju zaproszenie , a cwany złodziej z łatwością poradzi sobie z takimi własnie roletami).

O wiele lepiej jest moim zdaniem zaiwnestować w porządne rolety wewnętrzne. Wybierzcie się do OBI. Ostatnio tam byłem i ze wszystkich marketów oni chyba mają największy wybór.

Wreck
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wreck » pt lip 28, 2017 1:26 pm

Nawet mają swój katalog w sieci:
https://www.obi.pl/wszystko-wokol-okna/rolety/c/1053

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt lip 28, 2017 7:54 pm

Wreck pisze:
śr cze 28, 2017 9:33 am
Nie wiem czy rolety zewnętrzne to takie dobre rozwiazanie. Z dwóch powodów:

1. Jest to rozwiązanie drogie i wymaga poważniejszego remontu
2. Wcale nie chroni przez złodziejami ( może stanowić swego rodzaju zaproszenie , a cwany złodziej z łatwością poradzi sobie z takimi własnie roletami).

O wiele lepiej jest moim zdaniem zaiwnestować w porządne rolety wewnętrzne. Wybierzcie się do OBI. Ostatnio tam byłem i ze wszystkich marketów oni chyba mają największy wybór.
Czyli najlepiej nie zakładać nic , nie dozbrajać okien bo przynajmniej złodziej nie zrobi szkody oknu gdy będzie je otwierał :D :D

Zamontowane okna z klasą ochrony antywłamaniowej RC i szybami P4 wyglądają tak samo z zewnątrz jak najzwyklejsze okna wiec dopiero
próba włamania pokaże różnicę ale czy chodzi o to by prowokować i pokazać że o nie nie tak szybko czy lepiej zapobiegać np. poprzez zastosowanie widocznych elementów podwyższających ochronę okna ?

A ile ciepła przeniknie przez szybę i najlepszą tkaninę roletową do wnętrza a ile przez pancerz aluminiowy z pianką i szybę ?
Do którego pomieszczenia chciałbyś wrócić zmęczony w naprawdę upalny dzień ?

A próbowałeś otworzyć skrzydło okna i opuścić roletkę ? Ja otwieram okno i opuszczam roletę zewnętrzną która zabezpiecza mnie jeszcze przed przeciągami , deszczem , komarami itp.

A może zimą Twoja materiałówka zapobiegnie wychładzaniu nieszczelnego okna ?

Całe szczęście że rolet zewnętrznych nie da się sprzedawać w marketach bo wymagana jest naprawdę duża znajomość kilku zagadnień i powiem Ci jeszcze jedno : Ci co pokupowali Wasze super fiper rolety łażą potem po punktach z garścią plastyków bo po 3 latach wszystko staje się takie mocne że pęka przy byle dotknięciu i wali na glebę - masz swoją wyższość tkaninówki nad roletą zewnętrzną !!

lolina11
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lolina11 » czw sie 17, 2017 2:31 pm

Hej,
ja postanowiłam z mężem zamontować w domu rolety zaciemniające, doskonale się sprawdziły w salonie gdzie mamy duże okna. Teraz komfort oglądania telewizji jest o wiele większy :) Polecam poczytać oraz zastanowić się nad zakupem takich rolet, tutaj http://www.velux.pl/produkty/rolety-i-m ... iemniajace znajdziecie opisy tego produktu. Bardzo fajna rzecz i niesie ze sobą wiele korzyści, dodatkowo sama firma Velux znana od lat zachęca do zakupu :)
pozdrawiam

ukavosax
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: ukavosax » śr lis 15, 2017 12:17 pm

O właśnie. Tego właśnie chyba potrzebuję w sypialni.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”